Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van kérdésetek teherbeesésről, terhességről vagy bármiféle nőgyógyászati témában? Szülésznő(hallgató) szívesen válaszol fórum

Van kérdésetek teherbeesésről, terhességről vagy bármiféle nőgyógyászati témában? Szülésznő(hallgató) szívesen válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2017. szept. 10. 14:00

Sziasztok!


Nőgyógyászati kérdéssel fordulok hozzátok. Olyan kérdésem lenne, hogy egy Jangee nevű fogamzásgátlót szedek most. Az 1 havi most fog elfogyni, utána lesz a 7 napos szünetem. A kérdésem az lenne, hogy ha babát szeretnék, utána mennyi időt tartsak, hogy baba legyen? Nem szeretnék utána semmiképp szedni tablettát, mivel babát szeretnék. A gátló papírja szerint elég ha 1-2 tablettát nem veszek be, de gondolom, hogy több idő kell ahhoz, hogy teljesen kiürüljön a szervezetből.

Köszönöm a választ!

382. s.Nikolett80 (válaszként erre: 380. - S.Nikolett80)
2017. júl. 21. 13:35
Utána néztem. Már értem a dolgot.
381. youlcsi (válaszként erre: 378. - Mermancs)
2017. júl. 21. 12:17
ez engem is érdekel: tölcsérrel is ugyanez a helyzet? vagy az biztonságosabb?
2017. júl. 20. 07:35
Sziasztok. Remélem olvassa valaki. Az lenne a kérdésem, h tüszőrepedés után a hegestest meddig látható az ultrahangon? Úgy tudom, 10 nappal tüszőrepedés után már sárgatest látszik nem? Ha igen és bekövetkezik a terhesség, akkor a sárgatest nő?
2017. júl. 17. 17:56

Sziasztok, kérdéssel fordulok hozzátok. Május 27-én volt meg utoljára

07.03-án pozitivat teszteltem halványan, 07.07-én dokinál jártam aki csak a petezsák képletét látta azt is csak hüvelyin! 1hét mulva 07-14ére hivott vissza itt pedig 11mm szabályos petezsákot, de semmi mást vérzéskimaradás ideje 6hét 6nap volt itt.. de viszont a doki 5-6hetesnek mondta a mérete alapján 2hét mulva kell megint mennem de nagyon félek hogy akkor se lessz ott a babó :/ volt valaki így?

378. Mermancs (válaszként erre: 377. - Bartaldora)
2017. júl. 13. 07:43

Szia! Nem ajánlatos, mert a strandon viszonylag könnyű egy fertőzést összeszedni, mégha tamponnal is mész. Ha csak a napon fekszel meg zuhanyozni mész, abból gond nem lehet.


Üdv. Merci

2017. júl. 6. 14:30

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy menstruáció idején lehet-e strandra menni? Vasárnap készülök menni, viszont a napokban várom, hogy megjöjjön.

Várom a válaszokat!

376. Wecuska
2014. szept. 16. 10:59
látom nagyon rég nem megy ez a topik,de sürgős kérdésem lenne.Menstruáció előtt 3 nappal teherbe lehet esni?
2014. márc. 23. 17:39
Szia,nekem annyi kérdésem lenne,h 17 hetes lombikos terhes vagyok,az előző azért ment el,mert túlizgultam az egészet szó szerint.Most is volt az elején,és most újra előjött,ez az izgatottség,aminek rögtön fizikai tünete van,és az okát nem tudom.Voltam párszor kinezologusnál,de így nehéz beszélni rola,ha nem tudom az okot.Félek,nehogy baj legyen most is,hiába probálok kikapcsolodni,ált egyedül vagyok otthon,és minnél jobban nem figyelek erre,annál jobban kijön.Tudom,h ez inkább lelki dolog,de kiváncsi vagyok a véleményedre..
2014. márc. 9. 20:28

sziasztok!

Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy egy későn bevett tabletta miatt teherbe essek?


A 10. tablettát elfelejtettem időben bevenni, szóval egy hétfői napon kb. este 9-10 között kellett volna bevennem, de csak másnap azaz kedden este jutott eszembe, de addigra már túl voltam két aktuson. Tehát az utolsó tabletta szedésétől kb. 47 óra telhetett el, mire észbe kaptam!Mercilont szedek kicsivel több mint két éve, eddig nem nagyon fordult velem elő ilyen.Úgy tudom h 36 órán keresztül meg kell maradni a fogamzásgátló hatásának, ugye egyszer 24 óra(minden nap azonos időpontban való szedés) illetve a 12 óra (12 órán belül akármikor pótolható). Már szerintem kezdem beképzelni magamnak a beágyazódás jeleit, mintha feszülne a hasam, de fel is vagyok püffedve egy kicsit, egy pár nappal ezelőtt a mellem is picit nagyobb lett...szóval ilyenek!Nagyon rá vagyok stresszelve, h nehogy terhes legyek! Két tesztet megcsináltam, mindkettő negatív, ez az eset február 25-én történt, szóval még csak 12 napja.De most kell megjönnie márc. 11-12 körül. Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy terhes vagyok?Ahogy olvasgatom a hasonló cikkeket, egyre jobban bevonzom ezeket!

373. Derya (válaszként erre: 372. - Juhász Ági)
2013. nov. 30. 23:00
szívesen. :-)
372. Juhász Ági (válaszként erre: 371. - Derya)
2013. nov. 30. 22:50

Szia Derya!

köszönöm szépen a választ,így könnyebb lesz elindulnom :)

371. Derya (válaszként erre: 370. - Juhász Ági)
2013. nov. 30. 22:43

szia!

onmagaban csak a magas TSH is okozóható vetélést.

viszont ha csak ez a baj, akkor az konnyen es gyorsan orvosolhato.

szerintem mindenkeppen fel kene keresned egy endokrinologust, a TSH-d beállitása végett, hiszen a TSH-nak a teherbeeséshez illetve a baba egészséges fejlodéséhez 1 és 2 kozott kell lennie.

ha mást mondanak, ne hidd el!

drukkolok, hogy mielobb sikeruljon és te is boldog anyuka lehessél. :-)

2013. nov. 30. 20:00

Sziasztok!

Nekem a barátnőm mondta regisztráljak ide,mert talán sikerül okosabbnak lennem,mert itt sok tanácsot,segítséget kaphatok.

Az az én bánatom,hogy már 3 vetélésem volt:(

Az elsőnél nem szedtem semmit aztán elöntött a vér és elvetéltem még a 10.héten.A másodiknál már szedtem femibion 800-at,bevéreztem és sajnos így is elvetéltem a 7.héten,műtét lett a vége.A harmadiknál már szedtem femibion 800-at,magne B6 és utrogestant a fekvésen kívűl nem csináltam semmit.Már volt szívhang is amikor megint mentem uh-ra már nem volt sajnos ez is műtéttel végződött.Teljesen kikészültem és még ma is nehezen bírom.Sajnos már 37 éves vagyok és szeretném ha már lenne de nem görcsösen.A dokim mindezek után most kért egy vérvizsgálatot(csak most!!)amin mindenem tökéletes csak az antitest szűrésem pozitív.A savóban ollo-anti D ellenanyag mutatható ki.A vércsoportom A negatív.Erre a dokim azt mondta ez hülyeség.És még a TSH 5,960!Mindezek után azt mondta küldjük el az apát ondó vizsgálatra és engem meg a belgyógyászatra.Nem tudom mitévő legyek váltsak orvost vagy miért várta meg a 3 vetélést?????Segítsetek sajnos fizetni nem tudok sehol mert 20 év után munka nélkül maradtunk és én már dolgozom de a férjem még nem és kicsit össze kell szednünk magunkat.Talán van valakinek hasonló tapasztalata vagy ötlete?köszönöm

2013. nov. 25. 21:22

Nekem egy olyan problémám van, hogy a legutóbbi menzeszem óta már másodszor jött meg a menzeszem. Az első, a rendes, 5 napos volt, a többi kettő ilyen 1-2 napig tartott, úgy, hogy közben szedem a gátlómat. Elképzelhető, hogy letapadt a menzeszkor a cucc valahova, és most az jön ki, vagy valami rendellenesség lehet?

Tud valaki valamit tanácsolni, hogy mi lehet ez?

368. d71ef05a8e (válaszként erre: 366. - Cb4d6e9d49)
2013. jan. 2. 13:08

Ne haragudj, hogy beleokoskodok, de a fórumindító már nem fog válaszolni, már nincs fent a hoxán....


Amúgy nagyon-nagyon gonosz tőlem, tudom, de egy szülésznőhallgatóban miért bíznál meg jobban, mint egy orvosban? Én legalábbis, amíg még csak egyetemista voltam, sosem mertem volna venni a bátorságot, hogy másoknak szakmai tanácsokat osztogassak, pláne úgy, hogy tapasztalatom még semmi, max. tankönyvi oldalakról tudok információt szerezni.... olvasni meg mindenki tud.

367. d71ef05a8e (válaszként erre: 365. - Babici)
2013. jan. 2. 13:06

Ha depressziós vagy, akár amiatt, hoyg nem jön össze a baba, akkor azt tényleg érdemes lenne kezeltetni, mielőtt teherbe esnél, könnyebb lenne mindkettőtöknek, a babának és neked is. ha más ok miatt nincs étvágyad, azt is ki kellene deríteni, mert egy roszzul táplált szervezet nem éppen a legideálisabb fészek a kis jövevénynek.


nem tudom, mit jelent a jópár hónap próbálkozás, hármat is jelenthet és 9-et is, mindenesetre hacsak nem jársz benne jócskn a korban, ne türelmetlenkedj, az nem úgy van, hogy most eszemeb jutott, hogy szeretnék babát, de akkor rögtön legyen is. Másnak sem sikerül feltétlenül azonnal.


Addig minden várakozással eltelt hónapot hazsnálj ki arra, hogy a legjobb formába lendtsd magad: táplálkozz jól, pihenj eleget, fűzd még bensőségesebbre a kapcsolatot a pároddal, vegyél részt programokon, élvezd az életet.

2013. jan. 2. 12:14

Tisztelt fórumindító!Kérem tanácsodat!

Az ún. szülés indító koktéllal kapcsolatban..A homeopátiásra gondolok.Olvastam róla a neten.Hatékony?Pontosan mit és mennyit-szakember szerint-mármint szerinted?Köszönet!

365. Babici
2012. aug. 10. 11:46

Sziasztok remele annak ellenere,h 1eve volt itt az utolso bejegyzes valaszt vagy informalast sikerul begyujtenek! Jo par honapja probalkozunk de nem igazan jott eddig ossze,h terhes maradjak. Az orvosom szerint nincs baj. Majd csak ha mar 1eve probalkozunk sikertelenul akkor beszelhetunk problemarol es mind kettonk kivizsgalasarol.

A masik bajom,mert mostmar tenyleg kezdek bele faradni 6honap alatt 9kg-t fogytam mindenfele kura nelkul es ez mar kezd engem is aggasztani nem csak a kornyezetemet. Nem tudasosan csinalom csak 1x.en nem vagyok ehes amikor meg igen eszek valamit es kesz. Szoval ennek lehet valami koze ahoz,h nem sikerul teherbeessek? Koszonom valaszotokat elore is!

364. niki607
2011. máj. 11. 11:51
Sziasztok, hogy essek teherbe ha a párom nem akarja, azt mondja dacból nem pedig ez minden vágya és ha bejelenteném neki örülne ezt tudom.
2011. febr. 18. 13:48
Sziasztok most találtam ide,de sajnálattal tapasztaltam,hogy későn mert Vikus88 már töröltette magát!Sajnálom!
362. Hangucita (válaszként erre: 359. - Hangucita)
2011. jan. 18. 04:00
Sziasztok, nekem kozben kiderult hogy lupus antikoagulans szindromam van, magyarul valami autoimmun ize ami trombozist okoz, emiatt lehetett a veteles is. Most jol be vagyok fosva hogy mi van ha ebben a honapban osszejott hiszen ez eleg komoly riziko a terhessegre ha jol ertettem a 2. trimeszter vegeig akar. A doki ujabb vizsgalatokat rendelt el, de tovabbi ket hetig nem fogok tudni ujat. . :( Azert ha tudtok valami biztatot irni kerlek irjatok! Koszonom es sziasztok!
361. bea0917
2010. dec. 28. 14:55

Kedves Vikus!


Fél évig szedtem Azália fogamzásgátlót endometriózis-gyanú miatt. Most hagyom abba az utolsó levelet, mert babát szeretnénk. Sok helyen olvastam (itt is) hogy 3 hónapot ajánlatos várni ilyenkor, de én félek, hogy addig is rosszabbodik az endometriózis állapota. Így sem biztos, hogy egyáltalán összejöhet a baba emiatt.. :( Mit tegyek? Elevitet és Forever Multi Maca-t javasoltak már mostani szedésre.


Előre is köszönöm a segítséget! Bea

360. Syssi84
2010. dec. 27. 17:57

Üdv !


Mi szeretnénk babát a párommal ,de még nem jött össze i. Igaz csak 3 hónapja próbálkozunk ,de még nem akar . Mostanában sajnos amikor együtt vagyunk kicsit csípő érzést érzünk mindketten . Lehetséges ,hogy nem illik össze a ph -ánk ? Ezt olvastam valahol . Előfordúlhat ,hogy ez miatt nem sikerül ?


Előre is köszönöm a választ.

2010. dec. 5. 22:08

Sziasztok,


Szia Vikus,

orulok hogy a forumra talaltam! kulfoldon elek es jo hogy legalabb igy magyar nyelvu tanacsot kerhetek! Elore is koszonom.

Augusztus vegen missed abortust vegeztek rajtam 7 hetes babat vesztettunk el a parommal. A doki genetikai vizsgalatokat javasolt rajtunk mert a babanak 69 kromoszomaja volt, es azt mondta hogy trombozis alakult ki, es hematomam is volt ami egyre nott es korbekuszott, szinte korbeolelte a petezsakot. Azt mondtak a baba eredmenyeire hogy elegge lehetseges hogy ikreknek indultak, de az egyik koran elment -6 hetes UH egy kis dobogo szivet mutatott- es a masik baba aki tovabb elt, megtartotta a felet az o kromoszomainak.

Nagyon dragak a genetikai vizsgalatok amiket felirt hogy nalunk trombozishajlamot es nemtudom meg mi egyebet nezzen a tovabbi vetelesek megelozesere.

Nekem immar a 3. ciklusomon tul orommel jelentem 28 napra jott meg ujra, es a ciklus.hu dec 4-re irt ovulaciot, ami ugye tegnap volt.

Tegnap delben pici verzest tapasztaltam inkabb barnazast, utanaolvastam es azt talaltam hogy ez ovulacios verzes lehet. Tehat akar jelentheti azt is hogy nemcsak hogy visszaallt a rend, de oramupontossagu lett ugy tunik. Soha nem volt elotte ovus verzesem, de a ciklusom mindig 28 napos volt. Most a MA utan a mensim kevesbe fajdalmas is lett:)

Szoval a kerdesem hogy szerinted bele merjunk-e vagni az ujabb terhessegbe a vizsgalatok megcsinalasa nelkul (a vervizsgalatot meg fogjuk csinalni, hormonszint stb).

Az itteni doki -latinamerikaban elek- nagyon erolteti a genetikai vizsgalatokat de en belul erzem hogy nincs baj csak rossz szerencse volt.. es nagyon bizakodom a szuperjo ciklusom miatt.


Mindketten a huszas eveink vegen jarunk, mar joideje szedek extra adag folsavat es elevitet a doki javaslatara.


Szivesen fogadom a velemenyedet, velemenyeteket, nagyon kivancsi lennek tudtok-e valamit a 69 kromoszomarol, milyen mas indok lehetett ennek kialakulasara stb. es NAGYON koszonom elore is!!


Udv, Hangu :)

358. 65b7296539 (válaszként erre: 301. - 0b3a2e43a1)
2010. nov. 28. 19:12

Szia Vikus,


Örömmel értsítelek, hogy 11-én megszületett a kislányom. Nagyon sokat segítettek a tanácsid, bár a kitolásnál kellett a segítség, mert először nem jól nyomtam. Szerensére, egy tüneményes szülésznőt fogtam ki, aki rengeteget segített.Még a gátmetszést is megúsztam!

Hát igen, a doki is rásegített a végén, úgy, ahogy írtad,de az nem is volt olyan vészes, inkább már majdnem én akartam! :)

A legjobban arra emlékeztem, hogy ne kiabáljak! :)

Szinte egy hangot sem adtam, így el sem akarták hinni, hogy vannak fájásaim, és meg is dicsértek, hogy fegyelmezett vagyok.:)


Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget!


Üdv,


Rita

357. kingi7
2010. nov. 20. 21:26

Nekem 2 kérdésem lenne...

Igaz-e hogy az első terhesség után könnyebben teherbe lehet esni a másodikkal?


Normális-e,hogy terhesség után a mensi sokkal több és hosszabb?(minden egyes alkalomra gondolok, nem egyszerire)

356. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 352. - Zsó86)
2010. nov. 15. 19:28
szió! sztem ha a doki azt mondja,minden rendben,akkor ne aggódj:)a kis barnázás még nem vészes..nem kell tőle nagyon pánikolni..de gondolod te is beszélj Hamvas doktorúrral.. bár sztem ő is azt mondja,ha nincs különösebb oka, akkor nem kell aggódni:)
355. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 353. - "Trudi")
2010. nov. 15. 18:58

szia!


fuhh...hogy őszinte legyek, én a hőmérőzéssel sosem foglalkoztam...:S sem gyakorlatban sem tananyag ként...:S mióta próbálkoztok babával? mert ha nem rég óta, sztem egyelőre még ne hőmérőzz..csak bumm bele:) már bocsánat a megfogalmazásért, de sztem az megy jól, ami abszolút magától megy... nem vizsgálgatás,stresszelés melett.. még sztem 2-3 hónapig ne hőmérőzz, csak szeressétek egymást ahogy kell... oké,dátumot figyelni lehet... de görcsölni rajt felesleges...

de ha esetleg tényleg választ vársz, akkor

[link] Kérdezz Tőle! :) Segíteni fog:) Ő sokkal többet tud,mint én:) Pussz

354. "Trudi" (válaszként erre: 353. - "Trudi")
2010. nov. 10. 21:45
Ja és csináltam tesztet tegnap ,negatív lett.Elvileg legkorábban pénteken kellene megjönnie.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook