Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végbélnyílásnál bőrdarabkát hogy lehet eltávolítani? fórum

Végbélnyílásnál bőrdarabkát hogy lehet eltávolítani? (tudásbázis kérdés)


7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Borian)
2022. ápr. 1. 10:09

Köszönöm!

És valami leszárító ecsetelő nem lehet hatásos?

6. Borian (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 06:48

Fagyasztásnál, lézerezésnél rétegeként fagyasztják/égetik le a képletet, ezért ezt értelemszerűen vékony kinövéseknél lehet alkalmazni.

Létezik lézerkés, aminek előnye, hogy a vágásnál a hő hatására összeégetik az ereket, csillapítják a vérzés, de attól még lesz ott egy vágás, seb. A baj az, hogy van ez a seb és kakiláskor, amikor a hely tágul, újra és újra szétnyílik, nehezen gyógyul.

2022. márc. 8. 21:15

Köszönöm a válaszokat!

Azt nem értem, hogy ha pl. szemölcsöt meg ilyesmiket le lehet szedetni fagyasztással, lézerrel, akkor ezt miért nem? Vagy ezekkel a módszerekkel sem lenne kevésbé problémás?

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 06:53
Ez csak esztétikai probléma, leszedetheted, de hosszadalmas a gyógyulás, nem éri meg. A belső aranyeret gyűrüzik.
3. Borian (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 7. 05:49

Az aranyért gyűrűzik, ezt sajnos nem.


Kedves FI! Anyukámnak van, ő félt, hogy vmi rossz lesz belőle, azért érdeklődött erről, de az orvos azt mondta, ettől nem kell tartani, és ő személyesen nem igazán ajánlotta a leszedést, mert nagyon fájdalmasan, hosszadalmasan gyógyul, és mivel az s egy seb, könnyen kialakulhat rajta egy másik.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 6. 21:15
Arról nem hallottam, hogy ezt vágják, de gyűrűzésről hallottam. Leszárad az a darab.
2022. márc. 6. 21:02
Gyakori probléma, hogy végbélrepedés vagy aranyér után visszamarad egy kis bőrdarabka a végbélnyílásnál. Nekem kb 1 cm hosszú. Ez csak esztétikai problémát jelent és el is lehet távolítani sebészeti úton, ezt a proktológus mondta nekem miután megvizsgált. Viszont nem merem egyelőre leszedetni, mert félek, hogy gondot fog okozni a vágás, mivel nagyon kényes helyen van. Van valaki, akin elvégeztek ilyen beavatkozást? Milyen volt utána? Nincs valami vágás nélküli módszer erre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook