Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akinek gyökérkezeltek fogat, minden esetben sikeres volt? fórum

Akinek gyökérkezeltek fogat, minden esetben sikeres volt? (beszélgetős fórum)


1 2
56. Asdewr
2012. okt. 2. 18:34

Én nekem is kicserélték az amalgánt, hadd ne mondjam el is kezdődtek a bajok, úgy fest mehetek is gyökérkezelésre.

Alsó fogammal érzem a bajt, mert nyomásra fáj/harapásra. De éjjel felső fogsoromba kibírhatatlan fájdalom van. 1 hét után rettegve elmegyek holnap az orvos.

55. makrai.lilla (válaszként erre: 54. - Azmatics)
2009. szept. 24. 15:33

jó de amit neked irok azt ide nem akarom:)



szóval már nem fáj a fogad... ez vicces.nekem meg a baloldali néha vagyis minden nap érzem ez a nagy rágófog 7 es nemtudom mi lesz...a doki sztem a haját tépi ha viszsamegyek vele hozzá.gondold el az 5össel mióta szarozok, nem huiányzik ez ujra egy másik foggal....

pedig sztem az lesz a vége.

54. azmatics (válaszként erre: 53. - Makrai.lilla)
2009. szept. 24. 15:21
írtam :-) de szerintem a másoknak esetleg tanulságos dolgokat legjobb a fórumba írni, mert úgy okulnak belőle, ahogy mi is a mások tapasztalatából.
53. makrai.lilla (válaszként erre: 52. - Azmatics)
2009. szept. 24. 12:11
miért nem irsz privit ????
52. azmatics (válaszként erre: 51. - Makrai.lilla)
2009. szept. 24. 10:00
Ebben lehet valami. A dokim mondta is, hogy mély lyuknál azért kockázatos a fényre kötő fehértömés, mert kémiailag agresszív (jobban, mint az amalgám) és tényleg elhalhat alatta a fog. Ezért is bélelik alá egyébként, hogy legyen elválasztó réteg a fog és a tömés között. Egyébként nekem is akkor kezdtek el szórakozni a fogaim, de csak azok, amikben már mély volt a lyuk. Szóval nem mondhatom biztosra, hogyha amalgámmal tömték volna újra, akkor nem lett volna semmi baj.
2009. szept. 23. 22:52
mármint amalgámot cseréltettem fehérre.
50. makrai.lilla (válaszként erre: 44. - Azmatics)
2009. szept. 23. 22:51

énsem tudom min mulik de az tuti nekem azota vannak bajaim a fogaimmal föleg rágok miota kicseréltettem fehérre.és már hallottam nem egytöl is h nem lett volna szabad...



elhal alatta a fog.

49. makrai.lilla (válaszként erre: 46. - McKenzi)
2009. szept. 23. 15:40
ebben lehet vmi apám esetéböl kiindulva.fájt rohadtul a felsö foga,éjjel is felkelt,a doki meg azt mondta az alsó a rossz.megcsinálta neki,Hopp nincs is felsö fájás-
48. makrai.lilla (válaszként erre: 44. - Azmatics)
2009. szept. 23. 15:39
na de ha 2 gyökerü lenne csak észrevenné nem?...annyiszor matatott ott belül...
47. McKenzi (válaszként erre: 46. - McKenzi)
2009. szept. 23. 15:16
ja és az van, hogy abban még igaza is lehetett volna, hogy a mellette lévő vacakol, hisz ezt tényleg nem lehet tudni, de szerencsére megúsztam, hogy gyökérkezelje
46. McKenzi (válaszként erre: 43. - Makrai.lilla)
2009. szept. 23. 15:15

hát igen :)) Elég logikátlan volt amit magyarázott, mikor bekerült a gyökértömés akkor kicserélte a mellette lévőben az amalgám tömésemet, miután még mindig fájt azt mondta talán azt is gyökérkezelni kell - szerencsémre elment szabira így azt megúsztam, annak a fogamnak nincs is semmi baja, most meg rákente a felső hatosomra, hogy lehet onnan sugárzik át a fájdalom (ha nem a dokim lenne, mondtam volna, hogy tegnap beütöttem a lábamat, talán az sugárzik :)))

na mindegy, most már úgysem érzem, talán tényleg elmúlik

45. McKenzi (válaszként erre: 38. - Azmatics)
2009. szept. 23. 15:11

:( jó sokat szenvedtél vele...

Nekem most jó, talán megúszom, de azért figyelni fogom a nyaki nyirokcsomóimat, ha gond lesz, ezt is számításba veszem majd, remélem azért helyrejön, már így is nagyjából 40.000 Ft-ot költöttem rá és még nincs rajta korona csak be van tömve (megvárom míg teljesen tünetmentes lesz :)

Férjem olyan szerencsés, bár ő állítja hogy azért mert nagyon sikálta mindig a fogait - egy rossz foga van, azt elhanyagolta mert olyan fogorvoshoz ment aki havi egy-két időpontot tudott adni és ilyen előre nem látja hogy rá fog-e érni, mint ahogy nem is ért rá - azt már ki kell neki húzni. Egyébként még tömése sincs, gyönyörű egészséges a teljes fogsora, még a doki is csodálkozott..

44. azmatics (válaszként erre: 42. - Makrai.lilla)
2009. szept. 23. 10:06

Akkor is sípolhat, ha félrefúr és a gyökér oldalán bukkan ki a fúró. Mondjuk ha utána tűvel rtg-t csinál, akkor ez a hiba látszana.


Ha két gyökerű és úgy van takarásban, lehet, hogy nem látszik a sima rtg-n.

43. makrai.lilla (válaszként erre: 36. - McKenzi)
2009. szept. 22. 19:38

ez a rtg jó akkor nincs semmi ez egy lerázós duma és igenis tudniuk kéne h az már nagyon vésgö esetben látszik! amikor már dagad a fej stb.


elöbb nem.


mondtam ,ideg elhalás stb nem látszik -

42. makrai.lilla (válaszként erre: 34. - Azmatics)
2009. szept. 22. 19:36

nekem is igy csinálta, tüvel rtg,sipolt ha lent volt az alján stb de a vicces az volt h sipolt és mégsem volt lent :) valszeg mert olyan nagy y gyökerem

de felvetödött h mi van ha 2 gyökerü ????



hát passz de szerintem bármi lehet ,.csak azt egy sima 2 dimenziós rtg nem mutatja ki.

2009. szept. 22. 19:34
nem egy huzamba akart lenni
40. makrai.lilla (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2009. szept. 22. 19:34

igen irtam,alapból szenvedek de ez az év ilyen.vagyis nem vagyok Könnyű eset ezt a dokik mondták de basszus tehetek rola hopgy majd 3 cm eresek a gyökereim?rossz gén stb?



azóta jo volt nem egy huzam,ba sznvedek de ápr ota nyuglödöm...

huztak de nem jött ki,vésni kelett de begyullasdt a helye, majdnem ki lett kaparva ujra.

gyökérzelnek de nem sikerül (t )szal ez van,jó mi?

39. makrai.lilla (válaszként erre: 34. - Azmatics)
2009. szept. 22. 19:32

sziaaaa

irtam privit.


ne huzasd ki!!!!!!!!!!!!!!

hidd el nekem juli ota szaroznak de megéri hisz megmarad lehet.nekem egy fogorvos mondta egyszer hogy a gyulladás sem tart örökké szal neked is el fog mulni..

38. azmatics (válaszként erre: 37. - McKenzi)
2009. szept. 22. 17:11
Hát igen, sikertelen gyökérkezelésnél mindig felmerül, hogy mi lett volna, ha... még tovább szórakozik. A saját tapasztalat azt mondja, semmi, az már nem javul meg, ha az első néhány ülés után nem. Persze nekem is mondták a dokik, hogy még lehet belőle valami, megjavulhat hónapok után... mert hogy ők már láttak ilyet. Bizonyára. Csodák történhetnek. De, mint mondtam, az elsővel sokat foglalkoztak, kb. 3 hónapot. A fog ugyanúgy enyhén fájogatott. De nem így az általános egészségem. Fájt a nyakam, a nyirokcsomók felduzzadtak (UH-on is voltam vele, mintát is vettek belőlük citológiára, negatív volt daganatra), nehezen kaptam a levegőt, asztmagyógyszereket szedtem. Néha a szívem tájéka is fájdogált. Persze akkor még nem volt nyilvánvaló, hogy a fogam csinálja. De végül kihúzattam és... pukk, egy nap alatt meggyógyultam. Na ez az, amit nem akarok mégegyszer reckírozni... inkább húzzák ki.
37. McKenzi (válaszként erre: 34. - Azmatics)
2009. szept. 22. 16:45

én is így jártam, harmadik alkalommal betömte, pedig még fájt mikor pucolta, aztán sokáig fájt még, később elmúlt, most rá két-három hónapra megint fáj

lehet ha még nem tömi be véglegesre talán minden rendben lett volna, de sajnos ez már nem derül ki...........

36. McKenzi (válaszként erre: 33. - Makrai.lilla)
2009. szept. 22. 16:41

akkor lehet így jártam...

Most is volt egy röntgen és állítólag semmi baja a fogamnak - éppenséggel csak fáj (kopogtatással egyértelműen kiderült)

Most már azért jobb mint tegnap, de nem mertem rá koronát rakatni, mert lehet a végén még ki is kell húzni...

szerencsére az alsó bal oldal kész van :))) (most cseréltetem a régi töméseimet, elképzelhető, hogy lesz még gyökérkezelés, sajnos nem tudni előre - mennyire múlik a dokin is a sikeressége azt nem tudom, ezen a fogaimon "jók voltak" a gyökerek, tehát nem volt sem görbe sem vékony

35. andi6020 (válaszként erre: 32. - Makrai.lilla)
2009. szept. 22. 16:37
Emlékszem, már régebben is írtál ilyen "fogas" témában. Te szegény, még azóta is szenvedsz a fogaiddal?? Borzasztó lehet!
2009. szept. 22. 16:36

Sziasztok, bekapcsolódnék.


Nekem eddig 2 rágófogat gyökérkezeltek, kettőből semmi. Egyiket már kihúzták, másikat most megyek majd. Ugyanis be van gyulladva a csúcsánál. A másik is ugyanezt csinálta. Röntgenen nem látszott, azon csak a csontelhalás látszik, ha már régi a gyulladás. Annyira nem fáj, mint egy klasszikus fogfájás, persze, hiszen nincs benne ideg. De én nem akarom, hogy egy krónikus gyulladásos góc legyen a számban. Amúgy meg nem feltétlenül a fogorvostól függ, az elsővel nekem mindent megtettek, amit lehet, öblítgették, pucolgatták szorgalmasan (kb. 10 alkalom). Csúcsjelzős gyökérfúrót használtak. Röntgent csináltak a tűkkel a fogamban (hogy leér-e az aljáig). Hiába. Na jó, a másodikra már nem fordított akkora gondot, a harmadik ülésre betömte, pedig még kicsit érzékeny volt. Aztán csendesedett, most meg újra fájdogál.

33. makrai.lilla (válaszként erre: 30. - McKenzi)
2009. szept. 22. 15:52

csak akkor látszik ha már a gyökércsucson van elváltozás és sokszor már megvan a gyulladás de nem ad Röntgen képet hidd el sajna igy van.


a röntgenen még sokkal késöbb hónapok mire látszik. (de lehet másnak elöbb ) nekem is be volt gyulladva mégsem mutatott a rtg semmit,.

32. makrai.lilla (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2009. szept. 22. 15:51
szerintem ez nem ide tartozik ,elirtam stb bocs.
31. andi6020 (válaszként erre: 24. - D4464aaf8a)
2009. szept. 22. 06:59

Mi az, hogy rossz helyesíró? A gyerekem sem védekezhet ezzel ez iskolában. Bár lehet, csak még nem próbáltuk!

Egyébként örülök, hogy itt mindenki kitűnő helyesíró, még az is, akinek az írásán nem látszik.

30. McKenzi (válaszként erre: 29. - Makrai.lilla)
2009. szept. 21. 21:43

:( nem egyszerű - a gyulladás az látszik a röntgenen, szóval ha már az is van akkor foglalkoznak vele

sajnos semmit nem tudok, és kicsit zavar is, hogy nem is fogom megtudni mi volt a baj a gyökérkezelésemmel - arra gyanakszom, hogy nem lett rendesen kiidegelve, mert még fájt az egyik csatornában mikor végleges tömést tett bele - talán elhamarkodta, de sajnos fogalmam sincs.

29. makrai.lilla (válaszként erre: 23. - McKenzi)
2009. szept. 21. 20:34

nekem sajnos nem egy orvos mondta ls ezt Ök is tudják jól hogy sajnos a röntgen az nem mindig mérvadó attol lehet baja a fognak,ugyanigy vagyok eggyel.azt állitja mindegyik hogy " jó ".eleve nem lehet jó mert 10 éves korom óta nagy tömött rágófog,de nincs alászuvasodva stb, erre érti a jót.


mégis fáj, az ideg elhalás stb nem látszik röngenen.

28. makrai.lilla (válaszként erre: 24. - D4464aaf8a)
2009. szept. 21. 20:32

Köszike,tudom hogy röhögni fogsz de én kitűnő voltam végig..,itt amit vétek az más,elgépelek ezt azt(sokszor direkt ),tudom sokan ugysem hiszik el ! :)


amugy majd irok privit,te rendi vagy,már irunk ,nem emlékszel?



:)

27. makrai.lilla (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2009. szept. 21. 20:30
amugy mit nem értettél?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook