Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vizeletben fehér, nyálkás cucc mitől lehet? fórum

Vizeletben fehér, nyálkás cucc mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


28. mirabella95 (válaszként erre: 24. - Jenna3)
2023. jan. 24. 07:57
Szia! Végül kiderült mi ez? Sajnos nekem is ilyenek vannak a vizeletemben már közel 1-1,5 éve, a véreredményeim eddig jók voltak, most megint megyek nagyrutinra 2 nap múlva.. kíváncsi volnék neked mit mondtak erre.
2021. jún. 3. 07:59

Bocsi, hogy csak most valaszokolok, Monural 3g granulatum-ot kaptam ra anno.

Neked mit mondott a doki? Kiderult mi ez?

26. Jenna3
2021. ápr. 22. 21:36
Mi volt a neve a hugyholyagtisztitonak? ☺️
2021. ápr. 22. 20:27

Okszi, koszi, biztos minden rendben lesz! :)

Nemtudom mi lehet, nekem mondjuk a nagylabor vizelet leletem nagyon rossz lett, teli bakteriummal, meg feher es vorosversejt elteressel, es csak ket alkalmas por hugyholyagtisztitot kaptam ra... Dehat semmi valtozas nem tortent...

24. Jenna3
2021. ápr. 22. 18:13
Szia nekem is pontosan ugyanez és ugyanúgy akkor ha pl 3-4 óráig nem megyek el pisilni.. Ha pl óránként megyek akkor nincs benne. Jovohonapban megyek orvoshoz mert nekem sokszor társul hozzá sűrű vizelési inger is viszont urológus szerint rendben vagyok ezért nőgyógyászhoz megyek újra és talán már többet tudok akkor jelzek! ☺️
2021. ápr. 22. 16:57

Szia, sikerult kivizsgaltatnod, hogy mitol lehettek ezek a panaszaid?

Nekem is hasonlo problemam van, nekem is mar regota.

Altalaba akkor latom, ha tartogatom a vizeletet es kicsit mar kezd fajni a hasam...

De ha surubben jarok el pisilni, akkor mar nem, vagy ha sokat iszok akkor se. Altalaba egy- ket pici (par mm) darab szokott lenni, nyilvan megprobaltam szemugyre venni, tiszta, szaraz wc papirral hozzaertem es akkor nyult, szoval nyalka. Nemtudom milehet. Ha te jutottal valamire, leirnad? Koszi.

22. Jenna3
2020. nov. 24. 12:59
Köszönöm a hozzászólásokat!!
2020. nov. 24. 08:09
a fehér nyálkás cucc igen nagy valószínűséggel genny. Ez eléggé nem jó jel. Sürgősen fordulj vele orvoshoz, és kérj baktérium-tenyésztést. A tenyésztés eredményéből kiderül, milyen baktérium támadta meg a vesédet, illetve más húgyúti szervedet, sőt az is kiderül, hogy a kitenyészett baktérium milyen antibiotikumokra érzékeny, és mire ellenálló.
20. pteri (válaszként erre: 19. - Jenna3)
2020. nov. 23. 20:38
Csak azt mutatja nagy valószínűséggel, hogy gyulladás állhat fent a szervezetben. Azt nem , hogy hol? A vesefunkció értékek pedig csak akkor emelkednek, ha a vese már nem működik rendesen. Nem ad diagnózist, hanem egy vizsgálat a többi közt, ahogy az előttem szóló írta.
19. Jenna3
2020. nov. 22. 18:43
Tehát teljes vérkép? Akkor az kimutatja azt is, ha gyulladás van ott? Köszönöm.
18. Lávli* (válaszként erre: 16. - Jenna3)
2020. nov. 22. 18:41

"Nagyrutin"-ra lenne szükség, ami tartalmazza a veseműködés vizsgálatát is.

Annak eredményét nem önmagában nézik az orvosok, hogy kimondottan veseműködés, hanem a többi szerv működésével összevetve, mert egyik kihat a másikra.

Az évenkénti nagyrutin vizsgálat egyébként szűrővizsgálatnak is megfelelő.

17. pteri (válaszként erre: 16. - Jenna3)
2020. nov. 22. 18:33
Vér és vizelet vizsgálatot ő is kérhet.
16. Jenna3
2020. nov. 22. 18:29
Én is gondoltam talán vesehomok, de fogalmam sincs hogy nézhet ki? Ha a háziorvostól kérek egy laborvizsgálatot kimondottan a veseműködésre neki is be kell utalnia rá nem?
15. pteri (válaszként erre: 13. - Jenna3)
2020. nov. 22. 18:20
Enyhébb esetben , mint egy hólyaghurut. Állandóan pisilni kell, csíp, fáj. A pisi gennyes, bacis. Van amikor vesemedence gyulladásig fajul, akkor láz ès vesegörcs. Fiatalkoromban sokszor volt vesekövem is. Azért jártam az urológiára.
14. hajnallányka (válaszként erre: 1. - Jenna3)
2020. nov. 22. 18:17
Vesehomok is lehet.Iszol elég folyadékot?Valami vesetisztító teát esetleg kipróbálhatnál.A tőzegáfonya is jó hatású ilyen esetekre vagy akár megelőzésre is.
13. Jenna3
2020. nov. 22. 18:12
És mik szoktak lenni a tüneteid ha megkérdezhetem?
12. pteri
2020. nov. 22. 17:58
Én is pont így kerültem a nephrológiára, hogy az urológus azt mondta, szerintem semmi bajom. A háziorvosom pedig elküldött a nefróra. Kiderült, hogy krónikus vesemedence gyulladás alakult ki. Néha van tünetem , máskor meg évekig sincs.
11. Jenna3
2020. nov. 22. 17:52
Annyi még a tunetem hogy ejszaka fel kell kelnem egyszer pisilni. Napkozben nem veszes annyira tehat nem jarok fel orankent mosdoba.
10. pteri (válaszként erre: 7. - Jenna3)
2020. nov. 22. 17:50
Igen. Vér, vizelet, uh. Nálunk gondozásba vételkor van egy kb. 1 hetes kivizsgálás, aztán ha ellenőrzéskor panaszunk van, ami kell megismétlik.
2020. nov. 22. 17:49
Rengeteg antibiotikumot szedtem anno egy nehezen elmulo hugyuti fertozes miatt az elmult es meg holyagtukrozesem is volt ahol azt mondta az urologus o nem tud mit kezdeni velem mert mar a vizeletem is negativ illetve vizelet uledek vizsgalatom is volt a holyagom rendben..
8. csgybzs (válaszként erre: 1. - Jenna3)
2020. nov. 22. 17:40

Mit jelent, hogy urológiailag rendben vagy? Ez a tojásfehérjeszerű cucc simán lehet valamilyen gyulladás miatti üledék, ami akkor tud csak ürülni a hólyagodból, hogy ha nagy mennyiséget pisilsz. Pisiléssel nincs gond? Csíp, fáj, ég... én valamilyen gyulladásra tippelek hólyagban vagy húgycsőben. Normál állapotban a vizelet nem lehet zavaros vagy darabos.


Na most olvasom, hogy az ég, csíp dolgokra válaszoltál másnak. Ezeket egy baktériumölő antibiotikum (pl. Szumetrolim) kúra (2 doboz) rendbe teszi.

2020. nov. 22. 16:57
Rendben, én is erre gondoltam már ! Köszönöm szépen és ő akkor vérvizsgálatot csinál meg ultrahangot?
6. pteri (válaszként erre: 5. - Jenna3)
2020. nov. 22. 16:23
Én ilyenekkel nephrológushoz járok, mert az urológust csak az érdekli, kell-e műteni. Tényleg lehet vese megbetegedés. Ha van felétek nephrológiai szakrendelés, vagy vese betegségekkel foglalkozó belgyógyász , kérj ide beutalót.
5. Jenna3 (válaszként erre: 4. - Pteri)
2020. nov. 22. 15:37
Néha igen ezek a tünetek vannak..
4. pteri (válaszként erre: 1. - Jenna3)
2020. nov. 22. 15:22
A vese uh nem annyira megbízható. Van valami más tüneted is? Vizeletürítès gyakrabban, csíp, èget? Has v.deréktáji fájdalom?
3. Jenna3 (válaszként erre: 2. - Bless the child)
2020. nov. 22. 14:32
Nem tudom mert en is azt hittem hogy huvelyváladek de a nogyogyasz azt mondta hogy onnan nem szarmazhat. :/ mert hogy a huvelyi folyas nem latszodhat a vizeletben. Meg ha alapbol nincs folyasom akkor foleg.
2. Bless the child (válaszként erre: 1. - Jenna3)
2020. nov. 22. 14:16
Az nem a hoxások kedvenc tojcsis nyákja?
2020. nov. 22. 14:06
Sziasztok! Többször tapasztaltam ,hogy vizeletemben pisilés után fehér nyúlos anyag szerű dolog van, nem minden pisilésnél inkább akkor, ha 4-5 óránként megyek el csak pisilni. Urologiailag rendben vagyok,nogyogyasz szerint rendben de megis aggaszt ez hogy allandoan jon ki belolem valami kb 1 eve es egyre nagyobb darabok. Mar aggodom hogy talan a vesemmel van gond? Bar a vese ultrahang nem mutatott semmi korosat! Volt valakinek esetleg hasonlo tunete ? Kerlek olyan irjon aki erdemben hozza tud szolni! Koszonom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook