Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Védőoltás, orvosok, egészségügy, gyógyszerek, járványügy, stb. pro és kontra fórum

Védőoltás, orvosok, egészségügy, gyógyszerek, járványügy, stb. pro és kontra (beszélgetős fórum)


1 2 3
29. Talian35 (válaszként erre: 28. - 1e958693ca)
2008. okt. 20. 19:04
Azt én se (mármint hiradót), viszont volt szó, hogy a Nestle termékekbe is kerülhetett meg hogy ellenőrizhetetlen hogy melyik gyár honnan mit vesz. A Cadburry csokira is emlékszem. A botrány ugyan elült, de ki tudja miért, lényeg, hogy sajnos valóban nem tudni, hogy a nagy gyárak honnan mit vesznek és aztán mi kerül az asztalunkra.
28. 1e958693ca (válaszként erre: 27. - Talian35)
2008. okt. 20. 18:03

Tételenként, gyártási számonként. A pontos metódust, hogy az azonos gyártási számúból honnan, mennyit vesznek ki, sajnos nem tudom, de az tuti, hogy nem 1 db-ot.

Mostanában nem nézek híradót, így Eu-ban gyártott cuccban nem hallottam melaminról. Miben volt? Köszi az utánanézésnek! Nem lehet, hogy mégis valami EU-s csomagolásba dugott kínai holmi volt?

Nem csodálkoznék, az emberi természet leleményes. :-)

27. Talian35 (válaszként erre: 23. - 1e958693ca)
2008. okt. 20. 16:27

Tudtommal Európában gyártott cuccokban is találtak...de utánanézek :-)

Remélem mindenhol ellenőrzik az oltásokat - bár ezt hogyan, komolyan? Egyesével nem lehet ugye :-) Meg aztán tavasszal volt az oltásbotrány Ukrajnában? Azt sem ellenőrizték. Tudom nem EU, meg Indiából jött, de azért a bizalmatlanságom fennáll :-)

26. Talian35 (válaszként erre: 25. - D0860dee94)
2008. okt. 20. 16:23
Most megint én leszek a csúnya és gonosz, de a mi dokink is homeopata és mégis aztán a barátnőm anyukájának azt mondta a nozódákról, hogy pusztán az "anyuka lelkének gyógyitására" jó. Magyarul semmit nem ér. Mondjuk józan paraszti ésszel sem igazán tudom elképzelni, hogy mit tud segiteni, kivezetni, de vki hisz abban, hogy akár biorezóval kiszedik az oltás utáni mérgeket, hát egészségére.
25. d0860dee94 (válaszként erre: 20. - Caravell)
2008. okt. 20. 14:14

Sziasztok!


Homeopátiáról jut eszembe: vannak oltási nozódák, melyek csökkentik a szövődményeket, túlzott reakciókat.


Van köztetek olyan, aki már használt ilyesmit?


A gyerekemnek most az MMR oltás fog következni a 15 hós.

Ausztriából hozattam be neki a nozódát ( nem volt sok!)

DE MIELŐTT MÉG BEADNÁM NEKI szeretnék olyanokkal is beszélni, akik már használtak ilyesmit.


Amúgy a gyerekorvosunktól hallottam erről. Ő is javallja, de semmit többet nem tudok róla...


Ha vki használt már ilyet, légyszike tegye már közzé a tapasztalatait!

KÖSZKE :)

24. gabi0630 (válaszként erre: 6. - Pemete)
2008. okt. 20. 14:08

Szia!


Az én kisfiam megkapta a pneumot. Commba, de azon kivül hogy aznap egy kicsit fájlalta az oltás helyét nem lett semmi baja. Se hőemelkedés, se láz, se semmi.

23. 1e958693ca (válaszként erre: 22. - Talian35)
2008. okt. 20. 13:50

Azt azért nem itt Európában gyártották....tudod mi van.....ócó....kicit nem jo...mint sokminden ami onnan jön. (megvan a kicikínai újévi szmsz, ócó,nemdraga ?)

Na viccen kívül. Az élelmiszer más tészta, meg a kínai, az is más tészta. Nincs annyi ellenőrzés, mint a védőoltásoknál. Élelmiszernél EU-ból csak tanusítvány kell a tételminősítő vizsgálatok megtörténtéről, amit kötelesek vagyunk (Mo.) elfogadni.

A védőoltásoknál már valahol leírtam, hogy melyik rendelet szabályozza, milyen vizsgálatok vannak. Maga a gyártó is vizsgálja, meg a behozatalnál is történik vizsgálat, addig nem is kerülhet a gyógyszertárakba. (Volt, asszem kb. 2 évvel ezelőtt olyan, hogy a tífusz elleni oltóanyagot leparkoltatták a vizsgálatok miatt, közben az országban nem volt már készlet. Emiatt viszont felháborodás, az igen, dehát amit meg kell vizsgálni, azt meg kell.)

22. Talian35 (válaszként erre: 21. - 1e958693ca)
2008. okt. 20. 13:37

Igen, jó hasonlat :-)))

Csak hogy ne menjünk messzire, mennyire ellenőriznek mindent, itt van/volt a legújabb mizéria, a melamin a gyerektápszerekben.... szóval én ebben az agyonellenőrzésben nem hiszek.

21. 1e958693ca (válaszként erre: 12. - Talian35)
2008. okt. 20. 13:18

Meg lehet tisztítani. Ugyanúgy, mint ahogy a levett vért is, amit aztán másnak beadnak.

Hát igen. Van akiben ez ellenérzést vált ki,hogy embrionált tyúktojásokon tenyésztik ki az alapanyagot, meg magzati tüdőszövetnek a sejttenyészetén. Ezt meg tudom érteni. Erre sajnos még jobbat nem sikerült kitalálni.

Erre csak annyit tudok mondani, hogy az sem épp gusztusos, hogy a méhecske megeszi a virágport, aztán kiöklendezi, és ezt mi méznek hívjuk...8bár kétségtelen hogy az utóbbival nem hasonlítható össze)

2008. okt. 20. 13:16

Benézek néha, és hogy gazdagítsam a topikot, ezért közreadom:


Ha valaki szükségét érezné, van olyan gyerekorvos (Budapesten), aki homeopátiával sikeresen kezeli/gyógyítja a védőöltási szövődményeket, túlzott reakciókat stb.


Tehát, aki szökségét érzi, keressen meg priviben, szívesen segítek.

2008. okt. 20. 13:14
Szia !Hát igen tényleg nem tud az ember dönteni,hogy most beadassa a védőoltást vagy ne én a múlthéten az influenza oltásról érdeklődtem hát és nem tudom mit kéne csinálni .Az én gyerekemnek gyenge az immunrendszerre ezért ajánlották adjam be de sokan azt mondják ha gyenge az immunrenszerre ne adják be neki mert utána 2 hétig olyan mintha influenzás volna .Meg ha kicsit köhög vagy folyik az orra megint nem szabad csak ,hogy az én gyerekem allergiás és ez szinte állandó neki akkor most mi a teendő.Fogalmam sincs mindenki másként viseli meg a védőoltásokat az mindegy ,hogy milyet is kap .Ez olyan mint mikor kicsn kapják a védőoltásokat az egyik belázasodik míg a másik fel se veszi.Nekem az 5 éves fiam anno belázasodott minden oltásnál a 2 éves meg nem.Bár a 2 évesnek semmijen betegsége nincs a nagynak meg pici korátol 1 veséje és 2éves korától allergiája ,asztmája.Úgyhogy a mi döntésünk,hogy beadassuk az oltást vagy nem és persze legyen egészséges meg kell jól gondolni.
18. 1e958693ca (válaszként erre: 11. - Caravell)
2008. okt. 20. 13:08

Én is üdvözöllek, és örülök Neked! De rég találkoztunk már itt!

Nem, nem azért nyitottam, a topikot, hogy "majd én mindenkinek válaszolok". Eszemben sincs ilyet tenni, tudom, hogy akkora tudásanyaggal nem rendelkezem. Meggyőzni sem akarok senkit, csak annyi az egész, hogy a két nézőpontot tegyük egymás mellé, aztán döntsön mindenki saját belátása szerint!

Azért nézz be néha!

17. pemete (válaszként erre: 13. - Caravell)
2008. okt. 20. 13:06
Igen ,ezt tudom, mert mint írtam nem én szerzem be. A másikról a meningococcus elleniről írtam, hogy nem tudom a gyógyszertárban vajon hűtik-e. De ezekszerint biztos hűtik:) Én nem akarok vitatkozni senkivel. Csak reménykedek abban, hogy nem csinálnak a védőoltásokból soha, sehol mérget még csak véletlen figyelmetlenség folytán sem. Mindenesetre beadatom az oltásokat a gyerekemnek, bízva abban, hogy ezzel megelőzök több súlyosabb betegséget.
16. 1e958693ca (válaszként erre: 6. - Pemete)
2008. okt. 20. 13:03
Gyógyszertárakban hűtve tárolják, szokták ellenőrizni.
15. 1e958693ca (válaszként erre: 2. - Gabi0630)
2008. okt. 20. 13:02

A szövődményeket általában van ugyanaz a kórokozó váltja ki, amely az ismert betegséget okozta, vagy felülfertőzés eredménye.

Bárányhimlőnél ismeretes pl. szövődményként a varicella-enchephalitis (bárányhimlő vírus okozta agyvelőgyulladás), és a zoster, magyarul övsömör. Ezt ugyanaz a vírus okozza, mint a bárányhimlőt. Szerencsére ezek elég ritkán fordulnak elő.

Felülfertőzést sajnos sokféle baci okozhat. Pl. ha a gyerek elvakarja a pöttyöket, el tud gennyesedni.


Pro: -megvéded a gyermeked a fertőzéstől, esetleges súlyosabb szövődményektől (bár tudnod kell, az oltások hatékonysága nem 100%-os, azaz nem minden beoltott gyerek lesz védett)

Kontra: - egyéni túlérzékenységi reakciók előfordulhatnak


Talian még több kontra érvet tud.

14. Talian35 (válaszként erre: 8. - 1e958693ca)
2008. okt. 20. 13:02
Hát lehet hogy Te igen, meg én is, ami tudom hogy másnak nem jó, én sem csinálom csak mert munka, de az emberek döntő többsége sztem nem igy van ezzel. És most mindegy, hogy oltóanyag, politika, vendéglátás vagy banki dolgok, "piszok" mindig kerül a szerkezetbe amiről hallgatnak a "benső" emberek.
13. caravell (válaszként erre: 6. - Pemete)
2008. okt. 20. 12:59
Ez a pneumo oltás (Prevenar) meg sem fordul a gyógyszertárakban, az oltóorvos az ÁNTSZtől kapja közvetlenül.
12. Talian35 (válaszként erre: 5. - Gabi0630)
2008. okt. 20. 12:59

A hűtős dolog már egy utolsó dolog, de sajnos ezt sem tartják be mindig.

Az előző topikban most az jött fel, hogy mennyire sterilen készül az oltóanyag, milyen "szemetek" kerülhetnek bele.

Amúgy bevallom, amig nem foglalkoztam az oltás témával, fogalmam sem volt, hogy abortált magzatokon meg állati szerveken tenyésztik és lehet emiatt is van ekkora ellenérzés bennem. Nem tudom elképzelni, hogy annyira meg lehet "tisztitani" a virust hogy ne kerüljön be csak az ami odavaló..ezt mondja az oltóanyag kutató is....szóval gusztustalan és kész.

11. caravell (válaszként erre: 1. - 1e958693ca)
2008. okt. 20. 12:55

Szia :)

Nagy fába vágtad a fejszédet... én már korábban kiszálltam és megfogadtam, hogy nem vitázom rosszindulatú, elvakult és sokesetben tudatlan vagy a tudását rosszul értelmező emberekkel. Beleolvastam a topikodba és íme rögtön az elején itt van ez a hűtési kérdés. Nem tudom, mit látott? hallott? tapasztalt? aki ezt írta, de fogalma nincs arról, hogy milyen hűtési előírások, milyen tárolási, szállítási megszorítások stb. vannak...

Már korábban láttam más védőoltási topikban, hogy aki ellene van, azt úgysem tudod meggyőzni, mert nem is gondolja át, amit írsz, csak replikázik, ellentmond gépiesen...


Szóval sok türelmet hozzá és csodálom a szakmai elhivatottságod!

Szeretettel ölellek!

Cara

10. Katinkaboszi (válaszként erre: 6. - Pemete)
2008. okt. 20. 12:55

Most nem azért, de melyik gyógyszertárnak kell egy hirtelen ellenőrzés utáni azonnali bezárás? Szerinted? Mert ellenőrzik őket nagyon is ám! Főleg az ilyen időszakokban, amikor itt a védőoltás ideje.


Nem győzöm mondani, CSAK és KIZÁRÓLAG EGÉSZSÉGES gyermeknél, és felnőttnél is leht beadatni mindenféle védőoltást. A legkisebb megbetegedés, köhögés és tüszi már kizárja a beadás lehetőségét!!! Akkor jönnek ki a mellékhatások.

9. 1e958693ca (válaszként erre: 4. - Katinkaboszi)
2008. okt. 20. 12:55

Igen, én is így gondolom, de van aki nem, és addig-addig beszéklgettünk, míg már teljesen más lett a témánk, mint a fórumé. Ránk is szóltak, jogosan.

Köszönöm a véleményt! :-)

8. 1e958693ca (válaszként erre: 3. - Talian35)
2008. okt. 20. 12:53

Most ennyire tellett tőlem, ha nem is valami frappáns. :-)

Az élő-gyengített összetevőknél el tudom képzelni, hogy ha nem ügyelnek, bekerülhet valami, bár a gyártott oltóanyag-tételek többszöri ellenőrzésen mennek keresztül. Az elölteket tartalmazók olyan eljárással készülnek, hogy nem maradhat bennük életben oda nem való dolog.

A Dr.Szendi-íráshoz: tökmindegy, hogy kirúgták-e, vagy nyugdíjba ment, ha akkora nagy lelkiismeretfurdalása volt, és teljesen igaz a szennyezésés történet, mi a fenének csinálta?

Ami nekem nem fér össze a lelkiismeretemmel, azt nem csinálom, inkább elmegyek akár WC-t pucolni, míg nem ígérkezik egy megfelelő állás.

2008. okt. 20. 12:49
*-t
2008. okt. 20. 12:49
Sziasztok! Én beadattam az agyhártyagyulladás ellenit, az az amit hűtve kell tárolni. Nem tudom, hogy a gyógyszertárban úgy tárolják-e, de én hűtőtáskában vittem haza, meg abban is vittem az orvoshoz is, az ő tanácsára. Semmi baja nem lett tőle a kislányomnak, még csak hőemelkedése sem volt. Most készülök beadatni a pneumot, nem tudom annak van-e valami mellékhatása, aki tud róla írja meg legyen kedves. Ezt mondjuk nem én váltom ki, hanem mivel már ingyenes a gyerekorvos megy el érte, így ezzel kapcsolatban nem tudok semmit, hogy hűteni kell-e vagy sem. De szeribntem a tgyógyszertárakban magasról tojnak rá!
5. gabi0630 (válaszként erre: 3. - Talian35)
2008. okt. 20. 12:37

és úgy tudom hűtötten kell tartani amíg meg nem kapják.

Ezzel kepcsolatban sem egészen így van, abból amit láttam.

2008. okt. 20. 12:37

Azért ne indíts egy fórumot, hogy a másikat szétoffold, ami ugye fölösleges, mert akinek az tetszik, úgy is ottmarad, akinek nem, azmajd megtalálja a Tiédet és eljön ide. :)


Az eredeti kérdéshez a válaszom, nagyon jók ezek a védőoltások, a mi korosztályunk mindet megkapta, pedig még akkor a gyermekbénulás nagy betegség volt, de igyekeztek a külföldi rokonoktól behozatni és úgy védetni a gyerekeket.

A többi oltás sem kellene kiváltson ellenkezést a kismamákból, avagy a kispapákból !


Csak arra kellene jól odafigfyelni a szülőknek, hogy ne akkor vigye oltásra csemetéjét, amikor az éppen köhög, tüsszög, esetleg lázas, vagy hőemelkedése van, és akkor csodáxik, hogy utána beteg lett a picikéje és lemond minden oltásról ezután :(


Az oltások igenis gyengített betegséget tartalmaznak, pontosan ezért, hogy a kicsik szervezete tudjon ellene felkészülni és ellenanyagot termelni.

Jó, nagyon pongyolán fogalmaztam, de azt hiszem így érthetőbb

2008. okt. 20. 12:36

Jó hosszú lett a cime :-)

Szóval ott tartottunk talán, hogy az oltóanyaggal esetleg nem bánnak sterilen; ami nem különösebb csoda, hiszen miért az lenne a kivétel?

2008. okt. 20. 12:35

Szia!


AZ én fiam 20hós. Mivel kicsi korában negjártuk a poklot, nagyon féltem minden betegségtől, talán ezért is van, hogy sok ajánlottat beadattunk neki.

Ilyen volt az agyhártyagyulladsás elleni, és a pneumococcus.

Én is olvasgattam a többi ilyen fórumot, és most teljes a bizonytalanság. Nem is a pneumoval kapcsolatban, mert azt nem bántam meg hogy megkapta, hanem ténylegh lehet igazság a pro éskontrában.

Itt van pl a bárányhimlő elleni. Ez lenne a köv márciusban mielőtt bölcsibe megy, és nem tudom mit csináljak.

SOkan mondják, hogy manapság már olyan súlyos szövödmények vannak, hogy igenis kell, mert bár lehet hogy himlős lesz, de véd a szövödmények ellen. Igaz itt már kicsit sántít, mert ha megkapja a himlőt, akkor hogyhogy a szövödményeket nem? Meg most hallottam, hogy olyan kicsik kerültek kórházba életveszélyes szövödményekkel, akik kaptak oltást.

ÉS itt a másik oldal, mertolyat is tudok, aki nem kapta meg és ráment a himlő a fülére és életére süket lett. És ha megvédem ettől? Vagy csak rosszat teszek ha beadatom?

Meg tán nem véd egész életre és ha később, nagyobb korába kapja el még rosszabb, még súlyosabb iövetkezményekkel.

SZóval teljesen tanácstalan vagyok, akinek van jó ötelete írjon.

2008. okt. 20. 12:26
Azért nyitottam ezt a topikot, hogy a többi védőoltásos fórumot (lásd.pneumococcus)ne offoljuk teljesen szét. Írjon bárki, akinek jó, vagy rossz tapasztalata van, mellette, ellene vagy egyszerűen csak a gondolatait szeretné közzétenni!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook