Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? fórum

Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2008. júl. 16. 12:24
És ha az 5 éves gyereked azzal állit haza ,lenézik ,mert Őt nem mercédesszel viszik óviba? akkor természetes veszel egy mercit ?
307. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 303. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 12:22
no nem sokkal olcsóbban,de sokkal randábban...
306. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 302. - Raistlin Majere)
2008. júl. 16. 12:22
ez az!!
305. 2c6aca7116 (válaszként erre: 274. - MelisUK)
2008. júl. 16. 12:22
Bocsi, de én azért irtam , mert állandóan spórolásról irsz .Erre irtam , ha egyből ikreket szülsz kétszer annyi a kiadás .Elsőre én is egyet szerettem volna .Ara felkészültünk , és anyagilag birtuk volna . De mikor megszülettek , még egy hó-ig korházba voltunk , ami plussz költség . Egy jövödelemből nehéz megoldani . Az a helyzet , soha nem tudhatja más , hogy miért kerülünk ilyen anyagi helyzetbe . Mire rendezödtek az anyagiak , vittük a kislányt műteni . Még időnk se volt spórolni . A cigiről leszokoban vagyok , amire büszke vagyok ,mert nem könnyű. Napi talán 2 kávét iszok .140/85 volt a vérnyomásom , mikor az orvos mondta a kávét.Különben állandóan a dohányosok ellen vanak . Van aki iszik , játékgépezik , stb . És kapja a segélyt, mert állitja hogy rászorult . Amúgy ne haragudj ,nem volt szándékom neked esni . Csak leirtam egy helyzetet , hogy te mit tennél . Ha sértő volt bocs .Mi is azért terveztünk egy gyereket , mert tudtuk ,hogy tellik rá . De mivel kettő lett , nem tellik annyi rá , mint egyre . Én nem azt akarom , hogy támogassanak , csak ha 2-3 gyereknél jár valami , legyen az 1-2 gyereknél is . Ez a gyerekek jövőjét is lehet , hogy befolyásolja . Van ismerősöm ,aki 3-4 gyreket vállalt. Ha meg vettünk valamit a gyerenek ,azt mondta az övének , mert mi megtehetjük . Holott ő kapott seg.és támogatást . Meg mi nem vettünk menő ruhát , hanem a gyerekeknek vettünk inkább valamit .Magunkon spóroltunk , hogy a kislányainknak legyen .Ami a mai napig igy van .
2008. júl. 16. 12:22

azért ha más megveszi ne járassam már rongyokban azért hogy megmutassam hogy én biz tudok spórolni!!!


azthiszem mentem,köszönöm a társalgást...sziasztok:)

303. 53cc09e608 (válaszként erre: 299. - Raistlin Majere)
2008. júl. 16. 12:21
Ha elviszed ortopédushoz , és ott készítenek a lábára szabottan méretre jó minőségű és mostmár szép divatos cípöt ,ott is meguszod sokkal olcsobban !!!!!! Ja de akinek a drága bolt kell az vegyen ott ,de utána ne panszkodjon!
302. Raistlin Majere (válaszként erre: 301. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 12:20

Elbeszélünk egymás mellett :-(

Egyáltalán nem fontos a divat.

Ami fontos a gyerek önértékelése.

301. 53cc09e608 (válaszként erre: 299. - Raistlin Majere)
2008. júl. 16. 12:19
Na látjátok , nem is segély a fontos ,hanem a divat! :)))
300. 53cc09e608 (válaszként erre: 297. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 16. 12:18
Had nevessen ! Te a fiadnak magyarázd el ne nekik ,hogy mennyivel jobb Neki ,mert ezek az egészségesek !!! A ruhát is megtudod magyarázni .
299. Raistlin Majere (válaszként erre: 293. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 12:14

Sajnos nem csak az ember, hanem a körülmények is meghatározzák ki, milyet vásárol.

Kislányomnak nagymértékű bokasüllyedése van, nem vásárolhatok neki rosszminőségű, kínai cipőt. 4-5 éves koráig még rá tudtam adni a gyógyszandált (8-9 ezer forint), gyógycipőt. Rémesen rondák ezek a holmik. 5 évesen már sírt, hogy neki nem kell, nem veszi fel, mert szekálják a többiek. Próbáltam alternatívát keresni. A drSiesta cipői nagyon szépek, divatosak, egészségesek, DE egy magasszárú téli csizma 17.000 forint.

298. 53cc09e608 (válaszként erre: 295. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 16. 12:13
Na látod lassan kibújik a szög is a zsákból ,hiába adnak segélyt ha nincs látszatja !:)) Hiába adsz annak aki nem becsüli meg . De ha rászorul is ..na mivel kezdi ,nem a legdivatosabb ! :))))) Tudod hányszor mondom én magamban ,megérdemli ez az ország ami vár rá !! Ez az ország a legpazarlobb ország , sok helyen voltam ,de ilyen pazarlás sehol nincsen!
297. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 296. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 12:13

én soha nem mondtam a fiamnak,meglepődtem mikor emghallottam....

mikor szoltam tanárnéninek hogy csúfolják több miatt a faiamat azt mondta pl :nem ismerik azt a márkát,azért csúfolják....nos ezt nem fogadom el,és azt sem hogy az a gyerek aki segélykor csipszet visz kajcsinak aztán semmit,kineveti a fiam ha gyümölcsöt és tejterméket visz.....

296. 53cc09e608 (válaszként erre: 292. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 16. 12:10
nem akarom elhinni ,arra valaki már tanította elötte ,hogy azzal nem szabasd játszani !
295. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 291. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 12:09
Hiába adok kabátot a szegény gyereknek ha két nap mulva már nincs meg ,vagy ki tudja hol van mert nem adják rá,jár inkább pulóverben.....az osztály jó részét meg nem költöztetem hozzánk,bármennyire is sajnálom,ha beleküöp a kajába,azon túl már nem érdekel ha éhezik otthon mert én kifizetem azt amit ő leköp....nem feltétlenül csak a szülő hibája
294. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 291. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 12:07
Bátran állíthatom hogy a fiam a kisfiúk közül a legjobban öltözött az osztályban,minden sznobságot mellőzve.Annyibol oldom meg az öltözködést kb mint aki a kínaiban vásárol csak lehet okosabban:))Farmerokban,bársonynacikban,ingekben járnak a fiaim és nem költök sokat az öltözködésükre:))
293. 53cc09e608 (válaszként erre: 290. - Raistlin Majere)
2008. júl. 16. 12:07
Lehet az embernek igénye !! Nem erről van szó ,csak azt az igényt, NE az adófizetők pénzéből akarja megvalósítani!!!!!!!!!!!!!Hanem a saját munkájával!!
292. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 288. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 12:05

Meghívlak szivesen,mert már több dolgot nem igazán akarsz elhinni hogy így működik.Már ovodások megjegyzik ki a büdiszagu,ki a koszos,elsőben már keményen megy a nem játszom vele,mert.....

tényleg időnként mintha nem egy világban élnénk,sok mindent nem hiszel el....

291. 53cc09e608 (válaszként erre: 287. - Raistlin Majere)
2008. júl. 16. 12:04
Ha büdös a gyerek ruhája mekell magyarázni ,nem a gyerek hibája !Tudod a mi osztályunk annak idején okosan megoldotta . Szó szerint hidd a legszegényebb gyerek ,mind az osztályba járt , és volt 5 gazdag szülő . soha nem nézték le agyerekeket! Volt olyan a fiam hazajött ,készitsek szenvicset ,mert a Janikának nincs mit ennie . A kislány aki most orvos , hazavitte a legszegényebb kislányt és megetette jött hozzám ,hogy segítsek ,mert tudok varrni és varrnák -e ruhát a Magdikának ! tudod , ti szülök hajlamosak vagytok rá ,hogy a gyerketeknek mindent a legdrágábbat , holott ugyanazt szolgálja az olcsobbb is és néha még praktikusabb is .Ez nem más mint sznobság .
290. Raistlin Majere (válaszként erre: 286. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 12:02

Nem lehet időgépbe ülni és visszamenni fél évszázadokat a múltba. Tök jó lenne, ha újra itt lenne a Ratkó korszak, betilthatnák az abortuszt is, legalább szaporodna a magyar. Ezt nem gondolhatod komolyan. Rengeteget változott a világ, már nem hiánygazdaságban élünk, megváltoztak az igényeink.

Most most vagyunk. És ameddig az állam nem tud fellépni hatékonyan a feketegazdasággal szemben, addig egyre több magyar ember szegényedik el és szorul rá a segélyekre.

2008. júl. 16. 12:00
Deegyébként ha más szülő a kutba ugrik én azért nem megyek utána és ezt meglehet magyarázni egy gyereknek is !
288. 53cc09e608 (válaszként erre: 285. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 16. 11:59
Na erre azt tudom írni, nehezen hihető ,mert itt soha nem foglalkoznak a gyerekek ilyennel.Itt a tanár is szól ,ha egy gyerek kirívóan öltözködik !
287. Raistlin Majere (válaszként erre: 283. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 11:58

Hát úgy látszik ez a mi városunkban másképp működik :-)

Itt a gyerekek kőkemény kritikát mondanak egymásról, és nem azért mert otthon azt hallják. Megmondják, ha valaki bután viselkedik, ha valakinek büdös a ruhája (otthon a szülők dohányoznak), ha valakinek nincs meg a legújabb Barbie-ja stb...

Én is sokat foglalkozom a kislányommal, rengeteg kreatív dolgot csinálunk együtt, de mindemellett pontosan tisztában van azzal, hogy melyek a legújabb, legdivatosabb játékok (ugye a gyerekcsatornákon menő reklámokból), és ezzel meg is szerez egy viszonyítási alapot.

2008. júl. 16. 11:56
Mi lenen ,ha az állam egyáltalán nem adna semmit ,mint az 50 es években ? Akkor pedig volt sok nagy családos és becsülettel felnevelték a gyerekeiket és nem síránkoztak ennyit! De akkormég agyerekek gyümölcsöt ettek nem vitamintablettával védték meg az egészségüket ,mert az most nagy sikk . aztán a sok beteg gyerek azért lesz ,mert az immunredszere nem védekezik ! Ha elelvenen felfalsz is ez a véleményem .:))) Itt azt veszem észre követelni akar mindenki ,de letenni az asztalra mások tegyenek .Mert ha fordított állás lenne ,akkor Ti lennétek felháborodva !!!
285. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 283. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 11:54
nos az én gyerekemet nevették már ki mert még nem ismerték azt a cipellőmárkát amiben a fiam ment iskolába és kinevették....nálunk akkor tartják mókásnak az öltözéket ha normális ruha sajnos....a koszoskás,szöszös nyúlott mackó az elterjedt,a normális ruci nem....szóval mi azért vagyunk megjegyezve mert normális ruhába járnak a gyerekek:((((
2008. júl. 16. 11:51
Szerintem nem a gyerekek nézik le egymást hanem a szülök akarják megmutatni ,"KI ha én nem"! Én még gyerektől ilyent soha nem hallottam ,hogy neked nincs olyan ruhád,mint Nekem! :)) De a szülök sas szemmel figyelik ki miben van . Nehogy már valakinek is különb legyen ,mit az Ő porontyának ! Aztán meg jön a sírás ,milyen nehéz az élete , ja ajátékról is annyit én megvettem az unokámnaka drága játékot ,de többre megyek ha mágneseket készítünk és kivágópapírokat meg különböző kreatív dolgokat ,amit 10 % áért megveszek egy játéknak ,mármint az alapanyagot! :))
2008. júl. 16. 11:51
Szerintem nem a gyerekek nézik le egymást hanem a szülök akarják megmutatni ,"KI ha én nem"! Én még gyerektől ilyent soha nem hallottam ,hogy neked nincs olyan ruhád,mint Nekem! :)) De a szülök sas szemmel figyelik ki miben van . Nehogy már valakinek is különb legyen ,mit az Ő porontyának ! Aztán meg jön a sírás ,milyen nehéz az élete , ja ajátékról is annyit én megvettem az unokámnaka drága játékot ,de többre megyek ha mágneseket készítünk és kivágópapírokat meg különböző kreatív dolgokat ,amit 10 % áért megveszek egy játéknak ,mármint az alapanyagot! :))
282. 53cc09e608 (válaszként erre: 273. - 14775640c4)
2008. júl. 16. 11:46
:))) Gondolod igy működik ?
281. Raistlin Majere (válaszként erre: 274. - MelisUK)
2008. júl. 16. 11:45

Akinek nincs gyereke, az nem tudhatja, hogy az 5-6 évesek már milyen kritikus szemmel nézik a másikat. És, hogy le tudják szólni egymás öltözékét, játékait. A gyerektársadalom nagyon kegyetlen és kiveti magából a nagyon különbözőeket.

És biztos igazad van (te már csak tudhatod), hogy nem kell íróasztal, nem kell tv, végülis barlangban is lakhatunk, gyűjtögethetünk fát stb...

Sztem, ameddig az állam nem tudja azt biztosítani az állampolgárjainak, Hogy ne minimálbért keressenek a munkahelyükön, ne zsákmányolják ki őket az adócsaló vállalkozók, addig nagyon helyes, hogy a segélyeket felveszik a rászorulók...

Vagy szegényember ne szüljön? Igazad van csak az eltorzult világképű gazdagok szaporodjanak.

280. Raistlin Majere (válaszként erre: 258. - Icus)
2008. júl. 16. 11:38

A vegyes csoportokkal nekem is negatív tapasztalataim vannak, de sajnos ma ez a trend.

Nálunk a városban 6 óvoda van, abból egyben vannak csak hagyományos csoportbontásban a gyerekek.

Igaz, hogy a vegyesben hamarabb megtanulják a verseket, előbb bekötik a cipőjüket, de sajnos átveszik a nagyoktól a csibészséget, csúnya beszédet, előbb megtörténik a nemiséggel kapcsolatos élmények felfedezése.

Ha mérleget kell vonnom egyértelműen rosszabbnak tartom a vegyes csoportokat.

Nem baj, ha mindent akkor csinál, tanul meg a gyermek, amikor eléri azt az életkort, fejlettséget, ami ahhoz kell.

Az én lányom 5 és fél volt, mikor megtanult cipőt kötni. Na bumm. Mennyivel van előbbre az a gyerek, aki már három-négy évesen maga köti.

279. 53cc09e608 (válaszként erre: 274. - MelisUK)
2008. júl. 16. 11:14
Látod én meg NEM hiszem ,hogy valaki is rászorul a segélyre !!Ez csak egy kifogás ,még senki nem halt éhen ebben az országban ,kivétel aki maga akart éhen halni! De én ugy vezsem észre nem is akar senki lendíteni azon ,hogy a gyerekinek jó legyen ,mert most is mindenki csak mellébeszél a tényleges kérdésemre senki nem válaszolt! Többet felsem teszem ,mert ugysem kapok választ rá ! de amikor a kismamák felvették a többszáz ezer forintot ,mert szerintük a kormyán hibájából nekik járt , belegondoltam szegények volt aki egy évet dolgozott szült egy gyereket elment gyesre,kiszámolta ,hogy a következő gyerek ugy szülessen ,.hogy minnél tovább otthon legyen . És a juttatásért ugy küzdött ,mintha sokat tett volna le az asztalra ! :)) Abból a pénzből hány ovoda iskola és egyéb gyerkeke javát szolgoló dolog lett volna megvalosíthetó !!! Sok anyuka ugy elköltötte ,hogy lácatja nincsen ! :)) Volt terits merits pár hétig ,utána meg hopp -kopp .
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook