Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Édesszájúaknak milyen diétás édességet ajánlasz, ami a legkevésbé hízlal? fórum

Édesszájúaknak milyen diétás édességet ajánlasz, ami a legkevésbé hízlal? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. febr. 21. 23:04

50 dkg turó

2 EK keserűkakaó

10 csepp édesitő

1 EK víz


Jól összekevered és lehet enni.


Olyan mint a turórudi.

63. hemos
2011. febr. 11. 13:41

Láttam a tévében az egyik műsorban, hogy egy nő olyan sütiket csinált, amiben se cukor, se édesítő nem volt, mert asszem kukorica darából csinálta őket és attól voltak édeskések. Mondta, hogy nem annyira édes, mint amihez szokva vagyunk, de édeskés és ha megszokod, jó kis nasi!

Tud valaki ilyen recepteket?

62. survivor3 (válaszként erre: 61. - Levendula6)
2010. dec. 6. 08:29
a fahéj
61. levendula6 (válaszként erre: 59. - Survivor3)
2010. dec. 3. 15:42
Ebben mi nem hízlal??
60. szimba
2010. dec. 3. 15:23
kókuszos túrógolyót, U1 raffaellot
2010. dec. 3. 08:19

Mogyorókrémes Csillag

(kb. 50 db)


Hozzávalók:

320 g finomliszt

3 evőkanál őrölt mandula

1 teáskanál sütőpor

100 g cukor

porcukor

1 csomag vaníliás cukor

1 csipetnyi só

1 db tojás

100 g vaj

150 g mogyorókrém

25 g semleges ízű olaj (pl.: napraforgó)

40 g mogyoró felaprítva

1 csipet fahéj


Melegítsük elő a sütőt 180 fokra. Keverjük össze a lisztet, az őrölt mandulát és a sütőport. Szintén keverjük össze a cukrot, a vaníliás cukrot, a sót, a tojást, a vajat és a két evőkanál nutellát, majd keverjük hozzá a liszt keveréket, és gyúrjuk a tésztát simára. Tegyük a tésztát lisztezett felületre, nyújtsuk vékonyra, majd vágjunk ki csillag alakzatra és tegyük egy sütőpapírral bélelt tepsibe és süssük körülbelül nyolc percig (elektromos és gázsütőn egyaránt 180 fokon / szint 3, légkeveréses sütőben 160 fokon). A kisütött csillagokat hagyjuk kihűlni rácson.


Vízfürdő fölött olvasszuk fel a mogyorókrémet, keverjünk bele apróra vágott mogyorót és a fahéjat és az olajat, majd hűtsük ki.

2010. okt. 29. 13:39
Almaszirom ,szárított jonatán vagy golden alma karikák. Nagyon finom 10 dk-ban 310kcal van én az 50gr.-os csomagot veszem és két napig is elég . számold ki hogy milyen kevés cal.Szerintem megéri kipróbálnod.
2010. okt. 27. 22:08
cukros levegő
2010. okt. 27. 21:50
mi pudingot szoktunk főzni, csak nem cukorral, hanem édesítővel. egy adag kb. 150 kcal azt hiszem...
2010. okt. 27. 21:41
almachips
54. Meruru
2010. okt. 27. 21:33

Tejbezabi. Fél bögre tejet edénybe fel a tűzre, kanalanként adagolni bele a zabkorpát amíg tejbegríz állagú nem lesz, aztán mehet hozzá a folyékony édesítő, kakaópor (nem a cukrozott) esetleg gyümölcs. Én vacsorára szoktam (már amikor vacsorázok)


vagy


hagyományos, főzéssel készíthető dr.négyker :) puding édesítővel


rágcsának meg ott az almaszirom

53. Gy.Ibi (válaszként erre: 43. - Hemos)
2010. okt. 27. 21:24
Madártej édesítővel,habcsók szintén édesítővel vagy nyírfacukorral.
2010. okt. 27. 21:17
az en receptjeim kozott is van egy nagyon finom turos recept, ami dietas, eheted nassinak, buntudat nelkul.ha van kedved keress ra.
2010. okt. 27. 21:16

Elmegy a leányzó a paphoz, majd tanácsot kér:

-Atyám, mit tegyek, hogy ne essek teherbe?

-Igyál meg egy pohár vizet, lányom!

-Köszönöm atyám a jó tanácsot, csak azt árulja még el, előtte vagy utána kell meginnom.

-... helyette lányom!


Viccet félretéve nem egyszerűbb lemondani a fölös kalóriákról? (rizs, krumpli, kenyér stb.) és akkor belefér bűntudat, hízás meg miegymés nélkül egy kis finomság is?


Ha netán kedvem támad pancsolni, akkor itt szoktam alacsony glikémiás indexű nasik receptjei között böngészni:

[link]

50. Dork-a
2010. okt. 27. 21:12
sült fahéjas alma,cukormentes gesztenyemassza kikeverve egy kis nyírfa cukorral,activia gyümölccsel(kis gyümi cukorral), aszalt meggy,light mascarpones gyümölcsös krém (teljeskiőrlésű babapikótával is lehet), lehet ugyanígy tiramisut, de csak gyümölcs cukrot vagy nyírfa cukrot használj,sütőtök...most hirtelen ennyi jutott eszembe
2010. okt. 27. 21:12
Krémtúró: Sovány túró, joghurt, pici édesítő, gyümölcsök.
2010. okt. 27. 21:11

Leírtam, elszállt, most újra írom :)


Almát megmosva, magházát kivágni, helyére darabos diót, pár szem mazsolát, picike fahéjjal ízesíteni és mikróban 5-6 perc alatt megsütni ☺☺☺

2010. okt. 27. 21:05
Esetleg cerbona szeletet van kókuszos, gyümölcsös és csokoládés izekben kapható, az sokkal egészségesebb, mint a rendes csokoládé. Üdv.Ágnes
2010. okt. 27. 21:03
Norbi puding, és rudi:)
2010. okt. 27. 21:03
Almaszirom, diétás, pl update sütik, édesítővel és vanília aromával bekevert túró (krémtúró).
2010. okt. 27. 21:02
Szotyi,tökmag keveset.
43. hemos
2010. okt. 27. 21:01

Leginkább olyan érdekel, ami tényleg elmegy egy jó kis desszertnek és akár este is ehető!

Köszönök minden ötletet, mert én nagyon édesszájú vagyok és szerintem ezzel rontom el azt a sok jót, amit viszont megteszek az egészséges életmódom keretein belül. :)

42. Binky
2010. máj. 24. 15:21

Diákcsemege. Lehet, hogy hízlal de nem egy tonnányit kell belőle enni, tele van vitaminnal, rosstal és fehérjével. Tehát módjával, de fogyasztható.

Bármi, ami túróból készült és zsírszegény is jó...

meg egy csomó korpás. mézes, gyümölcsös sütit lehet csinálni. Én palacsintatésztát is reszelt almával, rozsliszttel és minimális tojással, zsírszegény tejjel, kis mézzel/édesítővel csináltam.

2009. ápr. 19. 22:57
gyümölcs saláta
2009. ápr. 19. 22:38
Puffasztott búzaszelet diabetikus csokival (norbis) 2 szelet van benne, 160,- Ft. elméletileg 0-24h-ig nem hizlal.
39. Binky (válaszként erre: 36. - Kisstoth)
2009. ápr. 19. 22:29

Nem mindegy, hogy miylen alapú. Pl. szacharóz az okés, de az aszpartámot kerülni kell,.

Közvetett módon hízlal, és az aszpartámnak sok mellékhatása lehet.

A cukor túl nagy ellenség, hogy azzal édesítsünk, legalábbis a fehér kristály...használjunk inkább nádcukrot (ami nem összekeverendő a barna cukorral), de a méz is jó megoldás, vagy más természetes édesítőszer pl. stevia.

2009. ápr. 19. 16:47
Madártej édesítővel!
2009. ápr. 19. 16:44
Almadarabkák összeturmixolva natúr joghurttal és fahéjjal (kis méz is mehet bele, ha édességnek szánjuk). Nem lesz folyós állagú, inkább pürés, de nagyon fincsi és laktató, valamint kitisztítja a beleket is. Méz nékül fogyókúrás vacsinak is isteni :)!!!
2009. ápr. 18. 13:33
Azért vigyázzatok az édesítőszerekkel. Most olvastam, hogy több kárt okoz, mint a cukor. Ja, és hizlal. Rengeteg méreganyag kerül be vele a szervezetbe. Akkor már inkább méz, vagy egy kis cukor...
2009. ápr. 16. 14:22
túró édesítőszerrel.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook