Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszaadják a GYEST, de nem visszamenőleg..... fórum

Visszaadják a GYEST, de nem visszamenőleg..... (beszélgetős fórum)


2012. aug. 26. 11:25

az összes ilyennél ez a szabály:

5. § A családtámogatási ellátások a következők:

a)14 családi pótlék

aa) nevelési ellátás (7. §),

ab) iskoláztatási támogatás (8. §);

b) gyermekgondozási támogatás

ba) gyermekgondozási segély (20. §),

bb) gyermeknevelési támogatás (23. §);

c) anyasági támogatás (29. §).

2012. aug. 26. 11:24

[link]

V. Fejezet


A CSALÁDTÁMOGATÁSI ELLÁTÁSOKRA VONATKOZÓ HATÁSKÖRI ÉS ELJÁRÁSI SZABÁLYOK


Az igényelbírálás szabályai

37. § (1)94 Az ellátás a kérelem benyújtásának időpontjától jár, feltéve, hogy a benyújtás időpontjában a jogosultsági feltételek fennállnak. Az ellátást a kérelem késedelmes benyújtása esetén, visszamenőleg legfeljebb két hónapra, a kérelem benyújtásának napját megelőző második hónap első napjától kell megállapítani, ha a jogosultsági feltételek ettől az időponttól kezdve fennállnak.

2012. aug. 26. 10:55
Visszamenőleg 2 havi gyes jár.
3. Zsebi74 (válaszként erre: 2. - Kitrákotty)
2012. aug. 26. 09:46
Párhuzamosan jár a kettő.Én 2007óta vagyok leszázalékolva,a lányom 2008-ban született.Én akkor megkérdeztem.De most év elején állambácsi úgy gondolta túl sok a kettő együtt,mert az a 27ezer,meg 25500 már nagyon sok jövedelem!!!!:-((((
2012. aug. 26. 09:13

Ha visszaadják, a rehab. ellátást megvonják? vagy együtt jár majd a kettő?


én más ügyből kifolyólag leveleztem gyessel kapcsolatban, míg a levelezés folyt, nem kaptam gyest, és utólag, mikor kaptam, visszamenőleg csak kettő hónapot fizettek ki. (és mivel a levelezés tovább tartott :-S, a maradék havi elveszett).


Nézz utána, hogy a jogszabályok szerint visszamenőleg most hány havit fizetnek (az én esetem évekkel ezelőtti, azóta változhatott).

2012. aug. 26. 09:08

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hogy van e köztünk olyan kismama, aki ugyanabban a cipőben jár mint Én.

Megvonták a GYEST,mert kapom a rehabilitációs ellátást is!!!!Most visszaadják ugyan,juli 26.-ától,de visszamenőleg nem fizetik ki.De azt sem mondták,hogy azzal a 4 hónappal meghosszabbítják a jogosultsági időt.

Szerintetek mit tudnánk tenni?

Van esetleg valaki aki jogilag tud tanácsot adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook