Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vannak köztetek olyanok, akiket a saját szülei lenéznek, semmibe vesznek? fórum

Vannak köztetek olyanok, akiket a saját szülei lenéznek, semmibe vesznek? (beszélgetős fórum)


1 2
55. 258c8a41da (válaszként erre: 52. - 118ace9012)
2010. aug. 26. 19:06

Dehogynem,csak egy kis akarat kell és kitartás!Én is azt hittem,hogy sosem sikerül és látod,mégis!



Én már 10 éve elköltöztem otthonról,akkor még anyukám is élet.Hálistennek hogy akkor eljöttem,mert ma már megbolondulnék egy házban apámmal!Nemnagyon találkozun.Itthon vagyok már többmint 3 hete betegszabin torok,fül és tüdögyulladással,de még egyszersem kérdezte meg,hogy hogyvagyok!Nem jön mert nemérdeklem..Ha idetéved akkor meg kötekszik.Bár képes sokszor 5 percenként hivogatni és kötekedni,ba*gatni engem.

54. iemma (válaszként erre: 53. - 118ace9012)
2010. aug. 26. 18:44
Nekem is nehéz volt elköltöznöm otthonról, anyám mindennel próbált zsarolni, csak el ne menjek. Most, hogy másik városban lakunk és csak hetente, kéthetente lát, sokkal harmónikusabb a kapcsolatunk. Folyton hív, készül mindenféle finomsággal ha megyek. Elmondtam neki is, mikor azzal idegelt régen, hogy ha valami baja lesz az az én lelkemen szárad, hogy nem érdekel, felnőtt ember aki csak magáért felelős és nem én vagyok az anya, hanem fordítva. Akkor nézett, de szerintem elgondolkozott. Azóta sokkal önállóbb. Mikor otthon laktam nem járt se boltba, se postára, sehova. Mostmár érdekes módon el tud menni.
2010. aug. 26. 13:54

Egyébként én soha nem irigyelltem senkitől semmit,de amikor látok egy családot nagyszülőkkel ahol összetartanak, szeretik és segítik egymást, mindig eszembe jut, ha ez nekem is megadatott volna...

Én igyekszem összetartani a családot, a lányom szülinapján is és karácsonykor is többfogásos menüvel készülök, az egész rokonságot leültetem, hogy együtt legyünk. A lányom ne azt lássa, hogy mindenki széjjel húz, mindenki szapulja a másikat... Ennek ellenére anyám egyetlen ilyen összejövetelen se vett részt mert ő evvel meg avval nem ül le egy asztalhoz. Mintha ez is róla szólna... Hogy lehet valakinek ennyi agya?! majd kiváncsi leszek mint mond majd a gyerekeknek ha megnőnek... Sajnálatos, de a lányom azt hiszi neki egy nagymamája van, hiába magyarázom neki hogy kettő mama is van, mutatom a fényképét, de nem tudja miről beszélek... és ez sem érdekli anyumat... De én már nem futok utána, talán egyszer majd kapcsol.Csak nehogy késő legyen...

2010. aug. 26. 13:41
Megnéztem a képeidet, nagyon csini vagy! Én nyamvadt 5 kilótól nem tudok megszabadulni, nemhogy többtől! Gratulálok!
2010. aug. 26. 13:37
Egyébként engem anyu 20 évesen akart megverni utoljára... Na akkor megfogtam a kezét, hogy innentől kezdve ezt már azért nem hagyom. Hányszor megvert csak azért mert "rossz" napja volt! Jól meg is lepődött, hogy egyszer ellenkezni mertem. Legalább többet nem emelt kezet rám. :-) Bár nem sokra rá el is költöztem otthonról...
50. 258c8a41da (válaszként erre: 45. - Lina13)
2010. aug. 26. 13:36
Most 12 éves a fiam.Torka szakadtábol orditott!
49. 118ace9012 (válaszként erre: 44. - 258c8a41da)
2010. aug. 26. 13:31

Te jó ég, ez nagyon durva! :-( Sajnálom, hogy ilyen dolgokat kell megélned! Én nem biztos, hogy ezek után szóba álltam volna vele! Valahogy pedig a fiadat is ki kellene szakítani a vonzásából mert ez így nem vezet jóra... Azt játsza szegény gyerek előtt, hogy hogyan kell alázni az anyját?! Szegény biztos jól össze lehet zavarodva...

Egyébként nekem nagyapám ilyen. Azt hiszi pénzért bármit bárkivel megtehet. Egyszer azt mondta nekem, ha ezt vagy azt nem csinálom meg, akkor nem hagyja rám a vagyonát. Mondtam neki, hogy pénzért szeretetet nem tudsz venni, vagy szeretnek magadért vagy sehogy, egyébként is hagyd valami jótékonysági intézményre a pénzed mert engem rohadtul nem érdekel. Na akkor jól berágott első nekifutásra, azóta meg mintha kicserélték volna. Soha többet nem hozta szóba. Örül ha megyünk, ha felhívom, nem követelőzik.

48. iemma (válaszként erre: 44. - 258c8a41da)
2010. aug. 26. 13:13
Ezek után én is biztos megszakítottam volna vele minden kapcsolatot. 30 év felett nincs az az ember akinek hagynám, hogy kezet emeljen rám. Ráadásul ez a fiadban is milyen nyomot hagyhatott, hogy megverték az anyját. A legnagyobb büntetés az lenne számára, ha eltiltanád tőle a gyereket és nem befolyásolhatná, nem fordíthatná ellened.
47. iemma (válaszként erre: 27. - Johannia)
2010. aug. 26. 13:03
Az önismereti könyvek nekem is sokat segítettek, meg hát a barátok, akiket ma már közelebb érzek magamhoz, mint a családomat. Ill. anyámat meg bátyámékat, mert mostmár párom a családom, meg a pocaklakónk.
46. 10ee523fed (válaszként erre: 43. - Lina13)
2010. aug. 26. 12:41
Az én anyukám már nyugdíjas, akár segíthetne is, de ő elvárja, hogy rá is főzzek, tegnapelőtt azon sértődött meg, mert nem mostam ki az ágyneműjüket. Én öt emberre dolgozok nap mint nap, ők csak ketten vannak, nehogy már...Lenéz, mert a Húgom szerinte többre vitte, külföldön dolgozik, se kutyája se macskája, de semmit fel se tud mutatni. Az hogy nekem két gyerekem van, tisztességesen nevelem őket, normális párkapcsolatban élek, fájó neki, irigy. A nevelőapám egy alkoholista, az nem baj, egy szóval se lehet megbántani... A gyerekeim gyűlölik, ha iszik nem tud viselkedni.
45. Lina13 (válaszként erre: 44. - 258c8a41da)
2010. aug. 26. 12:10

Úristen! :(


Hány éves a fiad? én biztos megszakítanám vele a kapcsolatot!!! Nem ember az ilyen!

És a párod mit szólt hozzá? :((( szegénykém :(

44. 258c8a41da (válaszként erre: 30. - 118ace9012)
2010. aug. 26. 11:42

Cija Drága!


Dehogy gondolkodna el!Neki hatalma van mindenki felett..azthiszi magáról,hogy ö az úr!Amit ö akar azt bizony véghez viszi...bármi(!!!!)áron!

4 éve ugy MEGVERT,hogy tiszta kék lett az egész arcom!Aztsem tudtam hogyan sminkeljem magam,hogy ne láttszon!


És mindezt azért mert ki mertem kapcsolni a mobilomat a meló után,hogy pihenjünk kicsit.Ezért jött nekem!Még ha tényleg oka lenne ilyesmit müvelni...de nemhiszem,hogy ilyen miatt kell az embert agyonverni.A fiam szeme láttára!

43. Lina13 (válaszként erre: 35. - 10ee523fed)
2010. aug. 26. 11:07

Az én anyukám dettó ugyanez... :(

Ha én nem keresem ő sem... De ha éhes itt vár a munkahelyem előtt... Nem sajnálom tőle, de örülnék ha egyszer azért jönne elém mert kiváncsi Danira...


Egyik reggel azért jött elém, hogy elmehet-e hozzám netezni, munkát nézni, egy csúnya veszekedés után... oda adtam neki a kulcsom. Mikor haza mentem minden nyomozás nélkül láttam hogy miket nyitott meg: Kölcsön bárlistásoknak, providetn, stb... :(

Nem változik. Pedig nem igaz hogy nem érzi hogy ez így nem jó.

42. Lina13 (válaszként erre: 32. - Johannia)
2010. aug. 26. 11:03
Dr. Csernus könyvei? róla mit gondolsz?
41. Lina13 (válaszként erre: 30. - 118ace9012)
2010. aug. 26. 11:02

De ez milyen már, hogy nem a jó dolgokat hanem a rosszat tanuljuk el tőlük, azt hogy hogy ne csináld? :(


Most hogy egyedül élek, nekem elsők a számlák, a bevásárlás, és ha ez meg van, hátra merek dőlni.

Otthon azt láttam hogy ma kaptunk fizetést, húst-hússal, számlákat a köv. hónapban is lehet fizetni, hónap végén még zsíros kenyérre se maradt... :( és ez komoly! :(

2010. aug. 26. 10:06
Én is erősen önbizalom hiánnyal küszködöm, főleg, hogy mindig tesz rám valami degradáló megjegyzést. Én nem akarom, hogy a gyerekeim is ugyanezt éljék át felnőtt korukban, ezért én minden kis apró hülyeségért megdicsérem őket. "Ne dicsérd még elbízza magát" és gyorsan mond valami negatívat a gyerekre, hogy neki legyen igaza. Ezek az emberek akik csak önmagukat látják, másokat nem el sem tudják képzelni mekkora fájdalmat tudnak okozni. Az a baj, hogy nem is érdekli őket. Szégyen bevallani, de még így 33 évesen is szoktam sírni anyám rosszindulatú beszólásai miatt.
39. 04e95f637a (válaszként erre: 38. - 118ace9012)
2010. aug. 26. 10:03
ez az,hogy csak egy oldalról tudnak,dolgokat!Ez a kurva pénz,megmérgezte őket!Nekik már nem ember akinek nincs annyi,mint nekik!Most is azon fáj a fejük,hogy nem mentek idén nyaralni!Mindig azon versenyeznek,kinek van jobb,több...nekem ebből marhára elegem van!Persze,hogy szerettem aput,mert ő EMBER volt,mindenkihez volt egy jó szava,és az utolsóját is odaadta bárkinek!
38. 118ace9012 (válaszként erre: 36. - 04e95f637a)
2010. aug. 26. 09:58

Igen, ő is féltékeny volt apura mindig. Most, hogy apu meghalt augusztusban tavaly, már nincs kivel versenyeznie, így nem is jön...

Na igen, élettársak, semmit nem tudnak,csak az egyoldali verziót, így jobban tennék,hogy nem kotyognak bele a dolgokba. Te esetetben meg aztán nagyon durva, persze, hogy szeretted Édesapád és hiányzik!

37. 118ace9012 (válaszként erre: 35. - 10ee523fed)
2010. aug. 26. 09:54
Detto :-(((
36. 04e95f637a (válaszként erre: 34. - 118ace9012)
2010. aug. 26. 09:53
Én nem vagyok amúgy gyenge,de jelenleg nagyon szar időszakomban kapott el,ami teljesen legyengít,és felőröl! :((( Most vagyok gyenge,így is ordítok vele,mert másképp nem hallgat meg!Nem tudom belőle kiszedni,mi a baja?Morog,és már olyan csúnyán beszél velem,hogy hallatlan!Tegnap kezet akart rám emelni,de elkaptam a kezét,és megmondtam neki,ha eddig nem ütött meg,most meg ne próbálja!Ha apu élne nem lenne ez!Vele nagyon jó volt minden!Ő szeretett,foglalkozott velem,beszélgettünk sokat,vele lehetett nevetni,ő mindig védett...anyám utál,azért mert én emlegetem aput,és szeretem,még most is!Az élettársának ez nem tetszik,és már neki sem!Csak tudnám mi köze van hozzá?
35. 10ee523fed (válaszként erre: 34. - 118ace9012)
2010. aug. 26. 09:53
Sokszor az én anyám se jön hetekig, mert szerinte megbántom őt, de abba a pillanatba, ha kell neki valami, megjelenik. Rendszerint akkor jön a kritizálás, összeszedi ami kell, és már itt sincs. Más anyuka hozza a gyerekének a bontott csirkét, süteményt, ezt-azt, az én anyukám inkább elviszi...
34. 118ace9012 (válaszként erre: 31. - 04e95f637a)
2010. aug. 26. 09:40

Nekem is kikezdte már az idegeimet ez a helyzet! Szerintem látják rajtunk, hogy gyengék vagyunk, nekem az önbecsülésem nulla, régen mindent elviseltem, annyira vágytam a szeretetére... Erre mit kaptam? Csak még jobban belémrúgott...

Most mióta gyerekeim vannak, már nem hagyom, hogy roncsot csináljon belőlem! Inkább nem is jön... Pedig soha nem bántottam.

Látod, ő még arra se méltat, hogy idejöjjön veszekedni és előadná, hogy tuladonképpen mi a franc baja van.

33. Johannia (válaszként erre: 30. - 118ace9012)
2010. aug. 26. 09:40

Egyáltalán nem gáz, hogy teljesen máshogy akarod nevelni a gyerekeidet, mint ahogy veled bántak.


Az emberek kétféleképp viselkednek: vagy beépítik a szülői értékrendet, nevelési módozatokat a sajátjukba vagy pedig teljesen elfordulnak tőle és a saját fefogásuknak megfelelően alakítanak ki valamilyet. Természetesen vannak olyanok, akik csak egyes elemeket vesznek át a szülőktől, amikkel azonosulni tudnak, amivel nem, azt elutasítják, és máshonnan hozzák, esetleg a férj családjának mintáját veszi át részben.... Ez tök természetes, és elég sok variáció van így.

32. Johannia (válaszként erre: 28. - Lina13)
2010. aug. 26. 09:30

Nekem a Ki vagy te? c. könyv segített sokat, plusz a pozitív gondolkodásról szóló könyvek. Ezek segítettek elhitetni magammal, hogy több vagyok, mint egy szerencsétlen senki. Ma már nem görcsölök annyit azon, ha elsőre nem jön össze valami.

Teljesen más lett a mentalitásom, jobban is érzem magam, jó dolgok történnek velem. Néha azonban még ma is előjön az önbizalomhiány, de olyankor kedvesem itt van mellettem és erősít...


Vagy esetleg olyan pszichológiai könyv, ami a szülő-gyerek kapcsolatot boncolgatja. Olvasgattam ilyen témájú könyveket is, és rávilágított pár dologra. Segített megérteni a viszonyunkat és kezelni is tudom. Címeket nem tudok, mert mikor mi akadt a kezembe, de a könyvtárak tele vannak lélektannal, pszichológiával foglalkozó könyvekkel.

31. 04e95f637a (válaszként erre: 30. - 118ace9012)
2010. aug. 26. 09:28
Nem vagy egyedül!Én az előbb is összevesztem anyámmal,meg tegnap is,és úgy ment el,az előbb tőlem,hogy azt mondta:holnap is jövök egyet veszekedni!Lehet,hogy ő jó poénnak szánta,de nekem marhára nincs ínyemre a dolog!francba bele az egészbe már!Komolyan elegem van belőle!
2010. aug. 26. 09:22

Sziasztok!


Istenem csajok, én azt hittem egyedül vagyok, akit le se sajnál az anyja!

LINA, mintha én írtam volna a soraidat! Nálunk azonban kiderült, hogy az örökös pénzzavar hátterében gépezés áll... Persze be nem vallaná. Segítséget meg nem fogad el ...

Nekem legjobban nem az fáj, hogy én nem érdeklem, hanem, hogy még az unokái sem... Lányomat nem látta egy éve, 2,5 éves, fiam két hónapos, őt még nem is látta, még a kórházba se jött be...

És én is úgy nevelem a gyerekeimet, hogy csak úgy ne, ahogy otthon! Ez azért tök gáz...

Britney, szerintem mindenképpen beszélned kellene apukáddal! Ez azért nem járja, teljesen aláássa a tekinteted a fiad elött! Ha valami gondja-baja van, mondja meg Neked! Értelmes felnőtt ember ilyet nem csinál! Talán ha befenyítenéd, hogy akkor többet nem engeded el hozzá az unokát, kicsit elgondolkodna.

29. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - 258c8a41da)
2010. aug. 26. 09:21
Nagyon együtt érzek veled!Anyámnak van 8 éve élettársa,és már belebeszélte,hogy én egy semmirevaló vagyok!Náluk is az a jó ember akinek van pénze!Oda nyalnak,ahol éppen van lóvé,pedig jól keresnek,meg van mindenük!Ők egy full gazdag család,nekem meg mindig annyim van,amire nekem szükségem van,ezért vagyok én egy semmirekellő!Mindig dolgoztam,jelenleg is tanulok-jó tanuló vagyok,ennek ellenére,úgy indítanak mindenhová,hogy úgysem sikerül!Nem tudom ennek,mikor lesz vége,de már kikezdték az idegrendszerem! :((
28. Lina13 (válaszként erre: 27. - Johannia)
2010. aug. 26. 09:05

Köszönöm édes vagy :)


Milyen önismereti könyvekre gondolsz ami segíthetne nekünk?

27. Johannia (válaszként erre: 25. - 258c8a41da)
2010. aug. 26. 08:53

pedig az vagy, lina is (a ti adatlapotokat néztem meg eddig). ne engedjétek, hogy teljesen tönkretegyenek a szülők titeket.


érdemes önismereti tréningre menni vagy akár önismereti könyvet beszerezni. nekem a könyv sokat segített, plusz kedvesem. de a mai napig önbizalomhiányos vagyok annak ellenére, hogy engem szeretnek a szüleim, viszont hatalmas elvárásaik voltak velem szemben mindig is.

26. Lina13 (válaszként erre: 19. - Taylor1977)
2010. aug. 26. 08:49

Azok alapján amit leírtál teljesen reális és nem borzasztó, hogy nem akarod hogy anyud veletek éljen.


Mióta külön élek anyutól szabadnak érzem magam. Ettől rossz ember lennék? nem hiszem.


Nálunk ez már generációs probléma sajnos... A mamám egy kemény asszony, és így nevelte anyut is, és anyu is engem, és nekem így kéne Danit is? hát neem...


A mama utálja a fiatalokat, mindent és mindenkit. Képtelenség volt kijönni vele mikor nem tudott magáról gondoskodni (anyagilag) és velünk élt. A végén már odáig fajult a dolog, hogy nem fürdött és bepisilt, nem azért mert beteg volt, csak lusta :( Az élő fába belekötött, csak mert unatkozott.

Büdös volt és elhanyagolt. Anyu megunta és bedugta egy öregek otthonába.


Először drasztikus megoldásnak tűnt, és haragudtunk anyura ezért, de ott megváltozott mama.


Örül ha lát minket, szeretettel fogad :)

Nem cseszeget minket semmiért :)

És ott nem hanyagolhatja el magát, nem büdös, sétáltatják, sokkal jobb színben van, komolyan mondom fiatalodott :D A haja is rendben van, rendszeresen jár oda a fodrász, és hát mama is megcsináltatja, nehogy már a Zsuzsának szebb haja legyen mint neki :DDD Megy ám bent a rivalizálás azért a pár szem pasiért :DDDD


Szóval neki jót tett.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook