Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Verdák /Verda lego duplo vagy megabloks? fórum

Verdák /Verda lego duplo vagy megabloks? (beszélgetős fórum)


15. tuskoledi (válaszként erre: 10. - Martin3)
2011. febr. 2. 15:01

Szia!

Nálunk a tesóm kislányának (5 és fél éves) van megabloks Dora a felfedező játékkocka, egy az egyben kompatibilis a lego duploval, nem lötyög egyik a másikon, ugyanolyan passzentos, mint az igazi lego, az anyaga is hasonlóan strapabíró, és még a a mai napig szívesen játszik vele. Én ajánlom, gagyinak semmiképp sem mondanám!

14. russodebby (válaszként erre: 13. - Martin3)
2010. szept. 30. 12:28
jó lenne,mert már nagyon kéne eredetiben extrákkal.
13. martin3 (válaszként erre: 12. - Russodebby)
2010. szept. 30. 09:49
körbenéztem a neten, sajnos nem kapható, de boltban sem, azt mondták 2006-os kiadás, akkor csak x példányban gyártották, meg kell várni míg újra kiadják, azt mondta a hölgy talán karácsony előtt várható, mert már eltelt 4év, hátha...
12. russodebby (válaszként erre: 6. - Martin3)
2010. szept. 29. 09:11
Szia! Van belőle máregy film és jövőre lesz a következő része. De egyszerűen képtelenség beszerezni az eredeti dvd-t, én is régóta hajtom.
2010. szept. 29. 09:04
most el kell rohannunk boltba, de kb 2óra múlva leszek! addig is írjatok nyugodtan!
10. martin3 (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 29. 09:03

azt olvastam egy fórumon(ahol le is fényképezte az illető) , hoyg az illesztéseknél 1-2mm-t eláll, az egyik szorul a másik lötyög(nem verdásra és sima mega bloksra írta, hanem valami hajót lehetett belőle építeni) szóval ezt a semmi nevű kockákról gondolja az ember, nem a mega bloksról, amit agyon is reklámoznak, ráadásul elég drága ahhoz, hogy ilyen minőségű legyen, majdnem lego árban van, ezért is érdeklődnék..

de akkor ezek szerint a verdás vagy a sima az szépen illeszkedik?

esetleg a Dora házáról van valakinek véleménye? azt meg kislányomnak szánom, de ő már 5,5 éves, neki az már nagyon "gagyi"? tényleg a mega bloks inkább kisebbeknek való?

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Danama)
2010. szept. 29. 08:53
Hasonló tapasztalataim vannak. Szerintem jó minőségű játék, igaz verdásról nincs tapasztalatom. A többi hasonlóan elnyűhetetlen, mint a LEGO.
8. DarinkaD (válaszként erre: 5. - Martin3)
2010. szept. 29. 08:50
még nem láttam, de akkor nem segítettem sokat:((( ez engem is érdekelne, de az MB építők nekem nem nyerték meg a tetszésemet :(
2010. szept. 29. 08:48
a mega blocks jó, nekünk van
2010. szept. 29. 08:48
még egy kérdés, ezzel kapcsolatban dvd-t lehet valahol kapni? (mert mi a disney-s csatornán látjuk ezt a mesét, de az csak kb 5perc)van ebből mesefilm is?
5. martin3 (válaszként erre: 3. - DarinkaD)
2010. szept. 29. 08:46
és abban is van verdás? mert a wadert ismerjük, van pályánk, meg autók (sőt a nagy autóink is waderek, szerintem is az jó minőség) de most kimondottan verdás játékot keresek neki.
4. martin3 (válaszként erre: 2. - C95c921ae7)
2010. szept. 29. 08:45
szia! köszi a gyors választ. Most lesz 4éves, már vettem neki sima legot is(persze a könnyebben összerakhatót és kevés elemmel, a 4-7éves feliratosat, igaz ez még nehéz neki, ezért gondoltam a duplot). Igazából imád mindent szétszedni, szerelni(még azt is szétszedi, amit nem lehet..) és emiatt tetszett jobban a megabloks. Azt nem tudod esetleg, hogy a duploban a kocsik is szétszedhetőek-e? van egy 2éves kisfiam is, a megabloksban 1-1 kocsi azonos színű, még ő is össze tudná szerintem azt rakni.
2010. szept. 29. 08:44
Mi a lego duplot a Waders-es "legokkal" váltottuk ki. Mi nagyon meg vagyunk vele elégedve, nagy kockás, bővíthető és ugyan úgy van benne autó és szerintem az ára is elfogadható. Most épp egy nagy garázs szetten gondolkodok lánykámnak... és szerintem árban is elfogadható
2010. szept. 29. 08:42
Mennyi idős a fiad? Ha már 3-4 körüli, inkább duplót vegyél.
2010. szept. 29. 08:39

sziasztok! mi csak most csöppentünk bele ebbe mesébe(pár hónapja), de kisfiamnak nagyon tetszik, utánanéztem az ezzel kapcsolatos játékoknak. Abban kérném a segítségeteket, hogy akinek van akár lego duplo akár a mega bloks kivitelben, mondja el a véleményét, melyik jobb! (vagy amelyiket használja, az jó-e??) Mindkettő szerintem elég drága, akkor már a jobbat szeretném megvenni, több készletet is láttam, mindegy melyikkel kezdjük, most lesz a szülinapja, aztán karácsony...A lego mégiscsak lego, és duplonk van is(sima kocka, meg a vasút készlet, az nagyon jó), de a mega bloks meg jobban tetszik, főleg, hogy ott a kocsik szétszedhetőek(a legonál is?) viszont a mega bloksról általánosságban rosszakat olvastam, hogy nem szépen illeszkedik, silány stb. (mega bloks-ból még sima kockánk sincs és így egyáltalán nem tudom az milyen)

előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook