Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valakinek a kertje fehér kővel rakva mik a tapasztalatok érdemes? fórum

Van valakinek a kertje fehér kővel rakva mik a tapasztalatok érdemes? (tudásbázis kérdés)


10. Rozália (válaszként erre: 9. - Hisztikirálynő)
2009. júl. 27. 14:11
De, tulajdonképpen igen, de a kavics alatt tökmindegy:)
2009. júl. 27. 14:09
Ha lefóliázzuk a kavics alatt a földet, az nem akadályozza meg a föld természetes szellőzését vagy ilyesmi? Lehet, hogy hülye kérdés...
8. syria (válaszként erre: 4. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 27. 12:46

Szerintem ez a legnyerőbb: jó vastagon teríteni a murvát és tömöríteni. De a gaz még így is nőni fog, mert a mocskoknak elég 1-2 mm, szél által odafújt homok, s a gyommag már azon is kikel!

Nekem a rózsakert van hánccsal felszórva. Ez két dologra jó:

1: jobban tartja a nedvessséget a föld, tehát kevesebbet kell locsolni

2. a gaz sokkal lassabban üti fel a fejét. (De azért nő, nem lehet a gyomhúzkodást megúszni.)

A murva annyival jobb, hogy azt nem kell olyan sűrűn pótolni, mint a háncsot.

7. Rozália (válaszként erre: 6. - Cel)
2009. júl. 27. 11:54
A gyomirtózás a legjobb. A kavics alá terített műanyag nagyon hamar kilyukad ahogy súly nehezedik a kavicsra, ott aztán ugyanúgy kinő a gaz. Ha meg ne lyukad ki, a meleg-hideg változásától is tönkre megy:)
6. cel
2009. júl. 27. 10:21
Sajnos nálunk is gyomirtózni kell, vagy kézzel irtani a gyomot a murva közül. Most így utólag már nagyon okosak vagyunk, a murva vagy kavics alatti területet le kellett volna fóliázni és arra teríteni a követ, akkor talán nem telepszik meg minden gyom, illetve ha a mag a kövekre kerül, nem képes gyökeret ereszteni a földbe, könnyebben kitéphető lenne. Késő bánat, másoknak talán jó tanács! Egyébként nagyon mutatós és tetszetős.
2009. júl. 27. 09:26
nálunk van apró fehér kavics, és igen teljesen jól gondoltad gyomirtózni kell :)
2009. júl. 27. 09:26
Nekünk a kinti kapu előtti rész ezzel van felszórva (mészkő zúzalék). Lassan két éve, hogy megcsináltattuk a híddal együtt. Magára a hídra olyan 40-50 cm-nyi réteget szórtak és ezt tömörítették. Néha egy pár gaz kinő a szélein, de könnyű kiszedni. Le is lehet gyomirtózni, de az akkor ott fog elszáradni, ennyi erővel egyszerűbb kikapni.
2009. júl. 27. 09:12

Sziasztok!

Mi is gondolkozunk, hogy a kert azon részeit, ahol nincs se virág, se semmi, csak dudvásodik, hogy leszórjuk apró kaviccsal vagy esetleg fahánccsal.

Szerintem nagyon jól mutat, de biztos gyomirtózni kell időnként, mert a kavicsokon keresztül is kinő a dudva.

Szóval én is kíváncsi vagyok a tapasztalatokra!

2009. júl. 27. 09:03
apró kavicsra gondolsz?
2009. júl. 27. 04:10
Van valakinek a kertje fehér kővel rakva mik a tapasztalatok érdemes?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook