Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Virágokkal kapcsolatban.. fórum

Virágokkal kapcsolatban.. (beszélgetős fórum)


10. Guruljka (válaszként erre: 9. - 184481d874)
2020. ápr. 23. 00:21

Szívesen!

Remélem, sikerül jól döntened és szép lesz. Sajnálom, hogy a szüleidnek már csak a sírjára vihetsz virágot.

9. 184481d874 (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2020. ápr. 22. 22:41
Köszönöm szépen! Elolvasom és tudatom,hogy végül ,mit is ültettem a virágládába.
8. Guruljka (válaszként erre: 5. - 184481d874)
2020. ápr. 22. 19:27

Keresgéltem:

[link]


Kifejezetten ládába pedig:

[link]

7. 1fcbd17830 (válaszként erre: 5. - 184481d874)
2020. ápr. 22. 15:45

Májustól őszig..és erős fény,és meleg...talán a vinca-sivatagi rózsa-jól bírja...

Aztán lehetne még a napvirág....de inkább az előző...:)..

2020. ápr. 22. 15:13
Köszönöm, kedvesek vagytok! Átültetem és veszek substralt nekik.
2020. ápr. 22. 15:00
Sziasztok! Tudnátok nekem javasolni májustól őszig nyíló,nem túl igényes,az erős fényt tűrő virágot,amit ládába ültetnék a szüleim sírjára.Az elmúlt évben begóniát ültettem,nem igazán jött be.Köszi.
2020. ápr. 22. 14:51
Ha nagyon száraz a földje akkor locsolni kell,de inkább tápanyaghiányos szerintem...talán át kellene ültetni,és tápoldatozni majd,vagy tartós műtrágya lehetne a megoldás.
2020. ápr. 22. 14:05

Ha jól nézem, az első Zamia (agglegénypálma). Úgy tudom nagyon ritkán kell locsolni, inkább árnyékos helyet kedveli. A másik talán vitorlavirág. [link] (itt írnak a Zamiaról is.)

Nálam egyik sem ment semmire, a vitorlavirág elfonnyadt, a Zamiát elajándékoztam.

Fokföldi ibolyám sem élt meg hosszú életet. 10-től tűz a nap az ablakra, még le nem megy.

2020. ápr. 22. 13:32

A fokföldi ibolya szereti a világos szobát , olyan helyre kell rakni , ahol sok fényt kap, de tűző napra nem lehet rakni.


A többi virágot nem ismerem , de szerintem szeretik a bőséges öntözést.

2020. ápr. 22. 10:45

Sziasztok! Kérlek segítsetek!

Profilomon van két hervadt virág nem tudom mi a bajuk. Ablak mellett vannak, heti 1x locsolom őket nagyon kevés nap éri őket a reggeli órákban, de fényen vannak, szekrényen és a tetején. Nem tudom hányszor locsoljam, milyen földbe ültessem, milyen tápszert adjak neki és milyen helyre rakjam. Nem értek ehhez, de bánt, hogy mindig ilyen kókadtak. :((

Van még egy ibolyám amit most vettem, azt ugye ritkán kell locsolni és az alsó táljába? Illetve napos helyre tegyem e. Új Juccámmal kapcsolatban is ez a kérdés. Soha nem volt a családban senkinek nagyobb növény, csak egy lusta futóvirágunk volt, nem tudom, hogy ápoljam őket. KÖSZÖNÖM!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook