Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogbaleset - kinek a felelőssége szerintetek? fórum

Fogbaleset - kinek a felelőssége szerintetek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
156. 5a93082317 (válaszként erre: 1. - Adfa0d8bdb)
2016. febr. 9. 09:42
Sajnos, ez tényleg baleset. Maximum a biztosítód térítene, ha lenne ilyen sérülésre biztosításod. Talán.
155. trapiti (válaszként erre: 154. - Adfa0d8bdb)
2016. febr. 8. 12:59
Szép... várható volt sajnos, ha már pénzről szól a dolog, akkor senki nem felelős semmiért...
2016. febr. 8. 12:57

Azóta történt:


Megvan a kislánynak az implantátum, közel 200.000 Ft a kiadás mindenestől (többszöri utazás, kezelések, implantátum), ebből kb. 60.000 Ft-ot térítenek. Ezt hallottam az anyukától. Ez is valami. Egész szép lett, nem feltűnő. :)

Felelős nincs, baleset volt.

153. Chelsey (válaszként erre: 152. - Youlcsi)
2016. jan. 19. 14:16
Ó, az tudod, hogy nem mindenkinél garancia arra, hogy teljesen képben is van az adott dologgal ;-)
152. youlcsi (válaszként erre: 151. - Chelsey)
2016. jan. 19. 13:51
tudom, hogy jól mondom, ezért kapom a fizetésem ;)
151. Chelsey (válaszként erre: 150. - Youlcsi)
2016. jan. 19. 12:38

Off. Jól mondod, még a munkahelyre bevitt magántulajdonban lévő tárgyakért is felel a munkáltató (pl. ha eltűnik a táskád az irodából), nemhogy a testi épségedért.


Egyébként a suliknál is így van és nem is kell "hibásnak" lennie senkinek, éppen elég, ha a gyerek nem kész akarva törte ki a saját fogát. Nem kell "bűnbakot" keresni, anélkül is felelnek az iskolák a területükön tartózkodó tanulók testi épségéért (is).


De mindegy is, hogy hogy van ez pontosan. Ha a szülőket érdekli, akkor úgyis utána fognak nézni és megkérnek ezen a területen jártas jogászt/ügyédet, hogy segítsen nekik tájékozódni.


Ami a kislányt illet, nyilván szükséges, hogy pótolják a fogát és segíteni kell neki feldolgozni a történteket. Lehet, hogy ez könnyen megy, de az is lehet, hogy sokkal nagyobb jelentőséget tulajdonít neki, mint itt páran gondolják. Az utóbbi esetben sem az a megoldás, hogy lekicsinyeljük a veszteségét. Ha szükséges, akkor én itt is szakember segítségét/véleményét kérném.

150. youlcsi (válaszként erre: 147. - Eandi78)
2016. jan. 19. 09:45

"3. Ha saját hibámból (vagy valaki véletlenül ellök) elesek és kitörik a fogam, hiába munkahelyi baleset a fogam nem fogja téríteni. Táppénz más, de azért mert nincs fogam nem maradok otthon"


erre azért reagálnék...

ha munkahelyen történik, akkor DE, téríteni fogják, mert téríteni kell! és ha van orvos, aki ezzel táppénzre kiír, akkor bizony m.baleset esetén 100%os táppénzzel maradhat otthon az ember.


de amiről szó van, az iskola és nem munkáltató...

2016. jan. 19. 09:19
Amikor felnôttnek csinálják a fogsorát (húzás csiszolás korona elôtt), nem mehet el táppénzre. Dolgoznia kell ugyanúgy, azt mondják, az nem betegség. Amennyiben a beosztása miatt "nagyon elöl van" szerencsés esetben kap háttérmunkát. De ez sem biztos.
148. eandi78
2016. jan. 18. 16:21

A hiányzást nem is figyeltem. Ebben az esetben a legrosszabb, hogy akkor 2 hétig nem megy iskolába. Akár iskolai oldalról is szükség lett volna a lelki támogatásra. Osztálytársai látták, tudják mi a helyzet és szükség van az osztályfőnökre is.

Szerintem a többi gyerektől többet kap azért, mert 2 hétig otthon volt a foga miatt:(

Nem erre az esetre írom, mert erre most nem igaz, de sajnos már a kicsi lányokat is túlzott hiúságra nevelik. 9-10 évesen smink, hajfestés, 11-12 évesen műköröm. Ezek után még szép, hogy ki se akar mozdulni fog nélkül. És ha őt nem is nevelik ilyen túlzott hiúságra, de ezt látja a környezetében és biztos benne, hogy kinevetik. Őrült egy világ ez:(

147. eandi78 (válaszként erre: 117. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 18. 15:58

Hozzászólásokat látva nem láttam szükségesnek, hogy hozzászóljak, de akkor legyen:

1. Nem az iskola és a tanár hibája, hanem baleset. Talán kivétel, ha az adott órán nem volt labdajáték előírva, mert akkor elhárítható lett volna. Esetleg ha olyan résznek esett neki, ami kivitelezési hiba vagy le kellene párnázni, de ezt látatlanban nem lehet tudni.

2. Hogy ki fizet? A biztosító, ha van olyan biztosítása a gyereknek. Mert lehet alap biztosítás nem is elég. De fognál is térítenek. Persze ott is vannak feltételek.

3. Ha saját hibámból (vagy valaki véletlenül ellök) elesek és kitörik a fogam, hiába munkahelyi baleset a fogam nem fogja téríteni. Táppénz más, de azért mert nincs fogam nem maradok otthon.


Előfordul, hogy iskola/tanár a hibás, de többnyire nem. Ki lehet próbálni testnevelés órán, hogy lehet figyelni 20-30 gyerekre. Sokszor a saját 1 gyerekre is hiába figyelsz, egy pillanat és ott a baj. Arról nem beszélve, hogy óraközi szünetekben sokszor 300 gyerekre kell ügyelni 1-2 tanárnak.

Ha intézmény a hibás és nem tanár, akkor se intézmény fizet, mivel nincs önnálló gazdálkodási jogköre. Ez a fenntartó feladata. Az meg manapság az állam. Ha tanár a hibás ő fizet.

2016. jan. 17. 22:45

Nem volt a héten iskolába a kislány, de nem konkrétan ez miatt. Ténylegesen beteg lett.

Szerintem pszichésen így reagált a szervezete.

De egyébként sem jön addig míg be nem teszik az implantátumot és megértem a szüleit.

Azzal értek egyet aki a gyerek lelkiállapotát tartja elsődlegesnek.

2016. jan. 16. 19:22
Elsôkézbôl nincs szerencsére, csak láttam az iskolában többször.
144. Evica1973 (válaszként erre: 143. - Evica1973)
2016. jan. 16. 19:16
Úgy ment iskolába 2 hónap után, hogy bizonyos tanórákra utána sem ment be, mivel másik tanteremben és másik szinten lettek volna ezek az órák. Nem sorolom fel ezeket a tantárgyakat, de nem egy volt és nem is kettő. Egészen addig tartott ez, amig meg nem tanult biztonságosan járni a lépcsőn. Ez az én döntésem volt, az iskola elfogadta, és érdekes mód, nem került a bizonyítványba egyetlenegy igazolatlan óra sem. De ha bekerült volna, sem bántam volna.
143. Evica1973 (válaszként erre: 139. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 16. 18:17
Örülök, hogy nincs ezzel kapcsolatban tapasztalatod. Törött kézről nem tudok nyilatkozni, elvileg semmi akadálya az iskolába járásnak. Törött lábbal viszont nem hogy nem kell, de nem is szabad menni ! Akkora a trombózis veszélye, még úgyis, hogy véghigitó kezelés alatt áll a gyerek, hogy nem javasolt a sokáig egy helyben üldögélés, még felpolcolt lábbal sem. Sajnos a fiam tavaly törött lábbal majdnem 2 hónapot hiányzott, és még akkor is azt mondta az orvos, hogy az iskolába menésről döntsek én, mert ő nem meri vállalni a felelősséget. Arról nem is beszélve, hogy az osztályuk az első emeleten volt, lift nélkül.
142. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 141. - Simple)
2016. jan. 16. 18:08
Amennyiben külföldön kerül valaki kórházba.
141. simple (válaszként erre: 138. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 16. 18:02
Nem értem, ehhez az oep-nek mi köze?
140. simple (válaszként erre: 137. - F8db0709b8)
2016. jan. 16. 18:02
Borítékoltam volna, hogy ezt fogod mondani, hogy ne hasonlítsuk össze a kettőt. Pedig mindkettő ugyanolyan baleset. Ha például most kimész a jeges járdára, és elcsúszol rajta mert nem volt letakarítva róla a hó, az is baleset, és bizony van felelőse, az akinek a feladata lett volna tisztán tartani. Ha bármi bajod lesz az esés miatt, például kitörik a fogad, köteles lesz megfizetni a károdat, tiszta nyert ügy akár a bíróságon is.
2016. jan. 16. 17:41
Begipszelt törött kézzel-lábbal is kell menni iskolába. Nem maradhatnak otthon 4-6 hétig.
138. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 136. - Simple)
2016. jan. 16. 17:15
Bizony... amikor az oep 60-80 ezer eurós számlákat kap síbaleset miatt.
137. f8db0709b8 (válaszként erre: 135. - Simple)
2016. jan. 16. 17:11
1db fogról beszélünk....na meg ne hasonlitsunk már őssze egy autobalesetet egy iskolai balesettel....lentebb irtam velem mi történt....talán ezért nem értem ezt a fizetessük ki a fogat témát...nekem szüleim 2fogat fizettek anno és nem két hét volt mire lett fogam...járt iskolába.énekkarra senki nem piszkált...de lehet ezek a mai gyerekek ilyen penyêk
136. simple (válaszként erre: 134. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 16. 16:50
Én mielőtt síelni megyek igen komoly biztosítást kötök magamra, volt is már rá szükség. Ha az nem lett volna milliókat kellett volna kifizetni.
135. simple (válaszként erre: 132. - F8db0709b8)
2016. jan. 16. 16:49

Ha mondjuk valaki belédszáll az úton, és totálkárosra töri a kocsidat, te mondjuk kórházba kerülsz és különféle műtéteket kell elvégezni rajtad az is baleset. Akkor sem keresnél felelőst, meg csak legyintenél? Fizetnél mindent saját zsebből?

Nem nagy ügy egy fog elvesztése?! Én felnőtt vagyok, de ha nem lenne fogam, az utcára sem lépnék ki amíg meg nem lenne csináltatva.

134. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 132. - F8db0709b8)
2016. jan. 16. 15:19
Ha ugyanez mondjuk sielés közben történt volna meg, vajon kiknek a felelôssége lenne?
133. Evica1973 (válaszként erre: 131. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 16. 15:13

Szerintem meg igen. Nem a fog miatt, hanem a pszichés tényezők miatt, ugyanúgy mint a felnőtteket betegállományba veszi a pszichiáter, a gyereknek is adhat igazolást a háziorvos ilyen probléma miatt.

Egyébként rengeteg, csak a szülő kérésére kiállított orvosi igazolást látnak a tanárok, úgy hogy semmi különösebb ok nincs a háttérben. És vannak olyan gyerekek is, akik pl. síelni mennek 1-2 hétre télen a szülőkkel, vagy ismerek olyat aki télből a nyárba a Kanári szigetekre ment 2 hétre. Na ezek az igazolások is megoldódnak valahogy. Lehet, hogy ilyen esetben csak a szülő kéri ki őket az iskolából, nem tudom, lényeg, hogy megoldódik. Az első fog elvesztése egy kislánynál pedig igencsak komoly indok a hiányzásra. Szerintem. De lehet más szülő elzavarná a gyereket iskolába, nem vagyunk egyformák. Én azt mondom a gyerek lelkiállapota sokkal fontosabb, mint bármilyen iskolai tantárgy.

132. f8db0709b8 (válaszként erre: 131. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 16. 14:47

Én nem gondolom még most sem,hogy ekkora feneket kell neki keríteni....

Kicsit nevetséges már hogy ne menjen iskolába...felelőst kell keresni..ki kell fizettetni a fogpotlást....

BALESET...bármikor megismétlődhet...ennyi erővel lehetne magántanuló is ez a lányka...

Szülő aggodalma is felesleges,mert ő ülteti el a saját gyerekébe a gyökereket amikből késöbb nagyobb gond lehet...

A fog berakásáig tegyen a szája elé maszkot mintha beteg lenne és nem látja senki az átmeneti hiányosságot...

131. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 130. - Evica1973)
2016. jan. 16. 14:03
Nem szeretnélek elkeseríteni, de egy hiányzó fog miatt nem fogja az orvos kiírni a tanulót az iskolából. Legfeljebb nem kell neki hangosan beszélni, felelni, olvasni.
2016. jan. 16. 11:26

Még valami.

A történtek miatt az iskola legalább azt a minimális segítséget adja meg, hogy igazoltnak tekinti azt a 2 hét hiányzást, ami az implantátum behelyezéséig eltelik. Ha ezt nem teszik meg, a házi gyermekorvos biztos igazolja, ha van benne egy kis empátia.

Annak utána lett nézve, hogy TB alapon működik-e valahol az országban implantátum behelyezés (pl. Szájsebészeti Klinika Bp)? Elvileg ha a balesetek utáni plasztikai sebészet működhet TB alapon, akkor ez sincs kizárva. És vannak különös méltánylást igénylő esetek, amikor külön nyomtatványon kell a TB-től kérni a finanszírozást, drága gyógyszerekre biztos hogy létezik ilyen, régen az eü. minisztériumban döntöttek ilyenről, kérelem alapján, és persze az összes ezzel kapcsolatos dokumentum. jövedelemigazolás csatolásával. A helyi OEP fiókban meg lehet érdeklődni, hátha beavatkozásokra is igényelhető.

2016. jan. 16. 08:50
Igazad van. Majd próbáljuk erősíteni őket.
128. Evica1973 (válaszként erre: 123. - Adfa0d8bdb)
2016. jan. 16. 08:03
A szülő érései, lelkiállapota hatással van a gyerekre, nagyon nagy hatással ! Ha az anyuka úgy érzi, ezzel "összedőlt a világ", már soha nemles a gyerek élete olyan, amelyen ezelőtt volt, hogy fog ez vajon hatni a gyerek lelki világára ? Az anyukának kell erősnek lenni ! és igen is azt erősíteni a gyerekben, hogy meglesz az implantátum és ugyanolyan lesz mint rég, pár hónap múlva elfelejti az egészet ! Az ezzel felmerülő anyagi problémákkal pedig szintén nem szabad a gyereket terhelni. Ha az implantátum behelyezése előtt nem akar farsangra menni, akkor nem megy és kész. Ha addig nem akar iskolába sem menni, hát ne menjen, 2 hét hiányzás miatt nem fog összedőlni a világ. Lazán kell hozzáállni a dolgokhoz, mert ha a szülő nem áll hozzá lazán, akkor mit várunk a gyerektől ?
127. adfa0d8bdb (válaszként erre: 126. - Loch ness)
2016. jan. 15. 20:07

2 hetet várniuk kell az inplantátumra. Ha meglesz minden számla, nyújthat be a család kártérítési igényt, de valószínűleg csak töredékét fizetik meg.

Azóta nem labdáznak bent, ennyi változás történt.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook