Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Védőoltás, orvosok, egészségügy, gyógyszerek, járványügy, stb. pro és kontra fórum

Védőoltás, orvosok, egészségügy, gyógyszerek, járványügy, stb. pro és kontra (beszélgetős fórum)


1 2 3
59. 1e958693ca (válaszként erre: 57. - Talian35)
2008. okt. 25. 16:29
Pneumo történelmét kérdezted, hát magát a történelmét pontos dátumokkal nem tudom. Elég régóta tudnak a létezéséről, az 1800-as évek óta. Nyilvánvaló, hogy az általa okozott kórképeket később fedezték fel. Idő kell a védőoltás kifejlesztéséhez is, mire alaposan megismerik a szervezet által adott immunválsz jellemzőit a baktériumra, valamint a baktérium azon alkotóit, amik immunválaszt váltanak ki. Pl. ezért van az, hogy az összes Salmonella ellen nincs (S.Typhy ellen van) oltás. Pedig az lenne igazán csak nagy üzlet.
58. 1e958693ca (válaszként erre: 53. - Talian35)
2008. okt. 25. 16:23

Nem rád mondtam a paranoiát. Dehát ki az aki utánanéz, pl. hogy ami kenyeret megvesz a boltban, azt hol gyártják, milyen körülmények között, aztán elmegy é s megnézi, hogyan őrlik a lisztet, aztán meg, hogy melyik gazda termeli azt a búzát, amiből az általa megvett kenyér van...És , ha 1x meg is nézi, lehet, hogy másnap már máshogy csinálják. Éppen ezért nem vesztegetek ilyen gondolatokra időt. Ezért, kell bíznom valamilyen szinten az emberekben, persze nem feltétlen bizalommal. Van olyan kereskedő, akitől nem vásárolok, és van olyan termék, amit nem veszek meg, mert saját káromon, vagy más kárán megtanultam, hogy nem érdemes...

A kérdésed, miért van ennyi kedvetlen, morcos, boldogtalan ember? - A válasz nagyon nem egyszerű, szociológiai, pszichológiai, politikai.....ismeretek szükségesek hozzá.

Hogy miért ilyen a rossz világ? Erre azt tudom kérdezni-miért csak a rosszat vesszük észre? A jót miért nem? Mit tudunk tenni a rossz ellen? Személy szerint te mit tudsz tenni az ellen, hogy pénz motiválja a világot? Mik a lehetőségeid?

Én úgy látom, hogy nekem nem sok, max. nem fogadom el azt az értékrendet, és teszek arra, aki szerint akkor vagyok sikeres, ha sok pénzem van. Amiben tudok segíteni a másikon, azt megteszem, azonban nem áldozom fel magam....

2008. okt. 25. 15:25
Lemaradt, hogy a 2007-ben a 22 pneumo-ban elhunyt közül egy gyerek sem halt meg, az összes elhalálozott 30 éven felüli volt, ezen felül is a 22-ből 11 halott már 60 éven felüli.
56. Talian35 (válaszként erre: 55. - D0860dee94)
2008. okt. 25. 15:18

Közben megnéztem az Orsz. Epid. Közp. honlapján a bejelentett pneumo-betegeket: 2003-2007 között számuk 2003: 63 fő, 2004: 72, 2005: 60, 2006: 56, 2007: 57. Százezer lakosra kivetitve átlag kb. 0,6 beteg jut. Nézzük a halálozást: 2003: 23fő, 2004: 18 fő, 2005: 29 fő, 2006: 17 fő, 2007: 22 fő.

Ehhez még hozzánézzük hogy a betegek hány évesek voltak: 2007-es adat: 1 éves kor alatt 3 gyerek, 2 éves korban 1 gyerek, 3 éves korban 1 gyerek, 13-14 éves korban 1-1 gyerek, 20-29 éves korban 1 felnőtt, 30-39 éves kor között 6 felnőtt, 40-49 éves kor között 10 felnőtt, 50-59 éves kor között 14 felnőtt, majd 60 éves kor felett 19 felnőtt és igy jön ki az 57 fő megbetegedés 2007-ben. Tehát az előző, 2006-os cikk HEMZSEG a hazugságoktól. Az 50 év feletti korosztály sokkal inkább veszélyeztetett, nem őket kéne megcélozni????


Mert ugye arról, hogy milyen súlyos ez a kórokozó, mindjárt más képet kapunk az adatok ismeretében. Csak hát melyik szülő néz utána???

55. d0860dee94 (válaszként erre: 54. - Talian35)
2008. okt. 25. 12:12

uhh!


ez gáz!

2008. okt. 25. 12:10

Visszatérek egy kicsit az oltásokhoz, főleg a pneumohoz. Abban a topikban már kérdeztem, hogy hol volt ez a pneumo 10 éve - tudjuk, hogy volt, csak éppen nem volt körülötte ekkora csinadratta.


Itt egy cikkrészlet 2006-os: ""A súlyos következmények miatt nem árt, ha tisztában vagyunk vele, hogy a kórokozó kizárólag az embert betegíti meg, a kór pedig cseppfertőzéssel terjed. A szóban forgó baktérium leginkább az 5 évesnél fiatalabbaknak okozhat súlyos, életveszélyes betegséget, amely azonban ma már védőoltással elkerülhető. A betegség kialakulását az orr-, garatüregben megjelenő baktérium előzi meg. A kórkép drámai, hiszen évente a világban 700 ezernél több 5 esztendősnél fiatalabb gyermek halálát okozza” – mondja Újhelyi Enikő, a Szent László Kórház Gyermekintenzív osztályának főorvosa."


Ezt a cikket olvasva a laikus arra a következtetésre jut, hogy beviszi a gyereket a bölcsibe és a gyereke ha más gyerek után beveszi a szájába a játékot, vagy ráköhög, már elkapja a pneumot holott ez nem egészen igy működik. Azt ugyan emliti a cikk, hogy különböző baktériumok az egészséges ember orrgaratában vannak, viszont a pneumo csak nagyon ritkán vált ki nagyon súlyos betegséget. A félszáz nagyon súlyos megbetegedés sem helytálló, meg az sem, hogy minden 4. belehal.

Ez meg egyenesen hazugság:" A világ számos országában – például Nagy-Britanniában, Németországban, Olaszországban, Spanyolországban –, a csecsemők a Nemzeti Oltási Programban a pneumococcus fertőzést megelőző védőoltást rutinszerűen kapják meg. " Németországban és Spanyolországban tuti nem, de a másik kettőben sem mai tudásom szerint.

Tehát én ezért a félretájékoztatásokért, ferditésekért dühöngök....

53. Talian35 (válaszként erre: 52. - 1e958693ca)
2008. okt. 24. 21:37

Nem vagyok paranoiás én sem :-))) Csak tudomásul vettem, hogy a világ nem olyan, amilyennek lennie kéne vagy lehetne. A pénz beszél, ezért a legtöbb bármire képes.

Én nem nagyon hiszek abban, hogy sok dolgozó ember aki ma udvariatlan, utálatos a hivatalban, postán, boltban, akárhol, az havi 300e Ft-ért majd kedves lesz és mosolyogni fog. Az én tapasztalatom az, hogy akinek szivből jön amit csinál, az lehet, hogy panaszkodik hogy kevés a fizetése, de attól még ugyanolyan lelkes. Mondom ezt úgy, hogy több ilyen pedagógust ismerek például (ami közismerten nem megbecsült szakma), akik előtt le a kalappal, mert egyszerűen látod rajtuk, hogy imádják a gyerekeket és nem teszi tönkre a napjukat az, hogy kevés a fizetése.... Inkább sokan azt csinálják amiből valahogy meg akarnak/nának élni, de nem szeretik valójában. Ha ezeknek többet adsz, akkor is ugyanolyan kiégettek lesznek. Pénzért sem lehet mindent megvenni.

52. 1e958693ca (válaszként erre: 51. - Talian35)
2008. okt. 24. 08:35

Valamilyen szinten bíznom kell az emberekben, de azért nem vakon ( a nevem nem ilyenféle vakságra utal) különben reggel felkelnék, és azontúl már nem is csinálnék semmit, csak kérdéseket tennék fel magamban, hogy miért így, miért úgy, és mi ennek a hátulütője, és azt lesném, kit hol kaphatok valami hazugságon. Ezt egy idő és bizonyos szint után úgy nevezik paranoia.

Utolsó megállapításodra: valószínű az a baj, hogy ma a dolgozó embereket nemhogy emberszámba, mégcsak kutyába sem veszik.+ kiégettség,+elidegenedés....

2008. okt. 23. 07:35

Igen, az a jégakku, bocs, hűtőakkut irtam :-)

A hűtődolog mondom csak azért merült fel bennem, mert találtam azt az oldalt, meg nyilatkozott a szervizmérnök, nem tudok mit hozzászólni. Amúgy azon meg vagyok lepődve (nem bántás, nehogy félreérts) mennyire bizol mindenkiben hogy hasonlóan alaposan végzi a munkáját és olyan lelkiismeretes, mint Te, de szerintem ez olyan ritka, mint a fehér holló :-( És teljesen mindegy, hogy orvos, vagy tanár, bankár vagy politikus, akinek nem saját érdeke, hogy működjön a "cég", "vállalkozás", az nagy ivben tojik rá...ezzel sajnos minden ismerősöm egyetért.

50. 1e958693ca (válaszként erre: 47. - Talian35)
2008. okt. 22. 16:21

Lehet, hogy a fogalmakkal nem vagyok tisztában, de nekem jégakku a folyadékkal telt műanyag cucmuc, amit a fagyasztóba téve lefagyasztanak, azután beteszik a hűtőtáskába. :-) Fél délelőttöt ezzel mászkálni a védőoltás szempontjából tényleg nem mulatságos.

Tapasztalat: a régi Lehel-ek, ha a szigetelő gumicsík az ajtónál jó, általában sokkal jobban hűtenek, mint a mai, drága hűtőcsodák (vendéglátósoktól tudom).

Áramszünet miatt(havária) használhatatlanná vált oltóanyagot eleddig pótoltunk. Egyetlen olyan esetet tudok mondani, amikor ez nem történt meg: takarítónéni porszívózáskor kihúzta az oltóanyagos hűtőt, oszt elfelejtette visszadugni, úgyhogy a hűtő egész hétvégén nem működött ( a rendelőben kb. 5 szabad dugalj volt, csak úgy mellékesen jegyezem meg). Az önkormányzat megvette a hiányzó oltóanyagokat.

Egyébként minden orvosnak kell kötnie felelősségbiztosítást, anélkül nem kapja meg a működési engedélyt. A biztosításokhoz nem értek, lehet, hogy ennek keretén belül megoldható az eszközökre, miegymásra is kötni, ha nem, érdemes lenne az önkormányzattal megbeszélnie az orvosnak, hogy milyen külön biztosítást kössenek még. Mert pl. ha betörnek, akkor sem elhanyagolható az anyagi kár (számítógép, vizsgáló eszközök, oltóanyag, gyógyszerek, betöréskor megrongálódott nyílászárók, stb.).

A dokik finanszírozása rettentő bonyolult, attól is függ, hogy vállalkozó, vagy alkalmazott, vagy magánorvos, vagy ezek kombinációja. Valaha kaptak ilyen eszközberuházásra (nem emlékszem a szakszóra, hogy hívták ezt), vagy mifenére.

Én vidéken dolgoztam, nemigen vannak új, modern rendelők. Az épületek állagával egyenesen arányos a korszerű eszközökkel való felszereltség.

49. 1eb84e4bad (válaszként erre: 48. - Talian35)
2008. okt. 22. 12:54
Na jó, ezzel lehet, hogy én is így lennék :-)
2008. okt. 22. 12:35

kricat: Nálam finnyásabb nem lehetsz :-DDD

Én valószinű inkább éhenhalnék de nem enném meg :-)


virusok: a pneumo esetében én nem hinném, hogy sokat változhatott max. az AB miatt ellenállóbbak? Régen is ugyanúgy ugyanannyi beteg lehetett mint manapság. Csak bolhából elefántot csináltak, mióta oltás van rá.

47. Talian35 (válaszként erre: 46. - 1e958693ca)
2008. okt. 22. 10:47
Ezt nem tudtam (mármint hogy csak rendelőben szabadna beadni). Nálunk mindig kijött a doki, rótta a kört aztán ki tudja meddig cipelte az oltóanyagot. A barátnőm se látta még a rendelőt, mindig otthon oltották a gyereket. Az enyémnek nem volt hűtőaksija csak ez a mezei nem is műanyag, hanem orkános vagy milyen hűtőtetyója, meg otthon a normál hűtőben tartotta előző napról vagyis egy éjjelen át. Rég jártam rendelőben, de arra emlékszem hogy egy lepukkadt régi LEHEL hűtő volt ott, ahova anno tartoztunk. Gondolom a rendelőknek nincs sok pénzük modern, állandó hőmérsékletet tartó és áramszünet esetére szünetmentes tápegységgel ellátni....
46. 1e958693ca (válaszként erre: 45. - Talian35)
2008. okt. 22. 08:08

Nem vagyunk egy nagy körzet- már ahol dolgozom- , az orvos autóval kb. 30 perc alatt visszaér a rendelőjébe az oltóanyagos hűtőtáskával. Hűtőtáskában alul-felül jégakku, rendesebbjénél hőmérő is találtatik.

Az otthoni oltásokról -gondolom erre vonatkozik a fél délelőttös hurcolás- : hááááát, védőoltást csak rendelőben szabad(na) beadni. Pont ezért.


A díjazásról: nálunk is volt már belőle balhé, de már nem emlékszem a jogszabályhelyre, ami lehetővé teszi.

45. Talian35 (válaszként erre: 43. - 1e958693ca)
2008. okt. 22. 07:50

Ez a hűtős-dolog nem érint Téged, mármint persze hogy nem tudhatod, hogyan tárolják a körzeti rendelőben, gyógyszertárakban. A hűtőkkel nem az a baj, hogy nem hűt 0 fokig, hanem hogy nem egyenletes a hőmérseklet a hűtőben és nem állandó. Ha belegondolok, hogy a gyerekorvos anno úgy hozta az oltóanyagot, hogy egy mezei hűtőtáskában cipelte fél délelőtt, azért az sem volt egyenletes +2-+4 fok.

Az oldalt amúgy a tardi körzeti orvos csinálja, aki egyrészt nem hajlandó beadni az oltásokat mivel rosszul tárolják őket illetve ingyen nem hajlandó beadni - jog szerint kérhet érte dijazást ugyanis.

44. 1e958693ca (válaszként erre: 39. - Talian35)
2008. okt. 21. 23:26
Ja, egy dolog, ami hirtelen eszembe jutott: Be kell perelni az összes hűtőgép-gyártót!! Miért írják a műszaki leírásban, hogy 0 C-ig hűt ???? Ez a vásárlók megtévesztése!!!
43. 1e958693ca (válaszként erre: 42. - Talian35)
2008. okt. 21. 22:35

Prevenar +2 - +4 fok. Élő vírus vakcina 0 - + 5 fok. A régi Act-HiB-nek megfelelt a + 8 is, ha jól emlékszem.

A gyógyszerészi levéllel kapcsolatban nem tudok nyiltakozni, hol, mikor, mi, hogy történt.

Csak a magam munkájáért tudom a felelősséget vállani, másért nem. Amikor dolgoztam, és oltóanyagot vettem át, csak akkor tettem, ha a hőmérséklete megfelelő volt. Nekünk mindig hűtőautóval hozták, és a raktér hőmérsékletét is meg kellett mérnem. Máskülönben nem vehetettem volna át. Ezenkívül az oltóanyag azonnal hűtőkbe került, de mint azt a szakember elmondotta, azok nem érnek semmit. Vagy mégis? Ki tudja.

A másik: oltóanyag kiadás csak hűtőtáskába.

Nagyon sajnálom egyébként, és bánt is- hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem bánt- hogy ilyen oldalak jelennek meg, de biztosan megvan az oka (Vagy igaz, vagy nem, ezt nem tudom megmondani). Az a baj, hogy 1-2 magas helyen lévő emberke 'okossága' miatt nagyon békaseggealatti az egész intézmény megítélése. Szóval az a helyzet, hogy abszolút nem lepődöm meg, ha olyan emberekkel találkozom, akik ismeretlenül is legszívesebben szembeköpnének, ha megtudják, hogy mit dolgozom. A bizonyítási kényszert már kinőttem, és az a fontos, hogy én magam tudom miért lettem az ami, és tudom, hogy van haszna is a munkámnak (még ha sokan nem is látják ezt).

42. Talian35 (válaszként erre: 40. - 1e958693ca)
2008. okt. 21. 22:17
Az oldalon kb középtájnál kicsit feljebb van bekopizva az ÁNTSZ levél és ebben mondjuk kifejezetten a Prevenar tárolására vonatkozó adatokról irnak +2-+4 fok....meg aztán a gyógyszerész levele...mondjuk tudom ez nem a járványügyisek posztja, de azért érdekes kérdéseket vet fel :-)
41. Talian35 (válaszként erre: 40. - 1e958693ca)
2008. okt. 21. 22:13
Á, csak akkor felmerül a kérdés bennem, hogy minek hoznak olyan előirást, amit senki nem tud betartani?? :-)
2008. okt. 21. 22:09

Nem hallottam. A tárolási hőmérséklet az oltóanyagtól függ.

A tárolási hőmérsékletet napi 2 x kell ellenőrizni. Erre csak annyit tudok mondani, hogy akkor az egész világ szabálytanaul tárolja. Úgyhogy már egyikünk sem él, aki oltást kapott, ez már csak amolyan virtuális lét. Lehet, hogy csak a lelkeink írogatnak ide?

2008. okt. 21. 22:01

Köszönöm :-) Az ANTSZ levélben ugyan +2-+4 fokot ir (a prevenarra spec legalábbis a levélben ez áll). Viszont állitólag a háztartási hűtők erre alkalmatlanok...most akkor ez hogy van? Az ÁNTSZ tud róla, hogy szabálytalanul tárolják az oltóanyagokat és mégis szemet huny felette?

Itt van amúgy talán hallottál róla:

[link]

38. 1e958693ca (válaszként erre: 37. - Talian35)
2008. okt. 21. 21:58

Az oltóanyagokat általában +1 - +8 C között kell tárolni. Amelyik hűtő ezt tudja biztosítani, az alkalmas kell legyen.

Milyen hűtőre gondoltál/gondoltak?

37. Talian35 (válaszként erre: 31. - 1e958693ca)
2008. okt. 21. 21:49

Szia!


Egy mezei háztartási hűtőszekrény alkalmas-e az oltóanyag tárolására?? Mert állitólag nem... viszont a rendelőkben és patikákban "mezei" hűtő van? Ezzel a kérdéssel most találkoztam :-)

2008. okt. 21. 20:27

Szlovákiában megszűnt a kötelező oltás. Mielőtt valaki belekötne, a hir biztos, szlovákul tudóaknak átküldhetem a linket is :-)

Talán egyszer mi is utolérjük őket :-)

35. Talian35 (válaszként erre: 20. - Caravell)
2008. okt. 21. 11:04
Ezek szerint mégis van szövődménye az oltásnak? :-)
34. d0860dee94 (válaszként erre: 26. - Talian35)
2008. okt. 21. 10:35

ettől tartottam...

mind1, azért még várnám a tapasztalatokat!


köszi a hsz-t!


további szép napot mindenkinek!

33. Talian35 (válaszként erre: 31. - 1e958693ca)
2008. okt. 21. 10:33
Már nincs. Ezt amúgy onnan tudom hogy a barátnőm kisfiát épp ezzel oltották volna de csúsztak az oltással mert aztán másikat kaptak. Viszont Németo-ban is bevonták az oltást, és még ha igaz is, hogy nem tudták bizonyitani, az ezzel oltott csecsemők közül többen haltak meg (biztos véletlen egybeesés). Inkább nem teszem ki kisérletnek a gyereket ha nem gond :-)
32. pemete (válaszként erre: 24. - Gabi0630)
2008. okt. 21. 10:20
Köszönöm a válaszodat:)
31. 1e958693ca (válaszként erre: 30. - Talian35)
2008. okt. 21. 09:29

Melamin: kávéfehérítőben vizsgálták (3 labor egymástól függetlenül), de végül is nem volt benne határérték feletti mennyiség itt Mo.-n.


Hexavac: Mo.-n nincs forgalomban. Németo.-ban nem tudták bizonyítani az oltás és az esetek közötti összefüggést.

Példádra : ezt eltitkolni nem lehet, aki tud gondolkodni , az látja, érzi (ha máson nem, hát a pénztárcáján). :-(

30. Talian35 (válaszként erre: 28. - 1e958693ca)
2008. okt. 20. 19:09
Visszatérve az oltásra, ez is olyan téma, amit nem reklámoznak, ha gond van vele, és sokszor félrebeszélnek (Hexavac bevonása 2 éve pl.). Hogy egy hasonló példával éljek: 2-3 napja Ausztriában újság-tévé-rádió nyilatkozta, hogy Mo. államcsőd előtt áll. Ezen meglepődtem, mert itthon ilyenről nem volt szó, gondoltam biztos "rémhir", de aztán a gazdasági szakértő ismerőseim elmagyarázták, hogy sajnos ez igy igaz - nem tudom töviről-hegyire elnézést -, ez is volt hirtelen a bizonyos csúcstalálkozó. Tehát ami fontos hir lenne de negativ és sok embert érint/ene, azt valahogy sikerül jól titkolni.... de ez már politika és nagyon off :-))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook