Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vetélés - egy doki szerint nem lenne ennyi vetélés, ha .... fórum

Vetélés - egy doki szerint nem lenne ennyi vetélés, ha .... (beszélgetős fórum)


1 2
44. kingus123 (válaszként erre: 41. - 7cfd9675f9)
2009. nov. 18. 09:16

szia!


nekem is két vetélésem volt(az elsőnél üres volt a petezsák, a másodiknál a 6. héten volt szívhang a 8 már nem)kivizsgáltak, engem az orvosom elküldött.végül is semmit nem találtak, a sárgatest hormonom alacsony szerintem.az orvos csak annyit mondott hogy legközelebb Ultrogestant kll szednem.

Te mit kaptál-mit kellett szedned?hétfőre bevagyok jelentkezve Dr. Siklosihoz, kiváncsi vagyok hogy mit fog mondani.Nem tudjátok mennyibe kerül egy konzultáció?Mi a véleményetek róla?

43. bec1f7f165 (válaszként erre: 42. - Nórika81)
2009. nov. 17. 15:41
Szerintem, ha valaki megfizeti, akkor most is megcsinálják. Mert azt azért mégsem lehet elvárni, hogy a TB fedezze.
2009. nov. 17. 15:35
Én mindenkinél, aki babát szeretne, már a legelején csináltatnék egy alapvizsgálatot, ha doki lennék. Rengeteg mindent el lehetne vele kerülni.
2009. nov. 17. 14:50
Sziasztok!! ... volt 2 terhességem, mind kettőnek missed ab lett a vége (üres volt a petezsák a 10-ik hét körül) ... az akkori dokim elküldött genetikai vizsglatra, ami abból állt, hogy vért vettek tőlem ... kiderült minden eredményem rendben van. Megkérdeztem ezt a dokit, hogy nem kellene nekem sárgatest hormont szednem?? ... azt válaszolta, hogy nem, mert nem kilökődéses vetélésem volt... azután újra állapotos lettem, orvost válltottam, még a vérvételt megelőzően, az előző leleteimet átnézve az új orvosom rögtön sárgatest hormont írt fel. Ma egy 6 és fél hónapos kislány boldog anyukája vagyok :)) ... lehet, hogy a sárgatest hormon nélkül is megmaradt volna a babó, de lehet, hogy nem ... ezen már kár is gondolkoznom, egészséges, mosolygós és örökmozgó :)))
40. anikoh
2009. nov. 6. 14:19

Sziasztok!


Dokki most 15.000.- ot kér.

Sajnos ismerem a témát.3 vetélésem volt lányom előtt.2-nél kaptam progipótlást is és kevés volt.Ut.kerültem egy dokihoz nem az itt említetthez aki kivizsgált nem kicsit.(4-5 hó min.,autó és allóimunra kitérve)Találtak sok problémát:trombózis lehetősége terhesség alatt,pajzsmirigy allulműködés ,alloimmun stb.Ezeket kezelve született meg kislányom 2 éve.

Siklósi dr.-ról nem tudok sokat, én is láttam a riportot.Ő a peteérésnél látja a problémákat.Gyógyszer nevet nem említ.

Mo

39. tötyi
2009. nov. 6. 08:07

Egy kicsit sokkalom azt a 12,000ft-ot 6-7 évvel ezelőtt, mert Dr Czeizel Endre most az első alkalommal 10,000ft-ot kér.De te biztos jobban tudod mint én hisz te voltál nála.

De amikor egy nő már nem az első babáját veszti el akkor minden szálba kapszkodik azért,hogy babája legyen.Amugy meg minden doki pénzhajhász lehet az akár milyen.

38. kingi7
2009. nov. 5. 21:33
Szerintem attól is lehet vetélés, ha nem jól osztódnak a sejtek, kromoszómák, vagy gyengén tapad meg..stb
2009. nov. 5. 21:21

én csalódtam benne, nekem nagy pénzhajhásznak tűnt. a magánrendelője meg csili-vili volt, külön teakonyha a betegeknek bekészítve a tea és kávéfőző minderre külön személyzet stb. de teát 12,000Ftért otthon is tudok inni és nem is kértem soha. utána kötöttem ki a Budai meddőségi centrumba (János KH )ahol mindezeket megcsinálták ingyen és 2 év múlva kezembe foghattam a kisfiamat csak a gyógyszereket kellett fizetni a patikába meg ha adott az ember az orvosnak pénzt volt hogy vissza adta mondván hogy most elég drága gyógyszert írt fel!!!!!!!!!!

De ez az ember már nem dolgozik ott. ( Dr Wiegandt Péter Richárd)

2009. nov. 5. 21:16
én voltam ennél a dokinál de csak a magánrendelőbe fogadott ezelőtt kb. 6-7 évvel 12,000FT (!!!!!!) volt nála egy vizsgálat, melyből az első eset az anamnézis felvétele, hozzám se nyúlt!!!!! Majd második alkalommal közölte, hogy menjek el a II. Női klinikára vérvételre a ciklus nemtudom hányadik napján. harmadik alkalommal vinni kellett az eredményt, amit megnézett na és akkor csinált egy rákszűrést. Mindez 3*12,000 Ft. 4. alaklommal a ráksz. eredményéért kellett volna mennem de már nem mentem vissza, nem volt rá ennyi pénzem.
35. Heppi
2009. nov. 5. 21:02

Tudod, egy nő két dologért mindenre képes:-)

Bennem a férjem tartotta a lelket. Na meg a doki, aki együtt sírt velem a műtét után. A lányomat ennek a két pasinak köszönhetem.Egy életre hálás vagyok nekik :-)

34. tötyi (válaszként erre: 32. - Anbene)
2009. nov. 5. 20:16
Náluk volt kromoszóma vizsgálat és mielőtt terhes lettem sperma vizsgálat is és semmit nem találtak még sem maradt meg a baba:-(Én bítok benne,hogy ez a doki segíteni fog rajtam mert én nagyon szeretnék még egy gyerkőcöt:-)
33. tötyi (válaszként erre: 28. - Baricszsuzsi)
2009. nov. 5. 20:12

Sajnos nagyon nehéz ezt feldolgozni de muszály.


Nekem ebben a kapcsolatomban ez volt a 4-dik és az előzőben is volt 3-om:-(Tudom lesz aki ezt nem hiszi el de sajnos nem volt kegyes hozzám az élet.Igaz van 3-om gyerekem az előző kapcsolatomból. De akkor is szeretnénk a párommal közös gyerkőcöt és nem adom fel.

32. anbene
2009. nov. 5. 19:53

Azért még egy érdekes dolgot mondott a doki.

Vizsgálat nélkül általában mit mond az orvos? Biztos valami kromoszóma rendellenesség volt, azért ment el a baba. Ez a doki azt mondta, nagyon sokszor nem kr.az ok, hanem olyan, ami kezelhető lenne.

31. misz
2009. nov. 5. 19:20

nekem 2 vetélésem volt. Az 1-nél a 12. héten derült ki, hogy 3 hete maghalt a Baba. A 2-nál első perctől valami D betűs gyógyszert szedtem, feküdtem, még levegőt is óvatosan vettem, de sajnos nem maradt itt az a Baba sem. :(

Aztán a következő terhességemnél az első harmadban valami U betűs gyógyszert szedtem. Végig pecsételtem és a 8. héten elütött egy motor a zebrán, a Kisfiam azonban túlélte ezt is. :)Most 4 hónapos. :)


Van valami ebben a gyógyszer dologban. De abban is, hogy ha menni akar, semmi nem tartja itt; ha pedig maradni akar, megszületik.


Azért én biztos utánajárnék, hátha segít.


Mindegyikőtöknek szívből kívánom, hogy mihamarabb anyuka lehessen! :)

30. winny (válaszként erre: 1. - Anbene)
2009. nov. 5. 18:49

Láttam én is műsort.

Érthetetlen,hogy miért nem fogadják el ami egyszerű és jól működik?

29. ilba24 (válaszként erre: 28. - Baricszsuzsi)
2009. nov. 5. 18:42
Nekem október 22-én volt.:-((
28. baricszsuzsi (válaszként erre: 10. - Tötyi)
2009. nov. 5. 18:25
Nekem is szept 30-án volt a missed ab. műtétem. Nagyon nehéz ezt elviselni. Pláne másodszor
27. ilba24 (válaszként erre: 26. - Hexike)
2009. nov. 5. 18:04

sajnos mindez nem elég...:-(

ha egy baba megakar maradni az megis marad.mégha az ember kinnt kapál a kertben akkor is...

Tök sokan vannak(sajnos)akik végig cigiznek terhességük alatt és mégis egészséges babát szültek.

26. Hexike
2009. nov. 5. 18:00

Én azt hallottam, hogy terhesség alatt kímélni kell a szervezetet, nem szabad aggódni, mérgelődni, hanem nyugodtnak kell lenni, és sok gyümölcsöt ill. zöldséget kell enni.

Alkohol fogyasztása ill. cigi tilos....

jaa és akkor is könnyen el lehet vetélni, ha hirtelen leül az ember vagy elesik...szóval erre is figyelni kell...

25. ilba24 (válaszként erre: 24. - Heppi)
2009. nov. 5. 17:56

Igen,én is ezzel nyugtatom magam,hogy inkább most,mint hogy 5hónaposan vetéljek el vagy,hogy beteg babám szülessen...

Te nagyon kitartó voltál!12 év?

Gratulálok a kislányodhoz!

24. Heppi
2009. nov. 5. 17:53

Az én dokim, annak idején azt mondta, higgyem el, jobb,hogy most vetéltem el, mintha megszültem volna egy nem egészséges babát. Annak oka van, ha egy magzat elhal.Valószínű nem életképes.

És be is igazolódott. 12 év kisérletezés és 3 vetélés után megszületett egy makk egészséges kislányom:-)

23. tötyi (válaszként erre: 20. - Ari6)
2009. nov. 5. 17:37
Akkor neked szerencséd volt:-)Nagyon aranyos a kisfiad:-)
22. ilba24
2009. nov. 5. 17:35

Sziasztok!

Én szedtem gyógyszert a terhességem alatt a sárgatestek növelésére...

Aztán sajnos mégis elvetéltem a 8.héten

21. tötyi (válaszként erre: 19. - Anbene)
2009. nov. 5. 17:32
Na abba biztos lehetsz,hogy nem csinálnak vagyis ritka.Én 3-om orvost váltottam amíg 4 babát elvesztettem de az utolsó dokim volt az egyetlen aki elküldött egy-két kivizsgálásra.De sejnos ez is kevésnek bizonyult.
20. ari6
2009. nov. 5. 17:32
nekem bevált a +sárgatesthormon-adagolás korai terhességnél. az első baba elhalt 9 hetesen, a másodiknál 4.-től 14.hétig szedtem a bogyókat, és sikerült, a fiam 20 hónapos.
19. anbene
2009. nov. 5. 17:30
És azt is mondta, hogy ezzel a "tudással" minden doki rendelkezik, mégsem csinálnak "semmit".
18. anbene
2009. nov. 5. 17:28
Barbi, volt valami más info is, amit nem írtam le?
17. tötyi (válaszként erre: 11. - Anbene)
2009. nov. 5. 17:27
Nem beszélt gyógyszerről vagy is nem mondott nevet csak azt,hogy vérvétel után megtudja mondani mi a gond és tud segíteni,már nagyon sok nőn segített.
16. barbi6
2009. nov. 5. 17:26

De lehet, hogy a fél kettőben...

Ma volt az biztos....

15. barbi6
2009. nov. 5. 17:25

Sziasztok!


A reggeliben volt ma.Azt vissza lehet nézni!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook