Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan, mivel lehet meggyőzni egy mai tizenévest, hogy ne szokjon rá a cigarettára? fórum

Hogyan, mivel lehet meggyőzni egy mai tizenévest, hogy ne szokjon rá a cigarettára? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. márc. 9. 23:36

Semmivel.

Egy kiút van: hagyni, hogy fejjel menjen a falnak.


Szerintem még annak is lehet örülni, hogy nem iszik vagy nem drogozik...

2011. aug. 19. 12:15

Leginkább semmivel!

Engem az sem akadályozott meg,hogy tudtam,ha apám megtudja,életemben először szétüti a fejemet!

Füstöltem mint a gyárkémény,és még izgalmas is volt! :)))

2011. aug. 19. 12:12
Semmivel , minnel jobban tiltod , annal jobban raszokik :)
2011. márc. 7. 16:00
Ha magától be nem látja,hogy milyen undorító és egészségromboló dolog akkor úgy sem ér semmi erőfeszítés.
97. 54246605c4 (válaszként erre: 94. - 7c933bb84b)
2009. jún. 1. 19:06

szerintem nem használ...

Aki cigizni akar, mert "menő" akar lenni, az úgyis cigizni fog. Majd megjön az esze később.

2009. jún. 1. 19:05
Ha a gyereknek pénz kell úgyis megszerzi.Az meg egyértelmű, hogy nem fogja megmondani, hogy mire is kell valójában.Nálunk is vannak rendszeresen ilyen előadások és az elrettentő képek, sőt még a valódi károsodott szervek láttán se rettennek vissza.Az osztályom 89%-a aktív dohányos.A tanárok is tudják, de nem tesznek ellene semmit.A szabály csak annyi, hogy az iskola területén tilos.18 fölött meg az udvaron, szülői engedéllyel.Szóval nem éppen azon vannak, hogy a fiatalok leszokjanak..
95. lizzie
2009. márc. 27. 20:06
Sztem mindeki magának dönti el(ráadásul az osztálytársaimat látva úgyis szereznek vhonnan pénzt). Az iskolákban folyamatosan vannak drog-és cigiellenes előadások (legalábbis nálunk) de sztem vki nem emiatt fog leszokni.
2009. márc. 26. 11:14
Nem kell neki pénzt adni rá, vagy elrettentő képeket kell neki mutatni pl. tüdőröntgenről, vagy rákos betegek beszámolóival kell megismertetni.
2009. márc. 25. 16:54
Megtanítani neki, hogy értékelje az egészségét. Meg hogy válogassa meg a barátait, ne olyan barátai legyenek, akik bele viszik a rosszba. Meg sok időt tölteni vele, együtt étkezni vele, akkor kevésbé érezné szükségét az ilyen pótcselekvésnek.
2009. márc. 25. 16:52

Szerintem nem lehet meggyőzni őket , és a jó példa sem érdekli őket.

Az az igazság hogy egymást viszik bele a hülyeségekbe ...nem csak a cigire gondolok.

az ellen nem lehet semmit sem tenni hogy ne szokjon rá...

2009. márc. 25. 16:49

Véleményem szerint pont a tizenévesek azok, akik sok dologban meggyőzhetetlenek, főleg amit egy felnőtt észérvekkel próbál alátámasztani nekik.

Engem anno tűzzel-vassal tiltottak és büntettek, ergo ahol csak lehetett rágyújtottam, "csakatzértis" alapon.

Aztán mikor elkezdtem dolgozni és láttam hogy kutya nem foglalkozik vele hogy füstölök vagy nem, fogtam és letettem, ennyi.

A gyerekemet biztos hogy nem fogom se rá, se pedig lebeszélni, döntse el maga hogy mit csinál, úgysem tudom a nap 24 órájában a kezét fogni.

90. hkati2
2009. márc. 25. 12:17

Sziasztok!

Én sajnos dohányzom.Párszor sikerült abbahagynom,de egyidőmúlva visszaszoktam.Na én ezt mondtam el a fiaimnak!!Nézzétek meg mennyit szenvedek és mégsem tudom abbahagyni.Nekem ez bejött, egyik 23 a másik 30 éves , de egyik sem dohányzik!!Pedig a nagyobb felesége is cigizik.Azt mondják nekik ilyen szenvedély nem kell.Próbálj a leszokás gyötrelmeivel érvelni.

2009. febr. 3. 16:09

Szüleim dohányoztak.Én megutáltam,soha nem szívtam el egy szálat sem.Testvérem rászokott.


Megpróbálok jó példa lenni gyerekeim számára.De biztos elég ennyi?És a haverok?

Idővel nem nekem hisznek,nem azt nézik anya-apa hogy és miként él,hanem mit mondanak a barátok,az ő véleményük fontosabb.Ez vonatkozik nem csak a dohányzásra,hanem öltözködésre,viselkedésre és sajnos a kábítószerezésre is.

Csak reménykedni tudok.

2009. febr. 2. 18:39
szerintem a jó példával.
2008. szept. 14. 07:36
El kell neki mondani, hogy milyen pozitív hatásai vannak a dohányzásnak. (az ember legalább értelmes dologra költi a pénzét, tisztítja a légutakat, jó illatú a lehellet tőle, menőnek néz ki; meg ilyenek)
2008. szept. 14. 07:31

Ha elviszed tüdőszűrésre és megkéred a nővért esetleg dokit, hogy mutasson olyan képet amin fekete a tüdő a dohányzás miatt.

Pár kedves mondat és biztos elgondolkodik de a tiltás szerintem sem eredményes.

Nekem mindkét szülőm dohányzott de én sosem gyújtottam rá, sőt egy slukkot sem szívtam.

2008. szept. 14. 00:43
Én speciel érveléssel elmagyaráznám, hogy miért nem kéne dohányozni. Aztán adnék neki egy dobozzal, és ráparancsolnék, hogy még azanap szívja el mindet... Tuti, hogy nem szokna rá. A nyakamat rá!
2008. máj. 19. 14:58

észérvekkel biztos nem.


szerintem az őket érintő kérdésekbe a legerősebbek a mindennapos hatások, büdös a szád, a kezed...stb.

2008. máj. 19. 13:09
...pont azzal, amivel az egykor volt tizenéveseket...
2008. máj. 19. 13:02
semmivel
2008. márc. 13. 12:26
minéljobban tiltják annál jobban csinálják
2008. jan. 30. 19:26
ha nem jön rá magátol ugysem lehet tenni ellene...max ellenörizni lehet mire költi azsebpénzt..
2008. jan. 30. 17:26
Mondjuk példamutatással
2007. dec. 17. 18:36
tudorakos felvetelekkel
2007. dec. 17. 17:59
Sehogy,a társaság sokat számít.Reménykedjünk,hogy normális barátai vannak.
2007. dec. 17. 14:46
Szerintem is sokat számít, hogy a szülő milyen példával járul elő.....!!!
2007. nov. 15. 22:24
Szerintem attól érzi nagynak magát, hogy már rágyújt. Persze legtöbbször a társaság hatására, mert az "olyan ciki", ha csak ő nem... És milyen vagány, ha már igen. Talán a beszélgetés segíthet. Ahogy Delete is írta. Meg kell értenie, hogy a dohányzás egészségtelen. És azt, hogy nem attól nagy valaki, ha más hülyeségét utánozza.
2007. nov. 15. 22:04
Jól pofán kell vágni.
73. Delete
2007. nov. 15. 22:04
A dohányzásról való elmélkedést már 10évs kor környékén, ha alkalom adatik, kérdés /a gyermek részéről/ merül fel, akkor megbeszélheted. SZERINTEM és sok-sok más az élet fontos, most, vagyis akkor apróságnak tűnő dolgait megbeszélhetünk gyermekünkkel. Ő ekkor még csak hallgat, de mind az elvettet mag, ha serdül már e „beállítás” szerint fog cselekedni/mérlegelni. A beszélgetésünkben képviselt álláspont lesz /ideális esetben/ a gyermek számára az etalon! ÉS elkerültünk egy fontos meghatározó dolgot. A serdülés és a vele kézen fogva járó dackorszak, az Én határainak feszegetése, a szárnypróbálgatások időszaka Erre az időre maradt egyezségek akarva-akaratlan máshogy sikerednek! Fordítva sülnek el. Tudod? Csak azért is. Ja, és hogyan? Én csak egyszer halottam meg gyermekemtől ezt a kérdést: a cigi egészségtelen apa? Igen fiam! Beszélgettünk róla, és megegyeztünk. EGÉSZSÉGTELEN Másnap /ez kb.7éve volt/ Én nem gyújtottam rá. Azóta nem cigizem, és a fiam sem dohányzik!!
2007. nov. 15. 21:43

Mi nem cigizünk ,a lányom 16 múlt és a barátai unszolására elszívott pár cigit.Volt 10 napra kirándulni állítólag ott is cigizett /ez nyár elején volt / azóta néha- néha rágyújt.Mondtuk neki hogy nehogy azt hidd hogy ettől különb vagy

Nyár végén volt egy cigis barátja , de azt mondta a srácnak hogy zavarja a füst.Úgy néz ki hogy a kipróbálás után ,már nem vonzza,ráadásul nem tiltottuk neki ,mert ismerve a lányomat ha nagyon tiltakoztam volna ellene akkor biztos még mindig szívná DD ..a kamaszok már csak ilyenek.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook