Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? fórum

Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
188. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 186. - 14775640c4)
2008. júl. 16. 09:29
én is hasonlóan és csipem meg egyebek,de....de...mér nem vennéál vissza dolgozni szülés után?
187. 53cc09e608 (válaszként erre: 182. - 14775640c4)
2008. júl. 16. 09:29
Nem arról volt szó ,hogy ne dolgozzál ,hanem ha dolgozol a gyes milyen jogon jár ! :)) Mert itt az elején kimagyarázták jár , de ha nem kapná akkor nemtudna dolgozni .:))) Itt van az ellentmondás .
186. 14775640c4 (válaszként erre: 184. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 09:28

hú ezt most nem értem.

mit ad az állam?

csp.-t ennyi.

miért?szerinted mit ad az állam?

bocsi. én csíplek téged,és szeretek veled beszélgetni, de tényleg mit ad az állam?

185. Raistlin Majere (válaszként erre: 177. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 09:27

Hát ezért nem vállalnak ma a felelősen gondolkodó családokban gyereket.

Miért nem vennél vissza valakit a munkahelyére? Büntetés jár azért, mert szül valaki egy gyereket?

Hát nem semmi egy nő vagy te, és most már az indítékaid is egyre világosabbak. A sógornőd ellen érzett antipátiádat vetíted ki a többi kismamára.

Nekem a GYES-es év egy csoda volt a gyerekemmel. A világ minden kincséért sem adtam volna be bölcsibe.

184. 53cc09e608 (válaszként erre: 176. - 14775640c4)
2008. júl. 16. 09:26

na azért 3 pár cipő nemkell egszerre:))))

De bocsássatok meg az állanak kell teljesen eltartani a gyermeket ? Vagy azért vállaltátok őket ,hogy felneveljétek !

183. 14775640c4 (válaszként erre: 181. - Raistlin Majere)
2008. júl. 16. 09:24

hehe:DDD

vagy még arra sem.

182. 14775640c4 (válaszként erre: 180. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 16. 09:23

gondolom teher a kisgyrmekes:)

akkor már meg is van. az egyik olodalról azt kapjuk, hogy ingyenélünk dolgozzunk, ha meg dolgoznánk, akkor meg nem kellünk. hol itt az igazság?

181. Raistlin Majere (válaszként erre: 172. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 09:23
Senki nem mondta, hogy az államnak kell eltartani a gyerekeket, de a 11 700 ft családi pótlékból nem is futja másra, mint a havi pelenkára.
180. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 177. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 09:21
miért nem vennéd vissza?
2008. júl. 16. 09:19
és miért nem?
178. 14775640c4 (válaszként erre: 177. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 09:19
hát akkor asszem megkaptam a választ:))
177. 53cc09e608 (válaszként erre: 175. - 14775640c4)
2008. júl. 16. 09:18
Szióka ! De rég hallottam rólad! :))Ha én lennék a munkáltató sem venném vissza 3 év után ,több okból sem!
176. 14775640c4 (válaszként erre: 172. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 09:16

azért nem olyan sok minednre:))

most őszintén. nekünk van két gyerek.26 ezer csp.

mire elég?

gyerekek számával elosztva,fejenként kb 13 ezer. ez havi 3 pár cipő. köszi:))

2008. júl. 16. 09:14

sziasztok!

szóval visszaolvasgattam. hát hogy is mondjam....

nem olyan egyszerű a GYES-en lévők élete,tapasztalat.

eleve más szemmel néz a munkáltató. sok helyen inkább az ember letagadja vagy nem mondja meg hogy van gyerek mert sajna fel nem vennék. tudom.ha pedig felveszik akkor állandóan startra kész hogy na most beteg a gyerek, legalább kirughatom:(

ez elég szomorú.

jó tudom 8 órában el is lehet halyezkedni. de a legtöbb ovi és bölcsi max 16.30-ig van nyitva. és már 16 órakor húzzák a szájukat.szintén tapasztalat. ahol van nagyi és /vagy segitség ott persze valamivel másabb. de sajna mint a mi esetünkben is, ha nincs segitség akkor?

hogy helyezkedsz el?ki megy a gyerekért ha a férj esetleg napi 12 órát dolgozik este 7 ig?

na?

válazt várok

tök könnyű azt mondani hogy sok anya hogy ugy mondjam "ingyenél" otthon. de azért ez nem olyan egyszerű mint ahogy móricka kitalálta:(

az hogy külfödön mi van egy dolog,az külföd. és nem Mo.

2008. júl. 16. 09:12

én is látok negatív ellenpéldát,rengeteget doliztam kocsmában,szóval tudom mi van segélykor és családi+gyeskoR!!!


de ezt nem a normális,becsületes embereken kell leverni,hogy akkor senkinek ne járjon!

173. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 171. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 09:10
konkrétan egy másik országban járó ismimnél laktam és saját szememmel láttam hogy havonta kapnak egy össezegt ami kb az akkori gyesemnek felelt meg csak más a neve,ha gondolod utánnanézhetek pontosan:))ezt Andi csak gyerekpénzként emlegette,nem tudom meddig jár,hány éves koráig a gyerkőcnek.De férjem pl anno a régi melóhelyén kapott rám és a gyerkőkre adóvisszatérítést, és egyebeket pedig közünk nem volt az országhoz,csak ő ott volt alkalmazott,tehát ott is vannak juttatások ésa rányában magasabbak mint itt a gyes,csak ezt gyesnek nevezik ott meg másnak.
172. 53cc09e608 (válaszként erre: 169. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 16. 09:08

Gyerekpénz itt is van ott a családipótlék !nem is kevés amint elnézem . ha valaki egyedül neveli a gyereket meg mégtöbb.

A családi pótlék havi összege (forintban)



1 gyermek családban: 11 700


1 gyermek egyedülálló szülő: 12 700


2 gyermek családban: 12 700/gyermek


2 gyermek, egyedülálló szülő: 13 800/gyermek


3 vagy több gyermek családban: 14 900/gyermek


3 vagy több gyermek egyedülálló szülő: 15 900/gyermek


Tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermeket nevelő család esetén 22 300


Tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermeket nevelő egyedülálló esetén 24 400



Ha jól számolok akkor ez elég is sok mindenre , természetesen nem az állanak kell eltartani teljes mértékben a gyereket ,hanem a szülőnek !Ugyanis senkit nem kötelezett az állam ,hogy szüljön ,ha meg szült akkor talán gfeluis kellene nevelni ! Mi 9 voltunk testvérek ,és nem volt ilyen még akkora szüleink tartottak el bennünket !! Nem az állam . Ők is iskoláztak be. Ugyhogy itt valmi tóúl sokat kivánnak azok a kismamák akik közül soha nem tettek még le az ország közösébe ,de elöszeretettel követelnek onnan ,mert egy évi munkaviszony úgy gondolják , az elég ahhoz ,hogy triplán kapják vissza az állatól . Akármilyen szempontot veszek figyelembe, ez jogtalan a többi állampolgárral szemben ! Nem beszélve róla a segélyek nem a gyerekekre mennek hanem a szülök költik el ! nagyon sok esteben e gyereknek semmi nem is jut belöle ! Láttam sok -sok példát erre !

171. 53cc09e608 (válaszként erre: 169. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 16. 08:56
Tudom vannak kivételes esetek ! Miből gondolod ,hogy az a nevetséges összeg jár is nekik ? Tudod ismersz már, mivel leveleztünk ,hogya kivételes esteket az tolerálnám ,de ilyen nincs 7 % sem ! De azt rosszul tudod ,hogy a fejlettebb országokban hogyan müködik ! Ott nincs gyes vagy csak nagyon rövid időre . És a munkanélküli rendszer is sokkal hatékonyabban működik !
170. 53cc09e608 (válaszként erre: 166. - Icus)
2008. júl. 16. 08:44
Na azt hiszem mi jól egyetértünk ,itt kissebb betegségekből is olyan katsztrófát csinálnak ! De pontosan ezek a szülök akik nem veszik ki a részüket a parlagfű írtásban . Vagy éppen nem igen teszenek ellene . Lásd környezetvédés ! Én sem magamnak csinálom ,hanem az unokáimnak és a jővő generációjának !!A másik amivel itt érvelgetnek miért jár a gyes is és munka is mellette . Nem is gondolnak arra ezt a terhet majd a gyerekiknek kell viselnie !! Nem véletlen ,hogy nálunk sokkal gazdagabb országokban nincs is gyes vagy éppen rövid ideig van ! Itt meg a sogornőm ,csak azért mert agyereke nyúlszájú ,12 éves koráig gyesen lehet vele , oviba jár az anyja dolgozik 8 órában !! Két helyrőlnyúlja a pénzt 12 évig . A gyereket évente viszi ellenörzésre .2-3 évenként egy mütétje lesz :De akkor sem kerül pénzbe neki ,mert az úrtiküöltséget is az állam fizeti .És sír ri ,mindig ,hogy neki megjár mert a kisgyerek beteg . Most úgyél mint marci a hevesen , mert a Öcsém is jól keres .De nagyon rávan szorulva a gyesre is mert lesi mikor lehet márérte menni !
169. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 168. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 08:40

ez már megint más téma,van már erröl topik....a kismamáknak hosszú idő van itthon oké,de nevetségesen alacsony összeg,ez tényleg csak segély és nem elég eltartásra....ahol nincs ennyi idő,ott a férj kicsit többet keres....és máshol is van "gyerekpénz",fejlettebb országban élő ismim is kap a gyerek nem tudom hány éves koráig kb 20ezer ftnak megfelelő összeget,holott a minimálbér ott többszöröse az itteninek.....

szóval hagyjuk ezt a gyeses dolgot,mert normális ember nem a gyes összege miatt vállalj a a gyerekét.

168. 53cc09e608 (válaszként erre: 167. - Icus)
2008. júl. 16. 08:33
Tegnap este pontosan foglalkozott a televizió ezzel a témával :)) Az a helyzet ,hogy itt a kismammák nagyon sokat képzelnek magukról ,egy országban sinccs ilyen hosszú idő a kismamáknak .De ha reálisan nézed a dolgokat , a plussz kifizetésekből mindent meglehetne oldani !!! Nem csak megoldani még maradna is bőven !!!!! tegnap este a tévében ennek a polgármesternek adtak a végén igazat és januárban beis vezetik és jogosan !!! Honnan veszi valaki a jogot ,hogy én és Te dolgozol Ő meg abból él ! És utána si ri mint a "Fürdös K" ,hogy nincs pénze és kevés a segély . Én azonnali hatállyal beszüntetném , mert sokan mellette még dolgoznak , vagyis majdnem mindenki dolgozik mellette . Lásd feketemunka ! :)) Láttam én személyesen ezeket a szegény embereket , a kis segélyből élnek ,aláírom van olyan is ,de ez csak 10 % a többi közönséges csaló ,aki kihasználja azokat a "hülyéket " akik becsületesen dolgoznak és befizetnek mindent! Ez velünk szemben igazságtalanság !! És ha egy jó jogász megfogadnák igazat is adnának nekem . Mert milyen jogon kell nekem arra dolgoznom ,hogy eltartsunk közösen ,holmi csalóklat ?
167. Icus (válaszként erre: 157. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 07:54

Most gondold el, ha azonnali hatállyal beszüntetnék, mi lenne itt?


Mekkora vihar volr abból is amikor eltörölték a pl. GYED-et. Megszorító intézkedésként:( A Fidesz késöbb vissz is állította. A GYES? Végül is a munkatársnőm lánya Olaszországban él. Bizony ott sincs ilyen. Fél évesen vitte bölcsibe, és ment dolgozni. Sőt egy másik városba vitte minden reggel, mert az övékében nem fogalalkoztak ilyen picikkel:(


Nézd meg most mi van nállunk!! A kozmetikusom decemberben szült, és már most tavasszal elő kellett jegyeztetnie a gyermekét jővő év szeptemberére a bölcsibe!!! Döbbenet!! Már a huszon valahanyadik volt a listán!!:(

Igen , ebben nagyon egyett értünk, hogy a pénzt nem szabadna segélyek formájában kifizetni!! De, pl. nézzétek meg. Egy polgár mester azt mondja, hogy nem fizetek segélyt, ha nem végzel közmunkát! 3 hónap alatt talán 200 órát kellen dolgozni, amiért pénzt is kapnának!! Erre mindenféle szervezet tiltakozik, hogy nehogy má!!!:(

166. Icus (válaszként erre: 151. - 2c6aca7116)
2008. júl. 16. 07:46
Nem abból kifolyólag:)) A fia "csak" astmás:)) Azért irom, hogy "csak", mert a naggyal, sok korházat megjártunk annak idején és nagyon sok igazán beteg gyermeket láttam. Az astma hál' isten szinten tartható, kezelhető. Nekünk sem maga az astma okoz gondot, hanem a "tüdő gyengeség" a fertőzésre való hajlam:( A rengeteg antibiotkumtól a sok szterodtól késöbb lehetnek problémák. Mint a nagyfiamnál. ekcéma, magas vérnyomás, amire már 14 éves kora óta gyógyszert szed:(
165. Icus (válaszként erre: 148. - 2c6aca7116)
2008. júl. 16. 07:41

Na ezt mondja az akinek nem volt ilyen problémája:(

Nekem bizony kellett logopédushoz hordanom, mellette gyógytornára. Kiskora óta "érthetetlenül" beszélt:( Mi is kijavítottuk. Külön logopédia könyvből gyakoroltunk vele minden este:( Még sem ment. Úgy ment iskolába 7 évesen, hogy még mindig legalább 7 hangot nem ejtett tisztán. Az iskolában a tanárnő, ki is akadt, hogy lehet igy iskolába engedni a gyereket. Aztán amikor megismerte, már tudta miért. A beszédhibája ellenére, átlagon felüli a tudásszintje:) És bizony egy új logopédussal immáron a 4.-kel nagyon szépen és gyorsan felődött a beszéde is:))

164. MelisUK (válaszként erre: 140. - 2c6aca7116)
2008. júl. 15. 22:07

:))) Nem az ára végett kell lemondani a cigiről és a kávéról, hanem azért, mert fölösleges fogyasztani, függőséget, betegséget okozhat, a dohányzás végett a gyermeked asztmás lehet... Hiába esetleg az erkélyen dohányzol (ha dohányzol), akkor is beviszed magaddal a füst egy részét, ami igen is káros, a kicsikre a legkárosabb. Ha dohányoztok, akkor akár lehet ez az oka a gyermeked asztmájának...

Engem se támogat se szülő, se nagyszülő jelenleg, mivel nincs szükségem rá, én támogatom őket, amikor csak lehet. De minap is kérdezte mamám is, h mit küldjön nekem, mire lenne szükségem. Ez általános az én családomban, pedig nincs gazdagság. De amíg nem volt keresetem és semmilyen jellegű jövedelmem, addig igenis támogattak mind a szüleim, mind a nagyszüleim. Ez így van rendjén szerintem. Igenis, ha kezdődik az iskola és a nagyszülőnek ha van egy kis pénze, akkor segíthet benne. Miért olyan nagy gond ez?

Egyébként mi eleve antiallergén ágyneműt használunk, mert az én párom is asztmás volt régebben, de amióta elköltöztünk Magyarországról, azóta semmi baja, szerencsére. Ha bármi ilyen jellegű betegség előfordul, akkor se a segélyre kell várni szerintem, mivel teljesen természetes, h beteg lehet a gyereked. Bármi előfordulhat. Ezért kell elgondolkodni azon, h van-e elég erőforrásod gyermek vállalására. Ha nincs, akkor inkább ne legyen gyerek, hogy ne kelljen nélkülöznie és a segélyre vagy pótlékra várni, hogy orvoshoz tudjam vinni vagy be tudjam iskoláztatni. Ez az, amiért én várok...

163. MelisUK (válaszként erre: 135. - 2c6aca7116)
2008. júl. 15. 21:54

Igenis van köze a feltett kérdéshez, ugyanis ilyen spórolások beiktatása mellett nem kéne azért "nyígni", h legyen 13. havi családi pótlék a beiskolázáshoz. Inkább akkor vállaljon az ember gyereket, ha fel is tudja nevelni, nem a pótlékokért és segélyekért kell folyamodni. És asszem te írtad, h nem csak az lesz beteg, aki fogyaszt ilyen dolgokat. Persze, de ha nem fogyasztod, akkor pénzt spórolsz meg, amit a gyermekedre fordíthatsz és az egészségednek is jót teszel vele. Lehet, h a környezet nem egészséges, amiben élsz, de ha már olyan nagy szmog van, akkor az ember ne gyötörje pluszban a szervezetét a cigivel és a kávéval, nem?

Egyébként az orvosok alacsony vérnyomásra szokták ajánlani a kávét, napi egyet, annyitól még nem lesz baja az embernek. A sok kávé az, ami káros már a szívre.

2008. júl. 15. 21:13
Olvasom ki mit ir , de már lassan nem is a témánál vagyunk . Mivel ,csak egy családipótlékról van szó .Nem arról ,hogy nagymama segit , vagy hogy spórolsz .Talán a régi rendszert kéne visszahozni , mert mikor gyerek voltam ,nem voltak ilyen gondok . Ezen főlösleges vitázni , mert mindenki a maga igazát akarja .
161. anyuca66 (válaszként erre: 160. - 53cc09e608)
2008. júl. 15. 20:18
Ez is igaz amit írsz. De általába az utolsó falatot is megvonja a szájától, hogy az unokának vegyen valamit. Én is említettem, ebből indultam ki, akkor ne fagyira adjon neki hetente.....
160. 53cc09e608 (válaszként erre: 41. - MelisUK)
2008. júl. 15. 17:07
Úgye viccnek szántad?? Miért kellene a nagyszülőnek megvenni a táskát ? Az már megvette a saját gyerekének . :)) Egyébként is ha nyugdíjas ,sok örül ha megél ! :)) valami tévhítben élhetsz ! Kinek szülte a gyereket a nagyszülőnek vagy magának ! Kinek a kötelessége ??
159. 53cc09e608 (válaszként erre: 158. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 15. 15:43
Na látod Te már nyernél ,ha azt vezetnék be amit javasoltam ,mert nem kellene futkosni a gyerekkel ,hanem az oviban vagy éppen a suliban foglalkozna vele a szakember!
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook