Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vezetni tanulok fórum

Vezetni tanulok (beszélgetős fórum)

2014. nov. 27. 14:45

nini, egy kihalt topik :D


15 év gondolkodás után vágtam neki... ma volt a 3. rutin órám... és most először érzem úgy, hogy várom a következőt.

25. Airin
2013. júl. 27. 08:36

Sziasztok!

Én csütörtökön kezdtem a vezetést.Először a rutinpályán voltunk,ahol megtanította az oktatóm az alapokat.Mivel egész jól ment,így első nap haza kellett hoznom magam. Kb 20 km-et vezettem,de nem forgalmas helyen.

Tegnap volt a második alkalom,amikor még a rutinpályán voltunk.Szlalomoztam,ami ment jobbról is meg balról is.Aztán kézifékkel kellett felmennem emelkedőn.Azzal se volt gond,így kivitt a nagy forgalomba a városba.Ott már volt gond.Gondolom nagyban rájátszott,hogy stresszeztem,hogy most ki kell mennem. Az én oktatóm is olyan,hogy ordibál folyton egyébként.Ő ilyen...lehet,hogy nem a legjobb módszer.A családban és az ismerőseim nála volt és velük is állandóan ordított.-.- De elsőre átment eddig mindenki.Én még csak a 2. alkalommal voltam...hát csak belejövök.Korábban még nem vezettem itthon.Most az első minden szempontból ott.

2013. márc. 16. 08:30
Sziasztok!Teljesen el vagyok keseredve.30 óra után,úgy érzem nem tudok semmit.a rutinpályát csak hírből ismerem.Az oktatómmal össze vissza kapkodunk-mindig átveszi tőlem a kormányt a manővereket ő felyezi be helyettem-vagy oít egyet,hogy engedjek el mindent!Hogy megy ez a kötelező 30 óra.Nem építkezni kéne egyik óráról a másikra a tudásban???Ja,és minden oktató türelmetlen,és mocskosszájú?Köszi a válaszokat.
2013. jan. 24. 07:53

Az én oktatóm kifejezetten megtiltotta, hogy a jogosítványszerzés ideje alatt otthon gyakorlatozgassak.

Azt mondta sokkal nagyobb a kára, mint a haszna, mivel hozzáértő kontroll nélkül rossz beidegződéseket, hibás visszacsatolásokat jegyez meg az ember. Valamint azt az autót kell megérezni, amit végig vezetsz a tanfolyam alatt.

2013. jan. 23. 15:16

én is azt mondom, hogy valakivel gyakorolj a családból, vagy a baráti körödből

amúgy engem is rutin nélkül vittek városba, de én egyből ráéreztem és előtte sokat gyakoroltam is itthon, és csak 2 órát voltam a rutin pályán, ennek már 5 éve, akkor még kellett a rutin vizsga is.

21. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Rescue)
2013. jan. 22. 17:23

Nem tartom jó módszernek.

Én előbb egy üres terepre vinném a tanulómat, hogy érezze a kocsit. Utána már jobban tudna figyelni a forgalomra.

2013. jan. 22. 15:11
Szia:)Nekem 3éve van jogsim.Az oktatóm az első órát úgy kezdte,hogy a kormány mögé ültetett,végig mutogatatta velem,mi micsoda,aztán azt mondta,hogy megyünk,és bevágódott jobbegyre.Azt hittem elájulok:)Azt mondta,hogy ne parázzak,ő pedáloz,vált,nekem csak a kormány kell tekerni.Az egy óra alatt biztos fogytam 2kg-t:)Azt hiszem 25 vagy 30óra után küldött vizsgára,de volt olyan húzása is,hogy a 12ik órán azt mondta,hogy akkor egy másik sráccal felváltva vezetve feljövünk Bp-re(akkor még vidéken,200kmre Bptől éltem).Olyan fáradt mint azután...De utólag visszagondolva jó volt a "lazasága" a sok mélyvízbe dobás:)Nem parázok dolgoktól,és rugalmasabban oldok meg helyzeteket.Jó lesz ez neked is:)
19. de Luca (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2013. jan. 22. 13:12
Akkor is úgy volt, hogy valamennyi rutinóra, aztán rutinvizsga, majd 20 óra forgalom, és vizsga. Annyi kis kavirc volt a dologban, hogy pont 1992 április 1-én emelték fel a minimum óraszámot 21-re, én pedig április elején töltöttem a 17-et, úgyhogy még egy órát alá kellett írnom a jegyzőkönyvben. Természetesen papíron nekem is megvolt az összes óra. Még nagymotoron is.
18. bd55e3f068 (válaszként erre: 17. - De Luca)
2013. jan. 22. 13:06

Elhiszem, hogy jól nyomtad, én csak arra gondoltam, hogy jelenleg kötelező minimum óraszám van, amivel nem igazán szeretnek csalni, mert 1. pénzt jelent (bár azt ugye óra nélkül is zsebre lehetne tenni), 2. nem akarják a vállalkozásukat/munkájukat elveszteni.


Mikor én csináltam a jogosítványomat, akkor 10 rutinóra kellett (emlékeim szerint), aztán vizsga, és akkor lehetett forgalomba menni.

17. de Luca (válaszként erre: 13. - Bd55e3f068)
2013. jan. 22. 13:01

21 éve volt, de hidd el, állati jól nyomtam :-D

Korábban évekig mentem kismotoron városban, terepen, mindenhol. Autót pedig a tanfolyamon vezettem életemben először. Hadd fényezzem magam még egy kicsit: a vizsgabiztos, aki a kocsiban ült, még soha nem engedett át nőt elsőre, én voltam az első, és még azt is elintézte nekem, hogy a vizsga után 1 óra múlva a kezemben legyen a jogosítvány, annyira tetszett neki, a mutatvány.

(A nagymotoros vizsgámat (korlátlan "A") 1 forgalmi óra után tettem le úgy, hogy életemben nem vezettem korábban nagymotort. Ennyit jelent, ha bármi más járművön az ember igazi rutint szerez, és nem csak ész nélkül nyomkodja a pedálokat)

16. csgybzs (válaszként erre: 14. - Bojszi)
2013. jan. 22. 12:54
Én sem... a mai napig imádok vezetni.
15. csgybzs (válaszként erre: 12. - Rescue)
2013. jan. 22. 12:53

Az erdős út kb 5 km engem is oda vitt, igaz nem egy Budapest belváros volt, de azért volt lámpa, és szembeforgalom.

Ha félsz mindenképpen szólj, mert szerintem így életre szóló berögződéseket is összegyűjthetsz...

Viszont arra is gondolj, hogy ott vannak a pedáljai, egy mozdulat a kormány, valószínűleg nem tudsz/fogsz ártani senkinek. A sebességkorlátot pedig egyébként is minden esetben be kell tartani T autóval.

Vagy kérd, hogy ha már forgalom, akkor tényleg egy parkoló, ahol csak elindulsz/megállsz, kanyarogsz. Elvégre TE fizetsz ezért, nem ő a jófej.. az a dolga, hogy a számodra megfelelő szolgáltatást nyújtsa!

14. Bojszi (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2013. jan. 22. 12:53
Én is nagyon hasonlóan jártam. Előbb forgalom, aztán finomítgatás a rutinpályán. Én nem szenvedtem ettől semmilyen sérülést.
13. bd55e3f068 (válaszként erre: 5. - De Luca)
2013. jan. 22. 12:52
Nem tudom, mikor volt az az akkor, de jelenleg csak egy kis papíros "csúsztatással" lehetne ilyesmit :o)
12. Rescue (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2013. jan. 22. 12:50
Hát engem bevitt egyik főútvonalra, ami elég forgalmas... a távolságokat sem érzem, mikor kezdjek lassítani stb...
11. Rescue
2013. jan. 22. 12:48
Hamarosan megyek megint, majd megírom mi volt... de én éreztem magam kényelmetlenül, mindenki előzget, godolom anyáznak magukban stb...
10. csgybzs (válaszként erre: 1. - Rescue)
2013. jan. 22. 12:47

Engem. Az oktatóm módszere szerint nem érdemes addig rutinpályára vinni valakit, amíg nem tud vezetni.

Meglepő, de nagyon jól működött. Egy erdősebb részen kezdtem (2 őz ugrott el előttem kapásból), aztán a környéken. Álljak meg a boltnál, parkoljak le, induljak el újra.... a 3. alkalommal már autópályán mentem. Mire a rutinvizsgára mentem már tökéletesen éreztem az autót, a távolságokat. Én élveztem.

Persze van, akinek nem megy. De annak sokszor a rutinpálya után sem....

Mennyi idő mire ráérzel? Az személyiségfüggő. Én pl. nem féltem, az első alkalom végére belerázódtam, alig vártam a másodikat!

9. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Rescue)
2013. jan. 22. 12:46
ez gáz... kérd meg hogy valami kis forgalmú helyen gyakorolhass pár órát mert nem szeretnél bajt. nekem mákom volt mert már jogsi meg oktatás előtt is vezetgettem így azzal nem volt gondom de így is beletelt pár órába míg összeszedett lettem, sőt meg is buktam a forgalmi vizsgán :D de aztán meglett és ennek már 10 éve azóta is balesetmentesen :)
8. szafaripók (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2013. jan. 22. 12:45

Tudom. Hülyeségnek tartom. Remélem hamar rájönnek az "illetékesek" is.

De autósiskolának általában van rutinpálya, ahova kijár. Hogy legyen rutinja szerencsétlen tanulóvezetőnek. Én azóta inkább új útvonalat találok ki vagy sávot váltok, ha tanulóvezetőt látok, mert szerencsétlen nem tehet róla, de így tényleg potenciális veszélyforrás...

Vagy legalább egy tescoparkolóba menjen már ki vele.


Ha a tanuló nem érzi biztonságban magát, kérheti, hogy egyelőre még ne a forgalomban vezessen!!

7. mkriszti81 (válaszként erre: 1. - Rescue)
2013. jan. 22. 12:44

Ha van rá lehetőséged és ismerősöd/rokonod, gyakorolj valakivel, valahol, legalább az alapvető elindulás-vezetés-megállást. És próbálj ne pánikolni, ha gáz van, majd az oktató oldja meg, ha már ennyi esze volt.


Amúgy lehet csak tesztnek szánta, hogy megnézze, milyen szinten állsz. Ha ennyire nehezen ment, legközelebb feltételezem nem visz be nagyon forgalmas helyekre (remélem) :)

6. mkriszti81 (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2013. jan. 22. 12:42
sajnos a rutinpályák már az enyészeté... nem kötelező, megszüntették (a nagy marhák)
2013. jan. 22. 12:41
Teljesen normálisnak tartom, engem is kivittek a 2. órán, 10 óra után pedig levizsgáztattak.
2013. jan. 22. 12:40
ültessünk gumifákat mozgalom indul... :)
2013. jan. 22. 12:40

Ha zavar, mondd meg neki, és kész.

Rutinpálya, aztán forgalom. Ha már van egy kis "rutinod"...:)

2. c367c5bfd9 (válaszként erre: 1. - Rescue)
2013. jan. 22. 12:39
Az oktatónak van egy kis kalandvágya.
2013. jan. 22. 12:37

Tegnap voltam a 2. vezetési órámno, mélyvízve dobott az oktató. Kivitt forgalomba. Azhittem ott ájulok el. 0 rutin, első órán alig indítgattuk az utót és máris bele a lecsóba. Összevisszabénáztam, a pedálokat gyakorlatilag ő kezelete, elsősorba na gázt, mert nem mertem nyomni. Meg hát a kormányzási technikám is.. úhh..

Vol valaki akit beledobtak a mélyvízbe? Már előre félek a köv. órától. Mennyi idő az, mire az ember ráérez és összhangban megy minden?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook