Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van tej- és gluténmentes süti vagy torta recepted? fórum

Van tej- és gluténmentes süti vagy torta recepted? (tudásbázis kérdés)


24. bdioda
2014. ápr. 25. 19:10

Jelentem: most sül a pina colada muffin a sütőben :)

készítettem már korábban, így emellett döntöttem. nem maradt időm ugyanis bármit kipróbálni, lepróbálni... ez egy ananászos, kókuszos süti kókusztejjel. remélem, jól sikerül...

2014. ápr. 25. 19:10
Örülök, hogy tudtam segíteni.
22. bdioda (válaszként erre: 21. - 7e137d638c)
2014. ápr. 25. 19:08
fú, ez a blog szuper! a napi étkezéshez tuti használni fogom! köszönöm!
2014. ápr. 23. 16:23

Keress rá a google-ban:

"Nóri mindenmentes konyhája" címmel nemcsak sütik, torták, egyéb ételféleségek is vannak. Szinte minden féle-fajta érzékenységgel, betegséggel küzdők számára van jónéhány kaja és recept.

20. bdioda
2014. ápr. 22. 19:48

Köszönöm szépen mindenkinek! Valahogy megbirkózom a helyzettel :) Majd megírom, mire jutottam! Ma egyelőre csak a családom lagzis ruhatárának kiválogatására volt idő munka után...

Köszönöm a tanácsokat még egyszer, lehet ki is próbálom a krém-dolgot még csütörtökön, hogy nehogy elbénázzam. Tésztához van remek, saját receptem.

19. c4851bb5de (válaszként erre: 2. - Bdioda)
2014. ápr. 22. 07:57

Tojáskrém.


3 db tojást 15 dk cukorral,2 evőkanál kakaópor, gőz fölött folyamatosan kavargatva főzöd, míg az először habos állagú, majd úgy besűrűsödik, mint egy puding krém. Ha kihűl,25 dkg margarinnal kihabosítod.Aki nem szereti édesen, az tehet még hozzá több margarint is.

18. Cepheus (válaszként erre: 17. - Marlenka70)
2014. ápr. 22. 00:00
De azt írta, a tejfehérje a gond, nem a laktóz.
2014. ápr. 21. 21:19
A Vénus-nak van laktóz mentes változata,szerintem a Liga nem laktózmentes.
16. garamond (válaszként erre: 1. - Bdioda)
2014. ápr. 21. 21:01
szia! Keresd a paleolit sütiket, ezek tej, glutén, sőt még szénhidrátmentesek is, de persze ez egyéni döntés kérdése.
2014. ápr. 21. 20:21
Az oetker vaníliás és étcsokis pudingpora tejmentes.
2014. ápr. 21. 20:11
Másik alkalommal rizstejjel főztem pudingot, és a cukorral elkevert ligához adtam, ezt többféle ízben is készítettem, pl almás krémesbe vaníliásan, csokitortába csokisan. Ez is ehető, de a liga a rama-hoz képest vizes margarin, így nekem mindig megfutott, akármennyire kihűtöttem a főzött krémet, szétkevertem mixerrel, stb. Ez esüvőre nem biztos, hogy szép lenne. Készítettem rizstej helyett meggybefőtt levével főzve a pudingot is, az nekem annyira nem ízlett, csokis tortához készült, és szerintem kicsit kiütött a savanyú íz - de a srácok szerették.
2014. ápr. 21. 20:07
gesztenyepüré kell bele, nem a sima gesztenye
2014. ápr. 21. 20:06
Csokis gesztenyekrém egyébként, finom, elég tömény ízű, nem vajas.
11. Cepheus (válaszként erre: 6. - Bdioda)
2014. ápr. 21. 20:05

Én ezt a krémet kétszer tettem már tortába: 2 csomag gesztenyét kikeversz 10 dkg tejmentes margarinnal (pl liga)


Közben 3 tojássárgáját gőz fölött kevergetsz cukorral, reszelt csokival (tejmentes étcsoki) - míg homogén nem lesz.


Ha kész van, összekevered, s egy nagyon finom, könnyen kenhető krémet kapsz. - forrás: nlc

10. bowie (válaszként erre: 6. - Bdioda)
2014. ápr. 21. 19:41

cocomas kókuszkrém néven keresd, bioboltokban tuti kapsz, 2 deci kb 290-330 ft között van. Tejszín helyett is tökéletes, sós ételekbe is jó, mert jól fűszerezhető, meg édességekbe is. Ezenkívül vízzel hígítva kókusztejet kapsz.

Ő az:


[link]

9. globus (válaszként erre: 6. - Bdioda)
2014. ápr. 21. 19:35

A Liga margarin jó :)

[link]

2014. ápr. 21. 19:29

[link]


Itt az 525-ös bejegyzést én csináltam, nagyon finom sztem. Ebben a naplóban egyébként az összes süti tej és gluténmentes.

2014. ápr. 21. 19:28

Szuper a blog, köszönöm és gratulálok! Én eddig kókusztejszínről nem is hallottam... újra kell tanulnom a dolgokat. kicsit még egészségesebben :)

Köszi!! olvasni foglak később is!

2014. ápr. 21. 19:20

Köszönöm szépen mindenkinek! Bármilyen receptet megcsinálok gluténmentesen kapásból (húsz év lisztérzékeny vagyok), de még sose csináltam kókusztejes vagy egyéb növényi tejes krémet. Ugyanúgy viselkedik, mint a rendes tejes?

A margarinban van tej? (tök hülyén érzem magam, azt hiszem nincs, de a hulaláról is azt hittem...)

2014. ápr. 21. 19:12
Ismered a mindmegette.hu-t? A receptkereső sorba beírtam, hogy gluténmentes, és kijelöltem, hogy csak desszerteket mutasson. 28 találat volt. Szerintem nézd végig! Biztos lesz benne olyan, ami egyben tejmentes is. Sok sikert!
2014. ápr. 21. 19:12

A kókusztejből is lehet főzött krémet készíteni, és ha kókuszzsírt használsz margarin vagy vaj helyett,

akkor máris kész akár egy csokikrém, vagy más ízű, amit szeretnél (pl. dió, kókusz)

2014. ápr. 21. 19:08
Rumpuncs torta, abban nincs tej.
2014. ápr. 21. 19:03
Sziasztok! Megígértem, hogy esküvőre viszek olyan sütit, vagy tortát, amiben nincs tej és glutén. Speciális liszttel bármit megcsinálok, de a növényi tejek, krémek terén igen tanácstalan vagyok. Köszönöm, ha írtok bevált szójatejes, rizstejes, vagy kókusztejes receptet! (Fontos, hogy tejfehérje ne legyen benne, szóval a hulala nem jó...)
2014. ápr. 21. 19:00
Van tej- és gluténmentes süti vagy torta recepted?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook