Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leányanya, avagy a felelősségtelen anya? fórum

Leányanya, avagy a felelősségtelen anya? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Leányanya, avagy a felelősségtelen anya?

1 2 3 4
117. db5af5da17 (válaszként erre: 115. - A14deb9047)
2013. márc. 6. 13:14
Olyan sok érdekes hozzászólás van itt. Sajnos nem tudtam az egészet végigolvasni, de szerintem az hogy kinek mihez van joga, függ attól is kinek mihez van lehetősége, ereje és ki mihez tud kezdeni. Ismerek olyan anyát, aki egyedül nevelte fel a gyerekét és mindent megadott a kicsiknek, de sajnos a pasik mellette semmit nem értek. Apa szintjén pedig nem igen álltak meg... Ezt csak azért írom le, mert úgy láttam, hogy az egyedül vállalt szülők és gyermekek mellett nem állt ki nagyon senki. Pedig ez sem csak felelőtlenségből adódhat...
2011. febr. 16. 21:50

Felelősségtelen...ez talán felelőtlen akart lenni?

Még csak nem is hallottam ezt a kifejezést, rémes.

2010. febr. 20. 16:03
A gyermeknek joga van az édesanyához, az édesapához, az otthonhoz, hogy nyugodt, szeretetteljes környezetbe szülessen. Persze a felelősségteljes szexuális élet nem egyenlő a gyermekvállalással. A baba a szerelem/szeretet gyümölcse legyen, nem pedig a szeretkezés "következménye"... Mostanában, amikor annyiféle fogamzásgátlási mód van, annyi "baleset" gyermek van, hogy ez megdöbbentő... Pedig Anyává lenni nagyon nagy felelősség.
2009. aug. 4. 08:28
Attól még, hogy valaki fiatalon szül, lehet jó anya. Ideális esetben mögötte van a család, beleértve a párját és a párja szüleit is... Bár az esetek nagy részében nem így van. Ismerek olyan lányt, aki korán szült, de felelősségteljes anya. Estin belefejezte a középsulit, most készül a fősulira... :)
2009. júl. 21. 18:30
Sziasztok!Bocsi,hogy beleszolok!Még nem jártam itt nálatok!Én 18 évesen szültem a fiamat és nem bántam meg egy percre sem!Sajnos sokan vannak úgy,hogy nem baj ha terhes lesz majd elveteti!Sajnos nekem a fim után kellett egy ilyen döntést hoznom.Volt egy 1 ikerterhességem,de sajnos gyógyi mellett lettem terhes és azt mondta a doki,hogy 50-50%,hogy egészségesek lesznek a babák!Nem mertem bevállalni,mert én nem tudtam volna intézetbe adni őket,de viszont elnézni sem tudtam volna a szenvedésüket!A terhességmegszakítás utánn kiderült,hogy mindkettő kislány lett volna és szellemifogyatékosak lettek volna!Nagyon nehéz döntés volt és nagyon rosszul voltam utánna hónapokig!Amikor újra terhes lettem(26évesen) a lányommal(tervezett volt)a szülés elött 1 hónappal már be kellett feküdnöm!Volt ott egy 17 éves kiscsaj aki azt mondta,hogy ő már haza jár a korházba kb 3-4 havinta jár abortuszra!Őt ez nem zavarja!Majd csak 25 évesen akar szülni!Ha egyáltalán akkor majd lehet még neki!Na mindegy ezt akartam csak írni!Azóta szültem mégegyet 29 évesen!Minden kismamának sok-sok boldogságot és sok örömöt kívánok a babához!
112. Smile:)
2009. júl. 17. 10:08

Igen ez így van:)

Pontosan így gondolkodok én is csak sokan lenéznek ezért mondván hogy felelőtlenség vagy önzőség.:S Még nincs bébim de bármikor szívesen adnék életet ahelyettt,hogy elvegyek egyet.!!

Bocsi a késői válaszért....:(

111. Binky
2009. ápr. 28. 20:05
Nagyon nagyon büszke vagyok rád, csodálatos vagy!
110. nicolekeg (válaszként erre: 109. - Smile:))
2009. ápr. 17. 00:11
Látom egy rugóra jár az agyunk... Inkább szülök 19 évesen, mint az abortusz! Brrrrrrrr... És lehet, hogy jobban nevelem majd a gyerekem, mint egy30 éves:) :P A másik meg, hogy hiszek a sorsban, és hiszem, hogy a gyermekem engem válaztott anyjának! És most akart megszületni... Ennyi! Különben nem "bújt" volna el:)
109. Smile:) (válaszként erre: 107. - Nicolekeg)
2009. ápr. 16. 16:57
Erre próbáltam én is célozni,én veled értek teljesen egyet...senki ne itélkezzen a fiatalok felett mert nem biztos,hogy ők valamit rosszabbul csinálnak.Csak élvezzétek ki a babavárás és gyermeknevelés minden örömét.Nekem még nincs babám de ha becsúszna gondolkodás nélkül megtartanánk a párommal.És gratulálok minden fiatal anyukának/kismamának:):)
2009. ápr. 15. 15:48

Köszönöm:)

na mentem haza ... 4-ig dolizom:)

Hellóka!!!!

107. nicolekeg (válaszként erre: 106. - 064209f635)
2009. ápr. 15. 15:32

NAGY GRATULA!!! Élvezd ki minden egyes percét:) aludj, amennyit csak bírsz:) Egészséges, gyönyörű picit kívánok neked. (nektek)


Soha nem értem, akik úgy vélekednek egy gyerekről, mintha teher lenne... Miért? Persze, hogy nehéz, mint minden kezdet, és? Azért vannak kezdetek, hogy visszanézve elmondhassuk, de baromi nehéz volt,de megcsináltuk...


...ezt nem kell ragozni!

Egy gyerek megváltoztat mindent, és mindenkit:) ÉS EZ NEM ÁLDOZAT SOHAAAAA!!!!!!!! Aki azt mondja, hogy az annak sárgalap! :) Ha ránézek a fiamra, mindig azt érzem: SIKERES VAGyOK!!! Nem számít semmmi más. Bár a jóanyám biztos bankigazgtónak szánt, mert neki az a sikeres... :(( Furcsa felfogás. Nekem meg nem. Én is úgy gondoltam régen, hogy a pénz a minden... Pffff... Rájöttem, hogy vannak nála sokkal, de sokkal fontosabb dogok, és erre a kisfiam tanított meg! Persze a píz sem elhanyagolható, de jajj annak, aki nem látja be, hogy a boldogság az valami más. Nem a boldogító kellékek gyűjtése. Majd biztos baromi boldog leszek, mert ott ülök a nagy kupac mindenem tetején, hazug barátokkal, és nulla családdal... :) Ez egy generációs betegség... Az egyszerűbb, szegényebb embereket elkerüli... Ezért boldogabbak talán, avval a kevéssel, ami nekik van...

2009. ápr. 15. 13:58

Nikol! Teljes mértékben egyet értek veled!

Én is 21 leszek májusban és 9 hetes babaváró:)

Igaz én sem terveztem, de ez a lehető legjobb dolog ,ami velem történhetett....

Főleg, hogy majdnem elveszítettem a páromat balesetben:(:(:(

2009. ápr. 15. 13:21

Minden anya és apa szerese a gyerekét, és tegyen meg minden TŐLE TELHETŐT, annak érdekében, hogy nevelkedjen, és cseperedjen szépen!! Ha ez havi 60 rongy, akkor annyi... ÉS??????


Ne feledjük: Mi sem tudjuk, milyen lenne havi 2millából nevelni a gyereket. És ezt a gyerek sem fogja megtudni... (Max, jobb esetben:), fiatal vagyok, bármi lehet még...) 60 ezret is be lehet osztani, meg 80-at is, meg 400-at is. Akinek a gyermeke éhezik, az sajnos szomorú, és ha tudnék segítenék rajtuk, de nem hiszem, hogy direkt szülte mag a picit, hogy ne tudja etetni... Nem gondolta volna, hogy ez lesz, de ez lett, ahogy vénboszival is lehet még ilyen... ENNNNNNYI!!!!

104. nicolekeg (válaszként erre: 103. - Nicolekeg)
2009. ápr. 15. 13:13

Az a véleményem, hogy megítélni ismeretlen embereket, általánosítva, ARC NÉLKÜL AZ INTERNETEN!! gyáva dolog... ÉS ÖNZŐSÉG ARRÓL BESZÉLNI, HOGY EKKOR KELL MEG AKKOR KELL GYEREKET VÁLLALNI... ISTENEM!!! A GYERMEKET NEVELNI KELL... BECSÜLETBEN SZERETETBEN... KI VAGYOK ÉN, HOGY BEFOLYÁSOLJAM A TERMÉSZET RENDJÉT, ÉS ELVETESSEM A CSÖPPEM... Nekem is megromlott az édesanyámmal a kapcsolatom, mert a kezében tartotta az unokáját, és azt mondta, mi csak a segélyekért vállaltunk gyereket, és nem igaz, ogy nem lehetett volna elvetetni... El sem tudom mondani mit éreztem akkor... Korán jött a pici, szerintem is, de korán csinált belőlem felnőttet, és jobb anyának lenni, mint karrierista fapinának... Aki később szül, vagy későn szül, én azt is megértem...

Egy a lényege a mondandómnak: SENKI NE ITÉLKEZZEN MÁR A KÉSŐN SZÜLÉSRŐL, A KORÁNSZÜLÉSRŐL, AZ ANYAGI JÓLÉTRŐL, AMI A GYEREKNEK KELL... Nem szülhet mindenki ugyan abban az ideálisnak tartott korban, ideális anyagi körülményekkel... Nem is lenne világ a világ!!!

2009. ápr. 15. 13:01

Úr Isten!!!

Bocs, hogy beleszólok, de én 22 évesen szültem, és a baba védekezés ellenére fogant meg... Én nem tudtam, hogy terhes vagyok, ugyanis semmi tünete nem volt, és menstruáltam is. 14 hetes terhes voltam, mikor kiderült. Nagy sokk volt. A pici apjával előtte költöztünk szét. Igaz, hogy jó munkahelyem volt, jó fizuval, és az apukának is, de eszembe nem jutott, hogy gyereket vállaljak. Gondoltam, majd 26 éves korom körül... Nem akartam ugyanis a "semmire" szülni, mert akkor már 1,5 éve laktam albérletben, és tudtam mi az, hogy magamat eltartani. Szerettem volna nagyobb sikereket elérni a munkámban, és éppen az előléptetésemre vártam... Nem gondoltam volna, mikor kiderült, hogy egy (nem is olyan) pici élet van bennem, hogy néhány nap leforgása alatt minden megváltozik majd. A csöppség apukájával kibékültük, azóta jegyesek vagyunk. A kicsi egészségben megszületett (szerencsére). A LEGGYÖNYÖRŰBB DOLOG AZ ÉLETÜNKBEN AZ Ő ÉRKEZÉSE VOLT!!! Azóta minden megváltozott... Nem csak egy lány vagyok, hanem nő és anyai is. Minden gondoskodásom és szeretetem a családomé. Mindent feladtam a pici miatt... Élni akrtam még, pezsegni az életben, bulizni, magammal foglalkozni... Abbahagytam a fősulit, eljöttem a melóhelyemről, és még az országot is elhagytam... Apuka szintén... Mondhatom, nem volt könnyű... Most sem az. A gyermekemet albérletben nevelem, de azon kívül megvan mindene... (Amúgy ezért nem maradtunk MO-n, mert számolgattunk, és lehetetlen lett volna a picit otthon rendesen neveni számunkra...) Megkap tőlünk mindent, fizikailag és szellemileg, mentálisan is... Nem vagyunk kő gazdagok, és meg kellnézni mit veszünk meg, de leszarom... A gyermekem a legfontosabb, mindent felülírt bennem az Ő érkezése. MINDENT! Az utolsó gondolatig. Csak ránézek és tudom, hogy Ő egy igazi kincs, meg akart születni, szerencsére. Még 10 évet lehúztam volna a melóhelyen, és több fizum lett volna, szereztem volna sok-sok tapasztalatot stb. Mi változott volna???????? SEMMI! Ösztönösen nevelem a gyermekemet. És tudom, hogy később is így tennék. Nem számít mikor született meg, az számít, hogy itt van nekünk.

2009. ápr. 14. 17:28
Sziasztok! Hogy telt a húsvétotok?
101. nagyreni (válaszként erre: 100. - Spinneli)
2009. ápr. 12. 21:29
Ebben egyetértek veled, írtam is az előbbiekben valami ilyesmit, ha jól emlékszem.
100. spinneli (válaszként erre: 63. - Nagyreni)
2009. ápr. 12. 18:14
szerintem ugyanúgy megkapják a későn szülő nők is hidd el, szerintem a legjobb mindenki a saját érettségének és feltételeinek megfelelően szül-hogy mikor egyéni dolog.
99. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 97. - Vénboszi)
2009. ápr. 12. 11:42
Teljesen igazad van!
98. vénboszi (válaszként erre: 96. - Noemi1207)
2009. ápr. 12. 11:25

Hááát az biztos!!!

Szomorú ez az abortusz dolog is,mert egy életre tönkre teheti magát az a kislány,vagy nő.

Ezért kell idejében elkezdeni a felvilágosítást,és a határok kitüzését!Ebben is nagyon szigorú vagyok,én megmondtam a lányomnak hogy még csak meg se halljak ilyet,hogy valakivel teherbe vágatja magát mert kiszedm az összes haját,és többet át nem lépheti a küszöbömet,nem hogy a markát tartsa hogy segítsek neki!!!

Lehet hogy ezt a valóságban nem tenném ennyire keményen :DD DE neki ehez kell tartania magát,ez kell hogy a szeme előtt lebegjen!Ha már meg tudállni a saját lábán,nincs gítolva semmiben,csinálja meg úgy az életét,ahogy jónak látja,én megadtam neki a kellő felvilágosítást és tanácsokat,ha nem fogad szót,akkor rám NE számítson,ez eszébe ne jöjjön! Szerencsére az én lányomnak megvan a magához való esze,és jó felfogása,és van előtte jó néhány elriasztó példa.

Arra neveltem hogy legyen benne büszkeség és tartás,s ne hagyja hogy a fiúk a f.....at törölgessék bele,ne legyen mindenki házasság előtti próbababája,s ilyet a családban sem látott soha!!Ezért még nem érzem magam egy maradi bunkónak,meg egyebek,amiket itt egyesek kifejtegettek. :DDD

97. vénboszi (válaszként erre: 95. - 43a06bd4d9)
2009. ápr. 12. 09:54

Persze teljessen igazad van,de az igen ritka esetben fordul elő.De én mégis azt mondom,hogy inkább a megelőzésre kéne törekedni,azzal hogy nem csinálunk kultuszt a szabadosságnak,valami hasznosabb elvet kellene kitalálni,pl: nem nyomok a 16-17 éves lányom kezébe egy csomag tablettát,inkább arra törekszem hogy ezt az időt egy kicsit későbbre toljam.Elmagyarázzam neki hogy azzal hogy oda adja magát,nem lesz se felnőttebb,se jobb,se felelősségteljesebb!!Megmagyaráznám neki hogy a szexből nem kell sportot üzni,s a tabletta ártalmas mindenféle hormonokkal van tele,ami veszélyes a szervezetre!

S minél korábban kezdik szedni,annál veszélyesebb,és sok-sok egészségesen megélhető évet elvesz az életünkből!!NEM éri meg ilyesmivel játszogatni az miatt,amit mondjuk ha vár még egy kicsit akkor normális időben,boldogan megélhet mindenféle félelem nélkül kiteljesedhet benne.Nem arról kéne dicshimnuszt zengedezni hogy ez hozzátartozik a fejlődéshez,/szerintem inkább a visszafele fejlődéshez!/Hanem a tiszta szerelemre,a becsületes életmódra ösztökélni a gyermekeinket,s akkor tán nem fordulnának elő ilyen dolgok,legfeljebb elvétve.

96. noemi1207 (válaszként erre: 81. - Vénboszi)
2009. ápr. 12. 09:45
Nagyon jó dolgokat írtál,én is így gondolkodom!Ma a fiatalok többsége úgy gondolja,hogy nagykorú lévén is úgy éli az életét,ahogy eddig,majd eltartják a szülei úgyis...Mostmár akkor leírom,hogy az én lányomnak már 2 abortusza volt,mielőtt vállalta ezt a babát!Igenis felelőtlen volt,hiába beszéltem vele többször is! Mivel most végzős,azt elértem,hogy az iskolát fejezze be,szerencsére megengedték,így majd a kb. 1 hónapos baba mellett vizsgázik!Hát nehéz lesz,de mint,ahogy Te is írtad Ő választotta,ez az Ő felelőssége már!Nekem is még 2 gyereket kell eltartanom segítség nélkül,már nem tudom anyagilag támogatni,ezt az elején elmondtam.Szerintem a szülés kutya f.... a továbbiakhoz képest!
95. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 94. - Vénboszi)
2009. ápr. 12. 09:23
Én is azt mondom hogy a nyomorúságra ne szülessen baba, védekezés ellenére is becsúszhat!Csak nem kellene megvárni hogy a baba 12 hetes legyen!Mert hogy ha valaki terhes, azt nem három hónap múlva veszi észre!!!Ha váratlanul jön a baba, és nincs rá mód hogy megtarthassa, minél előbb lépni kell ez ügyben!
2009. ápr. 12. 08:59

Megnéztem én is...Hát igen,ez borzalmas!Ilyennek NEM szabadna előfordúlni!!!De mégis néha előfordúl,és van amikor muszáj,mert az anya élete forog kockán.Nos a magzat szempontjából nézve,neki teljessen mindegy,hogy muszájból pusztítják el,vagy sportból"!S hogy ebből lassan sportot üznek,az a NAGY szabadosság eredménye.A legtöbb ilyen eset,fiatal gyerek lányoknál fordúl elő,és azzal hogy ilyen filmeket bemutatnak,teljesen mást érnek el vele,mint amit akarnak!!Mert nem arra sarkallják a fiatalokat,hogy NE kezdjék olyan korán_idő előtt a szex-et,hanem hogy ha becsúszik" a baba,akkor vállalják el bármilyen körülmények között! Sajnos még büszkék is rá hogy ők a "frankó nők"!!/ :)/

mert fel merik vállalni tettük eredményét!Ez egy nagyon-nagyon helytelen gondolkodás!!A hangsúlynak a megelőzésen kellene lenni,hogy ne történhessen ilyesmi.Mégis,ha most rögtön megköveztek akkor is azt mondom,hogy ha muszáj választani,akkor inkább ez,mint hogy megszülessen a nyomorra,az életnek nem is nevezhető sorsra.Vagy mit gondoltok pl: azokról az életerős fiatal emberekről akiket elvisznek a háborúba életük tavaszán,s ott kegyetlenül kinyírják?Arról mi a vélemény?Azt miért nem reklámozzák ilyen filmeken?? Melyik a nagyobb szomorúság? Melyik a nagyobb felelősség?A háború ellen hamarabb tüntetnék,mint az abortusz ellen!Nem az abortuszt ellenzem,hanem a felelőtlen életet,amikor a szabadságot összetévesztik a szabadossággal s még büszkék is rá!

93. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 92. - Dorottya84)
2009. ápr. 12. 07:56

Igen, sajnos sokan nem tudják hogy 12 hetesen is van élni akarás a kis csöppségben! Szerintem max.6-7 hetes korig kellene ilyesmit elvégezni,mert akkor még nem olyan fejlett. Sok ez a 12 hét határidőnek!Láttam már olyan felvételt ahol mutattak egy abortusszal elvett kisbabát,ott egyben volt a kicsi teste,olyan volt mint egy rendesen kifejlődött kisbaba, csak sokkal kisebb.Azt tudni kell, hogy előbb a kezeit aztán a lábait, majd a testét szívják(tépik) ki.Végül a fejét.



Ez borzasztó!Ezért is ellenzem az abortuszt, ilyen fejlett korban!

92. Dorottya84 (válaszként erre: 89. - 43a06bd4d9)
2009. ápr. 12. 00:14
Éde Istenem! Megnéztem! Azóta csak zokogni tudok!!!!!!!!!!Nem is tudom mit írjak......................................................................................annyira szomorú------------
91. vénboszi (válaszként erre: 88. - 707655fba1)
2009. ápr. 11. 23:02
Hát nézd lehetne még fokozni,de már inkább nem szólok semmit. :)) vagy inkább :((( ?
2009. ápr. 11. 21:48
Én ezért mondtam ,hogy a kisbaba amelyik percben megfogan, onnantól ÉL!!
2009. ápr. 11. 21:47

www.youtube.com/watch?v=t_3COaK2_V0


Egy elrettentő, borzalmas példa arra a szörnyű dologra!!!!

88. 707655fba1 (válaszként erre: 87. - Vénboszi)
2009. ápr. 11. 21:44

Eddig is értettem a mondanivalód lényegét (csak egy megjegyzés bökte a csőröm:D ) de most már teljesen egyértelmű számomra mire is akartál kilukadni.


Ilyen fokú naivság nem létezhet a földön!

Vagy igen?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook