Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vizeletben fehér, nyálkás cucc mitől lehet? fórum

Vizeletben fehér, nyálkás cucc mitől lehet? (tudásbázis kérdés)

22. Jenna3
nov. 24. 12:59
Köszönöm a hozzászólásokat!!
nov. 24. 08:09
a fehér nyálkás cucc igen nagy valószínűséggel genny. Ez eléggé nem jó jel. Sürgősen fordulj vele orvoshoz, és kérj baktérium-tenyésztést. A tenyésztés eredményéből kiderül, milyen baktérium támadta meg a vesédet, illetve más húgyúti szervedet, sőt az is kiderül, hogy a kitenyészett baktérium milyen antibiotikumokra érzékeny, és mire ellenálló.
20. pteri (válaszként erre: 19. - Jenna3)
nov. 23. 20:38
Csak azt mutatja nagy valószínűséggel, hogy gyulladás állhat fent a szervezetben. Azt nem , hogy hol? A vesefunkció értékek pedig csak akkor emelkednek, ha a vese már nem működik rendesen. Nem ad diagnózist, hanem egy vizsgálat a többi közt, ahogy az előttem szóló írta.
19. Jenna3
nov. 22. 18:43
Tehát teljes vérkép? Akkor az kimutatja azt is, ha gyulladás van ott? Köszönöm.
18. Lávli* (válaszként erre: 16. - Jenna3)
nov. 22. 18:41

"Nagyrutin"-ra lenne szükség, ami tartalmazza a veseműködés vizsgálatát is.

Annak eredményét nem önmagában nézik az orvosok, hogy kimondottan veseműködés, hanem a többi szerv működésével összevetve, mert egyik kihat a másikra.

Az évenkénti nagyrutin vizsgálat egyébként szűrővizsgálatnak is megfelelő.

17. pteri (válaszként erre: 16. - Jenna3)
nov. 22. 18:33
Vér és vizelet vizsgálatot ő is kérhet.
16. Jenna3
nov. 22. 18:29
Én is gondoltam talán vesehomok, de fogalmam sincs hogy nézhet ki? Ha a háziorvostól kérek egy laborvizsgálatot kimondottan a veseműködésre neki is be kell utalnia rá nem?
15. pteri (válaszként erre: 13. - Jenna3)
nov. 22. 18:20
Enyhébb esetben , mint egy hólyaghurut. Állandóan pisilni kell, csíp, fáj. A pisi gennyes, bacis. Van amikor vesemedence gyulladásig fajul, akkor láz ès vesegörcs. Fiatalkoromban sokszor volt vesekövem is. Azért jártam az urológiára.
14. hajnallányka (válaszként erre: 1. - Jenna3)
nov. 22. 18:17
Vesehomok is lehet.Iszol elég folyadékot?Valami vesetisztító teát esetleg kipróbálhatnál.A tőzegáfonya is jó hatású ilyen esetekre vagy akár megelőzésre is.
13. Jenna3
nov. 22. 18:12
És mik szoktak lenni a tüneteid ha megkérdezhetem?
12. pteri
nov. 22. 17:58
Én is pont így kerültem a nephrológiára, hogy az urológus azt mondta, szerintem semmi bajom. A háziorvosom pedig elküldött a nefróra. Kiderült, hogy krónikus vesemedence gyulladás alakult ki. Néha van tünetem , máskor meg évekig sincs.
11. Jenna3
nov. 22. 17:52
Annyi még a tunetem hogy ejszaka fel kell kelnem egyszer pisilni. Napkozben nem veszes annyira tehat nem jarok fel orankent mosdoba.
10. pteri (válaszként erre: 7. - Jenna3)
nov. 22. 17:50
Igen. Vér, vizelet, uh. Nálunk gondozásba vételkor van egy kb. 1 hetes kivizsgálás, aztán ha ellenőrzéskor panaszunk van, ami kell megismétlik.
nov. 22. 17:49
Rengeteg antibiotikumot szedtem anno egy nehezen elmulo hugyuti fertozes miatt az elmult es meg holyagtukrozesem is volt ahol azt mondta az urologus o nem tud mit kezdeni velem mert mar a vizeletem is negativ illetve vizelet uledek vizsgalatom is volt a holyagom rendben..
8. csgybzs (válaszként erre: 1. - Jenna3)
nov. 22. 17:40

Mit jelent, hogy urológiailag rendben vagy? Ez a tojásfehérjeszerű cucc simán lehet valamilyen gyulladás miatti üledék, ami akkor tud csak ürülni a hólyagodból, hogy ha nagy mennyiséget pisilsz. Pisiléssel nincs gond? Csíp, fáj, ég... én valamilyen gyulladásra tippelek hólyagban vagy húgycsőben. Normál állapotban a vizelet nem lehet zavaros vagy darabos.

Na most olvasom, hogy az ég, csíp dolgokra válaszoltál másnak. Ezeket egy baktériumölő antibiotikum (pl. Szumetrolim) kúra (2 doboz) rendbe teszi.

nov. 22. 16:57
Rendben, én is erre gondoltam már ! Köszönöm szépen és ő akkor vérvizsgálatot csinál meg ultrahangot?
6. pteri (válaszként erre: 5. - Jenna3)
nov. 22. 16:23
Én ilyenekkel nephrológushoz járok, mert az urológust csak az érdekli, kell-e műteni. Tényleg lehet vese megbetegedés. Ha van felétek nephrológiai szakrendelés, vagy vese betegségekkel foglalkozó belgyógyász , kérj ide beutalót.
5. Jenna3 (válaszként erre: 4. - Pteri)
nov. 22. 15:37
Néha igen ezek a tünetek vannak..
4. pteri (válaszként erre: 1. - Jenna3)
nov. 22. 15:22
A vese uh nem annyira megbízható. Van valami más tüneted is? Vizeletürítès gyakrabban, csíp, èget? Has v.deréktáji fájdalom?
3. Jenna3 (válaszként erre: 2. - Bless the child)
nov. 22. 14:32
Nem tudom mert en is azt hittem hogy huvelyváladek de a nogyogyasz azt mondta hogy onnan nem szarmazhat. :/ mert hogy a huvelyi folyas nem latszodhat a vizeletben. Meg ha alapbol nincs folyasom akkor foleg.
2. Bless the child (válaszként erre: 1. - Jenna3)
nov. 22. 14:16
Az nem a hoxások kedvenc tojcsis nyákja?
nov. 22. 14:06
Sziasztok! Többször tapasztaltam ,hogy vizeletemben pisilés után fehér nyúlos anyag szerű dolog van, nem minden pisilésnél inkább akkor, ha 4-5 óránként megyek el csak pisilni. Urologiailag rendben vagyok,nogyogyasz szerint rendben de megis aggaszt ez hogy allandoan jon ki belolem valami kb 1 eve es egyre nagyobb darabok. Mar aggodom hogy talan a vesemmel van gond? Bar a vese ultrahang nem mutatott semmi korosat! Volt valakinek esetleg hasonlo tunete ? Kerlek olyan irjon aki erdemben hozza tud szolni! Koszonom.

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook