Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Veszteség, feldolgozás, elfogadás, lélek fórum

Veszteség, feldolgozás, elfogadás, lélek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2022. jan. 23. 19:40
Szívesen olvasnám annak az írását, aki túl van az első éven. Valóban változik a fájdalom? Hogy változott az emberekhez való viszonyotok?
17. Egomanyus2 (válaszként erre: 16. - Pteri)
2022. jan. 23. 19:31

Igen hálás vagyok, hogy boldog házasságom volt, szeretetben éltünk 35 év után is. Nagyszerű apa volt, igazán jó ember.

Persze jókat tudtunk vitatkozni😁 de nem alap értékeken.

Csak a hála érzését elnyomja a hiány, a fájdalom. Ennek arány változó.

16. pteri (válaszként erre: 12. - Egomanyus2)
2022. jan. 23. 19:06
Részvétem. Szép gondolat volt a paptól. A mienk meg azt mondta többször, ha elmegy valaki , ne sírjunk, hogy itthagyott, hanem örüljünk, hogy x évig velünk lehetett és adott nekünk szeretetet. Azért a szeretteit ő is megsiratta...
15. pteri (válaszként erre: 13. - Diszi1984)
2022. jan. 23. 19:03

Köszönöm!

Azt hiszem mindegy miben hiszünk, ha megnyugtat kicsit.

Van, aki abban, hogy mindenkinek meg van írva a sorsa, a szerettünknek volt egy életfeladata, aztàn el kellett mennie. Semmiképpen nem él senki véletlenül. Itt hagyja maga utàn az utódait, a munkàja gyümölcsét, a gondolatait, esetleg művészi alkotàsokat, fàkat ültet, bàrmit, ami előre viszi kis vilàgunkat. Ezekről valakinek mindig eszébe jut. Eleinte szomorkodva, aztàn talàn vidàmabban. Ezekből is erőt meríthetünk.

14. Diszi1984 (válaszként erre: 12. - Egomanyus2)
2022. jan. 23. 16:54

Őszinte részvétem!

Sok erőt kívánok!

13. Diszi1984 (válaszként erre: 11. - Pteri)
2022. jan. 23. 16:53

Őszinte részvétem!

Próbálok énis hinni benne, de nagyon nehéz.

Sok erőt kívánok Neked!

12. Egomanyus2 (válaszként erre: 11. - Pteri)
2022. jan. 23. 16:41

11 hónapja halt meg a férjem, a szerelmem, a barátim, gyerekeim apja. Pontosan ismerem a hullámvasutat. Hónapokig utána akartam menni, most már néha felállok, rövidebb, hosszabb időre, de elég egy illat, egy reggeli napsütés, egy semmiből jövő gondulat, és újra padlón vagyok. Persze álcázom a gyerekek elől, hiszen nekik is nagy a fájdalmuk, így is féltenek. Nevetünk, látszólag mindenkivel minden rendben.

Majd elmeséli a fiam, hogy a kisfia feltartja az egyik kezecskéjét, ahogy apa tartotta és kért egy pacsit. És tényleg úgy tartja, pedig nem találkoztak.

Amikor a temetés miatt mentünk a paphoz, és mondtuk, hogy akkor tudjuk a temetés időpontját megmondani, ha megszületett a kicsi, azt mondta, hogy találkozott a lelkük, még együtt vannak, még kell egy kis idő együtt nekik. Bár férjem halálakor már meg kellett volna születnie, még két hetet várt.

Én elhiszem, hogy találkozott a lelkük, és azt is, hogy mi is fogunk még találkozni. Ha nem így lenne, nem lennék képes tovább élni.

Részvétem mundenkinek, és sok erőt!

11. pteri (válaszként erre: 1. - Diszi1984)
2022. jan. 23. 16:17
7 hónapja halt meg a férjem, életem szerelme, gyermekeim apja. Néha azt hiszem túl vagyok a gyàsz nehezén, aztàn màr megint jön pàr nap, amikor zuhanórepülés, aztàn fel a fejjel, előre nézek, ahogy ő mondta mindenkinek. Én katolikusként hiszek benne, hogy ő jó helyen van és még talàlkozunk. De ez most itt nem vigasztal, nehezen tudom feldolgozni, hogy miért nem maradhatott még velünk.
10. Diszi1984 (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2022. jan. 23. 11:43

Szia, én is hordom Apa kapucnis felsőjét. Plusz elhoztam az egyik polóját amiben nyáron volt velünk kirándulni, nah meg az öngyújtóját...

szeretnék csinálni egy emlékkönyvet is a gyereknek, magunknak de még nem bírtam neki ülni csak egyszer abbahagytam mert zokogtam...

2022. jan. 23. 10:24

Nekem 2 dolog jut eszembe; 1. amikor apu meghalt, sokáig hordtam az ő világoskék fürdőköpenyét. Aztán lassan már csak az ágyamon volt, később már nem is tudom, mi lett vele.

2. 2013 augusztusában halt meg anyu, azután semmi nem foglalt le, akkor jött elém a Hoxa. Már nem merek kilépni, mert félek, hogy újra csak vele foglalkoznék.

lélek, vallás, ilyenek távol állnak tőlem.

8. Diszi1984 (válaszként erre: 7. - C85d1d200b)
2022. jan. 23. 09:14
Szia, miért vitte oda a papucsot? Emlék,kötődés vagy csak úgy?
7. c85d1d200b (válaszként erre: 1. - Diszi1984)
2022. jan. 23. 02:53

A barátom elment egy közös barátunkkal buvarkodni nyáron, és nem tért vissza. O pakolta ki a lakását, idehozot egy pár papucsot, ami kiborit, ha meglátom, mert egy régi barátnőm nekem adott egy pár papucsot mielőtt öngyilkos lett.

Nem akarom a párom megbántani, de annyira szeretném kidobni.

6. Diszi1984 (válaszként erre: 4. - Cicamica3)
2022. jan. 22. 21:16

Szia,

Részvétem!


Én még megbékélni sem tudok az egésszel mert nem erre számítottunk, tüdőgyulladással került be a kórházba és mikor rosszabbodott az állapota akkor beszéltünk a dokival aki közölte rosszindulatú tüdőrák áttétes... Nem tudtuk, valószínű hogy Apa igen hosszú ideje csak nem szólt, nem foglalkozott vele de ez sem tudom pontosan hogy miért így csinálta? Nagyon sok bennem a kérdés...

5. Diszi1984 (válaszként erre: 3. - 8d00a82c06)
2022. jan. 22. 21:13

Köszönöm szépen!

Részvétem anyukád miatt!

Nálunk Apa volt a család motorja, az unokák imádták, úgy el tudott velük játszani olyan jó volt nézni, nagyon hiányzik :(

2022. jan. 22. 20:03

2019-ben 3 hozzámtartozót vesztettem el.Köztük Édesanyámat és nyugodtan leírhatom: életem szerelmét.



Eleinte a fájdalom mindennapos volt majd érzések és mondatok jöttek elő és azok váltották ki a fájdalmat.


Egy Édesanyát pótolni nem lehet,árva lettem ma már tisztán érzem ezt,hiába itt vannak a fiaim,kedvesem és a bátyám is.Szivemben élnek,hálával és szeretettel gondolok mindig rájuk.Mivel már nem vagyok fiatal próbálok megbékélni a szeretteim elhunytával és az idő múlásával.

3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 2. - Diszi1984)
2022. jan. 22. 19:55

Részvétem!

Én anyukámat 2020 novemberében.

Azóta még nem vagyok teljesen túl a gyászon.

2022. jan. 22. 19:45

Kezdem én!

Apukámat karácsonykor elvesztettem...

2022. jan. 22. 19:40

Sziasztok,

inkább a lelkünket ért sérülések ápolására tegyük a hangsúlyt...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook