Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vesetágulat miatt lehet fehérje a vizeletben terhesség alatt? fórum

Vesetágulat miatt lehet fehérje a vizeletben terhesség alatt? (tudásbázis kérdés)


2021. okt. 4. 05:35

igyál sok folyadékot, az tisztítja a vesét.

Ami nálad nem jöhet szóba a cukor miatt, nekem tavaly azt mondta a doki, hogy szénhidrát gazdag étrend a vese tágulat miatt. De ez neked most nem tenne jót. Igyál minél többet, így átmosod a veséid

5. pteri (válaszként erre: 1. - Katus_88)
2021. okt. 3. 10:42
Nekem egy nefrológus mondta, hogy terhesen bàrkinek lehet, minimàlis persze. Az a lényeg, hogy ha gennyes, véres, büdi, csìp, fàj, iràny az orvos.
4. Alessandro (válaszként erre: 3. - Katus_88)
2021. okt. 3. 09:43
Ezt látod nem tudom. De gondolj arra, hogy a gugli a legjobb barátod. 😀
3. Katus_88 (válaszként erre: 2. - Alessandro)
2021. okt. 3. 09:06

Köszönöm a tanácsokat. Tudnál segíteni hogy melyik gyógytea használható terhesen?


Sosem fogyasztottam fehérjeport, de igen elég fehérjedúsan táplalkoztam, de közben terhessegi cukros is vagyok, es sok túróval / sajttal / stb volt csak határon belül a cukrom..

2. Alessandro (válaszként erre: 1. - Katus_88)
2021. okt. 3. 08:27

Mivel nem vagyok orvos nem akarlak semmilyen irányba befolyásolni a veséid állapotát illetően.

Szerintem azért egy biztos, hogy neked és minden embernek többet kellene törődnie a veséivel. Itt elsősorban a rendszeres és legalább napi 2,5 liter tiszta víz és a veseműködést támogató gyógyteák fogyasztására gondolok. Ilyen gyógynövények a mezei zsurló, a csalánlevél, a diófalevél, a nyírfalevél. E gyógynövényekből készült teákat naponta legalább 2-szer kéne innod, mert támogatják a veseműködést.

Szerintem a napi fehérjefogyasztásodat is csökkenteni kellene. Itt említem meg, hogy a sok fiatal által tudatosan fogyasztott fehérjedús, vagy proteinporos táplálkozás (pl. a fogyás, vagy a szálkásítás végett) mennyire megterhelő és veszélyes lehet a vesékre, amire egyikük sem gondol. Nem szabad ilyen módon leterhelni senkinek sem a veséit, mert az ilyen egyoldalú táplálkozás idővel vesekárosodást okozhat.

Mindenképpen fordulj szakorvoshoz és tanulmányozd a neten a gyógyteák irodalmát! Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2021. okt. 3. 07:15

Sziasztok!

Kedden iszonyatos bal oldali vesegörcsökkel kórházba mentem, majd nagyfokú bal vesetágulatot állapítottak meg. Felraktak egy belső katétert a vese es a húgyhólyag közé, hogy a pangó vizelet távozni tudjon. A fájdalom a vesémben megszűnt. Vizeletemben ver es genny volt ott, de semmi gyógyszert nem kaptam. Hazaengedtek utana rogton. Itthon csinaltam vizelet tesztet es feherje volt benne. Ez még lehet a vese problama miatt? Vagy aggódjak kezdodo toxemia miatt?

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook