Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van köztetek fogorvos, vagy olyan aki ért a "fogproblémákhoz"? fórum

Van köztetek fogorvos, vagy olyan aki ért a "fogproblémákhoz"? (beszélgetős fórum)

2010. szept. 10. 10:48
:) Semmi baj nincs, én is félreértettem!
10. andi6020 (válaszként erre: 7. - 808573c134)
2010. szept. 10. 06:31
Szerintem félreértettél valamit, nem akartalak megbántani, egész egyszerűen arra gondoltam, hogy reménykedek benne, hogyha beülök egy fogorvos székébe, az ért a fogproblémákhoz. Ennyi, amit mondani akartam, nem több. Bocsi, ha félreérthető voltam.
2010. szept. 9. 23:16
Igen,igen tudom, de most sajnos nem tudom megtenni...:(
8. Iviiiiii (válaszként erre: 1. - 808573c134)
2010. szept. 9. 22:56
Igen, mindenképp menj szájsebészhez és szedesd ki. Nekem is van ilyen bajom, már két fogam kint van.
7. 808573c134 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2010. szept. 8. 13:41

Először is köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt a témához!

Andi, természetesen nemcsak fogorvosok tudnak választ adni a problémámra, hanem asszisztensek is, akik pl fogorvos mellett dolgoznak, vagy valaki civil, aki hasonló gonddal küzd mint én, ezért fogalmaztam úgy, hogy válaszoljon aki orvos, és aki ért még hozzá!

Sajnos nekem is mondta már egy évvel ezelőtt a fogorvosom,hogy ki kell vésni a felső kettő b.fogamat, az alsókat meg kihúzni, mert azok már kinőttek.

Nem tudjátok, hogy külön-külön is meg lehet-e csináltatni az alsó és felső fogsort? Mert én az alsót hagynám utoljára (sajnos nem állok annyira jól anyagilag, hogy ennyi pénzt ráköltsek), és először jönne a felső fogsorom.

Tudom én is, hogy meg kell csináltatni, de annyira el vagyok keseredve látván az összeget, mennyit kell rá költeni.:(

6. Bocika 18 (válaszként erre: 1. - 808573c134)
2010. szept. 8. 11:46
Fogorvos nem vagyok ugyan, de hasonló problémával kezeltek.Nekem mind a négy bölcsességfogamat ki kellett operálni, mert nem tudtak maguktól kinőni. Ez még önmagában nem oldotta meg a frontfogaim össze-visszaságát, gyanítom, hogy neked sem ez a megoldás. Ki kellett húzni a felső egyik négyes fogamat , hogy hely legyen a ferdén állóknak. Nagyon nem akartam, de beláttam, hogy nem volt más lehetőség. 1 év 2 hónapig volt fent a fogszabályzó , remekül sikerült, egyáltalán nem látszik, hogy 1 foggal kevesebb van. Általában így kell helyet csinálni ilyen esetben. Pontos válasz úgy kaphatsz , ha csinálnak egy panoráma röntgent és megnéz egy fogszabályozásra szakosodott fogorvos, minél előbb.
5. Huncutka84 (válaszként erre: 1. - 808573c134)
2010. szept. 8. 11:44
Én ugyan nem vagyok fogorvos, de tapasztalatból mondom, h húzasd ki. Annak idején, mikor nekem felrakták a fogszabit, akkor azt mondták h nincs elég hely és kihúzták 4 fogam (sajnos nem a ölcsességeket)... aztán elkezdtek volna kinőni a bölcsességfogaim, de 1. nem volt helyük, így soksok fájdalom lett belőle végül műtét, 2. összetolták a többi fogaimat, így most kicsit kuszábbak mint anno a fogszabi elött.
4. 204b456479 (válaszként erre: 1. - 808573c134)
2010. szept. 8. 11:38

Szia! Én is ezzel a problémával állok szembe, ki kell húzni a bölcsességfogaidat, sajnos nincs más megoldás, mert nincs hely az ínyedben, ahova tolni lehetne a fogaidat, csak még nagyobb lenne a torlódás.

Sok szerencsét, nem fáj annyira a foghúzás! :-)

2010. szept. 8. 11:37
Általános fogásszal beszéltél, vagy olyannal, aki fogszabályzásra szakosodott?
2010. szept. 8. 11:34
Húúú, hát én nagyon remélem, hogy minden fogorvos ért a fogproblémákhoz.
2010. szept. 8. 11:31

Nagyon el vagyok keseredve, mert évek óta "növögetnek" a bölcsességfogaim, és ugyan az alsó kettő már majd' teljesen kibújt, de a fölsők még nem, csak fájnak és fájnak; ezáltal nyomják az első fogaimat ki,- illetve befele, vagyis mindegyik áll mindenfele. Ez csak egyre rosszabb lesz, mert nincs több hely a számban, a fogaim pedig nőnek, így egyre jobban kiáll 2 fogam. Azt szeretném megtudni, hogy mindenképpen ki kell-e vésni a bölcsességfogaimat ahhoz, hogy fogszabályzóval helyre lehessen állítani a kiálló fogakat; nem elég csak simán a 'szabályzót felrakatni, ki is kell ahhoz húzni fogat, hogy több hely legyen?

Nagyon kérem aki tud segítsen. Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook