Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A Szafi Fitt paleo lisztkeverékei gluténmentesek? fórum

A Szafi Fitt paleo lisztkeverékei gluténmentesek? (tudásbázis kérdés)


2015. szept. 24. 09:25
Van egy rakat lisztkeveréke, erre úgyse lehet általánosan válaszolni, van ami az, van ami nem. Felmész a Szafi fitt weboldalra, ott van a glutén és laktózmentes kategória és megnézed mik a gluténmentes termékei.
15. emagdi
2015. szept. 23. 17:16

attól, hogy valamire ráírják, h paleo, attól még nem biztos, hogy megfelel a paleo étkezési irányelveinek. mindig meg kell nézni az összetevőket.


gluténmentesség: csak akkor gluténmentes valami, ha ez így, konkrétan a csomagoláson szerepel. ekkor biztosítja azt a gyártó, hogy egy üzemben, egy gépsoron soha nem keveredik a glutént tartalmazó és gluténmentes termék, tehát még véletlenül sem kerülhet át szennyeződés a mentes termékbe.


persze aki egyébként súlyosan nem érzékeny a glutére, az nyugodtan meheheti azt is, ami glutént is feldolgozó üzemben készült, ha egyébként a termék összetevői jók.

14. globus (válaszként erre: 12. - Globus)
2015. szept. 23. 16:50

Szafi Fitt persze ettől még lehet.

Úgy általában paleo = gm, ez nem mindig igaz.

13. globus (válaszként erre: 11. - Ibolya71)
2015. szept. 23. 16:27
Itt a kulcsszó: jó minőségű. Amin nincs allergén infó, nem véletlen. Főleg, hogy már elvileg minden gyártónak kötelező. Úgy látszik, még nem fogytak el a régi csomagolóanyagok... :D
12. globus (válaszként erre: 8. - Grizzli)
2015. szept. 23. 16:25

Nem biztos... például összes Dénes Natura termék bizonytalan, nekem emailem van arról, hogy nem tudnak garanciát vállalni. Márpedig van köztük mandula, mogyoró, kókusz, köles, hajdina, lenmag, csupa olyan, amit paleóban használni lehet(ne). Mivel az üzemben gabonákat is dolgoznak fel, innentől lutri... paleósnak semmi baja nem lesz némi lisztszemcsétől, de a lisztérzékenynek igen.

Szóval aki LÉ, figyelmesebben kell résen lennie. Dénes Natura termékei ilyen szempontból felejthetőek.

2015. szept. 23. 16:16
A paleo termékek, amennyiben megbízható forrásból származnak, akkor gluténmentesek. Ez az egyik alapfeltétele a paleolit táplálkozásnak, hogy nem eszünk gluténtartalmú élelmet. A Szaffi termékei megbízhatóak! Én lisztérzékeny létemre lettem paleokövető már évekkel ezelőtt, és még nem volt bajom a jó minőségű termékektől. :)
10. Polka
2015. szept. 23. 15:36
Ha nincs ráírva, hogy gluténmentes, akkor nem az.
2015. szept. 23. 14:31
Annak kell lennie, hiszen paleo.
2015. szept. 23. 14:11
A paleo alapból gluténmentes!!!!
7. Kangaroo Island (válaszként erre: 6. - Katacska30)
2015. szept. 23. 14:07
google terén?
2015. szept. 23. 14:01
Megfogom próbálni. Kezdő vagyok még e téren.
2015. szept. 23. 14:01

[link]



Google a barátunk

2015. szept. 23. 14:00
szerintem igen
2015. szept. 23. 14:00
Köszi! Akkor úgy látom az összetevők alapján, hogy igen.
2015. szept. 23. 13:59

Szafi Fitt Paleo sütőliszt 500g

Összetevők: kókuszliszt, szezámmagliszt, tápióka liszt, nyílgyökér liszt, konjak liszt, szódabikarbóna, citromsav, só

2015. szept. 23. 13:57
Szerintetek a Szafi paleo lisztkeverékei gluténmentesek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook