Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Virágkedvelők és hozzáértők:mi ennek a virágnak a neve?Kép az adatlapomon. fórum

Virágkedvelők és hozzáértők:mi ennek a virágnak a neve?Kép az adatlapomon. (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 3. 22:57
Csodás lehetett.:)
13. a14deb9047 (válaszként erre: 12. - Csutora13)
2010. ápr. 3. 19:35
Igen!! Őnála voltam kint tavaly Angliában, ahogy a képeimen is látszik.
12. csutora13 (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2010. ápr. 3. 19:29

28 éves pálma?Az igen!Gratulálok hozzá és a fiadhoz is!:)

Ezt a virágot nőnapra hozta a munkahelyemre egy úr a női dolgozóknak és napról napra jobban a szívemhez nőtt és nagyon tetszik.:)

2010. ápr. 3. 19:26
Nagyon szeretem a virágokat, van több szakkönyvem is. Van egy pálmám, azután ültettem el datolya magját,miután a fiam megszületett; február végén volt a 28. szülinapja a drágámnak...
10. csutora13 (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2010. ápr. 3. 19:23
Nagyon köszönöm!Ilyen pontosra és részletesre nem is számítottam.:)
2010. ápr. 3. 19:21
Hogy tudnék egy ilyen cicust föltenni az oldalamra??
2010. ápr. 3. 19:19
És még annyit, hogy az elszáradt virágokat, mivel szépen megmaradnak, a pout-pourriba is bele lehet tenni.
2010. ápr. 3. 19:16

Megtaláltam! EUPHORBIA (kutyatej) pompás kutyatej. A pompás kutyatej már régi kedvenc, s igénytelensége miatt ma is előkelő helyet foglal el a napsütötte blakba való szobanövények között. Nem kell permetezni, elviseli, ha kicsit elhanyagolják, és télen sem kell fűtetlen szobába átvinni. Vastag hajtásain hosszú tüskék ülnek, és terebélyes növény felső része télen és tavasszal tele van virágokkal. Leveleit télen elhullathatja, de egy-két hónapon belül megjelennek rajta az őj levélrügyek. (


Az E. fulgens kevésbé elterjedt és növekedése más. Hosszú lehajló ágain a fűzfához hasonló levelek találhatók, és télen sötétpiros virágokat hoz. Elvirágzás után vigyük hűvös helyre, és egy-két hónapig alig öntözzük.)


Hőigény: Átlagos meleg, télen legalábbis 12 C.

Fényigény: A lehető legtöbb fény, de nyáron védjük a tűző naptól.

vízigény: tavasztól őszig mérsékelten öntözzük, télen még ritkábban. Két öntözés között hagyjuk a földjét kicsit kiszikkadni.

Páratartalom: tavasszal és nyáron az E. fulgenst időnként permetezzük.

Átültetés: Kétévenként, tavasszal.

Szaporítás: Tavasszal vagy nyáron, hajtásdugvánnyal. Mielőtt a földbe tűznénk, hagyjuk a tejnedvet megszáradni.

MEGJEGYZÉS: Az E. milii splendens nedve mérgező!


Ennyit találtam.

6. csutora13 (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2010. ápr. 3. 19:05
Szuper vagy!!!:) Köszi!!!
2010. ápr. 3. 18:59
Magyarul a növény beceneve Krisztustövis. A "kutyatejfélék" közé tartozik. A szaporítása igen érdekes: levágjuk, majd hagyjuk legalább egy napra beszáradni a "sebet", és csak utána ünyomni bele a virágföldbe. Ha jól emlékszem rá, Mexikóból származik. Télen nagyon keveset locsoljuk, késő tavasztól többet. Szereti a meleget, árnyékban nagyon szépen fejlődik. (Nekem volt, legalább 20 éves volt...) A jövő héten utána nézek a szakkönyveim között, akkor meg tudom mondani a latin nevét is! Ezen a becenéven ismerik a dísznövény kertészek is. Szép estét!
4. csutora13 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2010. ápr. 3. 18:55
Hát,pár hétig volt virága,fokozatosan hullajtotta el.Igen,tüskés.
2010. ápr. 3. 18:54
Vannak tüskéi és apró, pici piros virágai, ami igen sokáig megmarad?
2010. ápr. 3. 18:51
Annyit tudok még mondani,hogy kis pirosas,kemény tapintású virágai voltak,míg le nem hullottak.Egyébként a képen nem látszik,de tüskék vannak a levelek között.Remélem tudtok segíteni!
2010. ápr. 3. 18:50
Virágkedvelők és hozzáértők:mi ennek a virágnak a neve?Kép az adatlapomon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook