Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszprémi kórház szülészetéről van valakinek véleménye, tapasztalata? fórum

Veszprémi kórház szülészetéről van valakinek véleménye, tapasztalata? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
837. Levelunda (válaszként erre: 836. - Rachel81)
2012. nov. 5. 11:34

értem, tehát az ügyeletes ezt nem bírálja felül (a programozott császárt.)


van itt valaki, aki Vincze Gáborhoz jár?

836. rachel81 (válaszként erre: 835. - Levelunda)
2012. okt. 31. 09:24
ha eleve olyan problémák merülnek fel, akkor az orvos dönti el, akihez jársz terhesgondozásra...farfekvés, méhlepény letapadása a méhszájra, ikerterhesség...stb
835. Levelunda (válaszként erre: 833. - Rachel81)
2012. okt. 31. 08:28
ki dönti el, hogy progragomozott császár lesz-e?
2012. okt. 31. 08:23
A Tállait másfél éve tuti meg lehetett. Az egyik ismerősöm nála szült!
2012. okt. 30. 15:48
igen a Vincze az biztos, én tavaly ősszel szültem, és az ágyszomszédom őt fogadta meg, nekem is fogadott orvosom volt, de őt csak programozott császárra lehet megfogadni, Jósa Elemér
832. nemethN (válaszként erre: 830. - Ludzi)
2012. okt. 30. 08:55
Az egyik akit meglehet fogadni, az biztos, hogy a Vincze G., a többit sajnos nem tudom..
831. Levelunda (válaszként erre: 830. - Ludzi)
2012. okt. 29. 23:56

Olvastam ezen a fórumon egy 2011. évi bejegyzést, miszerint a három orvos neve: Tállai, Szabadka és Gáspár. De mondom, itt olvastam, lehet, hogy azóta van változás.

Én is erre az infóra várok, de kevesen látogathatják a fórumot.

830. ludzi
2012. okt. 26. 13:42
Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni,hogy a veszprémi kórházban ki az a három orvos akit meg lehet fogadni? előre is köszi
829. ditti12
2012. okt. 24. 19:23

Babaruha börze Veszprémben , nem csak Veszprémieknek.

nagyszabású 40 árus, nagy helyen, parkolóval babás-gyermekes programokkal, játszóházzal várja minden kedves érdeklődöt. veszprém Csermák Antal Zeneiskola nagy termében. nov.11 9-13 ig . gyere el, add tovább a hírt te is :)

828. 88ba37da47 (válaszként erre: 823. - Anna.S)
2012. okt. 10. 23:42
Sajnos ez a legtöbb kórházban így van! Nem igazán törődnek azzal, hogy emberségesek legyenek! Bár legalább a szülésznők nagyon értik a dolgukat, rájuk még sosem hallottam panaszt, Veszprémben állítólag nagyon jók. Egy kedves és hatékony szülésznő sokat segít a helyzeten, de az alapvető problémát nem oldja meg.
827. Levelunda (válaszként erre: 826. - Rachel81)
2012. okt. 10. 14:10

arról nem beszélve, hogy egy magánkórházban is történhetnek műhibák...


a hugom magánkórházban szülte mindkét gyerekét: külön szoba, fürdőszoba, étlapról étel, a férj bent alhat. Meg sem merem kérdezni mennyibe kerül egy ilyen mulatság...

2012. okt. 10. 13:41
Döbbenetes árak vannak egy magánkórházban.Valamelyik korábbi hozzászóló lentebb ajánlotta, hogy csak ott szüljünk.Hát nem tudom, kinek van egymillió a zsebében, hogy kipengessen egy szülést. Már a köldökzsinórvér levétele önmagában is igen költséges.
825. Levelunda (válaszként erre: 823. - Anna.S)
2012. okt. 9. 19:04

belátom, hogy az orvos is ember és lehet rossz napja, de ugyanaz az orvos két ember életéért felel. Ezért nem elfogadható a "rossz nap", mint kifogás.

Arra nem marad idejük, hogy embernek kezeljék a kismamát,vagy a hozzátartozókat a folyosón, sőt hallottam olyat is, hogy "a kismama nyafog". Kívánom nekik, hogy táguljanak 15 órát ők is és megnézem tudják-e hang nélkül tűrni.


A köldökzsinór kérdés viszont trükkös. Sajnos szinte minden babára rá van tekeredve, ezt sokszor látják az ultrahangon is, de nem szoktak szólni.


Érdekes, a baba súlyát sokszor eltévesztik, akár egy kilóval is.

824. 1d97508455 (válaszként erre: 823. - Anna.S)
2012. okt. 9. 16:32

Nagyon sajnálom ami történt. :(

És a legdurvább, h szinte szóról szóra ugyanez történt egy kedves ismerősömmel is 3 hónapja. Köldökzsinór kétszer a nyakon, s aztán vákum. :(

Igazad van abban, hogy mindenki, akár fizet akár nem, ugyanabban a bánásmódban kell részesülni. De mint írtam is már, az orvos is ember, neki is lehet jobb-rosszabb napja. Persze ez nem mentség semmire, főleg nem ha hibázik.


Ki volt az ügyeletes doki egyébként?

823. Anna.S
2012. okt. 9. 14:30

A testvéremet múlt hétfőn bent fogták (a 38.héten) mert aritmiás volt a baba. Épp a saját orvosa volt ügyeletben, de miután közölték, hogy hát lehet hogy nem biztosított a baba oxigénellátása rá sem néztek.

Eztán 6 napon keresztül naponta kétszer NST-re járt, és lázat mértek (?!). Majd a szombati ügyeletes orvos észbe kapott, hogy lehet nem ártana egy terheléses vizsgálat neki.

Gyorsan rá is jöttek, hogy hát annyira nincs már biztonságban bent a pici, mert elöregedett a méhlepény stb., megindították a szülést.

Vasárnap reggel kiderült, hogy foglalt az egyetlen "apás" szülőszoba, mert két napja ott vajúdott a valamelyik doktornő lánya a férjével. Így be sem mehettem a testvéremhez, ahogy terveztük. A kint aggódó családnak pedig 8 órán keresztül egy árva szót nem mondtak hiába érdeklődtünk. Egyszer válaszoltak amikor azon a nevetséges kapucsengőn érdeklődtem akkor is azt, hogy fájásai vannak. Nagyon hasznos információ volt.

A kitolásra még éppen beeshettem volna hozzá, de akkorra már annyira ki volt merülve szegény, hogy inkább lemondott erről is, mert ha meglát csak a maradék bátorsága is elhagyja.

Aztán nem tűnt fel, hogy kétszer a nyakára van tekeredve a köldökzsinór a picinek, vagy hogy rosszul fordult be a szülőcsatornába. Akkor vették ki vákuummal, mikor már lassult a szívverése.

És aztán kiderült még az is, hogy akkora volt a fejátmérő, hogy inkább császározni kellett volna.

Végül mindketten jól vannak, de én úgy gondolom, hogy minden kismamának jár a figyelem, és az, hogy olyan körülmények között szülhessen, ahogy ő szeretne, illetve hogy teljes mértékben kielégítő módon tájékoztassák mindenről, ne adj isten konzultáljanak vele.

A mi családunkban, ahol van már egy mozgáskorlátozott orvosi műhiba / oxigénhiány miatt, nagy volt az aggodalom, így hogy csak annyit tudtunk, nem biztos, hogy elégséges az oxigénellátás. Lehet, hogy csak emiatt dramatizáljuk túl a dolgokat, de senkinek nem kívánom amit ott átéltünk aznap.

Összegezvén: magán kórház, közkórház, fogadott orvos nem fogadott orvos, KÖTELESSÉGÜK minden nőnek megadni azt a törődést ami jár neki.

2012. okt. 9. 13:09
Igen, ahány ember annyi tapasztalat, én Veszprémben szültem elégedett voltam vele. A kollégám felesége Veszprémből elment Székesfehérvárra szülni, mert nem bízott az itteni kórházban. Természetes úton szeretett volna szülni, de kiderült , hogy a szfv-i uh azt mutatja, túl nagy a baba 4 kg felett van. Erre megcsászározták, és kiderült, hogy megszülhette volna simán is, mert 3 kg volt a babuci. !!!!
821. Levelunda (válaszként erre: 819. - 1d97508455)
2012. okt. 9. 08:37
annyira egyéni kinek mi a jó. Egyik ismerősöm azért nem akart Veszprémben szülni, mert az orvos azt mondta, ha nem sikerül rövid időn belül természetes úton megszülni, akkor "kivágjuk belőled a gyereket." Nyilván orvosi zsargont használt, ami egy kismamának vörös posztó :) Na ők el is mentek Pestre szülni...
820. Levelunda (válaszként erre: 818. - Anna.S)
2012. okt. 9. 08:36

sajnálom a testvéredet, remélem a baba jól van.


sajnos a veszprémi kórház a három rossz közül a "nem rossz" megoldás. Ajkán nincs PIC, Keszthelyen nincs vákuum, Veszprém legalább jól fel van szerelve. Sajnos nem minden szülész jó szakember. Ezért morgok, hogy nem lehet orvost fogadni. Ha már szolgáltatást csináltak a szülés iparágból, akkor tisztázzuk a tarifákat és tegyenek meg mindent. Nyilván vannak lelkiismeretes orvosok is. Mostanában két ismerősöm szült Veszprémben, ők például mindennel meg voltak elégedve.


Szívem szerint mindenkinek a budapesti Szent Margit Kórház szülészetét ajánlanám, dehát messze van...

819. 1d97508455 (válaszként erre: 818. - Anna.S)
2012. okt. 8. 18:50

Ezt így azért nem helytálló kijelenteni úgy érzem...

Sok mindenen múlik, ha valami hiba merül fel. Egyik ember, baba, szülés sem ugyanolyan és az orvosnak is lehet rosszabb napja, mert ő is "csak" ember.


A fehérvári kórházról meg csak addig mond jót az ember, míg nem tapasztal. Én úgy volt, h ott szülök, ott volt fogadott dokim stb, aztán a 37. héten úgy döntöttem, h inkább mégsem ott szülök, ahol csak egy adat vagyok, és csak a papírjaim és pénzem számít.



Sajnálom egyébként, h testvérednek így alakult.

De mi volt a baj?

818. Anna.S
2012. okt. 8. 16:41
NEM ajánlom a Veszprémi kórházat senkinek! Tegnap szült ott a testvérem, és amit csak lehetett elrontottak nála! Komolyan, ha lehet inkább válasszatok más kórházat, és aki megteheti, hogy magánkórházba megy, akkor inkább azt. Bármit csak ne a Veszprémit. A fehérváriról jókat hallottunk.
817. Levelunda (válaszként erre: 816. - ---Anita---)
2012. okt. 7. 18:18

ne hagyd, hogy üvöltözzenek veled!


az előző gyerekemmel fogadott orvosom volt Pesten és bár csak havonta egyszer perkáltam, valahogy keveselltem a törődést, úgy hogy teljesen megértem, hogy meguntad a sajátodat...

A szülés viszont remekül sikerült, ott állt mellettem, mint a cövek és tudtam, hogy nem lesz baj: gyakran vizsgált, döntéseket hozott, jól ment minden. Ez a személyes kapcsolat nagyon fog hiányozni most.

816. ---Anita--- (válaszként erre: 815. - Levelunda)
2012. okt. 6. 21:11

Én a terjességem elején kezdtem egy számomra új dokihoz járni (már a sokadik után), de 3 alkalom után meguntam, hogy azért fizetek, hogy rápillantson 5 perc alatt a leleteimre. Szóval gondoltam, ha így se foglalkoznak velem, azt megtehetik ingyen is...

A kórházzal kapcsolatban meg csak negatív tapasztalataim vannak (nem a szülészettel, mert első babám lesz). A "terhestanácsadáson" meg a laborban meg eddig mindig találtak valamit, amiért leüvölthetik a fejem (amin most már csak nevetek), úgyhogy sok jóra nem számítok. :)

815. Levelunda (válaszként erre: 814. - ---Anita---)
2012. okt. 5. 19:26

te vagy az én emberem! én januárra vagyok kiírva, úgy hogy kiváncsi vagyok/leszek a tapasztalataidra.

a személyzet szerint a veszprémi szülészeten jól bevált ez az új rendszer, hogy nincs fogadott doki, de őszintén szólva nem örülök neki Bár értem a szempontjaikat, de mégis, hogy lehet az, hogy nem annál szülsz, aki végigkíséri a terhességet?

2012. okt. 5. 11:28

Sziasztok! Végigolvastam az összes hozzászólást és szeretnék csatlakozni én is. :)

33 hetes vagyok, november 24-re vagyok kiírva és úgy néz ki, Veszprémben fogok szülni. Már kezdek kissé izgulni, úgyhogy próbálok minél jobban informálódni. Fogadott dokim valószínűleg nem lesz, mert eddig nem nyerte el igazán a tetszésemet senki sem...

Van valaki esetleg, aki november vége felé fog szülni? :)

2012. okt. 5. 07:40
látod ezért (is) félek az ügyeletesnél szülni...
812. rachel81 (válaszként erre: 811. - Levelunda)
2012. okt. 5. 07:29
Én nem hallottam róla rosszat, bent feküdtem 3 hetet a nőgyógyászaton, de ott mindenki csak a Szabadka Ödönt emlegette, hogy úgy császároz mint egy hentes.
811. Levelunda (válaszként erre: 810. - Rachel81)
2012. okt. 4. 12:59
sajnos rosszakat olvastam róla a neten, meg az egyik ismerősöm panaszkodott, hogy fájdalmasan és durván vizsgálta meg, kiesett a nyákdugója... Persze lehet, hogy így akarta a doktor úr a szülést elindítani, nem tudom...
810. rachel81 (válaszként erre: 809. - Levelunda)
2012. okt. 4. 07:10
szia, rosszat nem hallottam róla,az biztos
2012. szept. 30. 20:08
Gáspár doktorról tud-e valaki valamit?
808. rachel81 (válaszként erre: 807. - Levelunda)
2012. szept. 20. 08:45
Nem lehet szülésznőt sem fogadni sajnos.Bár nagyon kedvesek, szerintem ritka, hogy valaki kifogjon egy rossz szülésznőt.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook