Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Debrecenben vagy Szegeden hol csinálnak vastagbéltükrözést altatásban? fórum

Debrecenben vagy Szegeden hol csinálnak vastagbéltükrözést altatásban? (tudásbázis kérdés)


2014. ápr. 22. 20:43
Nos, megvolt nekem is(Szeged-SZTK), és leírom részletesen, hogy az én példám is bátorító lehessen másoknak. Gyomor és béltükrözésre is elő voltam írva egyszerre. Féltem, rettegtem, mint állat. Behívtak, vetkőzzek le, a vastagbéllel kezdjük. Farmer, bugyi le, lyukas sexi naci fel, zokni marad. Ágyra felfeküdni jobb oldalamra. Magzati póz. A dokinő benyúlt az ujjával a végbelembe, így érzéstelenítette. Aztán bedugta azt a csutorát. Az ujjamra kétszer feltettek gondolom valami pulzusmérőt, ami pár másodperc alatt megmérte a pulzusom. Majd a hátamra fektettek óvatosan, és ekkor beadta a dormicumot az asszisztensnő. A dokinő aranyos tündéri volt, mondta ne izguljak, még a kezemet is megsimogatta, kérte, vegyek pár mély levegőt. Na ezután nem sokra emlékezem, ez a dormicum jó cucc lehet, néha ránéztem a kamerára, szép rózsaszínű volt minden ahogy kell, a dokinő mondta hogy szépen kipucolódtam, és szép a belem. Dejó! :) Egyszer volt egy távoli nagyon tompa érzésem, az is egy kanyarnál szerintem de nem fájt. Abszolút. Majd mondta hogy már kész is vagyunk. Rögtön utána a gyomortükrözés, amit már eddig kétszer csináltak, és érdekes, ettől tartottam kevésbé, mégis ez nehezen ment egy kicsit a végén. Mondták, hogy lassabban vegyem a levegőt, lazítsak kicsit, próbáljak ne öklendezni...hát könnyű mondani...a lényeg az is megvolt. A torkom még most is szúr, kapar és nyeléskor tompán fáj, jól megizélgethették, remélem ez még belefér, a nyálam abszolút alig folyt, ami meglepett, mert eddig mindkétszer ömlött. Azért a végén tényleg jött ki valami epés, savas cucc, lehet az marta fel...szóval vastagbéltükrözést én bódításban abszolút ajánlom, dormicummal totál kibírható. Sosem gondoltam, hogy ezt fogom leírni, de a gyomortükrözés rosszabb volt... pfff...pedig eddig ennek ellenkezőjét bizonygattam. Persze bódítás nélkül lehet szar lett volna a lenti is. A vastagbéltükrözés hála negatív szóval úgy tűnik irritábilis bél szindrómám van, a gyomortükrözésnél meg kis rekeszsérvet állapítottak meg, meg nyelőcső refluxot, epés reflux, kis foltos gyulladás, szóval ott van egy kis baj, de kezelhető, kaptam rá gyógyszereket. Egyszóval érdemes megcsináltatni mindkettőt, ha kell, de túlaggódtam a vastagbélkolonoszkópiát. Köszönöm aki gondolt rám és szurkolt! :)
26. Dócy
2010. márc. 9. 19:41
Én már voltam kétszer altatva.Nem volt gond, mondjuk régen volt.És veled nálad, mi történt?
25. MelisUK (válaszként erre: 9. - Dócy)
2010. márc. 9. 10:29
Lehet, hogy jobb, ha utánanézel az altatás veszélyeinek, mellékhatásainak. Minél idősebb az ember, annál nagyobb veszélyei vannak. Engem 19 évesen altattak, mégis gond volt...
24. Dócy (válaszként erre: 23. - Youlcsi)
2010. márc. 8. 19:39
Igen eléggé kutyafuttában lett megbeszélve.
23. youlcsi (válaszként erre: 22. - Dócy)
2010. márc. 8. 18:59
az ilyet jó személyesen letisztázni... de legközelebb már te is tudni fogod :)
22. Dócy (válaszként erre: 21. - Youlcsi)
2010. márc. 8. 15:55
Én úgy értettem a telefonba, h azt mondta, meg már régebben is arról volt szó.
2010. márc. 8. 13:29
mondjuk azt még mindig nem értem, hogy ha azt beszéltétek meg, hogy altat, akkor miért nem volt...
20. Dócy (válaszként erre: 19. - Youlcsi)
2010. márc. 8. 12:33
Nem kellett volna belevágnom mikor megtudtam, h nem lesz altatás.Hogy is gondolhattam volna...
19. youlcsi (válaszként erre: 18. - Dócy)
2010. márc. 8. 12:29

írtam PM-ben is... hogy bódítás attól még lehetett volna.


ne haragudj... de az orvos a neki kényelmesebb utat választotta... a te pénzedért.

18. Dócy (válaszként erre: 17. - Youlcsi)
2010. márc. 8. 12:26
Hát persze beleegyeztem,már megcsináltam a béltisztítást, úgy voltam vele, hátha sikerül altatás nélkül.
17. youlcsi (válaszként erre: 16. - Dócy)
2010. márc. 8. 12:24

de ha megegyeztetek, akkor hogyhogy nem?

hát alá kellett ott írnod a beleegyező nyilatkozatot is...

16. Dócy (válaszként erre: 15. - Youlcsi)
2010. márc. 8. 12:17
Én azt hittem h altatásban lesz, mert már előzőleg beszéltünk róla.Mikor megtudtam, h nem akkor már túl voltam a hashajtáson.
15. youlcsi (válaszként erre: 14. - Dócy)
2010. márc. 8. 12:15

a bódítás sima vénás nyugtató (dormicum, vagy/és hasonló), amit a gasztrós ad be.


csak azt nem értem, hogy magánban, sokpénzért hogy tehetik meg ezt az emberrel? hiszen a bódítás még sima tb-finanszírozott helyen ís jár!

14. Dócy
2010. márc. 8. 12:08
Azt még nem próbáltam.Én nem kaptam semmit,pedig magánba mentem.Azt mondta a bódításhoz altatóorvos kell.
13. youlcsi (válaszként erre: 12. - Dócy)
2010. márc. 8. 12:06
nincsenek... mert szerintem elég kevesen csináltatják altatásban... hiszen azért általában elég a bódítás is.
12. Dócy
2010. márc. 8. 11:51
Köszi.Kár, h nincsenek tapasztalatok.
11. youlcsi (válaszként erre: 9. - Dócy)
2010. márc. 8. 10:42

gugli:

[link]

[link]


ez kapásból az első 2 találat.

10. youlcsi (válaszként erre: 8. - Vanesssza)
2010. márc. 8. 10:40

szintén szeged I. bel :)

és engem legutóbb befektettek, igaz, volt más is.

bár, akkor is pedzegette a doki, amikor csak colon volt, hogy jó lenne bentfekvéssel.

9. Dócy (válaszként erre: 8. - Vanesssza)
2010. márc. 8. 10:29
Én azt szeretném, ha elaltatnának,és magánrendelőre gondoltam.
2010. márc. 8. 10:27

Nekem nem teljes altatásban, csak bóditással végezték,de igy is elég kellemetlen volt. A fájdalomérzet egyéni érzékenységtől is függ, és attól, hogy mennyire kanyargósak, kinyúltak a belek. Nekem azt mondták, ha legközelebb erre kerül sor, lehet altatást is kérni, akkor a vizsgálathoz aneszteziológust kell hívniuk, és aznap be kell feküdni (1. bel, Szeged).

Beszéltem már olyanokkal is, akinek egyáltalán nem fájt, pedig csak egy kis nyugtatót kaptak előtte.

Ne izgulj tőle, alapesetben a bódítás is elegendő, ha megvárják, hogy felszívódjon, nem azonnal esnek neki a vizsgálatnak.

7. Dócy (válaszként erre: 5. - Youlcsi)
2010. márc. 8. 10:19
De már voltam, csak nem bírtak végignézni, mert majd szétszakadtam.
2010. márc. 8. 10:18
az altatásról egyébként ha felhívod az adott intézményt, akkor tudnak felvilágosítást adni. de macerás...
5. youlcsi (válaszként erre: 4. - Dócy)
2010. márc. 8. 10:17
még mindig nem szántad rá magad?
4. Dócy (válaszként erre: 2. - MelisUK)
2010. márc. 8. 10:16
Jobb helyeken altatásban csinálják.
2010. márc. 8. 10:15
Párom pont egy hete volt vastagbél tükrözésen. Nem altatnak de adnak érzéstelenítőt. A lényeg, hogy kísérővel menj, különben érzéstelenítő nélkül csinálják. (utána egy-két órán keresztül bódult leszel és semmire nem emlékszel) Ő a vizsgálatból semmit nem érzett és egy órán keresztül aludt a megfigyelőben utána.
2010. márc. 8. 10:13
Csinálnak ilyesmit altatásban? Az altatás veszélyekkel teli, csak akkor altatnak, ha nagyon szükség van rá.
2010. márc. 8. 10:11
Debrecenben vagy Szegeden hol csinálnak vastagbéltükrözést altatásban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook