Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Van olyan módszer, amitől nem kívánja az ember az édességet? fórum

Van olyan módszer, amitől nem kívánja az ember az édességet? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 5. 11:04
Én akkor kívánom legjobban az édességet, ha egy jó ebéd után jóllakok.Akkor egy kis nasinak kell jönni, de utána meg elálmosodom az a baj...:))
2009. jan. 30. 23:18

Nem tudom... én simán leszoktam a csokiról. Nem is volt nehéz. Kb. fél éve reggel meg délelőtt megettem pár szelet csokit (egyszer 8 csík Merci csokit is, de úgy átlagba 3-4-et), mert gondoltam úgyis lemozgom, de rájöttem, hogy hülye voltam.

Akkor úgy döntöttem, kb. heti 3-szor eszek csokit meg sütiket, hogy ne csesszem el a napi sportom eredményét, és láható is legyen. És lassan le is szoktam róla. Már nincs olyan, hogy reggeli után bekapok pár kocka/szelet csokit.. semmi. Nem is kívánom. Kb. heti egyszer, max. kétszer eszek 1-1 kockát, mikor hétvégén ebéd után ez a desszert. Meg ha vizsgám van, reggel eszek egy szelet csokit, de azt se mindig, csak a legjobbakat, ha már megkaptam őket, elfogyjanak :P

Azóta inkább gyümölcsöket "nassolok", nem is kívánok semmi édesebbet. Reggelire úgyis eszem néha mézes meg lekváros dolgokat, bőven elég.

Azóta, hogy ekezdtem figyelni a kajára, kb. 6-7 kilóval könnyebb vagyok ugyan annyi napi mozgással.

2009. jan. 30. 20:49
Àllítólag,ha alacsony glikémiás index-szel rendelkezö ételeket fogyasztunk,akkor kevésbé kívánjuk az édességeket.(Atkins diéta)Ha rendszeres idöközökben eszünk teljes örlésü szénhidrátokat(barna kenyér,tönköly kenyér zabpehely stb.)akkor nem kapunk édességre vágyakozó érzéseket.Sajnos nekem ez nem igazán müködik.A stressztöl nagyon kívánom az édeset.
2008. okt. 27. 05:59
szerintem sehogyan:D ettem én már okádásig csokit nem is akartam 2 napig enni. aztán megint:D fogadd el, hogy szereted a nasit. én is szeretem sajna. pedig mikor dagika voltam akkor rühelltem. Browning szerintem 49-50kg teljesen okés. Ex 172cm 60kg és full vékony.Amúgy meg ismerkedj össze a tükörrel. Szerintem a kilók száma lényegtelen, ha tetszel magadnak akkor okés. A lényeg, hogy te jól érezzed magad nem? Amúgy is ugan olyan magas ugyan olyan súlyú emberek között valaki gebe valaki izmos valaki meg hájas. Testfelépítés meg testösszetétel függő.
2008. okt. 16. 15:55
hmm a fahéjjat kipróbálom!ma eddig 2 pici savanyú almát meg egy szeletke sajtot ettem...ja meg egy 3in1 kávét.totál elvette az étvágyamat!jó csak sztem nem túl egészséges...ja meg megyek még úszni!szerintetek 163cm-hez a49-50kg sok?szerintem eléggé:( kb 45 lenne okés...nem?o.o válaszoljon valaki pls! puxx
17. dee
2007. máj. 30. 20:19
Bio-króm
2007. máj. 30. 20:00
Egyszer jó sokat kell enni sok-sok-sok édességből, s akkor egy ideig nem kívánja az ember.
15. Mocori (válaszként erre: 14. - Fiona)
2007. máj. 17. 16:49
ezzel én is úgyanígy vagyok!
14. Fiona
2007. máj. 17. 09:25
Az én tapasztalatom az, ha nem fogyózom, és eszek édességet (mindegy mit), akkor egyre jobban kívánom a következő adagot. De ha fogyózom, akkor ritkábban jön rám az édesség utáni vágy.
2007. máj. 14. 08:38

Elgondolkodtál már azon, hogy miért kívánod az édességet, és a nap melyik szakában? A test mindenben jelezz-így a cukor utáni éhségben is.

Nekem egyszer azt modta egy orvos, ha kívánod a cukrot akkor candidás vagy./ Van benne valami!!!/ Nos én erre mostmár oda is figyelek.Kellene csinálnod egy candida kúrát.Ha érdekel írj a privát üzibe.

12. Huncutka84 (válaszként erre: 11. - Mongi)
2007. máj. 13. 21:22
Meg próbálj meg a jó kis mentolos fogkrémre vmi édeset bekapni... brüüüü:)
11. mongi (válaszként erre: 9. - Huncutka84)
2007. máj. 13. 20:24
Lehet benne valami.Fogmosás után már sosem vagyok éhes.
10. 80ASIQ (válaszként erre: 4. - Mocori)
2007. máj. 12. 23:52
Próbálkozik az ember ötletet adni. Ami engem illet, engem igazaán nem is izgat, hogy sok édességet eszem, csak jó lenne, ha befelé horpadna a hasam, nem kifelé! :))
2007. máj. 12. 20:43
Sziasztok! Ha édességet kívántok, akkor vagy egyetek egy nagyon mentolos rágót, vagy ha otthon vagytok mossatok fogat. Ezt olvastam vhol, mostanában kípróbáltam, és eddig mondhatom h bevált:)
2007. máj. 12. 20:17

Én úgy tudom, ha elhagyod a töméntelen szénhidrátot (csak zöldséggel, gyümivel viszed be), akkor csökken az édesség utáni vágyad is.

Aztán, amikor visszaszoksz a kenyérre stb., hogy visszajön -e, azt ne kérdezd, én utálok minden édességet.

7. Mocori (válaszként erre: 6. - H.editke)
2007. máj. 12. 20:13
Az biztos, hogy ez egy örögi kör...:(
6. h.editke (válaszként erre: 4. - Mocori)
2007. máj. 12. 20:09
Szerintem sem a c vitamin hiánya okozza az édességehetnéket, hanem a fokozott szénhidrátbevitel. Hirtelen leesik a vércukrod és nagyon kívánod az édeset. És akkor eszel valamit. Egy idő után megint hirtelen leesik a vércukrod, és megint kívánod az édeset. És ez egy ördögi kör.
2007. máj. 12. 20:07
Nem a c vitamin hanem a magnézium hiány azt hiszem :)A C biztos nem. Meg azt olvastam én is valahol, hogy fahéjat kell enni??? Állítólag elveszi az édesség utáni vágyat. Még nem próbáltam :) De lehet kéne, én is diétázom és a csokit folyamatosan kívánom :( De nem eszem. Elhatároztam lefogyok és nem!! Inkább csinálok pudingot édeskével. :) Vagy madártejet! És kész :)
4. Mocori (válaszként erre: 3. - 80ASIQ)
2007. máj. 12. 20:01
Erről még nem hallottam, hogy C vitamin hiány okozná. A "bezabálásról" annyit, hogy tuti nem jönne be nekem. Azért köszönöm a jó tanácsot!:)
2007. máj. 12. 19:55

Ez nálam is probléma. Valahol olvastam, hogy a C vitamínhiányosak kívánják nagyon az édessséget. Te hogyan állsz a C vitamín fogyasztással?

Egy másik ötlet pedig az, hogy egyszer tele kéne "zabálnod" magad édességgel, de nagyon, mondjuk több napon keresztül és hátha olyan csömöröd lenne, hogy megútálnád.

2007. máj. 12. 19:51
Én krómot ettem, és kb. 3 nap múlva már nem feszegettem az édességet rejtő szekrényem ajtaját.
2007. máj. 12. 19:48
Tudtok ajánlani olyan módszert, amitől nem fogom kívánni az édességet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook