Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vélemények a cigarettázásról! fórum

Vélemények a cigarettázásról! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2017. júl. 20. 13:20
Az-az igazság , hogy az attól függ , hogy jelenleg dohányzunk-e.Teljesen másképp látom a dolgot , most , hogy már nem dohányzom . 12 éve letettem .Szerettem cigarettázni , de tényleg . De jobb nélküle :-).
545. Franc22
2009. aug. 5. 11:03
én nagyon fiatalon 12-14éves koromig dohányoztam, de akkor is legtöbbször csak a bulikban vagy úgy hogy otthonomtól távol. Aztán túl drágának találtam a zsebpénzemhez és abba hagytam.
544. a9338a7669 (válaszként erre: 541. - Ittik86)
2008. dec. 10. 20:28

Teljesen igazad van! Amikor még dohányoztam én mindig figyeltem arra, hogy nem gyújtottam rá, ha több ember volt körülöttem és mondjuk nem tudtam félrehúzódni, hogy ne zavarjam őket.

Már nem dohányzom, de még mindig zavar, ha valaki általánosít a cigisekkel kapcsolatban. Akkor én is mondhatom, hogy nem dohányzó simán eldobja a szemetet az utcán például. És ugyanúgy a dohányzó is. Nem lehet általánosítani. Csak ugye egy nem dohányzó nem "vádolható" azzal, hogy eldobja a csikket... És a másik, ami még cigis koromban felidegesített, hogy szinte már sehol nem lehet dohányozni, ami valamilyen szinte érthető is, hogy ne mérgezzék a nem dohányzó embereket, de ha én cigizni akarok például a reptéren, akkor biztosítsanak már nekem egy 4x4es kis termet, szobát, lyukat, ahova betömörülhetek a többi cigis mellé, ha esetleg úgy tartja kedvem.

Hú, most lehet, hogy jönnek majd a támadások, de nem az volt a szándékom :) Én megértem a nem dohányzókat, de ők soha nem fogják megérteni a dohányosokat. Ennyi :)

543. 274c9996b8 (válaszként erre: 541. - Ittik86)
2008. szept. 21. 16:57

Hogy , milyen kicsi a vilag ? ! Ez epp igy "muködik!" nyugateuropaban is ! A dohanyzas elleni hiszti mar , szinte beteges.....

Pedig a dohanyosok mar kivannak szoriva minden kocsmabol,etteremböl,diszkobol.....

Lassan az inzikvicio lessz visszaallitva ellenuk ! ?...... DDD

542. s.irma
2008. szept. 21. 14:02

100%-ig dohányzás ellenes vagyok. Voltam és leszek.

Tisztelet a kivételnek 2 a legtöbbjük számomra önző és rendetlen ember. Önző azért mert elvárja a környezetétől, hogy legyen tekintettel a bagózásra, másrészt azért mert gondolkodás nélkül bárhol képes eldobni a csikket, cigis dobozt, gyufát stb...Erkélyről kidobni az égő csikket...

Miután ez a tapasztalatom igy ha lehetne végleg betiltanám a dohányzást.

541. ittik86 (válaszként erre: 540. - E679c277c9)
2008. aug. 14. 14:48

de legalább te leírtad a pozitív részét is a dolognak. Van aki csak a negatívakat írja és csak szídja a cigiseket.

Én meg tapasztaltam olyat is, hogy valaki mikor én már rég rágyújtottam a cigimre odajött mellém. Láttam rajta, hogy zavarja a cigifüst, de nem állt volna odébb, még azt várta volna hogy én kotródjak onnan. Ez nem így működik, ha látja, hogy cigizek és zavarja, ne álljon mellém és várja, hogy én menjek odébb, mert őfelsége megérkezett!!! Na azért álljon már meg a menet!!

540. e679c277c9 (válaszként erre: 236. - Ittik86)
2008. aug. 12. 15:43
Nem bántomazokat, akik cigiznek, nem is ítélem el őket, csak vannak, akik nincsenek tekintettel másokra (pl. a nagy tömegben neki áll cigizni és a füstöt ráfújja a többiekre, akik között akad, aki nem szereti)Na az ilyet nem szeretem...Tisztelet a kivételnek! Vannak udvarias, illemtudó cigarettázók is...
2008. aug. 10. 20:06
Engem sem, csak sokáig szívtam, szerettem is cigizni, jó időtöltés is volt, és nem mellesleg vékonyabb lehetnék jóval... és ez óriási kísértés.
538. adri25
2008. aug. 10. 19:16
én nem dohányzom,de nem zavar ha mások szívják
537. 0c97fbb607 (válaszként erre: 535. - Vargavikk)
2008. aug. 7. 10:31

Találj egy harmadik pótcselekvést!

Gobelin,kötögetés....:DDD

536. ittik86 (válaszként erre: 535. - Vargavikk)
2008. aug. 7. 09:36

Ahogy gondolod, de én ha egyszer leszokom többet vissza nem szoknék rá az életben!!!!

Van más módja is annak, hogy lefogyj. Próbálj ki több dolgot is. Ne a cigi legyen a mentőmellény:-))

2008. aug. 6. 13:34

Sziasztok!


Én szívtam 14 évig, leszoktam, és nagyonnagyon meghíztam.... Gondolkozom, h visszaszokom. 2 éve raktam le.

534. ittik86 (válaszként erre: 533. - Sly :))
2008. aug. 6. 13:20

Pontosan, sajnos azt hiszik, hogy tökéletesek, pedig tényleg sokszor sokkal károsabb dolgot csinálnak, mint én a cigizéssel.

Persze, hogy nem muszály autózni sem, de ő ezt tök természetesnek veszi. Akkor ennyi erővel én is tök természetesnek veszem, ha rágyújtok, mert nekem meg azt muszály. Na erre mit mondana?

533. Sly :) (válaszként erre: 532. - Ittik86)
2008. aug. 6. 12:18

Nem is akartam vitát folytatni :)

De nekem is csak annyi a bajom, hogy sok nemdohányzó, azt hiszi magáról, hogy tökéletes, csak azért mert nem gyújt rá... :P

Egyébként pedig autózni sem muszáj.

Itt egyszerűen a számokról van szó :(

Több azoknak a száma, akik nem dohányoznak, mint pl. azoké akik nem autóval járnak mindenhová... :)

Sajnos autóval közlekedni kényelmesebb mint biciklivel, ezért tény hogy sokkal többen autóznak...

De azért nem muszáj... :)

532. ittik86 (válaszként erre: 530. - Sly :))
2008. aug. 6. 11:50
Én is ezt szajkóztam nekik, de teljesen felesleges. Azt mondják rá, hogy autózni muszály, dohányozni nem. Ennyi. Feleslegesen járatja az ember a száját, nem értik meg. Azt hiszik, hogy ők tökéletesek,mert nem cigiznek, pedig lehet ők jobban károsítják az autóval a levegőt, mint én a cigimmel. Felesleges teljesen erről vitát nyitni, ebből a fórumból kiderült, hogy a cigisek és nem cigisek sosem fognak egy véleményen lenni, vagy egy kicsit is összecsiszolni a véleményeket.
531. 0c97fbb607 (válaszként erre: 530. - Sly :))
2008. aug. 6. 11:46
:)))
530. Sly :) (válaszként erre: 529. - Killhannah)
2008. aug. 5. 22:38

Igazándiból minden csak nézőpont kérdése :)

Lehet, hogy valaki mondjuk dohányzik masszívan, amivel károsítja mások egészségét is...

Viszont pl. gyalog vagy biciklivel jár dolgozni, mert nem akarja még jobban szennyezni a környezetét...

És joggal kérdezhetné meg egy egészséges, nem dohányzó autóstól, hogy miért nem jár biciklivel dolgozni, hiszen a kipufogógáz meg őt zavarja...


Mindenkit zavar valami, az emberek pedig sajnos nem túl toleránsak :(

529. killhannah (válaszként erre: 528. - Sly :))
2008. aug. 5. 22:19
Igen, azért jó olvasni, hogy vannak figyelmes dohányosok is, mert lehet felesleges egy függőnek szentbeszédet tartani, de legalább az illető vegye már észre, hogy ő az, aki nem csak a síját, de még a mellette állók egészségét is károsítja. Mondjuk emiatt kár is vitába szállni, úgy se fogsz meggyőzni egy függőt pld...
528. Sly :)
2008. aug. 5. 21:58

Én dohányzom, bár nem azért, mert függő vagyok, hanem mert szeretek dohányozni...

De ha úgy adódik napokig megvagyok cigi nélkül... :)

Mindenesetre nekem szerencsére még nem volt konfliktusom a cigizés miatt :)

Senki nem szólt még be semmit, de mondjuk én is odafigyelek rá, hogy ne zavarjak másokat...

Az alap hogy nagy tömeg kellős közepén, ha mások esznek mellettem, vagy ha gyerkőc van a társaságban nem fogok rágyújtani...

És szerintem ez így természetes...

2008. aug. 5. 21:53
jobb*
2008. aug. 5. 21:53

Ez a téma parttalan vita.

A nemdohányzóknak 100xtöbb jóbb és igazabb érvük van ,mint a dohányosoknak.

Magyarul veszett fejsze nyele az egész.

Egyszerűen tolerálni kell a nem dohányzókat,mindenhol.

A nem dohányzók nak pedig nem kell torelálniuk a dohányosokat.Ez van ,el kell fogadni!

2008. aug. 5. 21:48

Nem nagyon csípem...persze már kipróbáltam, de az kb. 4 szívásból állt, azt se normális módon.

Teljes mértékben egyetértek vele, hogy kitiltsák még jó néhány helyről. Okés van pld. egy étteremben nem dohányzó, dohányzó rész, de ha egy ebédet nem tud elfogyasztani anélkül, hogy ne gyújtana rá...a legjobb, mikor sulis időben már elég sokan várakoznak buszra és teljes lelki nyugalommal gyújt rá- nem vagyok olyan, hogy ezen huhh de mennyire kiakadok, de szerintem ők se gondolnak rá, hogy ezzel másoknak többet ártanak.

524. ittik86
2008. júl. 26. 11:08

Nem csak a cigiseknek kell tenni folyton azért, hogy ne pöfögjön más orra alá.

Pl. én már rég rágyújtottam, erre odajön mellém egy nemdohányzó. És akkor ő lenne felháborodva? Mikor ő állt oda mellém? Vagy akkor is nekem kéne elmenni onnan? Na azért álljon már meg a menet. Hát ne álljon közvetlen mellém, hanem álljon meg pár méterrel előbb.

523. spinneli (válaszként erre: 517. - Moncsiga)
2008. júl. 26. 01:59
egyátalán nem tisztességes, mondhatni paraszt, de szerintem megint oda lyukadunk ki, hogy mindkét tábornak erőteljes tolerancia órákat kell vennie.
522. ittik86 (válaszként erre: 520. - 14775640c4)
2008. júl. 22. 15:27
Persze, nem is kell neki tiltani, nem szabad, mert a tiltott gyümölcs mindig édesebb. Szerintem(bár nem vagyok anya) az a legjobb, ha az ember még a gyerek kiskorába úgymond megijeszti a gyereket, hogy ilyen rossz hatása van és miket okozhat és akkor talán ki sem akarja próbálni. De én semmi esetre sem tiltanám, már csak azért is ki akarná próbálni!De ki ahogy gondolja.
521. ittik86 (válaszként erre: 519. - Moncsiga)
2008. júl. 22. 15:25
Büszke semmi esetre sem vagyok magamra ezekért. Teljesen alapdolognak tartom és emberségesnek. Azért figyeljünk már oda annyira egymásra!!
520. 14775640c4 (válaszként erre: 518. - Ittik86)
2008. júl. 22. 14:46

igen és is a terhesség és a gyerek miatt szoktam le. igy szerencsére a gyerek azt sem tudja mi a cigi.

multkor mentünk haza és a liftben egy eldobott cigicsikk. a gyerek ránézett és azt kérdezte , anya ez mi?

mondom neki hogy cigi.

és mi az a cigi?

ennyi. remélem sosem fogja megtudni. de ha esetleg nagy lesz majd és kipróbálja...hát mit tudok tenni...semmit.

519. Moncsiga (válaszként erre: 518. - Ittik86)
2008. júl. 22. 13:13

Szerencsére sokan gondolkodnak úgy, mint te!

Én is azért szoktam le, mert szégyelltem magam, mikor egy ovisom az utcán cigivel a kezemben látott.A párom nem dohányzik (sohasem erőltette a leszokást!), úgy gondoltam, megérdemli, hogy "jószagú" legyek neki. És amit írtál: a gyerek téma...

Az a baj, hogy az "emberséges" dohányos nem feltűnő. Nem hiszem, hogy valaki is azért írt volna ide, hogy róluk megemlékezzen. Sajnos. Mert ritka kivételek vagyok, akár büszkék is lehetnétek erre.

De sajnos a legtöbben nem tapintatosak, nem figyelnek másra, még saját családjukra sem, eldobják a csikket (úgy, mint a csokisok a csokipapírt) és az utolsó pénzükön nem kenyeret vesznek a gyereknek, hanem cigit. De ez már egy más probléma,más réteg...inkább szociológiai kérdés.

518. ittik86
2008. júl. 22. 13:03

Nem harapunk, mi is csak a véleményünket írjuk le, ahogy Te.

Nagyon sokan odafigyelnek arra, hogy ne mások orra lá fújják a füstöt. De ezt már korábban is íram.

Ha mellettem elmegy egy gyerek és már füstölög a cigi a kezemben, próbálok, lehetőségemhez mérten a lehető legtávolabb menni a járdán és átveszem a távolabb lévő kezembe a cigit.

Aki pedig a gyereke mellett cigizik a kocsiban, az rossz anya!!!!

Nekem ha lesz gyerekem, az biztos, hogy leszokom a dohányzásról, már csak a terhesség miatt is, de akkor már nem is fogok visszaszokni!!!!

2008. júl. 22. 12:55

Nem kell azonnal harapni! A cím megengedi, hogy elmondjam a véleményem.Ezt tettem.

Azt is láttátok, hogy "szívetek joga"??? Tegyétek, szívjátok-fújjátok (22 évesen én is ezt tettem), csak ne mások orra alá!

Még eszembe jutott valami, ami megint nem fog tetszeni a cigaretta rajongóknak. Kérlek titeket, legalább gyerekek mellett ne gyújtsatok rá! Sok szülő dohányzik úgy pl. az autóban, hogy benn ül a kisgyereke. Tisztességes dolog ez? (Akinek nem inge, kérem ne vegye magára!)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook