Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van-e olyan köztetek, akinek a babája súlya nem fejlődik az életkorának megfelelően? fórum

Van-e olyan köztetek, akinek a babája súlya nem fejlődik az életkorának megfelelően? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. baba00
2013. jún. 17. 09:14
Az én kislányom 2600g-mal született,most 5 éves és 12kg,a kisfiam 1 éves 13kg.Jártam vele kivizsgálásokra de hála istennek semmi baja.
2012. febr. 12. 02:18
Igen, az én kisebbik ikerlányom 3800g 10 hónaposan. Megjegyzem 650g-mal született. Infatrinit kap. Gasztrós javaslatunk van, tehát az állam a 90%-át támogatja. Szépen halad felfelé a súlya. Egy hónap alatt 500g-ot hízott. Én szoktam adni a másik két gyerekemnek is. A legnagyobbiknak kakaót készítek belőle. Nagyon finom tej íze van. És tele van olyan vitaminokkal, ásványi anyagokkal, illetve telítetlen zsírsavakkal, amik segítik az agy érését is.
34. Betticsek (válaszként erre: 32. - Fülöpke)
2012. febr. 12. 02:10
Ne haragudj, de ezt olvasni is borzasztó. Nem szoptatni divatból? Meg beteg lesz a tápszertől? Az első gyermekem 2 hetes korától tápszert kapott, mert nem volt elegendő tejem. Makk egészséges. Az ikerlányaim 3 hónapos korukig kizárólag csak anyatejet kaptak, és mégis betegek állandóan. Nyilván közrejátszik a koraszülöttségük is. De egy hörghurutot nem lehet ennek a rovására írni. Addig, amíg nem vagy tisztába a tápszerek összetételével, és nem tudod milyen ásványi anyagot és vitamint tartalmaznak inkább ne szólj szám... Bocsáss meg, nem bántani akarlak, de ez a tipikus példája annak, hogy sokan azt sem tudják miről csak beszélnek. Sokan nem is ismernek más tápszert, csak azt amit a drogériákban lehet kapni. Ne abból indulj ki. Ismered például az Infatrinit? A Novalac-ot? Hát ez az...
33. bettike2007 (válaszként erre: 32. - Fülöpke)
2010. dec. 6. 23:36

Sajnos az enyém is tápszeres,de nem divatból.De 4hónaposan szépen fokozatosan bevezettem amit lehetett és most mindent kap 1-2 kivétellel.

Nem tartom be pontosan napra az időket,de amit kell megvárom pl azt mondták ne adjak még kiwit- kapott,tojásfehérjét-1éves kora óta kap,diót-azt is kapott már és a tejet a doki nénink 2évesen mondta,de a bölcsiben úgyis kap,nem ott akarom megismertetni először vele.Szóval azért betartom amit kell,de nem a végletekig.

32. fülöpke (válaszként erre: 31. - Bettike2007)
2010. dec. 6. 23:00

Egyet értek veled. Annak idején mi min nőtünk fel? Most tudom, hogy az a divat, ha az anyuka nem tud szoptatni, adjuk annak a szegény gyereknek a tápszert. A tápszeres gyerekeket is meg kellene nézni, hogy hogyan fejlődnek - tisztelet a kivételnek, és hogy pár év múlva milyen betegségek alakulnak ki náluk? Allergia, és társaik. Nézzük már meg, hogy a tápszer mit is tartalmaz, miből készül????????? Ezzel nem szeretnék senkit bántani.

Most kiderűlt, hogy tápszer ellenes vagyok. Ha kell, hát adjunk a gyereknek, de amikor már lehet tápláljunk hozzá. Szerintem. Én így tettem.

31. bettike2007 (válaszként erre: 30. - Kicsiszolo)
2010. dec. 6. 14:03
hát nem tudom felfújták ezt szépen..
30. kicsiszolo (válaszként erre: 29. - Bettike2007)
2010. dec. 5. 22:07
Az nagyon jó, hogy az 1 évet megvártad. Ebben az csak a rossz, hogy ha bármi miatt az Ő szervezetét mégis megterheli a tejfogyasztása az nem most jön ki hanem később.
29. bettike2007 (válaszként erre: 28. - Kicsiszolo)
2010. dec. 2. 13:56

Az én kislányomnak 14hónaposan kezdtem el a tejet.

Igazából már nem tartottam korainak,reggelre kap mindig.Amúgy én 3hónaposan kaptam már a tehéntejet,semmi baja a veséimnek,bár a lányomnál az 1évet kivártam jócskán..

28. kicsiszolo (válaszként erre: 27. - Fülöpke)
2010. dec. 1. 23:11

Szia!

A tehéntejben nem a bacik a probléma, hanem, hogy nagyon magas az ásványi anyag tartalma és a fehérjéje nagyon nehezen emészthető.

Az előbbi a vesét terheli meg az utóbbi a bélrendszert.Sajnos ami már látszik, hogy a mi generációnkban akiket még feles és kétharmados tejjel választottak el igen sok akinek gond van a veséjével.

Nagy szerencséd, hogy nincs baja a gyerkőcnek.

2010. nov. 28. 20:42

Sziasztok!

Az én fiam 4230 gr-al született,és 52 cm volt. Fél éves koráig alig hízott a gyerkőc. Anyatejes volt. A doki nénik már kórházba akart minket küldeni, de aztán - Hála Istennek - nem tette meg. Mikor elkezdtem a hozzátáplálást, a súlya szép lassan elkezdett felfelé menni. Most 22,5 hónaposan 15,5 kg és 90 cm a gyerek.Én nem adtam neki semmilyen bébi ételt, mindent én csináltam neki. Eleinte a főzelékeket nem ízesítettem, mindent natúron kapott a gyerek.Ennek meg is lett az eredménye, mindent megeszik. Nincs olyan zöltség, vagy gyümölcs amit ne enne meg. Nem finnyás, nem válogat.

Ne foglalkozz, hogy ki mit mond,mert ha éhes a gyerek, úgy is jelezni fogja, és akkor adj neki.

Még valami,kisfiam 8 hónapos kora óta steril tehéntejet kap, és semmi baja sincs!!!!!!

22 hónap alatt 2X volt beteg!!!

26. kicsiszolo (válaszként erre: 23. - Nyusza78)
2010. nov. 23. 23:05

Szia!

Vannak olyan ízek amit szeret? Van olyan amit mindig szívesen megeszik? Azt tudod alapnak venni és hozzá csempészni mindig egy kicsi újat, de csak annyit, hogy ne érezze ki.Eezt a mennyiséget lassan növeled és a végén már egy új ételnél vagytok úgy, hogy közben észre se vette.

Az Infatriniről hallottál.Ez olyan folyékony tápszer amit szoptatás mellett is lehet és beleteheted az ételébe.Így is nagyon jó hatást tudsz elérni.

Üdv

25. kicsiszolo (válaszként erre: 22. - Bettike2007)
2010. nov. 23. 22:58

Szia,ezt a percentillis táblázaton Te is megtudod nézni. Elmondták, hogy hogyan tudod használni? A kis könyvben van.

Üdv

24. kicsiszolo (válaszként erre: 21. - Menta76)
2010. nov. 23. 22:51

Szia!

Nagyon jó, hogy éjjel vizet adsz nekik. Azt érdemes tudni, hogy a vízen kívül a tea és a gyümölcslé eltolhatja az étvágyát így célszerű ezt evés után adni vagy nagyon hígítva, mert pont annyira dobja meg a vércukor szintet, hogy az éhséget kioltsa ha napközben kapja. Így Te csak azt tapasztalod, hogy nincs elég étvágya.

Próbáld meg, hogy növeled a napi vízfogyasztást mi történik. Az instant teák után ajánlott fogat mosni, mert sajnos erős lepedéket képez a fogon.

Igen hát ha eredményt szeretnénk hamar elérni akkor napi 3- 4 üveg Infatrini ajánlott.Így ez nem tart sokáig és a baba súlya hamar megindul.A táplálásterápiát írd be a keresőbe és még a behozó növekedést is.Így pontos infókat fogsz kapni róla.Dietetikus tud segíteni.

Szia

23. nyusza78 (válaszként erre: 17. - Kicsiszolo)
2010. nov. 23. 21:59

Szia!


3kg-al született, a súlyát hamar megduplázta. A védőnő nézegette a táblázatot, ott az alsó határban vagyunk. A gyermekorvos 11 hónapos korában elküldött bennünket vérvételre, ott kiderült, hogy vashiányos. 3 hónapos vasszedés után kicsit megindult a súlya, de még így is el vagyunk maradva. Lisztérzékenységet is vizsgálni akartak, de alacsony Iga szint miatt nem lehetett. Gasztroenterológushoz nem küldtek még, alkati sajátosság még a magyarázat, én sem vagyok egy Tonna Madonna. Próbálkoztam tápszert adni neki ( nem szívesen mert nagyon ragaszkodik a szopizáshoz), de egyértelműen elutasította az összes próbálkozást. Most az a haditervem, hogy következetesen minden ételből megkínálom amit mi eszünk, hátha..., ill. próbálok külön főzni neki, amit elfogad. Ha nem, akkor marad a bébiétel. Egyébként nem tűnik őrült soványnak, de ott motoszkál a fejemben, hátha mégis allergiás valamire? Viszont életvidám, mosolygós, kiegyensúlyozott, bőrén nincsenek elváltozások stb.

Engem azzal vigasztaltak, hogy higyjem el, az is nagyon szörnyű, mikor valakinek nagyon jó evő a gyereke és szinte el kell venni előle az ételt, hogy ne hízzon annyit.

22. bettike2007 (válaszként erre: 10. - Reli)
2010. nov. 23. 21:06
nem tudom de az én lányom 16hónapos 81cm és nincs 10kg de a dokink szerint jó a súlya.
21. menta76 (válaszként erre: 19. - Kicsiszolo)
2010. nov. 23. 20:19

Szia!

A macis kakaó nem is igazi kakaó, hanem "Gyümölcsös Innivaló-Ennivaló tejpép, fogyasztásra kész folyékony gabonás bébiétel-tejalapú anyatej-kiegészítőkkel (80%), gyümölccsel, vitaminokkal és ásványi anyagokkal." Hozzáadott kristálycukor nélküli, csak természetes módon előforduló cukrot tartalmaz. Ezeket a dobozról másoltam le.Könnyen emészthető, 13 féle vitamint tartalmaz, az íze is finom, a lányom nagyon szereti. Több féle ízű van: gyümölcsös, körtés, rizses, banános... .

A kakaósat csak 1 éves kortól lehet adni, olyat még nem ittak.

Infatrini-t 1 kartonnal ivott meg nagy nehezen, mivel neki nem ízlett az sem. Ő amúgy is nagyon keveset eszik, így egy étkezésre 1 üveggel evett, naponta 2-3-szor. Hát nem hízott meg tőle, sajnos.

Most, hogy már többet mozog, jobban elfárad és többet is eszik.

A táplálásterápiáról nem is hallottam még soha semmit. Írnál róla kicsit többet? Érdekelne.

Teát napközben szoktak inni a lányok, nagyon szeretik a Hipp-et. Éjszakára vizet kapnak, nappal még szoktak gyümölcslevet is inni.

Foguk mind a kettőnek 6-6 van, csak az egyiknek lent 4 és fent 2, a másiknak fordítva.

Szia

20. kicsiszolo (válaszként erre: 10. - Reli)
2010. nov. 23. 00:17

Szia!

Hát az nem semmi a folyékony tápszert kanalazni.

Hogyan adtad neki? Hány üveggel egy nap?Most mit adsz neki anyatej helyett? A doki vagy a védőnő mondta, hogy van táplálás terápia amivel tudsz segíteni neki, hogy elérje azt a súlyt ami neki a legideálisabb úgy, hogy önmagához mérik és nem máshoz?

19. kicsiszolo (válaszként erre: 12. - Menta76)
2010. nov. 23. 00:10

Szia most látom már, hogy írtad részletsebben.

A macis kakaóban van cukor?

Az Infatriniből mennyit ivott? Hány héten keresztül?

Hallottál már a táplálásterápiáról?

18. kicsiszolo (válaszként erre: 15. - Menta76)
2010. nov. 23. 00:06

Szia menta76!

Mennyi idős a babád, hogy kakaót kap? Melyik fajtát?

A teát mivel ízesíted?

Vizet nem is iszik? Vannak fogai? Nekem kín volt a 2. al az evés és a súlya se fejlődött úgy ahogy kellett volna.

17. kicsiszolo (válaszként erre: 14. - Nyusza78)
2010. nov. 23. 00:02

Szia nyusza78!

Mennyivel született? a babákat mindig magukhoz kell viszonyatani. Használtok percentilis táblázatot? Voltatok gasztrosnál amiatt, hogy ilyen keveset eszik?.Javasolta az orvosod az Infatrinit? Hallottál már róla?

16. menta76 (válaszként erre: 14. - Nyusza78)
2010. nov. 21. 21:38

Szia! Az én lányaim se esznek meg mindent. Nálunk a sláger a gyümölcs hússal ( alma-banán csirkehús, őszibarack-pulykahús, gesztenye-alma csirkehús ). A zöldséges dolgokat nem szeretik:( Ha olyat adok nekik ami kissé darabos, mondjuk 8 hós bébiételt, attól szinte meg akarnak fulladni. Érdekes ez, mert a kenyeret megeszik, attól nincs öklendezés. A fogaik elég hamar elkezdtek kibújni, 6-6 foguk van. Bár az egyikőjüknek felül van 4 és lent 2, míg a másiknak fordítva. Tejtermékeket még csak kóstolgatunk, de a krémtúrót szeretik.

Néha én is úgy érzem, hogy valamit elrontottam, már szinte minden ételt kipróbáltunk, de csak nagyon kevés jött be nekik. Bosszantó, hogy csak én aggódok, se a család, se az orvos nem izgul, hogy miért van ez.

Azért jó olvasni, hogy más is jár ilyen cipőben. Sajnos...

15. menta76 (válaszként erre: 13. - Kicsiszolo)
2010. nov. 21. 21:31

Szia! Én a reggel és este adom neki a kakaót. Valamit muszáj hogy igyon a teán kívül. Reggel kb 6-kor issza meg, utána 9 körül ébred és megeszi a tejpépet. Én nem vettem észre hogy nem lenne étvágya utána. Biztosan babája válogatja.

A te babád is rossz evő volt?

2010. nov. 21. 14:25

Sziasztok!


Az én kislányom súlyfejlődése is traédia. Amíg csak szopizott havonta hízott egy kilót 4 hónapos koráig, utána ez lelassult. ( talán közrejátszott ebben egy vírusfertőzés...)Elkezdtük a hozzátáplálást, de keserves volt. Kb. 1 évesen kiderült, hogy vashiányos, amit nem is csodáltam, mert nem tudtam normális kajákkal etetni, csak pár dolgot fogadott el. A fogai 11 hónapos korban kezdtek el kibújni. Most 15 hónapos, van 4 foga és 8.5 kb. Még szopizik. Tejtermékeket eszik, gyümölcsöket, péksüteményeket, de felnőtt főtt kaját nem, csak leveseket.Pürésítek, ha húst akarok belediktálni. A sláger a sütőtök csirkehússal bébiétel, de könyörgöm, az 6 hónapos kortól adható a babáknak és még mindig azt akarja enni, hiába próbálkozom más ízekkel. Azt hiszem én valamit nagyon elrontottam valahol....

13. kicsiszolo (válaszként erre: 12. - Menta76)
2010. nov. 20. 23:27

Szia!

Nekem a második lányomnál voltak gondok.

1 évesen 8 kg volt, de sajna akkor még nem volt ez a tápszer.A kakaót hányszor adod? Én azt tapasztaltam,hogy az nagyon elveszi a még meglévő étvágyát is, hamar jól lakott vele és utána nem akart semmit enni. Neked nem reagál rá így?

12. menta76 (válaszként erre: 11. - Kicsiszolo)
2010. nov. 19. 14:45

Szia! Nekem a gyerekorvos ajánlotta, az ő kislánya is ette. Iker kislányaim közül a kisebbik kapta, mivel nagyon kis súllyal született és 2 hónapot kórházban volt. Azt mondták, hogy majd itthon behozza a lemaradást, ami a mai napig közel 2 kg, ezért próbáltuk ki. Én a gyógyszertárban vettem,ahol nem is hallottak erről a tápszerről, úgy kellett megrendelniük. A lányok most 10 hónaposak, 6200 és 8100 g a súlyuk. 5 hónapig kaptak anyatejet, utána tápszert,meg az infatrinit ( ezt 6-7 hónaposan kapta ). Most már szerencsére megesznek mindent, de bár a picikém pár hete a Nestlének a macis kakaóját issza csak meg. Próbáltam a sima tápszert ízesíteni ( joghurt, gyümölcs...), de nem szerette, így maradt a kakaó. Én nagyon sokat szenvedek az etetésükkel, irigylem azokat, akiknek nagyon jó evő a babája és szépen hízik.

Te adtál már a babádnak? Ő is picike? Esetleg rossz evő?

11. kicsiszolo (válaszként erre: 9. - Menta76)
2010. nov. 18. 23:38
Szia, ki ajánlotta neked? Lelassult a babád súlya? Azért ajánlották? A Nutricia forgalmazó cégtől vásároltad, vagy patikában?Mondták, hogy közvetlenül tőlük vásárolva olcsóbb.Mennyi idős a babád? Mikor adtad neki? Anyatej mellé? Hányszor egy nap? Jelenleg kapsz segítséget a hozzátápláláshoz?Azokat szereti? szoptatsz még vagy tápszeres?Köszi
10. reli
2010. nov. 16. 21:23

Az én kislányom 12 hónaposan volt 79 cm és 7,5 kg.

Nekünk is az Infatrinit ajánlották, megivott belőle 7-8 kartonnal, de szerintem nem hízott tőle jobban. Ő normál súllyal született, 3,8kg, a hossza is jó volt, 57 cm. Utána kezdődtek a gondok, mert nem jó étvágyú. Szinte minden evésnél közelharcot kell vívni. Pedig már többféleképpen megvizsgálták, sokféle kütyüvel próbálkoztam, mégis ilyen vékonyka.

Egyébként a mozgás- és szellemi fejlődése kiválónak mondható. :)

11 hónapos koráig szopott, 4 hónaposan erőltették a hozzátáplálást, de mivel cumisüveget 10 hónaposan volt hajlandó először elfogadni, ezért kínlódás volt csak. Még az Infatrinit is kanalaztuk 3 hónapig. :(

9. menta76 (válaszként erre: 8. - Kicsiszolo)
2010. nov. 16. 14:59
Szia!Én ismerem az Infatrinit. Az én kislányom megivott egy kartonnal, bár nagyon nem szerette. Eléggé drága, 10 000 forint körül volt a 24 db 2 dl előre elkészített tápszer. Magas a kalóriája, kis súlyú babáknak szokták adni, hogy minél hamarabb behozza a lemaradást. Én nem vettem többet, mivel már elkezdtük a hozzátáplálást. Mire vagy kíváncsi?
8. kicsiszolo (válaszként erre: 4. - 57aa4ea1e8)
2010. nov. 16. 00:25

Bocsi, nem tűntem el, csak éjjel dolgozom és nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan írtok.Az Infatrini tápszerről hallott- e valaki? Ez a lelassult fejlődésre való olyan babáknak adják aki normális súllyal született és valami oknál fogva leállt a fejlődése.4 gyerekes védőnő anyuka vagyok. Nekem a 2. nál voltak ilyen jellegű problémák. Akkor még sajna nem volt ilyen kiegészítő amit az a szoptatós babáknak is lehet adni. Olyan anyukákat keresek akik ismerik és megosztanák velem a tapasztalataikat. Vagy olyan anyukákat akiknek a babája anyatejes és olyan korba van amikor még nem lehet hozzátáplálni és csak rövid távon szeretne megoldást találni,a pótlásra, de nem a hagyományos tápszerekben gondolkodik.

A percentil táblázatot nektek elmagyarázta az orvos, védőnő hogy hogyan kell használni?

7. 6f731e9185 (válaszként erre: 6. - Wencus)
2010. nov. 15. 08:54

Az enyém 1 éves, és ugyanennyi kiló:D

talán nálunk másfelé billent a mérleg...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook