Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskát hogy lehet eltávolítani? fórum

Macskát hogy lehet eltávolítani? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. jún. 14. 14:17
Lehet, hogy megkarmolta egyszer egy macska, vagy valamiért megijedt tőle, és azért fél. Gyerekek időnként olyantól meg tudnak ijedni, amire a felnőtt nem is gondolna. Emlékszem rá a saját gyerekkoromból.
54. kisj (válaszként erre: 7. - 8ec0d8c2d5)
2022. jún. 13. 19:18

Van ilyen.

Én 2 emberrel is találkoztam már, akik rettegve féltek a macskáktól.

Vicc nélkül!

53. Jószomszéd (válaszként erre: 43. - Bless the child)
2022. jún. 13. 18:05
Elég hosszú az első mondatom, ötletem sincs, melyik része tűnik olyan hihetetlennek...
52. pteri
2022. jún. 13. 17:59
Ha mi laknànk a szomszédban, nem jàrna hozzàtok, mert az én kislànyom 2 éves kora óta befogad minden kóbor, elesett àllatot.
51. Miss Angel (válaszként erre: 50. - Miss Angel)
2022. jún. 13. 13:58
*megpróbáltatásokat
2022. jún. 13. 13:57

Kedves FI,mi lenne ,ha egyszerűen csak figyelmen kívül hagynád csóró állatot? mit árt neked? gondolom semmit....

pont elég az neki,hogy étlen szomjan,hőségben fagyban kint kell élnie,mit háborgatod még te is?

sokan nem fogják fel,hogy az állat ugyanolyan érző lény,mint az ember,semmivel nem érzi kevésbé a megpróbáltagásokat,mint mi,ugyanúgy szenved,csak mondani nem tudja.

ha már nem vagytok állatbarátok,és nem adtok neki egy kis kajamaradékot,vizet ,stb ,akkor tényleg hagynátok,könnyen lehetséges,hogy előbb utobb el is szokik onnan,az állat oda megy,ahol kap egy kis gondoskodást.,pláne egy elesett,gazdátlan állat!

49. ,zumba (válaszként erre: 42. - Jószomszéd)
2022. jún. 13. 13:41
Nem tudom... közel 30 évnyi macska tartás van a hátunk mögött, de mind elkaparta a pisit, a kakit. Míg a kutya otthagyja.
2022. jún. 13. 13:40
Néha azt hittük, hogy éjszaka egy macska végezte a dolgát a ház melletti járdára vagy a lábtörlőre . Aztán kiderült, hogy a nyest volt, amit én is többször láttam. Bebújt a szomszédok autója alá vagy ráugrott. Másokkal is beszéltem, itt tanyázott az utcánkban egy nyest.
47. mmacus
2022. jún. 13. 13:28

Hozzánk is járt "csöves" macska, amikor ideköltöztünk. Nem zavartam el, kapott enni, amikor jött. Nem vettem észre, hogy odapiszkított volna.


Már van saját cicánk, de ő benti cica, ritkán megy ki az udvarra, csak ha kint vagyunk és vigyázunk rá. A dolgát pl. soha nem végzi el kint, csak bent, az alomba.


Az alábbi linken szereplő riasztó jó és kíméletes megoldás lehet.

46. mmacus
2022. jún. 13. 13:24

Úgy hallottam, ez a riasztó hatásos:


[link]

45. Borian (válaszként erre: 42. - Jószomszéd)
2022. jún. 13. 13:20
Ilyen prpblémnk nekünk is volt. A megoldás a saját macsek lett. Ő védi a területét, a konkurrenseket távol tartja és a szomszédba jár kaksizni. :-)
44. Hattori (válaszként erre: 1. - 8ec0d8c2d5)
2022. jún. 13. 13:09
Szégyelld Magad!
43. Bless the child (válaszként erre: 42. - Jószomszéd)
2022. jún. 13. 13:08
Az első mondatodon vihogok. Ugye ezt te se gondoltad komolyan, hogy ezt bárki is beveszi
42. Jószomszéd (válaszként erre: 27. - Lolita63)
2022. jún. 13. 13:03

Mi használt házat vettünk, mivel nem találtunk mestert a felújításhoz, ezért évekig üresen állt, azért szokott ide az összes környékbeli macska, mert itt nyugodtan elvégezhették a dolgukat. Már itt lakunk pár éve, de sajnos ugyanígy idejárnak. 70 nm az udvar, körben magas falakkal határolt, jó ám az, mikor egyszerre 10-15 kupac macskakaki bűzölög az udvaron... Egy korábbi hozzászóló írta, hogy a macskák elkaparják - na ezt nem tudom, honnan vette, én még nem találkoztam olyan macskával, amelyik magától elkaparta volna. Ha szellőztetni akarunk, dől be a szag a lakásba... Udvarra teregetni szintén nem tudok, mert leszedik (na meg a szag miatt már nem is nagyon akarok).

Szóval értem én, hogy cukik a macskák, én is szeretem őket, de azt nem, mikor telipakolják az udvarunkat. És ne akarjunk már állattartási meg gyereknevelési tanácsokat adni valakinek, aki arra szeretne megoldást, hogy hogyan lehet békés úton távol tartani a nemkívánatos állatkákat a kertünktől.

Mindenesetre követem a hozzászólásokat, mert engem is érdekelne, hogy mi a megoldás. Bántani nem fogom a macsekokat, a szomszédokkal sem tervezek összetűzni (plusz annyi macska jár ide, esélytelen kinyomozni, hogy melyik kié, ha van egyáltalán gazdájuk), de jó lenne, ha tudnánk használni az udvarunkat, meg mondjuk szellőztetni is néha...

41. libikóka (válaszként erre: 40. - Borian)
2022. jún. 13. 10:41
Igen láttam:)
40. Borian (válaszként erre: 39. - Libikóka)
2022. jún. 13. 10:40
Már nem tagja a Hoxa-nak. :-(
2022. jún. 13. 10:27
FI elment cicát kergetni,,lehet hogy a világból is kikergette mert ő is eltűnt🙄
2022. jún. 13. 10:24

Ha házat bérelsz és a "tulaj" nem enged állatot tartani, akkor ne engedd be, de azt nem gondolja komolyan a tulaj, hogy a kertet majd macskamentesíten fogod!

Valószínű, az előző bérlő tartotta szegény cicát, aki konkrétan ott lakott! Ha mégsem, jobb esetben valamelyik szomszédé, légy szíves kérdezd meg őket, hogy tudják-e, kié a cica, ha megvan a gazda, akkor az nagyon jó!

Hátha csak vendégként volt beengedve.

Mert ha szegény ott lakott és az előző lakó otthagyta, akkor szegénynek az otthona van oda. Legyél legalább annyira állatbarát, hogy enni adsz neki az udvar végében, vagy megpróbálsz neki a szomszédok között gazdát találni. Az lenne neki a legjobb, ha ott maradhatna az ismerős helyen.

Egyébként ahogy egyik hozzászóló is írta, a legtöbb félelmet a gyerekek a szülőtől tanulják, valószínű rosszul reagáltál a cicára első alkalmakkor.

37. Ervina
2022. jún. 13. 09:55
Jézusom... :( Hogy te milyen gonosz vagy! :(
36. 80ASIQ
2022. jún. 13. 09:47

Szomorúan olvasom...Én ellenkezőleg állnék hozzá. Megpróbálnám összebarátkoztatni a gyereket és a macskát.

Kutya esetében persze más lenne a helyzet.

Amúgy... Sicc! vagy megdobálni göringyekkel, az nem okoz sérülést. :(

2022. jún. 13. 09:18

Macskát hogy lehet eltávolítani?


Medvecsapda, radír, légpuska, kilőni a Holdra, stb...

Eszem megáll

34. Icuska538 (válaszként erre: 13. - 8ec0d8c2d5)
2022. jún. 13. 08:56
De akkor előző hogyan etette? Te is tűrd meg a ház körül. Gyermekednek jót teszel veld ha távolabbról de elfogadja.
33. libikóka (válaszként erre: 32. - Unom)
2022. jún. 13. 07:46
Igen.
32. unom
2022. jún. 13. 07:45

Szerintem a tulajdonosra hivatkozás csak álindok.

FI nem szereti a macskákat, nem akarja, hogy a kertjében legyen. Nincs ezzel semmi baj de a kutyánk kívül más megoldást nem tudok.

31. libikóka (válaszként erre: 1. - 8ec0d8c2d5)
2022. jún. 13. 07:43

Kertes házban számíthatóan lesz még cica,,akkor is jönnek mennek ha épp ezt sikerül elűzni.

Akkor is van ha nem látod:)


Barátkozzatok ,nem is kell simogatássl kezdeni,,csak figyeljétek,,mesélj neki cicás meséket.vagy mutass neki vicces cicás videót,,,

30. bozsu55 (válaszként erre: 8. - 8ec0d8c2d5)
2022. jún. 13. 07:35
Legközelebbi költözésnél ezt figyelembe kell venni.
29. 55Judit (válaszként erre: 1. - 8ec0d8c2d5)
2022. jún. 13. 07:08
Ha nem adsz neki enni, hanem siccelsz és tapsolsz mikor odamegy, el fog onnan szokni 1-2 napon belül. A macska a nyugalmat szereti.
28. Borian
2022. jún. 13. 06:23

Még sosem láttam olyan gyereket, aki cicától fél, hiszen nem hangos, puha, plüssállat, akit jólesik simogatni (ha hagyja, inkább a macskák szoktak meneküni a kis erőszakos ajongóktól).

A kutya hangos, ugrál, arcon nyal, az sokkal félelmetesebb tudni lenni.


Kedves FI! Szerintem te utálod szegény állatot, pedig szerethető, udvarias, nem zavaró társak.

2022. jún. 13. 06:13

18 évig volt cicám, nagy szeretetben élt velünk, szinte családtag volt.(szoba cica volt)


Kint az udvaron miért nem lehet? Biztosan az előző lakó nagy szeretetben vette körül és az most hiányzik neki...

Ha Te is pozitívan állsz a cicához, a gyereked is azt látja majd, de ha rákiabálsz, vagy zajt csapsz a gyerek látja Anya is fél, nem akarja hogy ott legyen.

A macskadorombolás ellazító hatású.Tanulmányok igazolják, hogy a macska által kiadott egyenletes zúgó-búgó hang gyógyító...

Figyelni kell a macskára, először meg kell ismerni, azután lehet csak alakítani a viselkedésén.Minden macska külön egyéniség.

Sokan mentenek kóbor macskákat, de nem tudják, hogyan kell megszelídíteni őket, nehéz szocializálni.Ez a cica már oda szokott, szerintem nem lesz nehéz dolgod, ő már visszatér nyilván pozitív emlékei voltak és szívesen ismerkedik.


"...amíg még nem szerettél egy állatot,

lelked egy része mélyen alszik!"


Anatole France


"Soha ne becsüld alá azt a megnyugvást, amit egy macska adhat - nincsenek szavai, de apró érintéseivel, bökdöséseivel, odabújásaival kimutatja irántad érzett szeretetét - és megpróbálja elterelni a figyelmedet a bánatodról."


Pam Brown

26. eunuch (válaszként erre: 25. - Liliom10)
2022. jún. 12. 22:36

Aha, mesélj még! Ezek valahogy nem tudnak róla.

A következő okoskodó jöhet szart (néha okádékot) takarítani, vagy továbbképző tanfolyamot tartani a szomszédaim macskáinak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook