Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A terhesség hányadik hetében érdemes elmenni nőgyógyászhoz, miután a teszt pozitív lett? fórum

A terhesség hányadik hetében érdemes elmenni nőgyógyászhoz, miután a teszt pozitív lett? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 28. 22:23
Most veszem csak észre, hogy ez már egy több, mint 2 éves topik!:D Remélem a terhesség rendben lezajlott, s immáron van egy 1,5 éves gyönyörűséged.:)
15. jane2011 (válaszként erre: 12. - Angica0901)
2011. okt. 28. 22:21
Mivel volt már méhen kívüli terhességed én a helyedben elmennék minél hamarabb, mert van némi ismétlődési kockázat. Ha kekeckednek elmondod a kórtörténeted és nem fognak többé.
2009. aug. 15. 09:39
Én 5 hetesen voltam, de nem UH-ztak meg, csak jóval később, szóval a 10. hét környékén szerintem. (De bepróbálkozhatsz kicsit előbb, nekem a 9. héten volt az első UH.)
13. 5e48d37001 (válaszként erre: 12. - Angica0901)
2009. júl. 27. 16:59

Nálam is ez volt,féltem,hogy a vizsgálattal megbolygatják,viszont nagyon szerettem volna tudni,hogy mi a helyzet a terhességgel.

A pozitív teszt után 2 héttel mentem orvoshoz,de nem tudta kitapintani,csak az ultrahangon lehetett látni a petezsákot.

Szerintem várj még vele 1-2 hetet.

2009. júl. 27. 16:15
Itt Görögországban nem tudom hogyan működnek a dolgok. Nővérem azt mondta, várjak vele még legalább két hetet. Egy hete késik (soha nem szokott, mindig inkább korábban jött meg), és ma megcsináltam a tesztet, ami pozitív lett. Nagyon szeretnék túl lenni az első orvosi vizsgálaton, és azt hallani, hogy minden rendben van, mert két babát már elveszítettem, az egyik méhen kívüli volt, a másik rá két évre vetélés. Egy petevezetőm van, és rettegek attól, hogy valami gond lesz. Igazából nem bíztam abban, hogy ennyire gyorsan teherbe esek, hiszen míg másnak 2 petevezetővel 100% esélye van, addig nekem csak 50%. Félek dokihoz menni, mert azt mondják, a vizsgálat miatt elveszíthetem, viszont szeretném hallani, hogy minden rendben. Szóval: várjak még, legyek kicsit türelemmel?!
2009. júl. 27. 14:41
Amúgy magánúton bármelyik nőgyógyász fogad.Ha nem tudja kitapintani,akkor hüvelyi ultrahang,utána ír egy ajánlást amit a trehesgondozóba magaddal kell vinned miután betöltötted a 8 hetet.
2009. júl. 27. 14:37

Én ugy mentem oda hogy késett a vérzésem,de nagyon görcsöltem.Mintha meg akarna jönni de mégsem jött meg.Nem tudtam konkrétan hogy terhes vagyok csak gyanakodtam.Megvizsgált hüvelyultrahanggal és közölte 6 hetes vagyok.Ez 7 éve volt.

Szerintem ezt orvosa válogatja.És hozzáálás kérdése is az orvos részéről.Még engem szó nélkül megvizsgált a barátnőmet elzavarta.Persze nem ugyanannál a dokinál voltunk.


Az igaz hogy fiatal terhességnél van veszély a vetélésre egy vizsgálat során.Ebben igazat adok.

2009. júl. 27. 14:36
Sziasztok!Én most szerdán megyek,és a kalkulátor szerint csütörtökön lépek a 8 hétbe.De az első babámnál már 6 hetesen mentem és az orvos bár meg kérdezte mit lásson ő most,de az uh szépen mutatta és táppénzre is vettek a munkám miatt.A 2 babámnál 8-10 hetesen mentem nem tudták pontosan megállapítani.
2009. júl. 27. 14:35
kb.10.hétnél már hajlandóak fogadni
2009. júl. 27. 14:34
én 5 hetesen voltam elöször, akkor egy édes kis pötyi látszódott.Majd 2 héttel később már volt szívhangja is.Ha nincs semmi probléma, akkor ráérsz 6-8 hetesen menni.
2009. júl. 27. 14:33
Ha már késik 2 hetet vagy hármat.
2009. júl. 27. 14:31
Én a 6. héten voltam magándokinál.A terhesgondozóban, viszont a 8. hét előtt senkit nem regisztrálnak,legalábbis nálunk nem.
2009. júl. 27. 14:31

Engem még a 6. héten is elzavartak, hogy mit akarok: mit lásson?


A rosszabb gépek: még nem is látnak semmit ilyenkor: ez tény és való.

AZt mondta: valamikor a 8-10. héten menjek vissza.

2009. júl. 27. 14:30

ez engem is érdekelne

és gratula a kismamáknak

2009. júl. 27. 14:29
a 3-4 . hét előtt semmiképpen..
2009. júl. 27. 14:28
A terhesség hányadik hetében érdemes elmenni nőgyógyászhoz, miután a teszt pozitív lett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook