Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van kérdésetek teherbeesésről, terhességről vagy bármiféle nőgyógyászati témában? Szülésznő(hallgató) szívesen válaszol fórum

Van kérdésetek teherbeesésről, terhességről vagy bármiféle nőgyógyászati témában? Szülésznő(hallgató) szívesen válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
443. s.Nikolett80 (válaszként erre: 442. - Bartaldora)
2018. ápr. 24. 20:21
Igen. De ez az érték jó. Volt hormonvizsgálatod is?
442. bartaldora (válaszként erre: 441. - S.Nikolett80)
2018. ápr. 24. 19:21
A legutóbbi ellenőrzés szerint jó volt, ha jól emlékszem, 2 körül volt. De majd ha legközelebb lesz ellenőrzés, megkérdezem az értéket is, ha nem mondja a doktornő. Elképzelhető, hogy ez mellé a gyógyszer mellé kapok olyan gyógyszert is, amitől megmarad a baba?
441. s.Nikolett80 (válaszként erre: 440. - Bartaldora)
2018. ápr. 24. 15:41
Attól függ mekkora az érték. A TSHnak 2,5 alá kell mennie, még jobb, ha 2 alatt van. Én 2,4-el lettem terhes, de sajnos a terhesség alatt egy hónap alatt hirtelen felugrott 4,85-re és a hetedik hét körül el is vesztettem a babát. Tény, hogy ha magas, akkor nehezebb teherbe esni és nagy a vetélés kockázata is. Ha terhes leszel megemelik az adagot majd.
440. bartaldora (válaszként erre: 388. - S.Nikolett80)
2018. ápr. 23. 20:02

Kedves Niki!


Kérdésem, hogy kiderült, hogy pajzsmirigy problémám van, már szedek rá gyógyszert, ez mennyire befolyásolja a teherbeesést? A gyógyszert szednem kell, így tudom kordában tartani a pajzsmirigy működést. Viszont a pajzsmirigy orvos mondta, hogy nehezen, a nőgyógyász orvos meg azt mondta, hogy könnyen terhes lehetek. Melyik lehet az igaz?

439. s.Nikolett80 (válaszként erre: 438. - Supergirl89)
2018. ápr. 8. 19:30
Amíg nincs menzesz addig van remény. :-)
438. supergirl89 (válaszként erre: 437. - S.Nikolett80)
2018. ápr. 8. 19:09

Szia Niki!


Köszönöm a válaszodat.

Igen, szedek multivitamint, nem kifejezetten terheseknek valót, de tartalmaz folsavat és mindenféle vitaminokat. Erre nem is gondoltam, hogy ez is bekavarhat.

Arra gondoltam, hogy a következő hét végén megismétlem a tesztelést, akkor már mindenképp mutatnia kellene, hogy jók e a megérzéseim.Mindenesetre megnyugtató, hogy te sem zárod ki a terhesség lehetőségét. Van remény.:)

437. s.Nikolett80 (válaszként erre: 436. - Supergirl89)
2018. ápr. 8. 18:21
Szia. Szedsz esetleg valami terhes vitamint? Az is okozhat csúszást meg bekavarhat a menstruációba. Ha minden laborod jó, attól függetlenül még lehetsz terhes, hogy a teszt még nem mutatta ki. A hcg szintek elég nagy eltérést mutathatnak. Ezért van az, hogy valakinek kimutatja már a nemvárt menzesz napján valakinek meg csak egy héttel később. Sajnos nem tudsz mást csak várni.
2018. ápr. 8. 14:01

Kedves Niki!


Nagy dillemmában vagyok, ezért fordulnék hozzád segítségért.tavaly április óta nem szedek fogamzásgátlót. Idén februárban döntöttünk párommal , hogy belevágunk a gyerekprojektbe.. A márciusi menstruációm nagyon fájdalmas volt és 26 napra jött meg, holott azelőtt mindig óramű pontosággal jött. Ezen túl is estem. Ezen a héten kellett volna megjönnie újból csütörtökön. Görcseim voltak, de pénteken se történt semmi. Majd szombat hajnalban volt egy kis pecsételésem, amitől kicsit neg is ijedtem, de egész nap nem volt semmi ezután.Ma hajnalban is volt egy kis pecsételés, de azóta megint semmi. Érzem hogy meg akar jönni, de valahogy nem történik semmi. Szombaton csináltam tesztet, ami negatív lett, mégis úgy érzem hogy baba van a dologban, mert minden arra utal. Pont a héten nézettem teljes labort és vizeletet. A vizelet ketonom +- lett, amiről azt olvastam hogy utalhat terhességre. A vérképem tökéletes. Ma van a ciklusom 32. napja, ilyen még nem volt soha, hogy a menteszemmel gond lett volna. Mit gondolsz? Lehet terhesség a háttérben? Ha igen, akkor a teszt miért nem mutat semmit? Állítólag a várt menzesz napján már kimutatják. Az utolsó menzeszem március 8.-án kezdődött.Előre is köszönöm a segítséget. Nagyon szeretném ha baba lenne a dologban.

435. s.Nikolett80 (válaszként erre: 434. - Amina5)
2018. ápr. 6. 17:18
Szia. Minden gyógyszernek megvan a kiürülési ideje. H a tájékoztatóban hat hónap van, akkor azt érdemes betartani. Pontosan meg tudják határozni, hogy az adott gyógyszer mennyi idő után ürül ki. Metabolizációnak és eliminatiónak hívják.
434. Amina5
2018. ápr. 6. 16:09

Kedves Niki!

Gyógyszer szedessel lenne kérdésem, hátha tudsz segíteni. Metotrexat kezelesemet(ízületi betegség végett)abbahagytam, elvileg az abbahagyása után 3 hónap mulva már lehet próbálkozni teherbeeséssel, attól függetlenül hogy a betegtajekoztatojaban 6 hónap van írva. Szóval elegendő ido e a 3 hónap a gyógyszer kiurulesenek?

433. s.Nikolett80 (válaszként erre: 432. - Bunny0915)
2018. márc. 18. 07:49
Valószínűleg nem thrombosis. A labor elég összetett, minden mindennel összefügg. Azt mindenképp orvosnak kell értékelni. Elképzelhetőnek tartom, hogy kisugárzik a derekadból, szegycsontodból. A baba valószínű már nyomhatja. Esetleg úgy fekszik, hogy egy ideget nyom.
2018. márc. 17. 20:34
Kedves Niki! Véleményt szeretnek tőled kérni. Utolsó hetes kismama vagyok. Nagyon fáj a lábam, szúró ill nyilaló jelleggel. Nem dagadt, nem lila, nem meleg. Hozzáteszem alapból derékfájós vagyok ami korábban is okozott problémát. Emellett nagyon fáj a hátam, van hogy a szegycsontnál is szúró érzésem van (ill mellkasnál de szerintem az már az idegeskedéstől). Ezirány miatt múlt héten vettek vért terhességi toxémia szűrésére ahol minden érték jó lett. Ha felmerülne trombózis/embólia akkor azt mutatná más laborérték is mint a d-dimer? Csak mert azt az egyet nem nézték. Köszönöm!
431. s.Nikolett80 (válaszként erre: 430. - Szeretemacsaladom)
2018. márc. 5. 19:49
Szia. Nem mertem válaszolni, mert gondolom sejtetted te is, hogy mi fog történni. Azóta hogy vagy? Mi 11 napja vesztettük el a babánkat. Uh szerint 8 hetes voltam.
2018. jan. 24. 11:33
Sziasztok. Új vagyok itt ès szüksegen van tanácsokra. 2 fiam mar van. Januar elejen pozit teszteltem elmentem dokihoz eloszor csak egy hemstomat latott momdrlta ebbol barmi lehet. Egy het mulva szilholyagot petezsakkal 10 nap mulva 4mm embrio 17mm petezsakkal 3 nap mulva 6mm embrio 22 mm petezsakkal es nem volt eletjel. Ez volt most hetfon. 2 kulonbozo helyre mentunk ultrahamgra mimdenhol miszeres befejezest javasolnak. 7 hetes 4 napos vagyok. Hetfon lesz meg egy ultrahang. A 4 D ultrahangon hetfon a nö azt mondta ő ug latja elis kezdodott a veteles a petezsaknal veres foltokat latott na de en ebbol semmit nem erzek nem gorcsolok nem verzek nem barnazok. Nagyon szeretnenk a babat. Van meg esely igaz hogy lesz eletjel hetfon ha megyunk? Elore is koszonom a valaszokat.
429. Beatrice0126 (válaszként erre: 422. - S.Nikolett80)
2018. jan. 22. 12:41
A dokim azt mondta, hogy akár normális is lehet. Ha fokozódik a barnazas akkor csütörtökön menjek be hozzá a rendelésre. Ha semmi változás, jövő héten úgyis van időpontom, akkor meglátjuk.
428. s.Nikolett80 (válaszként erre: 425. - 21Szandi)
2018. jan. 21. 18:50
Valószínűleg úgy fekszik a baba, h ezeket a részeket nyomja. Az hosszabb ülés amúgy is megterhelő a deréknak.
427. s.Nikolett80 (válaszként erre: 426. - 61e75fb84c)
2018. jan. 21. 18:49
Erre nem adhatok választ. Ezt tényleg nektek kell eldönteni. Azt vegyétek figyelembe, ha megfogadtátok készenlétben áll. A szülés előtt két héttel már nem tervez családi programot vagy ha ott van épp mikor beindul a szülés, eljön. A vajúdás alatt is végig ő lesz ott. A szülést is levezeti. Ráadásul, ha éjjel indul a szülés és másnap nappalos műszakja van, akkor bizony maradnia kell. A doki csak a végére jön esetleg néha benéz.
2018. jan. 21. 18:04
Engem az erdekelne h iden videken korulbelul mennyi honorariumot illik szanni szulesznonek ha azt mondja rank bizza?? Dokidij fele vagy kb mennyi??
2018. jan. 21. 17:57
Helló. 36+5h terhes vagyok,első babàval. amikor tőbbet ülök félórànàl vagy àllok,elkezd görcsölni meg fàjni a petefészkeimnél,és a derekam is iszonyatossan fàj, csak ha lefekeszem akkor jobb.de akkor sem mindig. Ez normàlis? Előre is köszönöm! :)
424. s.Nikolett80 (válaszként erre: 423. - Beatrice0126)
2018. jan. 21. 14:34
Persze, de az első 12 hét a legkritikusabb. Utána már lehet.
423. Beatrice0126 (válaszként erre: 422. - S.Nikolett80)
2018. jan. 21. 14:14

Pedig az egész internetet felkutattam információért, hogy szabad-e szexelni.

Mindenhol azt írták, hogy ami jó a mamának jó a babának. :(

Majd írok mindenképp.

422. s.Nikolett80 (válaszként erre: 421. - Beatrice0126)
2018. jan. 21. 14:07
A 12. Hétig javasolt a házasélet kerülése. Remélem minden ok. Majd jelezz.
2018. jan. 21. 13:53
És köszönöm a megnyugtatást, remélem tényleg csak egy vérömleny. Az viszont biztos, hogy mellőzni fogjuk a házas életet...
2018. jan. 21. 13:52

Hétfőn mindenképpen felhívom akkor emiatt.

Se vérzés se görcs nincs, viszont iszonyatosan fáj a fejem és a gyomrom. Néha szúrkálás is van a bal oldali petefészkem körül.

Szívhang nem volt még, február 1-jén megyek legközelebb uh-ra.

Nekem menzesz és doki szerint is egyforma a kora, 28 napos ciklusaim voltak ;)

419. s.Nikolett80 (válaszként erre: 417. - Beatrice0126)
2018. jan. 21. 13:46
Én 5+1 vagyok mencesz szerint, uh szerint csak 4. 😉 neked volt már szívhang?
418. s.Nikolett80 (válaszként erre: 417. - Beatrice0126)
2018. jan. 21. 13:45
Mindenképp hívd fel a dokidat. Ha nincs friss piros vérzés vagy görcs elvileg minden oké. Előfordulhat, h egy vérömleny ürült ki. Viszont a doki tudjon róla.
2018. jan. 21. 10:23
Kedves Nikoletta! Én elvileg 5+6 hetes vagyok, csütörtökön voltam dokinál, minden rendben volt. péntek este együtt voltunk a párommal, és utána kis barna darabkák jöttek ki belőlem. Még tegnap is néha a wc-papíron volt enyhe barnás elszíneződés. Ezt az egészet én a szexnek tudtam be, és semmi egyéb más tünetem nem volt. Most találtam rá erre a fórumra, gondoltam rákérdezek, hogy ez jelenthet-e valamilyen gondot. Hívjam fel a dokimat holnap, vagy ez ilyenkor előfordul?
416. s.Nikolett80 (válaszként erre: 415. - Melinda0316)
2018. jan. 16. 15:21
Nagyon sajnálom. Remélem legközelebb minden rendben lesz.
415. Melinda0316 (válaszként erre: 412. - Beus009)
2018. jan. 16. 10:29
Sziasztok! Sajnos mehen kiveuli volt, de nem kellett orvosi beavatkozas, elment termeszetesen a baba :( Meg varunk egy par honapot es probalkozunk meg, csak nem tudom h mennyi az eselye hogy ugyanez legyen a problema. Ettol felek egy kicsit.
414. s.Nikolett80 (válaszként erre: 413. - Johannia)
2018. jan. 10. 06:09
Leírtam azt is miért érdemes várni a fogamzásgátló abbahagyása után. Vitamint mindenképp érdemes szedni már a fogantatás elött 2-3 hónappal. A táplálkozási szokásaink miatt.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook