Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszprémi kórház szülészetéről van valakinek véleménye, tapasztalata? fórum

Veszprémi kórház szülészetéről van valakinek véleménye, tapasztalata? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 23. 08:35

ndítottam egy klubot veszprémi és környéki kismamáknak anyukáknak!

Ha érdekel csatlakozzatok, hiszen olyan kár hogy panganak a veszprémi fórumok! :(

146. cumma1
2010. máj. 14. 13:23
Én is április elején szültem Veszprémben, Kállay doktornál császárral. Minden tökéletesen ment, a sebem azóta nagyon szép, az orvossal nagyon meg voltam elégedve. A csecsemősök között volt egy idősebb kiégett nő aki nagyon bunkó volt, a többiekkel mindenki jól kijött.
145. barhogy
2010. máj. 5. 14:44
Teljesen egyetértek. Veszprémben szültem én is, az ügyeletes orvosnál, aki szintén dr Vincze Gábor volt, és csak jókat tudok róla mondani. A szülésznő is nagyon aranyos volt (sajnos nem tudom a nevét), a csecsemősök is és mindenki. Szóval nekem csak pozitív tapasztalatom van a veszprémi szülészettel kapcsolatban, már a terhesség alatti vizsgálatok során (vérvétel, NST) is nagyon rendes volt mindenki.
2010. ápr. 27. 18:59

Én ápr.19-én szültem (császárral) Veszprémben.A Vincze és a Körmendy műtött.

Nagyon jó fej volt mindenki, mind a szülőszobán mind a műtőben.

Komplikációs császárosként egy ágyas szobám volt saját wc és fürdővel.

A csecsemősök is tündérek voltak.Ja és egyik másik takarítónő előtt le a kalappal (ha nem fogja meg a karom elájulok).

143. geoda (válaszként erre: 142. - Tataci)
2010. márc. 23. 15:53

Húúú, de nagggyon szépen köszönöm!!!

sehol nem találtam.

142. Tataci
2010. márc. 23. 14:35
Jaj de jó vagyok meg is van!!! [link]
141. Tataci (válaszként erre: 139. - Geoda)
2010. márc. 23. 14:32
Köszi, talán megpróbálom utolérni a szervezőt, a nevét tudom-: Viszt Anikó. Ha megtudok valamit szólok.
140. KK05 (válaszként erre: 138. - Sanya75)
2010. márc. 23. 13:46

Szia,

Szép nagy baba!Feleséged, hogy bírta bent az 5 hetet?

Én az első terhességem alatt is cukros voltam. Császárral szültem én is (de nem a cukor miatt!)

Pesten szültem és 2 napot túlhordtam a kislányomat mielőtt indítottak,3550 gr-al született.

Szóba se került az , hogy befektessenek, szépen tartottam a diétát és jártam diabetológushoz rendszeresen. Megértem ha inzulinos kismamára jobban oda kell figyelni, vagy akinek az otthoni mérések alatt folyamatosan romlik a mért cukor. Nekem a terhelésen is éppen a határérték fölött volt. Ismételten nem kifogásokat keresek, szerencsére te tudtál válaszolni. Nem találok senkit akinek evvel kapcsolatban tapasztalata van.


Köszi

139. geoda (válaszként erre: 137. - Tataci)
2010. márc. 23. 00:15
Tataci, elvileg múlt héten kezdődött, kedd és csütörtökönként talán 18:00-tól vannak előadások. én itt a neten minden bekutattam, sehol nem találom a kórház 3.em-én van kb 2 plakát, ott lehet megnézni., de ha megtalálod valahol szólj.
138. Sanya75 (válaszként erre: 136. - KK05)
2010. márc. 22. 21:16

Szia !


Igen első baba , és császár lett a vége , mert 4,50 deka és 60 centi hosszú lett !

Persze hogy egy állapot , de ha nem tudják nyomon követni az anya Hg1c -t és a napi vércukor értékeket az baj , mert ilyenkor az anyának megnövekszik az inzulin igénye (persze azt tudni kell hogy az inzulin is egy hormon , a hasnyálmirigyen belül a bétaszigetek termelik :Egy fiatal kanadai orvosnak, Frederick Banting-nek és tanítványának, Charles Best-nek köszönhető, hogy a cukorbetegség 1921-től ha gyógyíthatóvá nem is, de legalább kezelhetővé vált. Ezt megelőzően a betegség a lassú, de biztos halált jelentő kórok közé tartozott.)bocsánat ezért a kis info toldásért , akkor a baba szervezete kezdi termelni az inzulint az anya számára amitől a bébi 6kilósra is meghízhat és szülés után a bébi belehalhat a 0vércukor értékbe mert a szervezete a születés után is azt a mennyiséget termeli amit a méhen belül , ezért ha valami nincs rendben akkor rögtön megtudják indítani a szülést.

137. Tataci
2010. márc. 22. 17:45
Valaki nem tudja véletlenül, hogy van-e most felkészítő tanfolyam, és mikor?
136. KK05 (válaszként erre: 135. - Sanya75)
2010. márc. 22. 12:41

Szia!


Első babátok volt? A feleségedet befektették,

Nem akarom,hogy félreérthető legyen. Én is a baba érdekeit előre!!! De nem értem ezt az előírás.

Szerintem a diabéteszes kismama nem beteg, ez egy állapot amit nagyon szépen rendbe lehet tartani. Köszi a választ.

A Turcsányi-t nem ismerem,bent voltál szülésen?

135. Sanya75 (válaszként erre: 132. - KK05)
2010. márc. 20. 16:46

Szia !


A feleségem is cukros és , a Turcsnyinál szült !

Tudni kell róla hogy Ő is Diabeteses és szívén viseli a diabeteses kismamák sorsát és szülését !

Jah és a veszprémi kórház legjobb ultrahangosa. De Veszprémbe ez előírás hogy a diabeteseket be fektetik a 35-36. hét körül .

134. KK05 (válaszként erre: 133. - Cumma1)
2010. márc. 16. 13:58

Szia,

Remélem ez nem lesz automatikus. Rossz emlékeim vannak a császár utáni napokról.Majd megkérdezem a dokit is, bár mostanában nem találkozunk.

Persze a baba a fontos, bár az 4-5 hét befektetés kicsit sok

133. cumma1
2010. márc. 16. 13:22

Sziasztok!

A Veszprémi Kórházban nem hívei a császárnak. Én most várom az első babánkat, elég alacsony vagyok, a baba szép nagy :)

Azt mondták, mindenféleképpen természetes úton.. de ha cukros vagy attól félnek, ott nem rizikóznak!

132. KK05 (válaszként erre: 130. - Annamária1982)
2010. márc. 16. 12:55

Szia!!

Köszönet a válaszért. Te is cukros voltál?

A befektetést az orvosod javasolja, vagy szabály a kórházban? Én Pesten szültem az elsőt és ott túlhordással is csak napi NST-re jártam, pedig rosszabb volt a cukrom mint most.

Kicsit korai még aggódnom, de nem szívesen lennék 4-5 hetet távol a családtól.

A császár gondolom több tényezőtől is függ.

131. annamária1982 (válaszként erre: 112. - Veszprem33)
2010. márc. 14. 21:18
SZIA ÉN 2 KISFIÚNAK ADTAM ÉLETET ÉS AZ ELSÖT TURCSÁNYI DOKI MENTETTE MEG DE MINDKETTÖVEL A 36-34 HÉTIG HOZZÁ JÁRTAM ULTRAHANGRA VISZONT A TALLAI ZSOLTNÁL ÉS SZABADKA ÖDÖNNÉL SZÜLTEM MINDKETTÖ KÍVÁLÓ ORVOS
130. annamária1982 (válaszként erre: 129. - KK05)
2010. márc. 14. 21:13
SZIA IGEN MINDENKÉPP BEFEKTETNEK A 34. HÉT KÖRÜL AZ HOGY HOGY SZÜLSZ AZ AKKOR DERÜL KI MIKOR ARRA KERÜL A SOR DE ÁLLTALÁBAN A 2. IS CSÁSZÁROS.IGEN MEG LEHET NÉZNI DE AMIKOR MÁR BENNT VAGY EGY PAPIRT TUDSZ KÉRNI AMIVEL BE TUDSZ MENNI AZZAL AKIVEL TERVEZED A SZÜLÉST.
129. KK05
2010. márc. 10. 09:44

Sziasztok,

Van itt valaki?

A Veszprémi kórházban befektetik a cukros kismamákat szülés előtt? Ha császáros volt az első szülés akkor mikor mondják meg, hogy szülhetsz természetesen vagy sem? Van valakinek tapasztalata ezekben? Sajnos egyáltalán nem tudom mi a rendszer Veszprémben.Szülőszobát meg lehet nézni?

Köszi előre

128. Vikoka18 (válaszként erre: 127. - Cumma1)
2010. febr. 28. 10:29
Nagyon csendes,szereti ha kérdeznek tőle :)
127. cumma1
2010. febr. 27. 08:38
Ultrahangon voltam nála, elég csendes volt csak diktálta az asszisztensnek a fejátmérőt.. aztán kérdeztem mik ezek. Elmosolyodott, megnyílt és elkezdett beszélni. Nincs rossz tapasztalatom.
126. Lindus1017 (válaszként erre: 116. - Cumma1)
2010. febr. 26. 12:45
Szia!orosz dokiról milyen rossz tapasztalatod van?
2010. febr. 15. 22:33
nem tudjátok, milyen Imre keresztnevű nődoki van Veszprémben?
124. kszisz
2010. febr. 3. 18:28

Én sem. Amikor a kislányom született, akkor egész éjjel senki sem szült rajtam kívül, ennek ellenére alig láttam a dokit és amikor szükség volt rá, akkor is rengeteget kellett várni, míg előkerült... :S

Csak reménykedem, h a dokim lesz éppen ügyeletes, de sajna erre nem sok esélyem van. Ma lett volna az egyik.... :(((

123. cumma1
2010. febr. 3. 18:12
Én sem fogadok dokit, kíváncsi leszek hogy viselkednek az utcáról beesett emberrel. Szülésznőkkel beszélgettem azt mondták nem is érdemes fogadni, mivel a szülésnél úgysincsenek ott max a végén, meg ha varrni kell. De azt akkor is megcsinálják ha nem fogadod meg. Viszont ha gondod van és bemész a kórházba olyan lekezelőek tudnak lenni... undorító egyik másik.
2010. febr. 2. 21:56
én nem. nincs olyan, akit szívesen látnék...
121. cumma1
2010. febr. 2. 18:06
Fogadtok orvost?
120. 1eb84e4bad (válaszként erre: 119. - Anuk76)
2010. jan. 31. 14:38
no comment. Lelkiismeretlen. Bírom, mikor masjd ők megmondják, mikor szülsz!!! hehe, nekem sem hitték el, hogy első babával 2 perces fájásaim vannak, és azt mondták, aludjak majd másnap délután meglesz kb a baba. Hát, még aznap hajnalban meglett... De én könyörögtem már szinte, hogy hívják a dokit, mert ez nem tart ki addig...
119. Anuk76 (válaszként erre: 117. - KK05)
2010. jan. 31. 14:24

Én vajúdtam, átmentem a vajúdóba az osztályról, hogy mi van. Meg sem vizsgált, visszazavart! Nehogy én mondjam meg mikor szülök címszóval!

A szobába összeestem és hánytam magam, mire visszakacsáztam a szülőszobára már a tolófájások jöttek, és kinn volt a baba fejének a teteje! El is tűnt a Török mint a szélvész!!!

118. cumma1
2010. jan. 31. 13:59
Minden orvos kedves maszek rendelésen.. a szüléshez megfogadod? A Törökről is ezt hallottam, kedves a privát betegekhez, de amúgy a beesett anyukákhoz való viszonya elég hangulatfüggő

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook