Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van köztetek olyan, aki most vesz fel lakáshitelt? fórum

Van köztetek olyan, aki most vesz fel lakáshitelt? (beszélgetős fórum)


1 2
54. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 52. - Fildus)
2012. szept. 30. 20:04
Nem csak az otp.
2012. szept. 30. 20:03

Nos, nem minden banknál kell plusz fedezet. A vételár legalább 20-30 %-val kell rendelkeznetek. Ha határozott idejű munkaszerződésed van, akkor kell adóstárs másik is a párod mellé. Természetesen neked is alá kell írnod a kölcsönszerződést és a jelzálogszerződést, hiszen közös háztartás, stb... gondolom tulajdonjogot is szerzel.

Deviza alapű hitelt semmiképpen, csak forint alapú legyen.

Lehet hosszú a futamidő, de csak akkor , ha nincs előtörlesztési díj. Ha számítasz rá, hogy később többet kerestek és várhatóan fogsz tudni nagyobb összeget betörleszteni (karácsonyi ajándék helyett pénzt kértek a szülőktől), akkor ez alapfeltétel. Az előtörlesztéskor a tőkét csökkentsék, akkor jelentősen megrövidülhet a futamidő.

Mi a jó kamat? 11-13%-ig, afelett már sok. Költségek? Olyan bankot keress, ahol elfogadják az ingatlan adásvételi szerződés szerinti értékét, akkor nem kell értékbecslést fizetni... Kezelési költség ált. 1%-al jó, a bírálatért még egy százalékot se kérjenek.Közokiratba foglalás? Általában 5 millió felett kell... az alatt pénzkidobás.

Akármelyik bankot választod, ezeket vedd figyelembe.

Jah, és akármelyik bankot ne válaszd, csak olyat, amelyik számodra bármelyik nap elérhető, akármikor lekérheted szóban az egyenleged, intézhess személyesen, ne kelljen utazni, legyen módod kérdezni, kérni , ha valami gondod van.

52. fildus (válaszként erre: 51. - Adnilem01)
2010. szept. 14. 20:02
Mi sem akartunk onnan, de az "új" ház nem teljes összkonforttal rendelkezik, így csak az otp hitelezi...
51. adnilem01 (válaszként erre: 50. - Ministry)
2010. szept. 14. 16:21
Úgy látom nem vagyok egyedül a negatív véleményemmel.
50. Ministry (válaszként erre: 48. - Fildus)
2010. szept. 14. 16:00

Az otp-vel kapcsolatban csak rossz tapasztalataim vannak.

A szüleim ott vettek fel hitelt.

Sose mennék oda, még csak érdeklődni sem.

49. adnilem01 (válaszként erre: 48. - Fildus)
2010. szept. 14. 15:39

Gondolom körbejártátok a bankokat. Én az OTP-vel semmit nem kötnék, még ha ingyen lenne sem. Olyan rossz tapasztalataim vannak.

Igen, a GYED miatt bizti nem egyszerű, még szerencse, hogy volt még egy ingatlan, amit fel tudtatok ajánlani.

48. fildus
2010. szept. 14. 15:10
Mi az OTP-nél veszünk fel lakáshitelt és szabadfelhasználású hitelt önerő nélkül dupla jelzáloggal. Csak a férjem nevén, mivel én GYED-en vagyok itthon a kislányommal, ezért én is és a lányom is eltartottnak számít...
47. adnilem01 (válaszként erre: 46. - Ministry)
2010. szept. 14. 13:31
Lehet, hogy olyan esetben kedvezőbb, ha egyszerre veszed föl a hitelt, és kötöd meg a lakáskasszát. Most kaptam egy infót, hogy vki már két éve fizette azonos összegben a párjával, és most hogy hitelt akartak felvenni, már máshogy álltak a csillagok, mint amit annó két éve a lakástakarék megkötésekor mondtak Nekik. :S
46. Ministry (válaszként erre: 42. - Adnilem01)
2010. szept. 14. 12:34

Én se hallottam túl jókat.

De ha csak így lesz esélyünk hitelt kapni...

45. adnilem01 (válaszként erre: 43. - 3e0ba54fb8)
2010. szept. 14. 11:18

Nyilván abból is adódhat az elégedetlenség, hogy az emberek nem olvassák el figyelmesen, amit aláírnak, vagy ha el is olvassák, akkor nem értik meg.


Nekem nincs ilyenem, úgyhogy érdemben nem tudok nyilatkozni erről.


A mostani lehetőségekről még nem tájékozódtam. Az általam említett 2 fajta elég ismert szerintem. Egyébként sajnos az otpvel nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak, ami elrettent, hogy ilyet kössek.


Te kötnél? Ha igen, akkor milyet?

44. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 43. - 3e0ba54fb8)
2010. szept. 14. 10:57
Egyébként ezen a kettőn kívül még számos megtakarítási számlából választhatsz.
43. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 42. - Adnilem01)
2010. szept. 14. 10:57

Egyikkel sincs semmi baj. Viszont a támogatás kiutalásának szigorú feltételei vannak, pl. a rendszeres, időre fizetés. Ha csúszik a befizetés, megtehetik, hogy arányosan csökkentett támogatást adnak, ez ok lehet a hőbörgésre. Másrészt el kell olvasni a szerződési feltételeket, ebben pontosan le van írva, hogy a lejárat után 3 hónapon belül utalnak. Sokan ezt elfelejtik, és ha emiatt gondjuk támad egy adás-vételi vagy hitelszerződésnél, akkor természetesen az OTP vagy a Fundamenta a hülye.


Gondold végig logikusan: ajándékba kapod évente a saját megtakarításod 30%-át. Amíg tart a megtakarítási időszak 1,5 - 4.5% fix kamatot kapsz rá, s nem csak a saját összegedre, hanem az állami támogatásodra is. A támogatás összegét egyébként emelni készül az állam.


Mi lehet ebben rossz?

42. adnilem01 (válaszként erre: 41. - Ministry)
2010. szept. 14. 10:43

Akkor ez jó hír. :)


Én még mindig vacilálok, hogy jó-e a megtakarítással kombinált hitel. Más fórumokon nagyon szidták a lakástakarékot ill. a fundát.

2010. szept. 14. 10:02

Tegnap voltunk annál a cégnél, amelyik a párom befektetését kezelte, és megerősítették, hogy ezeket a befektetéseket is elfogadják fedezetként, igaz a mostani értékén.

Viszont ha javul, a plusz pénzt kivehetjük, vagy előtörleszthetünk.

2010. szept. 14. 09:59

Jó reggelt!


Várom ma is a hozzászólásokat :)

39. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 34. - Nemmaci)
2010. szept. 14. 09:47
Csak egyenes ági rokonra. Testvérre, unokatestvérre pl. nem lehet. De bizony vizsgálják, nagyon is komolyan. Rengeteg visszaélés volt vele az utóbbi években.
38. nemmaci (válaszként erre: 36. - Adnilem01)
2010. szept. 13. 14:29

szia!

Mi 3500000 Ft-ot vettünk fel 25 évre, ennek a részlete 23000 havonta + 16000 Ft megtakarítást fizetünk. A megtakarításból kb 11 év alatt jön össze a hitel összege, akkor tudjuk majd kifizetni.

Mi már ez előtt 2 évvel elkezdtük fizetni a megtakarítást, így már csak kb 9 év van vissza.

A hitelnél csak kamatot fizetünk, tőkét nem törlesztünk, az Axa banknál vettük fel. A befektetésünk egy Uniqua biztosítós Flex invest biztosítás, különböző befektetési lehetőségek közül lehet válogatni.

Egy közvetítő cégen keresztül intéztük a hitelt, szerintem érdemes utána nézni.


Egyébként teljesen igazad van, hogy jobban megérte mikor még lehetett visszaigényelni, de ha belegondolsz, amit befizetsz, az neked kamatozik a befektetésben.

Érdemes annak is utána nézni, hogy pl a fulával hogy jön ki a hitel, mert ott nem vették el az állami támogatást.


Sok sikert!

37. Ministry (válaszként erre: 36. - Adnilem01)
2010. szept. 13. 14:01
Ez engem is érdekelne.
36. adnilem01 (válaszként erre: 30. - Nemmaci)
2010. szept. 13. 14:00

Priviben megírnád hogy pontosan milyen volt, ill. a mostanit hol vetted fel?


Nem gondoltam, hogy ilyen hamar be lehet törleszteni a megtakarításból.

Sokan abból indulunk ki, hogy "drágább" a hitel. Ezt annó enyhítette, hogy az életbiztosításból is lehetett adót visszaigényelni, de már az sincs.

35. Ministry (válaszként erre: 34. - Nemmaci)
2010. szept. 13. 13:58
2 hete és 3 napja már a férjem :)
34. nemmaci (válaszként erre: 33. - Ministry)
2010. szept. 13. 13:57
akkor akár a párodra is átírhatjátok, hogy ne legyen gubanc a kifizetésnél, igaz, hogy csak ha jól tudom hozzátartóra lehet átírni, de elméletileg senki sem vizsgálja
33. Ministry (válaszként erre: 32. - Nemmaci)
2010. szept. 13. 13:51

Azt szánjuk annak.

Most jár le év végén.

A párom befektetése szintén.

32. nemmaci (válaszként erre: 31. - Ministry)
2010. szept. 13. 13:50
kedvezményezettet bármikor lehet változtatni, de ami most van, az akár önerőnek is jó!
31. Ministry (válaszként erre: 27. - Nemmaci)
2010. szept. 13. 13:46

Fundamentám van.

Vagyis apukámnak, csak én vagyok a kedvezményezett.

Viszont a hitelnek a párom nevén kellene lennie, mert a bank szerint nem tudok kellő jövedelmet bemutatni a szerződésem miatt.

30. nemmaci (válaszként erre: 28. - Adnilem01)
2010. szept. 13. 13:40

igen

a 25 éves hitelemet kb 9 év alatt kifizetem

29. nemmaci (válaszként erre: 26. - Adnilem01)
2010. szept. 13. 13:40

miért ne lenne kedvező?

sokkal rugalmasabb, mint egy sima hitel

a megtakarítás miatt nyilván kicsit többet kell fizetni, de mivel a hitelt magát hosszú időre veszed fel, ezért annak alacsonyabb a törlesztése

egy 25-30 évre felvett hitelt is ki lehet fizetni 10-15 év alatt, persze összegtől is függ.

ha meg valami gáz van a keresettel a befektetésrész még mindig lehet szüneteltetni

28. adnilem01 (válaszként erre: 27. - Nemmaci)
2010. szept. 13. 13:36
Te ilyet vettél fel?
27. nemmaci (válaszként erre: 25. - Nemmaci)
2010. szept. 13. 13:33

érdemes bemenni érdeklődni

lehet fundamentával, otp ltp-vel vagy többféle életbiztosításos megtakarítással is kombinálni a hitelt

megéri, szinte az összes sokkal jobb, mint a sima annuitásos hitelek, amiket agyba-főbe hirdetnek!!

26. adnilem01 (válaszként erre: 25. - Nemmaci)
2010. szept. 13. 13:33
Én úgy tudom, hogy a megtakarítással kombinált hitel általában nem kedvező.
25. nemmaci (válaszként erre: 22. - Ministry)
2010. szept. 13. 13:28
ez egy bonyolultabb hitelforma, de több bank is forgalmazza
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook