Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vezetői engedély: Sikeres vizsgától az igazolvány kézhezvételéig miért kell eltelnie 30 napnak? fórum

Vezetői engedély: Sikeres vizsgától az igazolvány kézhezvételéig miért kell eltelnie 30 napnak? (tudásbázis kérdés)

22. Suesue (válaszként erre: 5. - Ennész)
2012. júl. 31. 01:51
Vicc ami itt folyik, komolyan.
21. reload (válaszként erre: 20. - Ennész)
2012. júl. 29. 13:03

Nekem anno 2 hét múlva jött meg postán. A papírra azt mondták nem jogosít vezetésre, de ha nagyon akarok, kérhetek egy ideiglenest amíg el nem készül a plasztik, potom 5000 Ft-ért :S

Inkább kivártam míg megérkezik..

20. Ennész (válaszként erre: 19. - Vekvik)
2012. júl. 29. 12:58
Izgalmas ez a különbség. Érdeklődni felesleges. Sms-ben értesítenek majd engem is.
19. vekvik (válaszként erre: 18. - Ennész)
2012. júl. 28. 19:49
nem tudom, de nálunk mind hármunknál 1-2 nap volt sőt öcsém barátnője is másnap megkapta.ha nincs messze az okmányiroda akkor menj be érdeklődni. Van aki smst kap. Szerintem nincs egy hónap semmiképp.
18. Ennész (válaszként erre: 16. - Vekvik)
2012. júl. 28. 19:24
Na most aztán tényleg kíváncsi vagyok, hogy mikor értesítenek, hogy mehetek érte! Ezek szerint reménykedjek? :)
17. Ennész (válaszként erre: 16. - Vekvik)
2012. júl. 28. 19:22
Miért? Lehet másutt is csináltatni??? Én is okmányirodában kértem. :) Központiba kértem és személyes átvétellel. 3-4 hetet ígértek így is...
16. vekvik (válaszként erre: 14. - Ennész)
2012. júl. 28. 19:20
Friss jogsinál. Párom 1 éve csinálta, neki is megvolt 1-2 nap múlva. Meg anyumnak is ő kb 2 hónapja csinálta. Be kell menni az okmányirodába. Akkor gyorsabb szerintem.
15. d@nu (válaszként erre: 10. - Ennész)
2012. júl. 28. 19:14

Sajnos várnod. Az unokaöcsém 1 évvel korábban vizsgázott, mint én, neki egy hét alatt megjött, az enyém most tavasszal bő 3 hét volt.


Nyugi, nem fogsz kiesni a gyakorlatból, olyan, mint a biciklizés és egyedül sokkal jobban is megy, mint oktatóval. Ha pedig nem olyan kocsin tanultál, mint a saját, akkor ahhoz meg tökmindegy, mikor állsz neki hozzászokni. :))

Ha fontos lenne vezetned, azt hiszem, lehet ideiglenest kérni - már' ha van még olyan egyáltalán, talán érdemes utánanézned.

14. Ennész (válaszként erre: 13. - Vekvik)
2012. júl. 28. 19:11
De csere volt a tiéd, igaz? Tehát nem friss jogsis voltál, csak lejárt a régi.
13. vekvik
2012. júl. 28. 19:10
én nem vártam annyit. Másnapra megkaptam
12. Ennész (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2012. júl. 28. 19:06
Vajon mi volt az??
11. Ennész (válaszként erre: 9. - 001269bfc9)
2012. júl. 28. 19:04
Ok. Én sem akartam addig vezetni, csak szerintem ennek nem sok értelme van...
10. Ennész (válaszként erre: 6. - D@nu)
2012. júl. 28. 19:03
Tehát egy hónapig várnom kell, hátha ez idő alatt az a minimális rutin is elszáll az idegrendszeremből, amit az ember a vizsgáig összeszedett. Nagyon reális!
9. 001269bfc9 (válaszként erre: 5. - Ennész)
2012. júl. 28. 19:01

Valószínűleg azért húzták át tollal, mert neked még semmilyen jogsid sincs, ami lejárt volna, ezért anélkül nem vezethetsz, még ennek a papírnak a birtokában sem!

Várd ki az a pár hetet, amíg megkapod az igazít, és akkor nem büntethetnek meg azért, mert jogsi nélkül vezetsz! Szerintem megéri kivárni, míg megérkezik, mint hogy kapásból bírsággal kezdd!

8. Ennész (válaszként erre: 7. - 107da09275)
2012. júl. 28. 19:00
A hölgy azt is elmondta, hogy január óta tart 30 napig. Itt most nem 30 napon belül, de 2 nap múlva mehetsz érte a helyzet. (Férjem még tavaly ennyi idő alatt szerezte meg, bár központi okmányirodába kérte és személyes átvétellel.). Állítólag mivel január óta az útlevelek előállítása bonyolultabbá vált valami plusz biztonsági dolog miatt, ez kihat a jogosítványok kiállításának idejére is, ami legalább 3 hét, de inkább 4. Ennyi!
2012. júl. 28. 18:52

Nyúlért:) ahogy az ötéves kisfiam mondaná:D

Adminisztráció, a szokásos 30 nap, mindenhol ennyit mondanak, bármit intézel is:)

6. d@nu
2012. júl. 28. 18:47

Az első elméleti órán a fejünkbe verte az oktató, hogy jogsi nélkül nem vezethetünk és az okmányirodában kapott fecni az nem jogosítvány, hanem egy azt kérelmező adatlap.

Nem jogosít vezetésre, CSAK abban az esetben, ha lejárt jogsi cseréjét igényelted. Új jogosítvány esetén várnod kell, amíg megjön a kártya.

Legalábbis márciusban még ez volt a törvény.

5. Ennész (válaszként erre: 2. - Suesue)
2012. júl. 28. 18:47
Igen, eddig én is így tudtam. :) Viszont a hölgy az okmányhivatalban azt mondta, hogy "nem jogosít fel vezetésre". Később láttam, hogy a papíron ez a szöveg: "A kérelem adatlap alább megnevezett, lejárt kategória érvényességű vezetői engedéllyel 2012. 09. 24-ig jogosít vezetésre." nemes egyszerűséggel tollal át van húzva... :) Érted? Tollal!! Én már csak röhögök...
2012. júl. 28. 18:44
Ha csak ennyi lenne a probléma az országban és ügyintézésben, kiegyeznék vele, visszatérve az okmányokhoz,van olyan okirat, amit HAT hónap alatt adtak ki.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ennész)
2012. júl. 28. 18:43

Az okmányirodai dolgozók beszélnek össze vissza. Legalábbis nálunk. Már nem is kérdezek semmit. Amúgy agyam eldobom, mit meg nem tehetnek.

Gyerekem nevére nem voltak hajlandóak átírni egy kocsit, mondván kiskorú és nincs jövedelme.

Érdekes, másik okmányirodába gond nélkül átírták.

2012. júl. 28. 18:42

A papíron amit kaptál rajta van az érvényesség dátuma, általában 2-hónapig jó, lehet vele vezetni magyarországon, de külföldre nem mehetsz.


A kártya alapú jogsinak az ügyintézése jogszabályban van megállapítva, hogy 30-napon belül kell kiadni, ezt most akarják 3-hónapra módosítani.


Az enyém 2,5 hét alatt jött meg.

2012. júl. 28. 18:36

Ill. én már mindent megértek, ha a magyar bürokráciáról van szó! Azt is lenyelem, ha a korábbi gyakorlattól ellentétben egy hónapot kell várni a jogsira. DE az már eszméletlen, hogy a hivatalnok azzal bocsájt el, hogy a kezembe adott hivatalos dokumentum nem jogosít fel autóvezetésre... Eszméletlen! Korábban az is jogsiként szolgált. Most már nem?? Nem hittem el, ezért rögtön megkérdeztem egy nyomozó rokonomat, hogy az ember lánya így egy hónapig nem vezethet?? És ha az a szakmámhoz elengedhetetlen? Ő a közlekedési osztályhoz fordult, ahol kb. hülyének nézték, hogy dehogynem. Mármint az a papír, amit az okmányirodában kaptam ügyintézéskor, addig is feljogosít autóvezetésre, amíg nem kapom kézhez a plasztik kártyát. Akkor most mi van? Az okmányiroda magánakciója? Vagy megint nem tudja a bal kéz mit csinál a jobb? Ez tényleg nem megy másként Magyarországon??

Kíváncsi vagyok mások tapasztalataira! Írjatok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook