Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudtok 1 évesnek való, tej-és tojásmentes tortát készítő cukrászdát? fórum

Tudtok 1 évesnek való, tej-és tojásmentes tortát készítő cukrászdát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
76. bettiletti (válaszként erre: 75. - Citrom47)
2012. febr. 17. 22:31

Honnan tudja egy étterem-cuki, hogy nem ellenőr, vagy akármi vagyok?


egyébként ha házilag is lehet sütni ilyesmi tortákat, akkor miért ne készítené a megbeszéltek szerint a cuki is, miért tenne bele mást...?


szerintem ez a túlparázás, nem az, hogy nem adok még tejes-tojásos sütit a babámnak.

75. citrom47 (válaszként erre: 74. - Bettiletti)
2012. febr. 17. 15:26
Ha én készítem a tortát tudom mit teszek bele. Bátran adjuk a kicsiknek, s esznek belőle annyit amennyi jól esik nekik.
74. bettiletti (válaszként erre: 73. - B-zs)
2012. febr. 17. 12:20

A frászt üzletpolitika, ha az volna, nem kéne keresgélnem, hanem minden cukrászda csinálna ilyet.


A szülinapi tortát nem fogom én sütni, nem mondom, hogy béna vagyok, de ezt nem kockáztatom. Egyébként meg a mi családunkban szokás évi 1x megtisztelni azzal a szülinapost, hogy kap egy tortát. (Nem mondom, hogy aki maga süti, nem ugyanígy megtiszteli, de nálunk ez így van, és én így szeretném, mellesleg ha megveszem az alapanyagokat, beleszámolom a sütést, az időt, amit rá kéne fordítanom, akkor nem vagyok biztos benne, hogy olcsóbbra jön ki a házi torta...)



De szerintem maradjunk a témánál, aki tud még ilyen cukit, írjon, a leszólásokra nem feltétlen vagyok kíváncsi. :) Köszönöm a megértést!


(Nagyon ördögtől való ám, hogy a babámnak olyan tortát szeretnék venni az 1. szülinapjára, amiből bátran ehet, ha kér, akármennyit! :)

73. b-zs (válaszként erre: 69. - Zefex)
2012. febr. 16. 07:41
Ez nem más, mint üzletpolitika ismét, amivel lehet az anyukákat hülyíteni.. Én magam sütöm a tortát, főzöm az ebédet, és tudom, mit tettem bele.. a gondoskodás valahol itt kezdődik
72. Dolores007 (válaszként erre: 71. - Zefex)
2012. febr. 16. 00:45
Nálunk nem lesz ilyen probléma, sokszor adok úgy falatot Lilinek, hogy leharapok egy kicsit a nagyobból. Vagy lerágom a panírt a húsról, belenyalok az ételébe a hőt ellenőrizve. De nem rágok meg semmit előre neki, mert amit ő nem tud megrágni, az nem is neki való. Az egészséges bélflóráját meg intézi előszőr a szülőcsatornában, majd az anyatejből.
71. zefex
2012. febr. 15. 23:23

"Gondatlan" anyukák máglyára küldése alatt-közben emlékeztetnék mindenkit a melaninnal "dúsított" bébitápszerekre. Mintha Mo-on is lett volna ici-pici tápszer botrány (meg fagyasztott hús és paprika) csak kis ország, kis botrány, rövid emlékezet.

Vannak olyan megátalkodott babák is, akik nem akarnak szopni, hiába a tej és az akarat, és nem kell nekik a tápszer sem. Vagy eleve hiányzik az anyatej. Etetné az ember, de semmi sem kell neki! Biztos van, aki ráismer a helyzetre.

Pár évtizede még a fejlett nyugaton nagyon maradinak számított aki szoptat. Sőt, a babát berakták a külön szobájába, az volt a menő!

Nemrég azt hallottam, hogy amióta a nagy tisztaságmánia tart, és nem rágják meg az anyukák az ételt a babának, mint ahogy tették ezer-meg-ezer éveken keresztül - és teszik a madarak a begytejjel, emlősök a visszaöklendezett étellel - ceteris paribus, azóta vannak bizonyos eü-i problémák, mivel hiányos a baktériumok betelepülése, a nyálban lévő "előemésztő" enzimek.

Szerintem lesz még pár érdekes divat, visszatérés a kőbaltához akarom mondani a kőpc-hez. Ki tudja mi az igazság?

2012. febr. 15. 23:11
Rízslisztből, növényi tejporból, ízesítő anyagokból (vanília, gyümölcsök) lehet pudingot készíteni percek alatt...
69. zefex
2012. febr. 15. 23:05

Megkérdeztem pár embert, de 1 évesnek való tortát készítő cukrászdáról nem tudnak.

Általánosan bevett gyakorlat porokból készíteni a krémeket, süteményeket, tortákat, fagylaltokat. Sokkal gazdaságosabb, egyszerűbb, jobban tartja a formáját, tovább eltart, stb. Nem tetszik, de attól még ez van.

Alább leírtam egy receptet, biztosan lehet variálni olyan ételekkel, amiket már kipróbáltál, tudod, hogy nem árt meg neki.

68. bettiletti (válaszként erre: 62. - Homern)
2012. febr. 15. 21:16
totál egyetértek!!!
67. bettiletti (válaszként erre: 54. - B3ce5a4819)
2012. febr. 15. 21:15

Ez MÁZLI, főleg, hanem is lesz baja tőle.

A csecsemő bélrendszere, emésztőrendszere fejletlen(ebb), nem véletlen tápszerrel kell etetni, ha nincs anyatej!

66. bettiletti (válaszként erre: 43. - B3ce5a4819)
2012. febr. 15. 21:12
Mázli, hogy nemlett baja, ez attólmég nem követendő példa,sőt!!!
65. Dolores007 (válaszként erre: 64. - Kismanó86)
2012. febr. 15. 20:46

A tápszeres babáknál amúgy is el szokták kezdeni 4 hónaposan a hozzátáplálást. Bár egy csomó helyen azt írják, hogy nem kéne. De ebbe nem szólok bele, nem értek hozzá.

Utólag viszont igazat adok a dokinéninek, mindenhol azt írják, hogy a fél évesnél fiatalabb babák bélrendszere még nagyon fejletlen, árt neki bármi a tápszeren és az anyatejen kívül.

Én elhiszem nekik, jobb félni mint megijedni.

64. Kismanó86 (válaszként erre: 59. - Dolores007)
2012. febr. 15. 20:29

Mondjuk ez már a másik véglet, vannak "elvakult" orvosok. Az rendben is van, ha van anyatej, akkor fél éves koráig azt kapjon. De szerintem semmi baja nem lesz, ha néha kap egy pici almát, répát, sütőtököt. Csak hogy ismerkedjen az ízekkel.


Az én Lányom tápszeres volt, így mi elkezdtük 4 hónaposan a hozzátáplálást. Szerintem nem volt durva, mellesleg a védőnőm engedélyével csináltuk.

63. Dolores007 (válaszként erre: 62. - Homern)
2012. febr. 15. 18:13
Így igaz.
62. homern (válaszként erre: 61. - Dolores007)
2012. febr. 15. 17:03
Én 1,5 éves koráig így etettem (nálunk a tej tojás alapból kilőve) és most is figyelek mit adok neki. 2 éves elmúlt,már jobban fűszerezünk mert nagyon szereti a finom ízeket (rendes fűszerekkel nem ilyen vegeta stb cuccokkal).Fog még életében elég szemetet enni,miért ne étkezzen egészségesen ha megadhatjuk/megtaníthatjuk neki?
61. Dolores007 (válaszként erre: 60. - Homern)
2012. febr. 15. 16:47

Csak 3 kanálka volt, annak is melléfolyt a fele.

Figyeltem mindig amúgy. Még nem kapott tejet, párizsit, virslit, gyümölcs joghurtot, felnőtt pudingot, borsot kajába, margarint, semmi csípőset, füstöltet, penészeset (sajtok). Neki külön veszek olyan sajtot, amiben nincs a tejoltó enzimen kívűl szinte semmi extra. Durum tésztát kap (mert azt esszük mi is...), persze nem kap mákot, magvas cuccokat. Néha kap csokis babapudingot, de nem viszem túlzásba. Csak zöldfűszereket használok, sót alig.

60. homern (válaszként erre: 59. - Dolores007)
2012. febr. 15. 16:39
Azért kicsit eltúlozta a doki,lehet el akart ijeszteni nehogy elkezdj nem neki való dolgokkal is kísérletezni vagy nem tudom...
59. Dolores007 (válaszként erre: 58. - Kismanó86)
2012. febr. 15. 16:27
Nekem anyatejes a lányom (még mindig), 5 hónapos korában kapott 3 teáskanál frissen csavart almalevet (alma is saját volt). Elmeséltem a gyerekdokinak, majdnem leharapta a fejem. Szóval ez is durva egy kicsit!
58. Kismanó86 (válaszként erre: 55. - Dolores007)
2012. febr. 15. 16:24

Én 4 hónapos kora előtt egy picivel adtam már 1-2 kanál gyümölcslevet. De az igazi hozzátáplálást csak 4 hónapos korban kezdtük.

Persze mindenki azt ad a babájának, amit akar, de azért ésszel. Nem?

57. Kismanó86 (válaszként erre: 54. - B3ce5a4819)
2012. febr. 15. 16:22
Én anyatejen, majd tápszeren, majd 3 hónapos koromtól gyümölcsön, zöldségen "nőttem fel". Régen, akinek nem volt teje, az feles tejet adott, de akkor sem kekszet meg húst. Egyébként örülök, ha egészséges.
56. homern (válaszként erre: 55. - Dolores007)
2012. febr. 15. 16:14
A hozzászólásából sajnos egyértelmű hogy nem érdekli és meggyőzhetetlen :(
55. Dolores007 (válaszként erre: 54. - B3ce5a4819)
2012. febr. 15. 16:09

3-4 hónaposan SEM lehet bébiételt adni egy csecsemőnek! 4 hónapos kortól szokták elkezdeni a tápszeres babák hozzátáplálását valóban gyümölccsel.

A csírája is hiányzik belőled a hozzáértésnek.


Azt meg nem tudhatod, hogy nem is lesz baja. Vagy ha igen, akkor dobhatnád privátba az ötös lottó számait erre a hétre!

2012. febr. 15. 15:55
A Babámnak semmi baja és nem is lesz!!!!Nem értek egyet azzal hogy csak 3-4 hónaposan lehet bébiételt adni a Babáknak!!És akkor is csak gyümölcsöt!!Ja és nem kell egyből szapulni!!!!Mi min nőttünk fel??Nem értem hol tart a világ!!Az Unokaöcsém most 7 éves!!!3 hónaposan gyümölcsleves levét itta.akkor is szép és egészséges gyerek volt és ma is az!!!!!!
53. Kismanó86 (válaszként erre: 52. - Citrom47)
2012. febr. 15. 14:54

Ebben valamilyen szinten egyetértek veled, viszont vannak alapvető szabályok, amiket én betartottam. Még így is sokan azt mondták, hogy merész vagyok.

A túrótortával és a gyümölccsel nincs semmi gond. :-)

2012. febr. 15. 14:44

Túl nagy ügyet csinálnak manapság a gyermekek táplálásából. Ezért lesz ennyi válogatós gyermek. /Hat évig óvodában dolgoztam/ Csak az a jó amit a gyerekorvos és a védőnő mond. Mi már itt tartunk "Anyu tudod te mit adj a gyerekeknek". Egy éves születésnapra túrótortát készítek az unokáknak, sok gyümölccsel.

Üdv. mindenkinek: Jutka, aki már felnevelt három gyereket. Most a négy unoka nevelésében segédkezek.

51. panini (válaszként erre: 43. - B3ce5a4819)
2012. febr. 15. 14:31
jesszus.
50. Kismanó86 (válaszként erre: 49. - Homern)
2012. febr. 15. 14:17
Egyetértek.
49. homern (válaszként erre: 43. - B3ce5a4819)
2012. febr. 15. 14:16
Jóég,kérlek ilyet ne írj anyukáknak!Ha 1 ember is megfogadja a tanácsodat jó nagy baj lehet belőle.Örülj hogy a picid jól van (még),és inkább nézz utána hogyan is kellene táplálni egy csecsemőt!
48. Dolores007 (válaszként erre: 47. - Zefex)
2012. febr. 15. 14:15

Viszont hogyha almás banánnal készülne, akkor nem is folyna talán...

Nem rossz recept! :)

47. zefex
2012. febr. 15. 14:13

Hátha ezzel kiengesztellek, a neten találtam, nem vettem el és nem tettem hozzá:

"Almás rizsfelfújt (szója-, tojás- és gluténmentes)

Hozzávalók: 10dkg rizs, 2 ek Sinlac-pép, 15 dkg édes alma, 3 dl víz, 1 ek kukoricacsíraolaj, 1 tk almasűrítmény, kakaópor vagy Carob por, csimetnyi só.


A rizst megmossuk, olajba forgatjuk, majd forrásban lévő sós vízben lassú tűzön 30 percig pároljuk. A meghámozott, magházától megfosztott almát az almasűrítménnyel összeturmixoljuk. A Sinlacot a vízzel péppé keverjük. egy tűzáló tálba egymásra rétegezzük a rizst, az almát és a tetejére a Sinlac pépet. Előmelegített sütőben 180 fokon a középső rácson kb. 20 percig sütjük. Ízlés szerint kakaóporral/Carob porral megszórjuk, vagy almasűrítménnyel tálaljuk.

Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy almasűrítmény helyett bébiételt (őszibarackot) használtam, és az eredmény kissé szétfolyt, de így is ehető torta volt, igazi babatenyeres tapicskolni való."

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook