Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van olyan akinek a gyökerkezelt foga idönkent fajni szokott? fórum

Van olyan akinek a gyökerkezelt foga idönkent fajni szokott? (beszélgetős fórum)


1 2
31. makrai.lilla (válaszként erre: 28. - Db78bacc4f)
2010. szept. 2. 17:58
de igen azt kiszedtek de attol ott a gyokere is,attol az tud fajni.gyokerhartya gy.
30. makrai.lilla (válaszként erre: 27. - Dinuss)
2010. szept. 2. 17:57
mar leirtam asszem nekem anno tonkretette a belfloram amugy is gyomor bel bajos vagyok nem hianyozna ez is .arrol nemis beszelve hogy ok,beszedem,lehet jobb lesz x ideig,.amugy szedtem utana amikor kezelte.
29. Jenna8 (válaszként erre: 28. - Db78bacc4f)
2010. szept. 2. 10:58
Kiidegelték Neki rendesen,nem erről van ilyen esetben szó.A fog körüli csont is fájhat,ha gyulladásban van a bacik miatt
2010. szept. 2. 10:25
Nekem is volt már ilyen, hogy a régen gyökérkezelt fogam néha fájdogált, de elmúlt. Viszont ez ellentmondás, mert ha kiszedik az idegeket rendesen, akkor nem tud fájni. Szóval lehet nem idegelték ki rendesen.
27. Dinuss
2010. szept. 2. 09:31

Sztem is gyulladas van ott es azt szepen ki lehet kezelni.

Megkerdezhetem,hogy miert nem akarsz antib.-ot szedni?

26. Jenna8 (válaszként erre: 24. - Makrai.lilla)
2010. szept. 1. 23:51
Semmi gond,értem így is:)
25. Jenna8 (válaszként erre: 23. - Makrai.lilla)
2010. szept. 1. 23:51

ha végigér,akkor az nem lehet a gond

Azt mondtad,hogy az állkapcsodban van a fájdalom,ugye?

2010. szept. 1. 23:48
u bocs de balkezzelo irok agybol,kisse elirtam
2010. szept. 1. 23:47

vegig er....rtg jo...


rezekalni alsot veszelyes.4 estol,nem valalloom,iddeg kielepes mitt.ez 5o fog...nem akarok örök eletre zsibbadt szajat..

22. Jenna8 (válaszként erre: 21. - Makrai.lilla)
2010. szept. 1. 23:44
de ezt is látják rtg-en,s ekkor csinálnak egy rezekálást,ha emiatt esetleg nem ér végig a gyökértömés
21. makrai.lilla (válaszként erre: 19. - Jenna8)
2010. szept. 1. 23:42
nem arra irtam,hanem ha gorbe a gyoker akkor max az is egy ok hogy nem sikerult a gyoker kezeles.
20. Jenna8 (válaszként erre: 18. - Makrai.lilla)
2010. szept. 1. 23:38
Te tudod,de házidokinál,ANTSZ-nél nem kell fizetni,a fogpótlás jóval drágább,mit ez
19. Jenna8 (válaszként erre: 16. - Makrai.lilla)
2010. szept. 1. 23:37
gyökér állás miatt legfeljeb akkor fáj,ha nyomja az idegkilépési pontot a 4-es fognál,a legtöbb dolog látszi rtg-en
18. makrai.lilla (válaszként erre: 17. - Jenna8)
2010. szept. 1. 23:36
nekem erre sajna se idom se penzem,antib soha nem akarok szedni,csak ha max eletbevago.van mas sulyosabb bajom is ezen kivul sajna es nem akarok szedni feleslegesen
17. Jenna8 (válaszként erre: 14. - Makrai.lilla)
2010. szept. 1. 23:34

Nem kell kihuzatni!Másfél éve ezzel kínlódom,mindenhova küldözgettek,most egy kemény antibiotikumos kúrám lesz,tenyésztés alapján.


Igen,több millió baci van a szájban,de az ANTSZ kiszűri,ami nem odavaló,nekem 2 mintánál is uaz a bacit mutatták ki,arra kapom a gyógyszert.


Egyébként járhatsz Te bármilyen maszek fogdokihoz,én a SOTE-én a fő prof.szájsebészhez is elmentem,azt mondta nincs semmi bajom.Végül fogtam magam,lementem a házidokimhoz,aki 2 pálcika segítségével mintát vett,így lett meg a baj.

2010. szept. 1. 23:30
nem ezert faj legotbbszor,sok mindentol,gyoker allas,forma,oldal csatornak szama,orvos,muszer...100 millio dolog,fog elotte allapota ....stb
15. Jenna8 (válaszként erre: 10. - CheshireCat)
2010. szept. 1. 23:29

A fogban,ha marad vmi,ami nem odavaló,az nem okoz fájdalmat,hacsak nem jutott le a gyökércsatornán az állkapocsba,de ezt megkimutatja egy sima rtg.

Viszont még ez sem igazán okoz fájdalmat,nekem teljesen belement a tömés az állkapcsomba,úgy kaparták ki,de nem éreztem emiatt fájdalmat

14. makrai.lilla (válaszként erre: 13. - Jenna8)
2010. szept. 1. 23:29
akkor kihuzatom ...nem hallottam errol aki ilyet csinal,pedig maszekhoz megyek.sajna ilyenek..baci meg,tobb millio van a szajba...termeszetes,,,
13. Jenna8 (válaszként erre: 10. - CheshireCat)
2010. szept. 1. 23:24

igen,baci,amit nem mutat ki a röntgen.Nem kell a csontból mintát venni,nekem sem onnan vették.Elhiheted,szakértője lettem már a témának másfél év után,10 fogdoki,szájsebész,paradontológus kereste a bajt.A gyökérkezelt fog legtöbbször ezért fáj!

Ha a fogdoki a gyökérkezelt fogat lezárja,és ott bacik maradtak,akkor azok elhalásakor gázok keletkeznek.Ezek a gázok a csont belsejében,a gyökér lábánál nyomást ,feszülést okoznak,melyek fájdalommal járnak.

2010. szept. 1. 23:23

lehet h maradt vmi benne, de akkor meg folyamatosan fajna gondolom...de nem,idonkent,de pl most elegge,.nemtudom hogy alszok,de ez mas mint egy fog fajas, nem is annyira a fogam faj,allkapcs,ezert gondolom h gyulladt a gyoker.vagy lehet h a front...mivel maskor is megereztem....


a rtg jo is,ciszta stb kiderulne..

11. Bichi
2010. szept. 1. 23:22
Nekem is szokott fájni, vagyis érzékenyebb néha, mert a fájdalom azért túlzás. Több fogorvos is mondta már, hogy ez egyáltalán nem egyedi, lévén attól még a fog a szervezet része, mert az ideg nincs benne...
10. CheshireCat (válaszként erre: 9. - Jenna8)
2010. szept. 1. 23:20
najó nemkell rögtön a legrosszabbra gondolni meg állkapocsból mintát vetetni :D szerintem csak maradt a fogban olyan ami nem odavaló.
9. Jenna8 (válaszként erre: 6. - CheshireCat)
2010. szept. 1. 23:18
a rtg-en sajna sokszor semmit nem ér!
8. Jenna8 (válaszként erre: 1. - Makrai.lilla)
2010. szept. 1. 23:17

Szia!


Nekem másfél évembe került,mire kiderítették,hogy miért is fáj,se CT,se MR,se RTG nem mutatott semmit.Nekem sem a fogam,hanem az állkapcsom fáj.

Baci van a csontban,ezt mintvétellel meg tudják állapítani

2010. szept. 1. 23:16
Már van ilyen fórum.
2010. szept. 1. 23:16

szerintem nem lenne szabad fájnia, de nekem egyszer rontották már el, és az fájdogált is sokáig. aztán megtaláltam a legjobb fogorvost a világon, ő szépen megcsinálta, azóta sincs semmi baja. és azóta nem félek a fogorvostól sem :D szerintem érdemes megnézetni, szépen megröntgenezik és kiderül minden.

Ha érdekel privátban megírom melyik fogorvos. (bp-en van egyébként)

2010. szept. 1. 23:12
a doki tenyleg mindent megtett ezert sem ertem miert nem lett sosem jo ez a fog...sima egy gyokeru also.amugy nem erzem mindig,csak neha ,de ma pl pont erzem....ha nem hianyozna mellette 2 fogam ,siman kihuzatnam.,...de sajna ha ezt is kihuzzak,nemtudok ragni majd a jobb oldalon .egy hatso fogam van jobbo....
4. makrai.lilla (válaszként erre: 2. - Dinuss)
2010. szept. 1. 23:10
igen fajt de nemvolt veszes,csak olyan allando tompa volt.
2010. szept. 1. 23:05
A férjemnek, és Édesanyámnak is szintén fáj a gyökérkezelt foga, amikor bejön a hűvösebb idő, vagy huzatot kapnak a légkonditól.
2010. szept. 1. 23:05

Szia!

Sztem abban a fogban mar nincs gyoker,hanem a csonthartyad van valoszinu begyulladva.Fajt mielott megcsinaltak?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook