Vega vagy? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
369. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 363. - 40163fd81d)
2009. aug. 11. 20:38
Bulváros cím.
368. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 362. - Emagdi)
2009. aug. 11. 20:35
Nem. Ma elég könnyen osztogatják. Persze bizonyított dolgokért.
367. Larin (válaszként erre: 352. - 2f4fe453b8)
2009. aug. 11. 20:34

Kedves és őszinte,amit hozzátettél még ebben az

egy mondatban.

Nagyon tetszik,hogy leírod a véleményedet de mégis kifejezed,van itt valami más is,amit elken-

dőzünk.

366. 40163fd81d (válaszként erre: 359. - 2f4fe453b8)
2009. aug. 11. 20:32

Ám most még ennél is érdekesebb fejleményekről érkeztek hírek. A 2000-es év egyik szenzációja - amit sajnos az intézményes, mondhatni "vaskalapos" tudomány továbbra sem akar figyelembe venni - a növények beszédét felfedező kísérletekről szól.

Elfelejthetjük azt a nézetet, hogy a növények egyszerűen csak élnek, feldolgozzák a talaj, a víz, a levegő anyagait, a napsugár hatására kémiai átalakításokat végeznek, és ebből áll egész életük. Miután az 1970-es években igen meggyőző kísérletekben bizonyították, hogy érzelmeik vannak, és félelmüket, örömüket vagy aggódásukat kisugározzák, most egyéb kommunikációs lehetőségre, tulajdonságokra derült fény.

Három országban, Nagy-Britanniában, Izraelben és az Egyesült Államokban végzett egyidejű, egymást is ellenőrző kísérletek során bizonyítást nyert, hogy a növények egy bizonyos hullámtartományban beszélnek. Hanghullámokról van szó, amelyeket azonban az emberi fül nem érzékel, de vannak erre szolgáló műszerek.

A fotoakusztikus módszerrel mért hangok a kísérletbe bevont több mint száz növényből származtak, és kétségtelenül tőlük eredtek. Muskátli, szegfű, liliom, és több mezőgazdasági haszonnövény, például a cukorrépa vagy a kukorica is "beszél".

A kutatások jelenlegi állása szerint ezekkel a hangokkal a növények feltehetően egymás között kommunikálnak. Természetesen - egyelőre - fogalmunk sincs arról, hogy mit "mondanak" egymásnak.

Tulajdonképpen nem is hangokról, hanem rezgésekről van szó. Ezek megfejtése még sokéves munkát kíván. A különböző napszakokban, évszakokban, sőt vegetációs időszakonként is eltérő rezgések feltehetően egy sajátos nyelvet, a növények egymás közti információcseréjének eszközét szolgáltatják majd.

Nem titok, hogy a legtöbb növény bizonyos hangokra kelletlenül vagy éppen fordítva, örömmel reagál. Már közhelyszámba megy az a tudományosan bizonyított tény, hogy a növények szeretik a klasszikus zenét, míg irtóznak a rockzenétől. Ezt bárki otthon is kipróbálhatja: ha heteken át rockzenét sugároz a növényeinek, azok az ellenkező irányba "menekülnének", majd elsorvadnak, míg Mozart, Vivaldi, vagy más klasszikus szerzők zenéjére szemlátomást kivirulnak, jól érzik magukat.

Ám a beszédük felfedezése szédületes távlatokat nyithat. Például ha a mezőgazdászok, virágtermelők a jövőben készülékeik segítségével érthetik, értelmezhetik majd a növények beszédét, akkor még akár kétoldalú kommunikáció is létrejöhet. A növények mindenképpen közölhetik majd termesztőikkel, milyen gondjaik vannak, mikor vágynak például öntözésre, gyomirtásra vagy egyébre. És talán az az idő sincs már olyan messze, amikor az emberek ilyen módon is befolyásolhatják a növények életét, a terméshozamot vagy bármi mást.


Nemere István

365. emagdi (válaszként erre: 364. - 2f4fe453b8)
2009. aug. 11. 20:31

vagy pont ugyanúgy, ahogyan mi. meg a rákok.

csak fogalma sem lenne róla.

364. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 358. - Emagdi)
2009. aug. 11. 20:30
Igen. Lehet hogy Ő még nálunk is sokkal drámaibban élné meg a fájdalmat.
2009. aug. 11. 20:30

[link]


Ez korábbi.

362. emagdi (válaszként erre: 360. - 2f4fe453b8)
2009. aug. 11. 20:30
lenne... ha az ilyen díjakat nem olyanok osztanák, akik pont ugyanannyira hadakoznak az újdonságok ellen, mint Te:))) (amúgy meg egy '66-os kutatás nobel díj szempontjából elég friss, ott minimum várnak vagy ötven évet, hogy tutira menjenek, megaztán addigra csak átmegy a legkockafejűbb tudós fején is az okosság, hogy esetleg valami más is van mint amit ő még anno az egyetemen tanult:)))
2009. aug. 11. 20:29
"Azután látunk növényeket. Ezeknek nem csupán ásványokat tartalmazó testük van. A növényeket az különbözteti az ásványoktól, hogy növekednek, szaporodnak, lélegeznek stb. Egyszóval a növényvilág életjelenségeket mutat. (Ne tévesszen meg minket, hogy az ásvány is képes nagyobbá válni. Ez nem növekedés, hanem kívülről történő rárakódás következménye.) Vajon mi okozza, hogy a növény él? Nyilvánvalóan nem az, ami az ásványokat, a tisztán fizikai testtel rendelkező testeket élettelenségben tartja. A növényt élet hatja át. Az ásványt nem hatja át élet. A növénynek saját élete van. Élettesttel rendelkezik, amely az életet hordozza és fenntartja. Az élet okozza az életjelenségeket a növényben. A növényről tehát azt mondjuk, hogy fizikai és életteste van."
360. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 354. - 00daeee455)
2009. aug. 11. 20:27
Ez minimum két Nobel-díj. (lenne)
359. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 353. - 40163fd81d)
2009. aug. 11. 20:26

Ez 1966-ban volt azóta nem lépett előbbre ez a kutatás?

Ma ezerszer érzékenyebb műszereink vannak.

358. emagdi (válaszként erre: 351. - 2f4fe453b8)
2009. aug. 11. 20:25

valószínű ugyanezt mondaná rólad, mint emberről is egy másik faj, ha lenne módja rá, hogy "levágjon", és megegyen téged. (ha mondjuk hirtelen ideutazna valamely 'fejlettebb' faj a Földre)

aztán hiába integetnél, hogy helló, ne csináld mert nekem ez fáj! :)))

357. 40163fd81d (válaszként erre: 355. - 00daeee455)
2009. aug. 11. 20:24
:)))))
2009. aug. 11. 20:23
Nem, de kezdem azt hinni hogy az vagyok. Már a csirkére rá se bírok nézni. A többi húst meg alapból nem eszem meg. :)
355. 00daeee455 (válaszként erre: 353. - 40163fd81d)
2009. aug. 11. 20:22
ez a telepátia? :)
354. 00daeee455 (válaszként erre: 338. - Larin)
2009. aug. 11. 20:21

A növények is éreznek.

Érzékelőket raktak rájuk, és azt vizsgálták, hogy a különféle helyzetekre hogy reagálnak.

Volt, aki öntözte őket, és gondozta, volt aki pedig le-le csippentett egyet a levelükből. A növények "felismerték" az embert és más-más rezgéssel reagáltak a kétféle bánásmódra.

2009. aug. 11. 20:20

"Sokkot kapott a saláta


Azt az esetet is csak a növények „lelkének" tényével lehet megmagyarázni, amikor Backster egyik repülőútja során elektródákat kötött a salátájára. Amikor a többi utas enni kezdte a felszolgált zöldségeket, a növény korábbi „életjele" hirtelen megszűnt, mintha sokkot kapott volna. Olyan reakciót adott, mint amikor egy ember traumatikus állapotba kerül. Csak akkor tért magához az ájulásból, amikor a stewardessek kezdték összegyűjteni a tálcákat, és a saláta számára kiderült, hogy a veszély elmúlt. A vizsgálatok azt is kimutatták, hogy a növények aggodalmat éreznek egymás, illetve más élőlények iránt. Vadul reagáltak például arra a helyzetre, ha mellettük apró rákok kerültek egy forró vizes lábasba. A Yale Egyetemen végzett hasonló kísérletben a növények egy pók megölésére reagáltak ily módon."



Teljes cikk:))))

[link]

352. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 351. - 2f4fe453b8)
2009. aug. 11. 20:16
Legalábbis próbáljuk ezzel vígasztalni magunkat. :)
351. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 349. - Larin)
2009. aug. 11. 20:15
A rákok valószínűleg nem tudatos élőlények. Alacsonyabb rendű fájdalmat, félelmet érezhetnek persze, de ez a nálunk jóval fejletlenebb idegrendszerrel rendelkező állatoknál inkább ösztönös, gépies reakció.
350. spinneli (válaszként erre: 349. - Larin)
2009. aug. 11. 20:06
Szerintem nem kérdés, hogy az állatoknak fáj, ha megölik őket.
349. Larin
2009. aug. 11. 19:58

A következő sorokat további gondolatébresztőnek

szánom mindenkinek,akit ez a téma érdekel.

Egyik legnagyobb írónk mondatait másoltam ide be.


MÁRAI SÁNDOR:RÁKOK /részletek


A rákok,mielőtt meghalnak egymás hegyén és hátán

feküsznek a fazékban,s csápjaikkal s lábaikkal óriási nyüzsgést és forgalmat fejtenek ki,ami,ha

nem lenne a dolog halálosan komoly - mert a rákoknak a rákhalál halálosan komoly - olyan valaki részére,aki egy másik csillagról,tehát a fazék mellett állva szemléli dolgot, szórakoz -tatónak tűnhet fel..... -----------

Nagy tévedés azt hinni,hogy a rákok közönyösen fogják fel a halált,hogy pláne örülnek neki.Nem örülnek neki.Sírnak miatta.Sok rák elájul,mielőtt

még reá kerülne a sor.... ----------

Dühösen kapkodnak a hóhér gyakorlott kezei után,

szeretnék elkapni-ez talán az öröm jele?Paraszt

sorsú cselédek azt állítják,hogy az állatot nem

szabad sajnálni,mert akkor nem tud meghalni.Ha a nagysága sajnálja a csirkét,akkor a csirke nem tud meghalni,hiába vágják le sajnálatukban a fejét.Ez persze legenda,mert a csirke a végén meghal.Talán,ha nem sajnálnák,de viszont nem vágnák el a nyakát,életben maradna:lehet,mert a

természet titokzatos.A rákokat például hiába saj-

náljuk,miközben főzzük őket,a rákok nem ülnek fel ennek a trükknek és meghalnak.Nem halnak meg szívesen,utálattal halnak meg és dühvel,előbb rákvörösek lesznek dühükben.

Most még a fazékben feküsznek.A rákokat élő állapotban szokás egyenként kiemelni a fazékból s farkuk hármas szigonyából mutató-és hüvelykujjal megfogni a középső szigonyt,kegyetlent csavarni rajta és kirántani a belüket.Megdöbbennek?C'est la vie...A rákok ebben a pillanatban úgy csapkodnak végtagjaikkal,mint az összes élőlények,ha kirántják a belüket.Valószínű,hogy fáj nekik,különben nem csapkodnának,nem vonaglanának ilyen eszeveszetten,hanem énekelnének vagy vicceket mesélnének.De nem,ők vonaglanak,míg elnyeli őket az örvénylő és fövő tenger,a halál.Vannak,akik köménymagos vízben főzik a rákokat.

Porcogóját törd össze,keverj tojássárgáját hozzá,és főzd húsz percig forró vízben.


Márai Sándor Műsoron kívül c.kötetéből

2009. aug. 11. 19:42

Nem, de az voltam -tojást, halat, tejtermékeket ettem-, mert magas volt a vérnyomásom, és alternatív módon akartam lecsökkenteni. Egyéb problémáim is rendbe jöttek és a vérnyomásom is lement, pár évig nem ettem húst, később pedig visszaszoktam rá.

Most, hogy eszek húst, sem magas a vérnyomásom. Úgy is jól éreztem magam, és így is. Ha valamilyen egészségügyi problémám előjönne, akkor valószínű, hogy újra a vega életmóddal próbálnám meg először "gyógyítani".

347. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 346. - Kata75)
2009. aug. 11. 19:31
A nem helyesen tartott/szállított/leölt állatok szenvedéséért felelős emberek ma már komoly büntetésre számíthatnak az EU-ban.
346. Kata75
2009. aug. 11. 19:26

Sziasztok!


Én ugyan nem vagyok vegetáriánus, de a férjem több mint 11 éve igen.

Ő sem teljesen, mert halat, tejtermékeket még eszik, de mást már nem is bírna. Ráadásként szakács, bár nem a szakmájában dolgozik, itthon sok husis ételt is főz anélkül, hogy megkóstolná.


Más.


Attól, hogy húst eszem, még nem tudnék egy állatot sem megölni.

Egyszerűen nem gondolok bele, hogy hogy kerül a tényéromra......ami tudom elég kegyetlenül hangzik, de így van.

"Elfogadom", hogy ez a "rendje", mint ahogyan azt is, hogy más erre nem képes, és vegetáriánus lesz.

Megjegyzem a férjem nem emiatt lett az.


A nem helyesen tartott/szállított állatok szenvedéséért felelős embereket viszont mélyen elítélem.

345. c4f059c04b (válaszként erre: 344. - 00346cf747)
2009. aug. 11. 19:02
Igen, erről lehetne beszélni. De főleg attól vagyok ki, amikor összezsúfolva szállítanak vágóállatokat, úgy mintha egy zsák zokni lenne betömve a szállítóládákba,pl. kilóg az egyik lábuk stb..
344. 00346cf747 (válaszként erre: 343. - C4f059c04b)
2009. aug. 11. 18:13
Szia, nem tartozik ugyan az húsevés körébe, de ebben az értelemben ide vonhatjuk azokat az állattartókat, akik nem természetes élőhelyükön gyötrik a kutyát, macskát, tengerimalacot, madarat, vadászgörényt, sorolhatnám, pl. panellakásban, egy dobozban, vagy egész napra egyedül bezárva. Magukat állatszeretőnek titulálva.
343. c4f059c04b (válaszként erre: 340. - Larin)
2009. aug. 11. 18:08
A legyet én sem csapom le, mert ki is tudom engedni. Olyan állatot nem bántanék és nem is ölnék meg amit nem eszek meg. Mégy gyomlálni is utálok, mert a növények tépkedését is feleslegesnek tartom ha nem esszük meg.Viszont ha éhes vagyok, és húst szeretnék enni, akkor pl. halat vagy tyúkot meg tudnék ölni, gyorsan hogy ne szenvedjen. Nekem inkább az állattartással járó kínzással van bajom, ahol nem tarják megfelelő körülmények között a haszonállatokat és ha úgy ölik le hogy sokáig fél és szenved közben az állat.
342. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 340. - Larin)
2009. aug. 11. 17:00
Az állatok elpusztítása elkerülhető, de az állatok elpusztulása nem. Előbb utóbb minden állat (az embert is beleérteve) elpusztul amelyik megszületik. Szenvedés szempontjából legjobban az jár az állatok közül amelyiket megölik, és nem betegségben pusztul el.
341. Panni58 (válaszként erre: 340. - Larin)
2009. aug. 11. 16:58

Félre ne érts, én nem akarlak meggyőzni arról, hogy állatot ölj, vagy húst egyél. Mint mondtam, az én fiam is vega. Természetesen elfogadom a döntését, sőt segítem, hogy az lehessen.

Inkább az jön le abból, amiket írsz, hogy Te ítélsz el mindenkit, aki nem úgy gondolkodik, ahogy Te.

"Majd ha felborul a természet egyensúlya attól, hogy

nem ölnek le bizonyos állatfajtákat, akkor majd

el kell gondolkodni a megoldáson" írtad.

Ez már többször, több helyen előfordult eddig is. És bizony nem könnyű a megoldás.

340. Larin (válaszként erre: 339. - Panni58)
2009. aug. 11. 16:50

Csodálkozom,hogy ennyire félreérthető vagyok.Neked az jött le az előzőekből,hogy én különbséget teszek az állatok között ölés szempontjából?Valószínűleg az a gond,hogy egy hsz.t olvastál el,és én egy csomó mindent előtte írtam le..Nem te vagy a hibás,részleteiben,biztos támadható vagyok..

Én egyáltalán nem ölnék meg semmilyen állatot,én egy

legyet sem csapok agyon,valamint a szúnyogokat és

az egyéb bogarakat is legfeljebb megpróbálom

arrébb terelni vagy a svábbogarat is legfeljebb

kivinném a lakásból egy lapáton..

Részleteikben neked is igazad van,dehát én nemcsak pl.a szarvasmarhákra gondolok,hát nem

hiszem,hogy én tudom rosszul hogy a leölésre

szánt állatokat kifejezetten erre a célja te-

nyésztik.Ezt írtad:"el tudnak vonatkoztatni attól,

hogy hogyan kerül a hús a tányérjukra"

Ez itt a lényeg,jó,hogy leírtad!Én nem tudok el-

vonatkoztatni,és nem is akarok!Tudod miért?Mert

feleslegesen nem ölök meg senkit!Én jól tudok lakni azzal is,ami nem vezet más halálához,és még

sokan rajtam kívül.Akkor miért kellene elvonatkoz-

tatnom?Azok,akik elvonatkoztatnak,lehet,gyűlölik az ölést,de nem az állatok leölését!

Az emberek nagy részében ez külön áll,egy embert

megölni bűn,egy állatot megölni gasztronómiai szük-

séglet.

Nekem ez a véleményem továbbra is,és engem az ég-

világon semmivel nem lehet meggyőzni arról,hogy

elkerülhetetlen az állatok elpusztítása.Igenis el

kerülhető lenne,és a XXI.sz embere lassan majd

lesz annyira tudatos,hogy ezt belássa.

Majd ha felborul a természet egyensúlya attól,hogy

nem ölnek le bizonyos állatfajtákat,akkor majd

el kell gondolkodni a megoldáson,de majd csak akkor,ha ez bekövetkezik.És egyáltalán nem biztos,

hogy ez bármilyen gondot okozna,mint ahogy pár

évszázaddal ezelőtt mindenki azt hitte,a Föld

lapos,aztán egyszercsak kiderült,hogy nem és

elfogadták.Majd az is ki fog derülni,hogy simán

lehet a Világegyetemben együtt élni az állatvilággal úgy,hogy nem öljük meg és nem esszük meg őket.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook