Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítsetek! Mit tegyek hogy ne kívánjam az édességet! fórum

Segítsetek! Mit tegyek hogy ne kívánjam az édességet! (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 10. 15:29
Valahol azt olvastam, és próbálgatom több kevesebb sikerrel, hogy ha édességet kívánsz, szagolj valamilyen parfümöt...elveszi a kedved...volt, hogy bevált :))) vagy, moss fogat, rágcsálj mentolos rágcsát...az is elveszi...
2012. dec. 31. 09:07

Akik kívánják az édességet, azok szervezetéből hiányoznak pl. a magnézium, a C vitamin, a króm.

Elsősorban ezeket kell pótolni.

Rendszeresen szedek ilyeneket és nem is kívánom már régóta az édességeket.

Csokiból is csak az étcsokit szeretem. Ez nem volt mindig így... :))

2012. dec. 31. 08:36
Én fejben döntöttem el, hogy nem szabad, és nem eszek csokit.
21. 77x7 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2012. dec. 31. 05:03

Nálam is ez vált be.

Egyszerre megeszek egy egész nagy tortát (24 szeleteset) és akkor hónapokig eltelek édességgel, úgy hogy ránézni sem tudok.


De ha ezt elmulasztom és mindig csak kis aadagokat eszek, akkor folyton vágyom rá.

2012. dec. 31. 00:02
"Lődd túl" magad cukorral, húgomnak bevált, bár ő nem szándékosan tette, de azóta tejcsokira ránézni sem tud, magas kakaótartalmúra is max 1 kocka/hét
2012. dec. 30. 21:17
Volt olyan két hét, hogy minden naap megettem 1 tábla csokit. Aztán ugy döntöttem: nem tovább. Most naponta 1kis turó Rudival beérem s nyugdijkor 1 tábla csoki A családban mindenki időskori cukros lett,minden évben 2x nézetem a cukromat, minden rendben van vele.
18. zzmm
2012. okt. 7. 18:38
A bio króm tabletta tényleg hatásos. 2 hét után azt vettem észre, hogy mellettem ették a somlóit és semmi olyasmit nem éreztem, hogy megőrülök egy falatért. Nem volt rám hatással.. :))
17. SzánI. (válaszként erre: 13. - Évili84)
2012. okt. 7. 11:42
Hát én meg cukrozott kakaóport ettem. :D
16. szavak (válaszként erre: 4. - Doboska.p)
2012. okt. 7. 11:13
Remélem nem eszed meg a fiúk édességét!
15. szavak (válaszként erre: 13. - Évili84)
2012. okt. 7. 11:11
Tartsál otthon gyümölcsöt, még mindig jobb, mint a cukor.
2012. okt. 6. 21:51
Edd magad jól tele csokival, igyál rá kávét, cukros üdítőt, s mindettől olyan rosszul leszel, hogy garantáltan nem fogsz 1 hónapig édesség után vágyakozni. Nem vicc, nekem ez mindig kikészíti az epémet.
2012. okt. 6. 21:33
Nekem sajnos nem jött be a nem tartok itthon. Kínomban már inkább kristálycukrot ettem. Pár napig tartottam magam, de addig is nagyon feszült voltam, szédelegtem, minden bajom volt. A háziorvos jót nevetett rajtam, mikor megemlítettem, hogy mennyi édességet eszek. Eddig annyit sikerült elérni, hogy már éjszaka nem kelek fel csokit enni.
2012. okt. 6. 20:50
Bírd ki, hogy pár napig nem eszel semmi édességet, és aztán el fog múlni az erős vágy. Nálam legalábbis igy van, ha kibírom kb. 3 napig, akkor utána észrevehetően csökken a késztetés, és ne kivánom ugy, mint előtte. Utána ha mégis nagyon megkivánok valamit, akkor egy kicsit eszem, de ügyelni kell, hogy ne essek vissza megint a zabálásba, mert akkor tényleg lehet elölről kezdeni, visszajön a "függőség". Szóval próbáld ki, hogy pár napig nem eszel édeset, ne is tarts otthon, és hátha t eis igy leszel, hogy meg is szünik a kívánás :)))
2012. okt. 6. 20:43
Hát ez engem is érdekelne :D
2008. okt. 21. 09:13
Alapvetően nem vagyok édesszájú, de mielőtt megjön, nagyon kívánom én is az édes ízeket.Valószínű, hogy krómhiánnyal magyarázható a dolog.
2008. okt. 21. 07:05

Egyetértek VIKTA-val.

És még hozzá fűznék annyit, hogy agykontrollal is kordában tarthatod az édesség utáni vágyat. Előbb a gondolataidban kell leállítani a vágyat és helyette választani mást a vágy tárgyának és onnantól arra gondolni csak, arra küldeni az energiát.

2008. okt. 19. 17:14

És még annyit, hogy mindenki mindenféle praktikát használhat, de annak valami konkrét oka van, ha kívánja az ember az édességet és azt kell megszüntetni. Az édesszájúság nem ugyanaz. Én is édesszájú vagyok, világéletemben szerettem az édességet. De 5 éve csokifüggő voltam (orvos szerint a kakaó és a kokain rokonok és okozhat függőséget a kakaó is), biokrómmal szoktam le róla. Most egy éve kb. állandóan kívántam az édességet, legfőképpen este, igaz nem feltétlenül csak azt. Olyan voltam mintha állandó PMS-em lett volna, vagy még inkább, mint aki terhes. Ki is derült, hogy hormonális problémám van, kaptam rá gyógyszert és azóta elmúlt ez a kívánósság, fogytam is nyáron 3 hónap alatt 6 kilót pusztán ettől(semmi diéta, semmi mozgás).


Szóval ki kell deríteni, hátha nem csupán arról van szó, hogy te vagy az édesszájú és akaratgyenge, stb...de ezt mindenki maga érzi, csak azért írtam le, hogy lássátok nem mindig érdemes magunkat gyötörni és esetleg lelkileg tönkretenni olyasvalamiért, ami talán nem is a mi hibánk, csak a testünk űz velünk csúnya játékot...


Emellett persze vannak édesszájúak, akik jobban igénylik az édességet mint mások, és szerintem a szervezetnek szüksége is van édességre(nem műanyagra!). Csak persze mértékkel, lehetőleg nem este és ha lemozgod, akkor nem okozhat gondot...

2008. okt. 19. 16:54
Lehet krómhiány, próbáld ki a bio-krómot. Lehet egyéb vitaminhiány vagy hormonális. És lehet betegség is a háttérben(pl. candida, pcos). Ha betegesnek érzed, akkor kérj kivizsgálást a háziorvostól!
6. Jázminka (válaszként erre: 3. - Rohiani)
2008. okt. 19. 16:39

úh.Ezért irigyellek.Nekem ebből a fajtából jöhet egy egész tábla is!

Szerintem aki édesszájú,nem tudja megállni,csak ideig-óráig.Tapasztalat... sajnos. :(((

2008. okt. 19. 15:08

Igyál meg egy jó nagy pohár ásványvízet, és ne legyen otthon édesség. Nekem ezek váltak be legjobban. Ha egy ideig kibírod, de aztán mégis bekapsz valamennyit, akkor sajnos kezdheted előlről, mert utána megint kívánni fogod.

Folyamatában ér valamit a dolog.

2008. okt. 19. 12:57
Köszi nagyon jó az ötlet! Csak az a baj hogy nálunk a fiúk is édes szájuak....! De ahogy lenni szokozz rajtuk nem látszik. Azért próbáltam ötleteket kérni. de köszi mégegyszer.
2008. okt. 19. 12:56

Nekem az jött be a legjobban, hogy magas kakaótartalmú (min. 75%-os) étcsoki van csak itthon. Abból elég 1 kocka, mert elég keserű és én nem kívok utána többet, néha napokig sem.

Egyébként szerintem pár nap és alább hagy az a nagy vágy.

2008. okt. 19. 12:52
Nekem erre egy nagyon jó módszerem van.Nem tartok itthon,mert egyébként mindent megennék,ami csokis.Amikor lemegyek bevásárolni,akkor néha megengedek 1 szelet csokit vagy túrórudit magamnak,illetve hetente 1szer vagy 2szer pékségből reggelizem csokis croassont,de azt is csak azért teszem meg,mert még szoptatok.Utána max heti egyre,de inkább még az alá lesz csökkentve.
2008. okt. 19. 12:36
Segítsetek! Mit tegyek hogy ne kívánjam az édességet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook