Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vény nélkül lehet nyugtatót kapni? fórum

Vény nélkül lehet nyugtatót kapni? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 17. 07:59
Szerintem a drogériákban kapható Wörishofener Nervenpflege is hatásos (csupa gyógynövény).
11. Mókicaaaa (válaszként erre: 9. - C1e9612cd3)
2009. nov. 16. 20:44
igen-igen, az nagyon jó...
2009. nov. 16. 20:36
"Hova"tabletta,Sedacur forte.Úgy tudom,ezek is recept nélküliek,de tapasztalatom nincs róluk.Nekem a xanax gyengébbike vált be,de a valeriana se rossz-mamám azt a szívére szedi mondjuk.
2009. nov. 8. 18:30

Sedatif PC

Ez egy homeopátiás szorongásoldó, és tényleg jó! Recept nélkül lehet venni. Nem álmosít, nincs hozzászokás, stb. Mi államvizsga előtt "lőttük" magunk vele, és bevált!

2009. nov. 8. 16:40

Mindenkinek jó tanács!!

Ha csak lehet,kerüljétek el a nyugtatókra és hasonló szerekre való rászokást,mert utána nem tudjátok elhagyni.Ráadásul egyre nagyobb adagot,erősebb szert igényel a szervezetetek.Ezt látom a patikában,ahol dolgozom.

Inkább próbáljatok ki gyógynövényteákat/citromfű,Naturlandos nyugi teakeverék,Mecsek-nek is van jó teakeveréke/

Esetleg a Valeriána tabletta,bár nekem nem jött be.Én a gyógyteákra esküszöm,szerintem mézzel,citromlével egész finomak.

Szóval csak nagyon indokolt esetben kezdjetek el nyugtatózni!

7. bec1f7f165 (válaszként erre: 5. - Barbi0508)
2009. nov. 8. 16:07
Szerintem örülhet ez a hölgy neki, hogy nem kapott nyugtatót. A stressz az ember fejében kezdődik. Lehet, hogy nehezebb és hosszabb időbe tart míg kezelni tudja a reakcióit, de kifizetődőbb.
2009. nov. 8. 16:05

Csak enyhéket, amik általában gyógynövényből vannak. Ha bemész egy pszichiátriára szívesen felírnak, mert a gyógyszergyárakkat együttműködnek. Csak ez éppen nem a Te érdekedet szolgálja.


Az apósom 20 éve szed nyugtatót, amit anno háziorvos írt fel neki először. És minek? Mert sokkal egyszerűbb, mint foglalkozni a pácienssel. Most már olyan masszív függő, hogy élete végéig szedni fogja. És miért is? Mert egyszer vki felírta, és rászokott.


Persze átmenetileg segíthet, pl. ha nem tudsz aludni, de ahhoz elég a vény nélküli.

5. Barbi0508 (válaszként erre: 1. - Kiscsillag01)
2009. nov. 8. 15:59
Nem vagyok nagy szakértője a dolognak, de az egyetemen a szobatársam nagyon ideges tipus volt. Szeretett volna nyugtatót feliratni, de az orvos nem irt Neki, igy nyugtató teát ivott és homeopátiás, gyógynövényből készült gyógyszert szedett.
2009. nov. 8. 15:58
de szart sem ér
2009. nov. 8. 15:58
gyogynövényest
2009. nov. 8. 15:58

homeopátiás: Sedatif pc

Vény nélkül-900-1000 ft körül van

40db


Frontit nem lehet kapni vény nélkül????

2009. nov. 8. 15:56
Ha igen milyet érdemes venni? És kb. mennyibe kerülhet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook