Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Védettségi igazolvány tapasztalatok fórum

Védettségi igazolvány tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
98. syria (válaszként erre: 97. - Globus)
2022. ápr. 28. 09:10

A sógornőd viselje az okoskodása következményeit!

Nemhogy az igazolvány, az oltás se véd meg: az egyik fiam 3 oltás után kapta el. (Gondolom, ezzel nincs egyedül.)

97. globus (válaszként erre: 96. - Syria)
2022. ápr. 27. 11:14

De kérik. Pl. nem sürgős, tervezett műtét előtt bemutatni valamit. Sógornőm a 35 éves bütykét szeretné operáltatni, oltása nincs, átesettségije sem. Elfogadnák a neg. PCR-t, de fizetni sem akar, inkább szenved tovább.

Közben lehetett volna csináltatni neg. PCR-t úgy, ahogyan mások tették, OMSZ által csináltatva ingyen, direkt arra várt, hogy legyen min hőzöngeni, mert az megszűnt. Rég meglett volna.

Remélem, nem arra célzol az ősszel kapcsolatban, hogy az igazolvány fog megvédeni 😬

96. syria (válaszként erre: 94. - Globus)
2022. ápr. 27. 10:54

Aha. Az elmúlt lassan egy évben előfordult, hogy ez az app 100%-os biztonsággal, hatásfokkal működött?

Április 4-én pozitív lett a PCR tesztem. Tegnap ért ide a NISZ levele az igazolvánnyal, amivel kitörölhetem (mivel kemény, a fenekemet nem, de sütés után a tepsiben marad cucc eltakarítására kiváló lesz), mert ha ősszel jön egy újabb hullám, már nem lesz érvényes. 2022.03.05 óta nem is kérik sehol. [link] Ez a kártya mindenről szól, csak a védettségről nem.

2021. máj. 20. 10:13
Én pfajzer oltást kaptam már mind a 2 tőbb mint egy hónapja.Védettségi kártyám van régóta. Igen nem lehet bemenni sem étterembe sem orvoshoz kártya nélkűl. Nem értem miert kell még maszkot hordani?!!! Én fulladok alatta. Rőgtőn orrot kell fujnom. Akkor persze le veszem a maszkot!!!
94. globus (válaszként erre: 92. - Syria)
2021. máj. 11. 17:34

Kívánságod máris teljesült:

[link]

93. globus (válaszként erre: 73. - Gyöngy:))
2021. máj. 8. 19:09
Milyen lett az értéked?
92. syria (válaszként erre: 44. - Simple)
2021. máj. 8. 10:38
Tény, hogy ki lehet találni bármilyen ellenőrzési metódust. Azt kétlem, hogy van elegendő és megfelelő ember, eszköz, erőforrás a végrehajtáshoz. A QR kód csak akkor ér valamit, ha ott van mögötte a helyes adattartalom. Ehhez az kell, hogy folyamatosan figyeljék, hogy kik nem mentek el az oltásra, és érdemben intézkedjenek. Éppen eleget dolgoztam az államigazgatásban ahhoz, hogy tudjam: kik és hogyan dolgoznak ott. Tisztelet a hozzáértő és lelkiismeretes kivételeknek! Arról nem beszélve, hogy az elmúlt hetekben hányszor "sántítottak" az államilag fejlesztett informatikai rendszerek.
91. 3258ed2e1f (válaszként erre: 1. - Canisminor)
2021. máj. 8. 07:19
Tőlem a könyvtárban és a gyerekem meccsén kérték, a személyimet is mutatnom kellett.
90. szőkelédi (válaszként erre: 88. - Channa*)
2021. máj. 7. 22:49

Na hát mondom én ,hogy erre még a madár se jár😆


Kisebb fiam beadta ügyfélkapun,pontosan nem tudtuk kiszámolni , diák igazolvány lejárata után 45 nap ? Idén Január elsejétől szerette volna fizetni ,jön a válasz ,hogy dec.16 tól kellett volna. De semmi más ,hogy mennyit ,vagy hova vagy b@szom s@gged bákó. Újra ügyfélkapun igényelte Dec 16 dátummal ,azóta fizeti. De a fickónak nincs ügyfélkapu,így érdemben nem tudtam segíteni. De így tovább fog tartani.

Szóval nagy fejetlenség van mindenhol ,a fickó is várta a figyelmeztetést. A te körödben meg automatikusan küldték.

Megint belekontárkodtam újra 😆

89. Channa* (válaszként erre: 86. - Regin_a)
2021. máj. 7. 22:40

Én is még csak ilyenről tudtam eddig, és ezért lepett meg, hogy a fiam, tavaly júniusban megkapta a csekkeket, majd lett megint vendéglátás, így munka is, és kapta a levelet, hogy nem kell fizetnie, mert bejelentették.


A barátnőm fia, most kapta talán 2 hónapja.2 évig nem talált munkát, majd igen, de elküldték és utána küldte a NAV a csekket.


Ráadásul a barátnőm megnézte, hogy ha nem fizetik, akkor törlik a rendszerből.


Ezen teljesen kiakadtam, mert mi az, hogy egy magyar állampolgárt, aki itt született, itt tanult, itt dolgozott, itt él folyamatosan, törölnek valahonnan. Még jó, hogy az állampolgárságát nem veszik el...


Röhejesek.

88. Channa* (válaszként erre: 84. - Szőkelédi)
2021. máj. 7. 22:36
Én meg azon bosszankodtam a barátnőmmel, hogy az én fiam, ahogy lejárt a 45 nap munkanélkülije 2 hét múlva már küldték a csekkeket, ahogy a barátnőm fiának is a munkahely megszűnés után 45 nappal. Mintha lenne miből fizetnie egy munkanélkülinek, aki nem azért esett ki a rendszerből, mert elhelyezkedett...
87. szőkelédi (válaszként erre: 86. - Regin_a)
2021. máj. 7. 22:35

Igen ez oké ezt intézi . Nem tudtam én sem mit mondani.


Már tavaly írta a sajtó ,hogy 2020juliustól változik a TB. Akinek 6 hónapnál régebbi a tartozás felfüggesztik a kártyát és értesítik . Pontosan nem tudom idézni. A lényegre ,hogy nem kapott semmit ,most akarja rendezni .

86. Regin_a (válaszként erre: 84. - Szőkelédi)
2021. máj. 7. 21:59

Nem hallottam olyanrol hogy bárkit felszólitott volna a NAV

Önbevalláson alapúl, be kell menni a NAV-hoz kitölteni egy nyomtatványt és leadni, aztán lehet elkezdeni havonta fizetni

85. Regin_a (válaszként erre: 41. - NomNom)
2021. máj. 7. 21:53

A bejelentést a külföldi biztosítási jogviszony létrejöttét, illetve megszűnését követő 15 napon belül kell megtenni. A bejelentés elmulasztása mulasztási bírság kiszabását vonhatja maga után"


A bejelentő lap elektronikus formában is benyújtható az OEP részére.

Ez utóbbi már NEAK néven szerepel

[link]


[link]

84. szőkelédi (válaszként erre: 81. - Channa*)
2021. máj. 7. 21:21
Akkor úgy néz ki nálunk ez sem működik 😆. Röviden :tavaly április elején lejárt a fickó munkanélkülije,szoc segélyre nem akart menni , alkalmi munkából él. Aztán most jutott eszébe a TB szeretné fizetni. Nem kapott sem csekket ,sem felszólítást sehonnan. Annak ellenére,hogy tele a média a NAV-os hírekkel. Ide még a madár sem jár. De nem akarok belekontárkodni más fórumba,csak sokan összejöttünk gondoltam hátha segít valaki ☺️
83. Channa* (válaszként erre: 73. - Gyöngy:))
2021. máj. 7. 21:01
Fb-n olvastam, hogy valakinek több mint 28 ezer volt ez az értéke és azt kérdezte, hogy bemerje e adatni a 2. pfizert? Mert szerinte felesleges és a végén még baja lesz...
82. Channa* (válaszként erre: 70. - Bless the child)
2021. máj. 7. 20:58
😁
81. Channa* (válaszként erre: 40. - Szőkelédi)
2021. máj. 7. 20:48

Szerintem ezt mi nem tudjuk ellenőrizni, de tudjuk, hogy 45 nap nem fizetés után már jelez pl. a ho-nál.


A csekket nagyon hamar kiküldik a TB fizetéshez;)

80. Channa* (válaszként erre: 30. - Aszparagusz)
2021. máj. 7. 20:46

A védettségi igazolvány személyi vagy valamilyen fényképes igazolvánnyal érvényes.

Éttermekben nem elég a védettségit felmutatni, hanem személyit is kell villantani;)

79. canisminor (válaszként erre: 70. - Bless the child)
2021. máj. 7. 18:13
:))
78. canisminor (válaszként erre: 77. - Bless the child)
2021. máj. 7. 18:09
Nem rád gondolt :) vannak viszont, akik nem látják a fától az erdőt
77. Bless the child (válaszként erre: 74. - Be95e6ff22)
2021. máj. 7. 18:06
Bocsika, de nem mindenki veri a mellét. Nekem is van, de nem áll szándékomban olyan helyre menni, ahová ez kell. Nem fogok meglódulni se moziba, se fürdőbe, se sehová. Viszont beoltattam magam, mert közvetlen részt veszek a "harcban", és nem szeretnék a páciensek helyében lenni. Jelenleg más alternatívát nem ismerek, hogy esélyem legyen megúszni a lélegeztetőt
76. canisminor (válaszként erre: 74. - Be95e6ff22)
2021. máj. 7. 18:02
Hát igen, nem a kártya véd, hanem a Te antitested, a TE immunrendszered. ;)
75. gyöngy:) (válaszként erre: 74. - Be95e6ff22)
2021. máj. 7. 17:53
Az szuper, ha még mindig ennyi!
74. be95e6ff22 (válaszként erre: 73. - Gyöngy:))
2021. máj. 7. 17:47

Szeptember közepén voltak Covidos tüneteim, és tegnap nézettem antitestet. Tehát több, mint 8 hónap telt el!

Tudom, hogy nem csak antitesttől függ a védettség. Ha jól emlékszem, valami "sejtszintű" védelem is van bennünk. Legalábbis Sváby Andrásnak, akinek a kínai oltás után a patikai antitest teszt (ami nekem tök erős csíkot hozott ki) nem mutatott antitestet, azt mondta a meghívott gyógyszerés vagy orvos, hogy a labor azért mutathatta ki neki mégis a védettséget oltás után mert sejtes védelem is van:-)

Na ezt találom bicskanyitogatónak, hogyha oltást kapsz, akkor tök mindegy, kialakul-e valami vagy nem, jár a kártya, járnak az előjogok, veri mindenki a mellét, hogy 'I'm vaccinated". Ha meg oltás nélkül átestél rajta, akkor a te védettséged kisebb rendű, neked kevesebb időre jár a kártya (mintha pontosan tudnák, az oltás meddig véd), stb.

73. gyöngy:) (válaszként erre: 58. - Be95e6ff22)
2021. máj. 7. 17:33
Neked mikor nézték a 800-at? Ha nemrég akkor ez elég biztató érték. A héten nézettem én is betegség után, izgatottan várom:)
72. gyöngy:) (válaszként erre: 58. - Be95e6ff22)
2021. máj. 7. 17:29

A védettség nem csak a kimutatható antitestektől függ, persze ha van az még jobb.

Az összehasonlításnak akkor lehetne valami alapja, ha mindenki azt is megküldené, hogy milyen referenciaértékek tartoznak ahhoz az eredményhez meg mikor nézette a fertőzéshez képest.

Volt aki 1,.. valamennyivel védett volt, ahol meg te voltál ugye 50-től kezdődik.

Csak random számokat megküldeni nem sok értelme van.

71. vivo44
2021. máj. 7. 17:26

Ez is csak egy olyan fórum, ahol FI kérdez, tapasztalatot vár, azonban önálló véleményed ne legyen, mert akkor már értelmezési problémáid vannak:D:D:D

Pedig csak el kellene fogadni, hogy nem vagyunk egyformák, nem értelmezünk egyformán és nem is gondolunk szerencsére ugyanúgy.Ahogyan más tapasztalatát semmi jogom megkérdőjeleznio, úgy ez viszont igaz.

Ettől lenne hivatott a fórum, de így csak bohóckodás.

További sok sikert hozzá.

2021. máj. 7. 17:23

[link]


Inkább vigadjatok😂

69. canisminor (válaszként erre: 61. - Be95e6ff22)
2021. máj. 7. 17:12

Teljesen igazad van, nem is értem, hogy ezen mit nem értenek mások.

Akik a betegségen átestek, ugyanolyan jogoknak kellene őket is megilletni, nem beszélve arról, amit te is mondasz, hogy talán még ellenállóbbak is. Ehhez persze tesztelni kellene az embereket.

Nem véletlenül kérdeztem az elején, hogy azok akik már régen átestek a fertőzésen, megkapták-e mégegyszer a betegséget, vagy ha úgy tetszik, lebetegedtek-e, és ha igen, enyhébben vészelték-e át. Ugyanis ebben az esetben miért kell oltás?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook