Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki, hogyan lehet a Windows Vistát eltávolítani a számítógépről? fórum

Tudja valaki, hogyan lehet a Windows Vistát eltávolítani a számítógépről? (tudásbázis kérdés)

1 2
2008. febr. 14. 18:04
pontosabban:format c/all
2008. febr. 14. 17:58
format c
57. 9bc47feccc (válaszként erre: 50. - 8d784868d0)
2008. febr. 12. 05:11
Igazad van,minden OK,amit leírtál.Nos én is megtartottam a jó kis floppy lemezemet,amivel formatálom a winyót,ha kell.Beállítom a CD meghajtós változatot,és format c:,aztán had menjen.Ez a legjobb,meg a leggyorsabb is,szerintem.
2008. jan. 8. 15:33
nem tudom :)
2008. jan. 8. 15:32
Nem lehet hidd el nekem, a tesom is vett egy laptopot es Vista volt rajta...nem tudtuk levenni sehogysem...es persze mindenbe kotekedik, semmit sem enged csinalni...
2007. okt. 26. 23:03

A gondolatmenet jó, de nem teljesen. Ugyanis, ha a cd olvasó a rossz, akkor nem megoldás az általad leírt. Mert utána azért utána valljuk be, macerás helyzet áll elő...


SF

2007. okt. 25. 22:49

Úgy tünik, hogy gond van a lemez olvasóval, vagy a CD-vel. Az elavult floppy ilyenkor jól jönne, de van még megoldás a problémára! A win98 se boot cd jó ötlet, kár, hogy nem indul el Vista alatt. Maradt az USB kulcs. Pendrive-ról kell indítani az (portable) op rendszert és törölni a particiót. Aztán jöhet az XP telepítése. Kis méretű, e-mailben is elküldhető. Segíthet még a svájcibicskára emlékeztető boot CD-ék pl: Roadstarterbootcd, Hiren's.BootCD.

öröm látni, hogy ennyi segítőkész pc-guru van! :)))

2007. okt. 14. 10:07

Attól, hogy indított operációs rendszer alatt a lemez olvasható, még nem azt jelenti, hogy a bootrésze a lemeznek rendben is van. Az, hogy a Vista vagy a másik gép olvassa, attól még könnyen meglehet az, hogy nem indítható (nem bootolható) a lemez!


SF

51. Roni24
2007. okt. 14. 00:02

Köszönöm a sok tanácsot! Közben eszembe jutott, hogy a lemez szerintem jó, mert az én gépemen működött, és ha a Vista alól indítják, akkor is beolvassa a gép! :( Úgyhogy még szenvedünk kicsit a Vistával...

Viszont van még egy másik dolog amiben szeretném a segítségeteket kérni!

Van egy Word dokumentumom, régebben írtam még, és annó meghibásodott. Le van kódolva, de amint beütöm a kódot, csak tölt, tölt, de nem csinál semmit. Teljesen befagyasztja a Wordot. Több gépen próbáltam már ezt, mindegyiken ugyanaz az eredmény! A kód 1000 % hogy jó, ha rosszul írom, kiadja, hogy rosszul ütöttem be a kódot. Nem tudtok esetleg valami progit ajánlani amivel ezt a fájlt esetleg helyre lehet hozni, vagy legalább a kódolást kiszedni valahogy? :(

50. 8d784868d0 (válaszként erre: 48. - Roni24)
2007. okt. 11. 11:35

1-

nekem is volt gondom hibás telepítőlemezzel, próbáld ki másik gépben.

a próbával egyúttal az olvasót is le tudod tesztelni.

2-

alant írtam. volt olyan gyári telepítőlemezem, amin nem látható kosz volt! nem ismerte fel a win. telepítés közben előlről kzdte mindíg az egésszet.

aztán egy speciális folyadékkal / langyos szappanos víz / megmostam, egy szarvasbőrel megszárítottam, és azóta jól működik.

3-

a 98 aloli format C: - NEK nincs párja!

esetleg mélyformázást adni neki, de ez kicsit bonyolultabb.

amit ez nem vesz le, az nincs is!

egyébként ulead termékek között vannak mélyformázó progik, amit ha futtatsz, akkor semmilyen guru sem tudja megnézni azt hogy előtte mi volt fenn.

ez a nagy baja az NTSC. - FÁJLRENDSZERNEK IS! XP.- vel formázva NTSC-t, soha nem tudod maradéktalanul eltávolítani az előzőt, csak virtuálissan.!

amikor hitetlenkedtem, akkor egy szofvermérnök barátom, felrakott XP. alá 3 vírust. aztán XP- telepítőlemez, ujrapartícionálás, telepítés, aztán víruskereső progi.

mind a 3 vírus ott volt!

aztán 98 SE. MÉLYFORMÁZÁS! ÉS LÁSS CSODÁT, MIND A 3 VÍRUS ELTÜNT!

a dos alapú OP-ok, még engedtek beleszólást a kezelésbe, stb... az NTSC- MÁR NEM!

persze sok előnye van, talán több mint hátránya, de összességében egy jó kis 98 SE... AZÉRT....

az valami!

2007. okt. 11. 11:29

Pontosan :) Jó a meglátásod... Ha nem indul el az xp telepítőlemez, vagy hibát ír ki, akkor ott a lemezzel vagy magával az olvasóval van baj...


SF

48. Roni24 (válaszként erre: 47. - Sasfioka)
2007. okt. 11. 11:15

Igen, azt tudom, hogy a "format c" már nem működik!

Szóval úgy értettem, hogy el sem jutunk odáig, hogy a partíciókat törölni tudjam, mert a bootolásnál, mikor kéri az XP lemezt, hiába van benne a gépben, nem érzékeli, mindig újra kéri! Azóta úgy tűnik, vagy hibás a lemez, vagy a lemezolvasóval van a probléma!

2007. okt. 11. 09:51

Mi értesz az alatt, hogy "nem lehet leszedni a dögöt"? A formázásos dolgot sem értem, mert már a "klasszikus" format c: parancs nem igazán található meg ezekben a rendszerekben - legalábbis nem olyan funkciókkal, mint ahogy az a jóöreg 98 alatt tapasztaltuk!


Ha XP telepítőlemezről bootolsz, majd a megfelelő helyen (partíciók kiválasztása) törlöd a vista partícióját, akkor utána már nem fog "rinyálni" a vista...


SF

46. Roni24 (válaszként erre: 43. - Erikpipi)
2007. okt. 10. 23:46

Nem, nem az! Teljesen jogtiszta, eredeti!

A mentegetésekkel és a formázás, telepítés menetével én is tisztában vagyok, a problémám az, hogy mindezek ellenére sem lehet leszedni azt a dögöt a gépről...

45. sasfioka (válaszként erre: 43. - Erikpipi)
2007. okt. 10. 15:35

Arról nem is beszélve, hogy attól, hogy letörli még illegális marad :)

Aki pedig nem eredeti rendszerszoftvert használ (amiről ugye tudjuk, hogy "bocsánatos bűn"), az vegye a fáradtságot, hogy kiírtja az eredetiség-ellenőrző eszközt...


SF

44. 8d784868d0 (válaszként erre: 43. - Erikpipi)
2007. okt. 10. 13:49

majd ideírja mi?

hmm...

2007. okt. 9. 20:27

Először mentsd el a doksiaidat,kezd el feltelepíteni a régi windowst és autómatikusan törlődik a vista.

Illegális volt, mi?

42. Roni24 (válaszként erre: 41. - Emagdi)
2007. okt. 3. 19:24
Ehhh...köszi! :)
41. emagdi
2007. okt. 3. 07:01
^vegyél új gépet:)
2007. okt. 3. 06:39

huuuu------------

ennyi segítőkész férfit:)))

39. Delete (válaszként erre: 2. - Roni24)
2007. okt. 2. 17:10
nézz utána kedves… ez a 22-es csapdálya!
38. Delete
2007. okt. 2. 17:06
oder: Partíció módosítása, formázása
37. Delete
2007. okt. 2. 16:54
az adathordozó /merev lemez; vincseszter…/ elétávolításával biztos megoldódik ez a gond! Segíthetek?
36. 8d784868d0 (válaszként erre: 35. - Sasfioka)
2007. okt. 2. 14:37

ez már sok lesz nem gondolod?

szerintem rosz a lemez, én is jártam már így, egy nem látható porszem volt rajta,,, megmostam, megtöröltem, megfésültem, aztán húzótt mint az álat..

2007. okt. 2. 13:51

Esetleg még lehet DOS-t pendriveról is futtatni, ha a BIOS támogatja a pendriveról bootolást. Az is megoldás lehet!


SF

2007. okt. 2. 13:50

Akkor pedig nincs mese, marad a CD-s megoldás! Keress egy live xp cd-t valahol torrenten, ami tud bootolni. Vagy keress egy másik xp-s cd-t...


SF

33. Roni24 (válaszként erre: 30. - Sasfioka)
2007. okt. 2. 13:35

:D Nagyon köszönöm a részletes infokat! Sokkal okosabb lettem! :D De komolyan!

Már én is gondolkodtam azon, hogy lehet, hogy a lemezzel lehet a hiba! Most már kezdek biztos lenni benne! :( Meg van még egy probléma, az adott gépben nincsen Floppy meghajtó! :(

Azért köszönöm a segítséget, valahogy megoldjuk!

2007. okt. 2. 12:36
ha vki nem ismeri a dos-t, sztem egyszerűbb letölteni egy live xp-t "valahonnan":))(kb 10-20 perc) kiírni cd-re, bedobni a meghajtóba, bebootolni róla, aztán pedig már azt csinálsz, amit akarsz.A későbbiekben pedig: a Norton Ghost a barátod:))
2007. okt. 2. 12:26

Még egy fontos dolog:

XP-t NTFS fájlrendszerre telepíteni.


SF

2007. okt. 2. 12:03

Jaj jaj jaj...


Mélyformázni nem lehet sem win98 sem pedig xp telepítőcédéről, a mélyformázás akkor lehetséges, ha azt az adott rendszer biosa támogatja, illetve az adott merevlemez-gyártó ad a lemezéhez ilyen programot. A Low-Level Format lényege, hogy a teljes vinyót "nullával tölti fel", azaz fizikailag ír az összes létező szektorra adatot, nem csak a fájlstruktúrát tünteti el, mintha "nem is lenne ott adat".


Win98-cal pedig xp telepítést kezdeni egyenesen horror. A Win98 nem támogatja az NTFS rendszert, így jó esetben mégcsak formázni sem fogja tudni a Vistát. Bár a partíciót törölni igen, de ez már "manuálisan", fdiskkel lehetséges. Amúgy ha jól tudom, nem fogja engedni a Vista védelme a 98-as fdisk használatát (még akkor sem, ha a Vista "nincs betöltve") Tehát a Win98-as lemezt felejtsük el. Az a rendszer hivatalosan már nem létezik, támogatása megszűnt, része az enyészetnek.


Több lehetőség van:

Egyrészt, van-e flopimeghajtó a gépben? Ha van, akkor jó eséllyel neki tudunk állni akkor is, ha az xp lemez nem bootol.


Ugyanis valószínűleg ez a probléma gyökere. Ha az elsődleges indítóeszköznek ki van választva a cd-rom meghajtó, és a lemezbehelyezés után hibát ír, nem indul el a telepítése az xp-nek, akkor bizony ott a lemezzel van baj.


Ebben az esetben egy Vistától független rendszerrel kell bootolnunk, amely ismeri a cd-meghajtót, és el is tudja indítani. Most mondanám, hogy szerezzünk egy DOS bootlemezt :) És szerzünk is. Pl. egy win98-as bootdisk meg is teszi, mely elérhető erről a címről:

[link]

Ezt az exe-t letöltjük, majd egy flopit a meghajtóba téve elindítjuk. Ekkor készít egy win98-as bootdisket (azért annyira nem elenyészett az a win98), erre azért lesz szükség, hogy el tudjuk indítani a CD meghajtót a Vistától függetlenül. Ha kész a lemez, akkor lemez bennhagy, BIOS-ban elsődleges indítási meghajtó a flopilemez, majd a gép indításakor a három opció közül kiválasztjuk azt, hogy indítson CD-ROM támogatással. Ha elindult, közli, hogy melyik a CD-meghajtó betűjele (valószínűleg a C: lesz a saját virtuális dolga, a D: pedig az egyik cd, ha van másik, akkor az E:)


Aki nem ismeri a "DOS parancskészletét", annak kicsit nehezebb a következő rész, de elmondom azt is:

Kiválasztjuk a CD meghajtót (ez lehet D:, E:, F:, stb, a betöltéskor kiírta, a mi példánkban D: lesz)

A betöltéskor a prompt A:\> ez után kell írni folyamatában és pontosan azokat a parancsokat, amiket írok. A +jel utáni dolog az, hogy mit nyomjunk :) (Bocs, ha valaki ismeri a DOS-t)

A:\>D: +Enter

Ha ügyesek vagyunk ez a válasza:

D:\>

Ezután:

D:\>dir +Enter

Erre ha a válaszban az alábbi fájlok szerepelnek, akkor jók vagyunk, ez az xp telepítőlemeze. (Nem feltétlen kell mind, de "hasonló tartalom" kell.)

AUTORUN.INF

BOOTFONT.BIN

<DIR> DOCS

<DIR> I386

OLVASSEL.HTM

SETUP.EXE

<DIR> SUPPORT

<DIR> VALUEADD

WIN51

WIN51IP

boot.bin

boot.catalog

<DIR> cmpnents

setupxp.htm

spnotes.htm

win51ip.SP1

win51ip.SP2


Ha nem ez a válasz, akkor nem ez az a cd, kezdjük előről, csak most E: betűvel :)


Ha megvan a CD (mi feltételezzük most, hogy a D:\ a jó), akkor a további teendőink:

D:\>cd i386 +Enter

Erre a válasz:

D:\I386>

Ezután:

D:\I386>winnt +Enter


Erre elindul az XP telepítése. Innen pedig a már megszokott módon kell telepíteni. A lényeg, ha elindult az xp telepítése, akkor a flopit kivenni, ha a gép újraindul, akkor a BIOS-ban beállítani, hogy az elsődleges merevlemezről bootoljon (nem kell már cd-ről bootolni, az xp feltelepíti a szükséges fájlokat az indításhoz a merevlemezre.) Az xp alatt törölni a vista összes partícióját, majd az xp-nek adni egy 10-20 GB-s rendszerpartíciót. És kész is vagyunk.


A több partícióval kapcsolatos kérdésre:

Mindenképp érdemes több partíciót (persze "véges számút, mondjuk hármat) létrehozni. Ennek oka:

A windows a rendszerpartíción dolgozik, azaz szemetel, így a rendszerpartíció könnyen töredezetté, ezáltal lassúvá válik. Ha mi még a saját adatainkkal terheljük, akkor ennek egy használhatatlan oprendszer lesz az eredménye. A másik dolog, ami már elhangzott, ha a rendszer (tehát a SZOFTVER, NEM A HARDVER!!) elhasal, akkor a rendszerpartíció törölhető, újratelepíthető, így az adataink megvannak. Ha a hardver, azaz a vinyó hasal el, akkor jó eséllyel az összes partíciónak annyi, tehát ebben az esetben ez azért annyira "nem jó megoldás". (Bár ha csak az egyik partíciója kezd el köhögni, a többi még menthető, de ha mechanikai a hiba, akkor csak a "Kürt"...)


Általában amit ajánlani szoktam:

Hozz létre három partíciót:

1. partíció (C:) legyen a rendszer, ez kb. 10-20 GB, attól függően, hogy milyen programokat használsz.

2. partíció (mondjuk D:) legyen a felhasználó fájljai.

3. partíció (mondjuk T:) legyen a TEMP meghajtó, erre szemetelhet a vindóz, itt a lapozófájl, stb.

Ha többvinyós rendszered van, a T: legyen külön HDD-n. (Persze az adatok is nagyobb biztonságot élveznek a rendszertől különálló vinyón) A T:\ meghajtó kb. 5 GB legyen. (Függ attól is, hogy mennyi a rendszermemóriád)


A telepítést követően:

temp könyvtárak T:\-re irányítása, Dokumentum mappa D:\-re irányítása, lapozófájl T-n létrehozás (C:\-n maradjon egy kétszázmegás lapozófájl, így ha hardver miatt kékhalál, látod az eredményt)

A Internet Explorer és egyéb böngészők Temporary könyvtára T:\-re irányítása.


Ezzel eléred, hogy egy stabil, használható rendszered lesz száz évig, az adataid viszonylag biztonságban vannak, és nem szemeteli tele a C:\-t a vindóz. A T:\ meghajtót meg időnként kitakarítani.


Persze kialakítható további meghajtó is. Lehet D:\ anyuka, E:\apuka F:\kisfiú. Így védhetők is az adatok, illetve korlátozhatók egymás hozzáférése (ha csak "könyvtár van" akkor is :)) Csak talán így áttekinthetőbb.


SF

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook