Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vipassana meditáció abszolút kezdőknek fórum

Vipassana meditáció abszolút kezdőknek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vipassana meditáció abszolút kezdőknek

2010. nov. 18. 18:28

Nem is tudom mikor hallottam ilyen fontos dolgot elhangzani mint ami ebben a videóban van.


Riszpekt a videóért.


Jó a cikk is!


Vipassanát személyes tapasztalatom alapján is ajánlom :


[link]

2010. nov. 1. 21:24
köszönöm.
2010. okt. 23. 14:25

Ezt érdemes meghallgatni, nagyon-nagyon érdekes... Talán valami ilyesmi történik a mély meditáció során is.

[link]

2010. okt. 22. 22:16

Sziasztok!

Szerintem van akinek hasznos, van akinek semmilyen.

4. b38fef89a3 (válaszként erre: 2. - Ce53b9ff5e)
2010. okt. 22. 18:11

Részvétem - komolyan.


Szerintem mint minden dolog az életben, a meditáció is van akinek nagyon hasznos, van akinek semmilyen, van akinek meg árt. Mint amikor vízbe dobják az embert: a jó úszó gyerek élvezni és lubickol benne egy órát, a felnőtt inkább igyekszik mielőbb partra evickélni, a rossz úszó meg belefullad a vízbe.

3. Cippora (válaszként erre: 2. - Ce53b9ff5e)
2010. okt. 22. 10:21

Ő akkor nem meditáción volt,ebben biztos lehetsz.


Inkább hipnózis,vagy valami hasonló.

Részvétem!

2010. okt. 22. 10:09
utálom az összes ilyen meditációt.Tekintsünk be..ok,marha jo,de megoldast nem nyujtanak,csak feltarjak a problémakat!Volt egy baratnöm,elment egy ilyen meditaciora, betekintest nyert.Aztan meg felvagta az ereit. Nincs többé.
2010. okt. 21. 21:08
Ezt a cikket egyfajta „gyorstalpalónak” szánom mindazoknak, akik szeretnének megismerkedni ezzel a meditációs formával és szeretnék „alapszinten” kipróbálni több tízoldalas írások vagy éppen teljes könyvek elolvasása, illetve többnapos (vagy éppen többhetes) tanfolyamok látogatása nélkül. Ezért nem is törekszem a teljességre és nem érintek haladóbb technikákat; csak a legegyszerűbb és legkönnyebben kivitelezhető Vipassana meditációs technikával, az „emelkedés és süllyedés”-sel foglakozom.

Ugrás a teljes írásra: Vipassana meditáció abszolút kezdőknek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook