Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van már olyan eseményutáni tabletta, amit lehet vény nélkül kapni? fórum

Van már olyan eseményutáni tabletta, amit lehet vény nélkül kapni? (tudásbázis kérdés)


1 2
43. kszb (válaszként erre: 41. - Juharlevél)
2013. febr. 25. 16:12

nme, abszolút nme általános! Sőt! Én kb 8-9 éve kellett, h ilyet bevegyek, és már akkor is bementem a nőgyógyászatra, kihúzták a fiókot, és szó nélkül kaptam receptet. Felvették az adatokat hozzá, és kész. Senki nme nézett ferde szemmel, senki nme ítélkezett.... Pedig én egy kisebb kórházba mentem.

Sztem egyszerűen belefutott egy bunkó emberbe, akiben még annyi lelkiismeret sem volt, h elirányítsa az ügyeletre... mert az mindenhol van (nőgyógyászati is), és nyilvánvalóan ott kapta volna meg a receptet.

Vagy lehet a nővér azt hitte (félreérthető megfogalmazás miatt, vagy hasonló), h nem sürgősségi fogamzásgátlóra lenne szüksége, hanem álladóra.....

42. Juharlevél (válaszként erre: 18. - Anyagi)
2013. febr. 25. 15:58
...vagy, ha elszakad a gumi vagy kihányja a nő a bogyót valami miatt, vagy éppen más gyógyszer semlegesíti a bogyó hatását... több olyan eset előfordulhat, hogy az átgondolt védekezés ellenére mégis megtörténik a fogantatás. Nem véletlen, hogy az önmegtartóztatáson kívül nincs 100%-os védekezési módszer. Nem kellene pálcát törni senki felett a részletek ismerete nélkül.
41. Juharlevél (válaszként erre: 9. - Dorcsika_)
2013. febr. 25. 15:51
Ezt szomorúan olvasom. Szerencsére sosem volt ilyenre szükségem, így csak sejtem, hogy működhet. Sok éve egy barátnőm kapott ilyet egy orvostól, akihez én ajánlottam be a vészhelyzetben, de nem emlékszem már a részletekre. Majd megkérdezem, mert nehéz elhinni, hogy általános lehet, amit írsz.
40. XXXT
2013. febr. 25. 15:19
Azért nem lehet vény nélkül kapni mert rohadt erős gyógyszer. Nemrég én is erre szorultam, és akkor gondolkoztam el, hogy miért vényköteles...hát azért, mert szerintem vannak felelőtlenek, akik nem baleset miatt szorulnak rá, és lehet hogy ők többször bevennék, mint ami ajánlott. Reci nélkül nem lehetne lekövetni, hogy ki hányszor hol mikor vette be. Recivel viszont igen.
39. kszb (válaszként erre: 1. - Frgds)
2013. febr. 24. 18:57
nincs, és nem is lesz.....
38. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 35. - A78c2ff918)
2013. febr. 24. 16:01

Lehetséges...

A nônek is gondolkodnia kell/ene, hiszen az ô bôre megy a vásárra... viseli a következményeket.

37. a78c2ff918 (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2013. febr. 24. 15:56
:D
36. a78c2ff918 (válaszként erre: 15. - Noozimanoo)
2013. febr. 24. 15:54
Te megírhatnád a tutit.Már a művi meddőtételen kívül.:)
35. a78c2ff918 (válaszként erre: 12. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 24. 15:53
Kár a pasikat általában véve szidni.Vannak balesetek,amikről nem tehetnek.Nem igaz?
34. a78c2ff918 (válaszként erre: 5. - 4c1a787e8f)
2013. febr. 24. 15:52
Ja-ja...a bunkó az elég jó jelző ide,igen...Bár ismerősöm nem itt járt,de annak ellenére,hogy a barátja orvos és ezért nőgyógyász kollegina soron kívül felírta neki,azért nem felejtett el bunkó lenni ismerősömmel...Mintha a nők tehetnének a kiszakadó óvszerről.Paraszt.
33. Herr Ente (válaszként erre: 1. - Frgds)
2013. febr. 24. 12:14
Nincs.
32. d71ef05a8e (válaszként erre: 29. - Timycat)
2013. febr. 24. 11:11

Nem vizsgál meg szerintem sem:(


Logikusan hangzik, hogy nem mindegy, milyen gyorsan lép ilyenkor az ember, azonnal beveszi-e a gyógyszert, vagy csak a 70. órában, de én orvostól mást hallottam. Nem biztos, tehát, hogy tényleg úgy működik, hogy minél fiatalabb a zigóta, annál biztosabban kilöki, vagy annál biztosabban gátolja a beágyazódást. Ha jól tudom, de lehet, hogy tévedek, a fogantatás után még kb. egy hét a beágyazódás, tehát még a 72. óra után is jó messze van, addig úton van a megtermékenyített petesejt a petevezetékből a méh felé, és nem biztos, hogy a gyógyszer szempontjából van jelentősége, hogy a petevezeték hányadik cm-nél tart.


De mint mondtam, ezt orvostól hallottam.

31. 17aadc1082 (válaszként erre: 24. - Timycat)
2013. febr. 24. 11:00

hát lehet, mert akkor még nem számoltatták el őket, nem volt ilyen szigorú az ellenőrzés.

egyébként tényleg semmi értelme a vénykötelességnek.

2013. febr. 24. 10:55
Külföldön drogériákban minden gond nélkül be lehet szerezni.
29. timycat (válaszként erre: 27. - D71ef05a8e)
2013. febr. 24. 10:52
az idő múlásával csökken a hatékonysága, nem mindegy hogy az 5. vagy a 71. órában veszed be. És bármekkora összegben merek fogadni, hogy ha orvos írja fel -ha nem az asszisztens nője- sem vizsgál meg, pláne nem vállal semminemű felelősséget a következményekért
28. timycat (válaszként erre: 23. - Katie_rose)
2013. febr. 24. 10:51
Nekem mikor kellett -egyetlen egyszer az életben- nem adtak, ahogy írtam elzavartak, hogy majd 2 nap múlva menjek vissza... egy doktornő, a női szolidaritás csodálatos példája
27. d71ef05a8e (válaszként erre: 23. - Katie_rose)
2013. febr. 24. 10:49
Jobb érzésű, és szerintem elég felelőtlen patikus... nem kötözködésből, tényleg. Egy nő, ha bajba kerül ilyen téren, majdnem bármilyen kockázatot vállal, ezt én meg is értem. De a patikusnak helyén kellene lennie az eszének. Ráadásul nem is kell annyira sietni, hiszen 72 órán belül be lehet venni. Addig vége a hétvégének is, de az ügyeletre is be lehet menni.
26. timycat (válaszként erre: 18. - Anyagi)
2013. febr. 24. 10:49
És szerinted az ki ellenőrzi, hogy kinek, hányszor, hol ki írta fel, vagy épp a delikvens mikor, kit kér/t meg rá, hogy írasson neki fel
25. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Frgds)
2013. febr. 24. 10:47
Nem, nincs. Gyakorlatilag korai vetélést okoz ez a tabletta, hiszen a már megtermékenyült petesejtet löki ki, illetve beágyazódását gátolja. Mint ilyen, egyeseknél hathat úgy, hogy szinte észre sem veszi, másoknál járhat a beavatkozás erős vérzéssel is. nem véletlen, hogy orvosi javallatra és azt hiszem, orvosi felügyelet alatt alkalmazható.
24. timycat (válaszként erre: 21. - 17aadc1082)
2013. febr. 24. 10:47
nekem tök ismeretlen helyen is kiadták... most sincs értelme vénykötelessé tenni, támogatás pont 0 Ft rajta... csak idő -munkaidő- beszerezni a receptet
23. katie_rose (válaszként erre: 1. - Frgds)
2013. febr. 24. 10:47
Nincs ilyen, de jobb érzésű patikus ki szokta adni. egyébként nőgyógy. ambulancián adnak receptet!
22. noozimanoo (válaszként erre: 19. - Niki29)
2013. febr. 24. 10:39
:)
21. 17aadc1082 (válaszként erre: 16. - Timycat)
2013. febr. 24. 10:30
A normál foggátló már 20 éve is receptköteles volt, csak kiadták simán, ha volt ismerősöd.
20. andi6020 (válaszként erre: 18. - Anyagi)
2013. febr. 24. 10:29

"Ezt a tablettát arra találták ki, ha valami nem várható esemény miatt kerültél bajba, pl. megerőszakoltak, leitattak stb."


Ez egy orbitális baromság, már ne is haragudj.

19. Niki29
2013. febr. 24. 10:27
és a sperma ölő sem túl megbízható, 34 hetes kismama vagyok, köszönhetően ennek a "csodálatos" tablettának! :)
18. Anyagi
2013. febr. 24. 10:24

Nincs és természetesen nem is lesz!

Nem arra találták ki, hogy csak úgy bárki bármennyit bekapkodjon belőle! Gondolni kellene azokra az időkre is, amikor majd gyereket szeretnél! Ha tönkreteszed a szervezeted majd lesz akkor gond bőven!

Ezt a tablettát arra találták ki, ha valami nem várható esemény miatt kerültél bajba, pl. megerőszakoltak, leitattak stb.

Más esetekben tessék előre gondolkodni!

17. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Frgds)
2013. febr. 24. 10:22
Nincs vény nélkül kapható esemény utáni tabletta (még jó...), ráadásul tudtommal csak szülész-nőgyógyász szakorvos írhatja fel.
2013. febr. 24. 10:18

Gondolom nincs :S


Pedig nem jó a rendszer. Nekem valamikor évekkel ezelőtt kellett volna. Szegeden voltam egyetemista, szóval nem poros kis falu, péntek délután belovagoltam a klinikára, ahol elküldtek a pitchába -gyakorlatilag szó szerint, hogy menjek hétfőn délelőtt, akkor van rendelés... hahóóó esemény utáni, jó lenne beleférni a 72 órába és ugye idő előrehaladtával a hatékonysága is csökken, rohamosan... elbattyogtam egy magánrendelésre, ahol a doki recepciósa 3500-ért (cirka 6 éve) kiírta receptre, a doki nem is látott és pont lecarta, hogy milyen mellékhatásai vannak a cuccnak, mennyire vagyok h.lye mint a sár, hogy erre szorulok, milyen gyakran fogyasztom, dehogy érdekelte csak fizesd ki a recept árát... ennyit arról, hogy miért receptköteles (egyébként akkor lett vényköteles - a normál foggátlóval együtt- mikor bevezették a vizitdíjat, csak azóta úgy maradt)

15. noozimanoo (válaszként erre: 11. - Frgds)
2013. febr. 24. 10:18

Akkor a hugod menjen dokihoz!

Egyébként meg ha pasi vagy, ha nő, gondolkodni kellene...

Meg felvilágosítani a hugit!

2013. febr. 24. 10:11
pasinak esemény utáni, ilyet még nem hallottam
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook