Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt alkoholista? fórum

Van itt alkoholista? (beszélgetős fórum)


12. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 14. 17:38
Én ugyan nem vagyok, de volt férjem, családja, több ismerősöm igen. Sose láttam egyiken sem, hogy küzdenének az élettel. K...a jól érzik magukat. A mellettük élők küzdenek és kínlódnak, nem ők.
11. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 13. 05:56
Azét nincs itt alkoholista,mert annak se tegnapja,se holnapja,se mája.
10. Channa* (válaszként erre: 6. - A32f396a94)
2021. márc. 12. 20:02
Persze, ezt tudom. Az barátaink egy kortyot sem ittak onnantól, hogy letették.
9. a32f396a94 (válaszként erre: 7. - Timycat)
2021. márc. 12. 19:54

Sajnálom :(


A rendszeres alkoholfogyasztásnak rendkívül nagy a kockázata. Szakemberrel beszéltem, napi 2-3 sörtől is kialakulhat hasnyálmirigy-gyulladás, illetve hirtelen megvonás esetén delirium tremens. Szóval ez drog.

8. timycat (válaszként erre: 7. - Timycat)
2021. márc. 12. 19:48
Jav: Delírium tremens
7. timycat (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. márc. 12. 19:47

Apám alkoholista volt. Nem úgy ahogy az ismerőseid, de úgy 40 évig volt részeg. Nem önkívületig, de mindig volt benne szesz.


Mikor jöttek az egészségügyi nyavalyái még a kórházban is adtak neki szeszt. Egy masszív alkesztől nem szabad egyik napról a másikra megvonni a piát. A delírium tremesbe simán belehalnak.


Lényeg apám sosem szokott le, igénye sem volt rá. 57 évesen vitte el a szesz meg a bagó, illetve azok miatt kialakult "egészségi" állapota. Az 57 évéből olyan 40 évet töltött bagóval, szesszel.

6. a32f396a94 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2021. márc. 12. 19:35
Aki egyszer alkoholistává válik, élete végéig az marad. Max. annyit tehet, hogy nem iszik. De szociális ivók már nem lehetnek. Nincs olyan, hogy valaki egyszer letetette a piát és évek múlva megiszik egy sört, vagy fröccsöt, mert visszaesik.
5. Channa* (válaszként erre: 4. - A32f396a94)
2021. márc. 12. 15:00

Nem tudom. Nem értek hozzá.


Ezek az ismerőseim már évek óta nem voltak alkoholisták, amikor megismerkedtünk velük (a férjem kollégája volt a férfi), erről a részéről nem meséltek.

4. a32f396a94 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. márc. 12. 12:43
"Tehát, lehet így is tenni, hogy elhatározod és megteszed, de lehet segítséget is kérni szakemberektől." - ezt abban az esetben, ha valakinek nincsenek elvonási tünetei. Mert ez olyan súlyos lehet, hogy akár bele is lehet halni.
3. a32f396a94 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 12. 11:31
Szia! Én nem vagyok az, de ha esetleg segítségre lenne szükséged, akkor (privátban) tudok.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 12. 09:50

Én nem vagyok alkoholista, de volt egy házaspár, akik a barátaink voltak.


Borzasztó alkoholisták volták (ekkor még nem ismertük őket), minden pénzt elittak, még azt is ami nem volt. A gyerekeik intézetben voltak, ha nem volt pénzük piára, akkor feltépték a lakásba a padlószőnyeget és eladták...


Az elmesélésük alapján az történt, hogy a férfi egyszer annyira sokat ivott, hogy napokig halélfélelme volt. Folyamatosan hallucinált (elviszik az ufók, a kaszás, szörnyek, stb). Olyan állapotba került, hogy napokig nem mert kimozdulni az egyik ágyneműtartóból, ami eredménye az lett, hogy még inni sem volt képes előjönni, azaz sikerült kijózanodnia, és akkor rádöbbent, hogy micsoda életet élnek a feleségével együtt.


Ez volt az a pont, amikor eldöntötte, hogy soha többet. Nem kért orvosi segítséget és semmit, de megcsinálták.


Amikor én megismerkedtem velük, akkor már 5 éve nem ittak. Szépen rendbe tették a lakásukat, a gyerekeket visszaszerezték, stb.


A férfi még 25 évet élt (nem a piától halt meg) 5 évvel ezelőtt halt meg 65 évesen. A felesége még él és azóta sem iszik, ahogy a férje sem tette.


Tehát, lehet így is tenni, hogy elhatározod és megteszed, de lehet segítséget is kérni szakemberektől.

Nem tudom, hogy milyen egy elvonó, de ha nem megy máshogy, akkor mindenképp beszélj a háziorvosoddal, ő tudja, hogy hová kell menned.

2021. márc. 12. 09:24

Hogyan küzd az Élettel?


Próbált már leszokni, elvonó, tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook