Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek aki életmódszerűen vega, vannak súlyproblémái, vagy mozgás nélkül is őrzi (jó)alakját? fórum

Szerintetek aki életmódszerűen vega, vannak súlyproblémái, vagy mozgás nélkül is őrzi (jó)alakját? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 15. 16:36

Bocs én nem olvastam végig,de van "vega" ismerősöm Aki 3X akkora mint kéne,mert az olajos magvak hízlalnak pl.igazán./neki a tökmag a kedvence/...

A húsban viszont nincs szénhidrát,persze ,ha soványhús...Sajnos a három gyerekemből kettő cukros ,muszály figyelni ilyenekre

25. kam2
2011. jún. 14. 10:10
Bizony,ha nem tudatosan étkezik a vegetarianus(vega,vegán),akkor felszaladhatnak rá is a kilók.A kenyér tényleg nem ajánlott.Jó pár vega kívánja az édességet is...Én 8-9 éve vagyok...azt mondja...ovo-lakto:)és ahogy idősebb leszek(és lassul a test teljes anyagcseréje)érzem,hogy mozgás nélkül nem megy.Egy vegetarianus ugyanúgy meghízhat.(Persze ha sehogy sem tud lefogyni,annak lehet egyéb oka:hormonzavar,pajzsmirigy problémák,stb)
24. Jossie (válaszként erre: 23. - Keettee)
2011. jún. 13. 18:23
Idézetet írok: "A vega (helyesen vegánus) semmiféle állati eredetű terméket nem fogyaszt (tejet, tojást, halat, stb. sem), és nem is visel állati bőrből készült ruhadarabokat. A vegetáriánus az ehet tojás (ovo-vegetáriánus), tejet, tejterméket (lakto-vegetáriánus), vagy mindkettőt (ovo-lakto-vegetáriánus). Persze van, aki a vega szót a vegetáriánus szinonímájaként használja - ez tévedés." ... én erre gondoltam, és utánaolvastam. (: és tényleg nem kötözködni akarok, csak próbáltam megérteni a félreértés lényegét. :)
23. keettee (válaszként erre: 22. - Jossie)
2011. jún. 13. 18:01
A vegán a vega egyik fajtája, erre is ugyanúgy vonatkozik, amit az előbb leírtam! Nincsen veszekedés, csak egy kicsit jobban utána kell olvasni a dolgoknak!
22. Jossie
2011. jún. 13. 17:44
Nem szeretnék beleszólni, de egyébként különbség van a vega és a vegán között is.(Ha jól tudom a megnevezéseket, bár nem tudom pontosan sajnos.) Szerintem ez az egész "veszekedés", azon a félreértésen alapszik, hogy a kettőt szinonímaként szokták használni, illetve nem tudnak róla. :)
2011. jún. 13. 17:27
A vegetarianizmus nem csupán a húsok mellőzését foglalja magában, hanem a gyakorlatban összefonódik az egészség tudatos megőrzésével, következésképp a káros szenvedélyek, valamint az egészségre ártalmas élelmiszerek és fogyasztási magatartások mellőzésével. Ha valakit mélyebben érdekel a téma, tessék kutakodni egy kicsit.
2011. jún. 13. 15:50

Akkor mit értesz vega életmód alatt? Kifejtenéd pontosan? Úgy tudom, a vegák nem esznek húst.

Én 12 évig nem ettem húst, halat sem, meg is híztam, mert sajnos a pizza és a tészta ment. Sőt, a vérképem is rossz lett - anémiás vérszegénység volt a diagnózis, nem is adhattam vért hónapokig.

Ha valaki okosan csinálja, odafigyelve, akkor nem következménye a hús nem-evésnek a hízás.

19. Gavrilo1 (válaszként erre: 18. - Keettee)
2011. jún. 13. 15:03
Honnét tudod hogy mihez értek. Mert te azt gondolod, hogy a vega életmód az ilyen vagy olyan nem jelenti azt hogy igazad is kell hogy legyen mindenképpen.
18. keettee (válaszként erre: 14. - Gavrilo1)
2011. jún. 13. 14:07
A vega életmód nem azt jelenti, hogy nem eszem húst...hangsúlyozom ÉLETMÓD! ha nem értesz hozzá, ne szólj bele!
17. f758a7200f (válaszként erre: 12. - Abcd85b849)
2011. jún. 13. 13:58
Igen, a lakto-, ovo-vegasag az kevesbe tulzo es talan ott nem alakulnak ki annyira a hianybetegsegek
2011. jún. 13. 13:56
Egy ido utan mas is ...
15. f758a7200f (válaszként erre: 8. - Csibefalat2008)
2011. jún. 13. 13:55

A gyumolcs, ha sok, igenis hizlal. Egyebkent pont errol beszeltem, hogy a vegasag ugye nemcsak zoldseg es gyumolcs hanem huvelyesek, olajos magok, teljes gabonak is.

Mert a feherjehez valahonnan hozza kell jutnod maskulonben a borod es a hajad banja

14. Gavrilo1 (válaszként erre: 13. - Keettee)
2011. jún. 13. 13:47
A vegetarizmusnak semmi köze ahhoz,hogy valaki eszik-e cukrot , milyen lisztet fogyaszt!!
2011. jún. 13. 13:38
az attól függ mennyire tartja be a vega szabályokat...merthogy az nagyon szigorú, nincs cukor, nincs fehér liszt és a többi, ha úgy él, ahogy egy Igazi vega, akkor nem lesznek súlyproblémái
2011. jún. 13. 13:37
Nekem volt egy osztálytársnőm anno, aki váltig állította, hogy vega, ahhoz képest bőven taposta a 100 kg-t. A bőre sem volt szép, a haja sem... ÉN megmaradok a jó kis húsnál, hatalmas segítség a diétámban pl a csirkemell, a tojás vagy a túró. :-)
2011. jún. 13. 13:36

Ez attól függ, hogy mit eszik.

Az hogy elhagyja a húst, esetleg a többi állati eredetűt is, attól még tud enni hizlaló dolgokat.

10. Jossie (válaszként erre: 8. - Csibefalat2008)
2011. jún. 13. 13:35
Én rengeteg burgonyás ételt ettem (pl. sültkrumpli) régebben, ami viszont nagyon hízlal... :S Így most küzdök a kilóimmal. :(
2011. jún. 13. 13:34

Én 1 évig voltam vega, nekem nem tett jót. Híztam elég sokat és nem tudtam úgy jóllakni, hogy ne legyek éhes. Bár most meg aztán elég vékony vagyok, de ez más kérdés, nem a hústól van:).

Szerintem kell enni szárnyasokat, halat, a disznót el lehet hagyni, néha a marha is jó, mert sok benne a vas. Mi nem eszünk sok húst, de próbálok változatosan, egészségesen főzni.

8. csibefalat2008 (válaszként erre: 4. - Jossie)
2011. jún. 13. 13:33
Ez meglep, én naivan azt hittem hogy aki nem eszik kenyeret meg tésztaféléket nem hizik, mert a zöldség + gyümölcs nem hízlal... Azt hittem:-(
2011. jún. 13. 13:30
Nem tudom, hogy érzik magukat, állítólag nagyon jól, de a szomszéd srác nagy változáson ment át: sápadt lett, sárga, nyúzott - kezdtem sajnálni, hogy beteg. Aztán kiderült, hogy életmódot váltott, csak magokat eszik. Biztos jól érzi magát, de rém egészségtelen a kinézete. Persze a mosolygós alma lehet belül beteg, és a kis susinka belül friss.Súlyproblémája biztos nincs, mert mikor kerékpárral közlekedik, nem tudom, a sárhányó zörög, vagy a csontjai.Nem undok lennék, csak nekem nem jön be az ilyen változás.Jobban nézett ki, míg húsevő volt.
6. pinkylily (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2011. jún. 13. 13:29
Attól, hogy vki vega, ugyanúgy lehetnek súlyproblémái...
2011. jún. 13. 13:27

Làttam màr súlyproblémákkal küzdő vegát, de nagyon soványat is. Közös vonás volt viszont a fénytelen haj és száraz, kicsit fáradt bőr, kiszáradt szájszél, valahogy nehéz hosszú ideig jól betartani, hogy mindenhez hozzájusson az ember, ha a húst kihagyja, szóval több fehérjét kell fogyasztani és több olajos magot stb. meg nagyon sokat számolgatni, hogy komplett fehérje legyen (fehérjetársítás).


Másrészt a vegaság eleve azt hozza magával, hogy szénhidrátban viszont gazdagabb és ez, ha valaki olyan az alkata, hogy nem jól tűri a ch-gazdag étrendet, hízáshoz vezet

2011. jún. 13. 13:25
Én vega vagyok, és sajnos vannak súlyproblémáim. :S
2011. jún. 13. 13:24

úgy értem, aki szénhidrátokkal (pl tészta, kenyér) helyettesíti a kieső húst, az el fog hízni.

aki nem, az nem:))

alapvetően ugyanúgy oda kell figyelni a bevitt kalóriákra, mint annak, aki húst is eszik. meg persze nem csak a kalóriákra, hanem úgy általában a tápanyagok összetételére, hogy nehogy valamiből hiány alakuljon ki.

2011. jún. 13. 13:22

ilyen is van, meg olyan is.

ugyanúgy attól függ, hogy mit eszik:))

2011. jún. 13. 13:21
Szerintetek aki életmódszerűen vega, vannak súlyproblémái, vagy mozgás nélkül is örzi (jó)alakját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook