Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? fórum

Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? (tudásbázis kérdés)


68. MelisUK (válaszként erre: 44. - Szanád)
2008. júl. 13. 18:10

Nem azt mondom, h hazudsz, csak egyszerűen képtelen vagyok felfogni, h van olyan iskola, ahol ennyit kérnek a tankönyvekre. Milyen suli ez? Magániskola? Írtam, h a hugom is épp középiskolás korú, nekik nem ilyen drágák a könyvek, pedig "szinte" minden suliban ugyanazok a könyvek vannak.

Nem kell évente átíratni a gyereket, szó sincs róla, de ha már kilencedikben ilyen drága, akkor már az elején lehetett volna másik iskolát választani. Bár lehet, h az az egyik legjobb suli a környéketeken, így én is azt választanám, kerül amibe kerül.

Mi középsuliban matek könyvön kívül más tankönyvet nem használtunk. Be is vezették, h ne kelljen tankönyvet venni, mert fölösleges... Csak sok diák nem jegyzetelt, a szülők nem tudták miből ellenőrizni a gyereket, kikérdezni, stb... Így újra kellett tankönyveket venni...

A nagyszülőket írtam, h nem neked kéne menni hozzájuk, hanem nekik kéne hozzátok. Az én nagyszüleimnek sincs sok nyugdíjuk, de egy nyugdíjasnak nem is kell olyan sokat költenie már magára... Mások már az igényeik. Az én mamáimnak mindig volt félretett pénzük, mindig mindennel segítették az unokákat...

67. MelisUK (válaszként erre: 48. - Kriszto)
2008. júl. 13. 18:01
Egyáltalán nem haragudtam meg, nem volt sértő, amit írtál. Tényleg nem akarok még gyermeket vállalni, mivel még hova? 24 éves vagyok, az egyetemet 23 évesen fejeztem be (2 diploma egy időben), mindemellett az utolsó évben már külföldön dolgoztam, innen jártam haza vizsgázni, mivel tudtam, h otthon nem lesz sok esélyem munkát találni, nem akartam munkanélküli lenni... Ha otthon maradok, akkor még mindig a szüleimmel élnék és biztos, h nem tudtam volna elhelyezkedni a végzettségemnek megfelelően... Szóval 2 éve élek külföldön, ebből egy évig tanultam és vizsgákra plusz tanítani jártam haza, majd a második évben volt már esély utazásra is, de most már szeretnénk saját lakást venni. Szerintem 2 év alatt - amiből egy évig elvileg még otthon kellett volnal lennem az egyetem végett - nem veszítettem semmit azzal, h egy kicsit utazgattunk is, mindeközben is dolgoztunk, nem nyaralós utazás volt. Így végre van esélyem lakást venni, a kocsink már megvan (kellett az utazás végett), ha a lakás is meglesz, akkor gondolkozhatunk a babán, viszont én akkor se fogok semmilyen támogatást kapni, mert magyar vagyok. Még gyes vagy gyed se fog járni, nemhogy akármilyen pótlékok, tehát arra kell fölkészülni, hogy egyikünk fizetéséből kell élni, a lakáshitelt fizetni, a számlákat, az ételt, a baba dolgait, stb... Szóval nem könnyű külföldiként sem. Sőt, én még a nagyira se bízhatom majd a gyereket, ha bármi lenne. Szóval nehéz. De persze szeretnénk majd gyermeket, de még tényleg hova? Én nem szülhettem 21 évesen, mert még iskolába jártam. És még most se szülhetek, mert még nemrég végeztem az iskolával, tehát felelőtlenség lenne...
66. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 65. - Anyuca66)
2008. júl. 13. 16:06
egy olyan cégnél dolgoztam,akiknek voltak üzleti partnerei részesedései az ország sok pontján,az alkalmazottaknak minden évben "találkozó" volt valamelyk helyszinen...ott mesélte az egyik tulaj,jólmenő üzletember vacsinál,tele szájjal röhögve,hogy beadta a kérvényt fűtéstámogatásra merthogy ő minimálbéres papiron a neje pedig munkanélküli szintétn papiron...persze mivel a városban volt üzletük mindenki tudta miböl élnek,a neje szégyelte is pirult mikor a férje mesélte....ettöl függetlenül beadták és persze megkapták..nekik az az összeg aprópénz volt és csak nevett rajta....
65. anyuca66 (válaszként erre: 64. - Ea9bff1b44)
2008. júl. 13. 16:01
Sok éve volt talán még számítógépünk se volt. Valamilyen támogatást kaptam, az önkormányzatunk pénztáránál lehetett felvenni. És Bizony Szememet bántotta a látvány, szép vastag gyűrü....
2008. júl. 13. 15:52
Nem az zavar, hogy olyan kapja ingyen a kaját, aki tényleg rá van utalva. De amikor látom, hogy kilószám lóg anyukáról az arany a frissen rakott műkörmös kezén, akkor kicsit felmegy bennem a pumpa. Minden hónapban kiteszik a faliújságra a listát, ahol kiírják, kinek mennyi ebédpénzt kell fizetnie. Az osztálynak több mint a fele egyetlen fillért sem fizet. És persze van három olyan is akinek kellene, de egész évben nem tették meg. Év végére harmincezer körül volt a tartozásuk. Év közben rendszeresenüzengettek a szülőknek a gazdaságisok, meg mondták, hogy a gyerekek nem kapnak bizonyítványt, de nem történt semmi. Én úgy gondolom, hogyha rá van egy szülő utalva, és teheti, mennyen kérjen az önkormányzattól segítséget, ha pedíg nem, akkor ez egy olyan havi kiadás, amit előre be lehet kalkulálni, mint pl. a villanyszámlát.
63. anyuca66 (válaszként erre: 62. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 13. 15:39
Így kell példát mutatni. És még dicsekszik is vele. ( úgy tűnik a szavaidból).
62. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 61. - 2c6aca7116)
2008. júl. 13. 14:49
ovibol hazafele délben pl sok szülő falja befele és poénkodnak hogy ingyen van....
61. 2c6aca7116 (válaszként erre: 59. - Ea9bff1b44)
2008. júl. 13. 14:41
Szeritem nem sokkal olcsóbb , ha csak ebédet fizetsz . Tudni kell ,hogy mennyibe kerül külön és egyben . Nálunk meg válogatosak , igy nemis igen fognek enni . Az óviba is ez volt a gond , tehát , fizetünk a semmiért . Mert éhes a gyere a kaja meg kivan fizetve. Aki meg ingyen kapja , nem sjnálja kiboni , mert nem került semmibe . Ez a rendszer igy müködik .
60. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 59. - Ea9bff1b44)
2008. júl. 13. 14:40
nálunk nem tudok ilyenröl alsóban:((
2008. júl. 13. 14:34
Arra gondoltam, hogy az idén csak ebédet fogok a gyereknek kérni. Más is csinálta így már elsőben. HA úgyis csomagolnom kell mellé tízórait és uzsonnát, akkor legalább csak az ebédért fizessek.
58. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 56. - Ea9bff1b44)
2008. júl. 13. 14:32
a köpés nálunk is...hol a kosárba hol zsömle szétnyitva és abba:((volt hogy az én gyerekemt kérte meg tanárnéni adjon a másiknak mert ő már kivette az uzsit akkorra és csomagolva is volt neki kajcsi,a másik gyereknek nem,de az övét tették tönkre és éhes volt:((
57. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 55. - 2c6aca7116)
2008. júl. 13. 14:30

nekünk a saját tanárnénik adják a listát,sokéves tapasztalat alapján és saját tantervükhöz viszonyítva összeállítva mint ahogy azt is pk döntik el melyk könyvböl tanitatank azt vetetik meg....tehát lehet könyvtárban az pont nem lenne meg:)

lényeg hogy a listához képest mást nem kértek,minden rajta volt.

2008. júl. 13. 14:29

Beleolvasva a hozzászólásokba látom, elég vegyesek lettek a vélemények. Nekem ugyan csak egy gyerekem van, de segítő nagyszülők nincsenek, egy fizetésből élünk. Ám mivel az egy főre esőnk picit túllépi a határt, így semmilyen támogatás nem jár a családi pótlékon kívül. Fizetem az ebédet, ami az elsős fiamnak az elmúlt tanévben havi nyolcezer forint volt, s tényleg úgy van, ahogy Jutka mondja, már neki is csomagolni kellett az adagok mellé, pedíg egy átlagos testalkatú, de növésben lévő gyerekről van szó. És nálunk tényleg megtörtént néhány hónapja, hogy a kajáért nem fizető átokrossz osztálytárs egyszerűen beleköpött az uzsonnáskosárba, mert lekváros kenyér volt benne. Még szerencse, hogy a konyhán tudtak zsíroskenyeret kenni az osztálynak.

Épp ma beszélgettünk a gyerekkel a könyvekről. Volt olyan tankönyve, amibe alíg írtak, s mellé még pluszba vetetett foglalkoztatókat tanár néni.

Aztán ha az ember túl van a konkrét beiskolázáson, jön a szeptemberi szülői, ahol kiderül, mennyibe kerül a színházbérlet, a filharmónia bérlet, az iskolaújság....

Úgy érzem, az idén sem lesz könnyű menet. Abba viszont szerintem senkinek nincs beleszólása, hogy ki hány gyerekkel járja végig ezt az utat. Ki mennyit vállalt, annyit teljesítsen!

55. 2c6aca7116 (válaszként erre: 24. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 13. 14:28
Általában adnak lstát , de még utána jópár dolgot megkell venni ,mert hiányzik.
54. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 51. - Anyuca66)
2008. júl. 13. 14:27
iskolatáskában mondjuk a budmilt nehéz szétrugni,ha nagyon akarja akkor is.azt a hagyományos klasszikus iskolatáska formájukt amin alul-körben gumiszerü megerősítés van....viszont tény hogy ára van,bár nem a legdrágább....
53. 2c6aca7116 (válaszként erre: 51. - Anyuca66)
2008. júl. 13. 14:24
Nálam igen ,mert jóformán megvan a legelső játékuk , pedig már 7 évsek.Meg általában mi is a legolcsóbb dolgokat vesszük .De a tanult vásárló tudhatja , hogy nem mindig az olcsó a jó .
52. 2c6aca7116 (válaszként erre: 48. - Kriszto)
2008. júl. 13. 14:21
Mi is 5-6 évet probálkoztunk mire baba lett . Igaz annál nagyobb boldogság nincs .De ha elvettem volna lehet többet nem lehetne . De a fejünkbe se fordult meg . Mivel az egyik kislányommal ha beszélünk , azt mondja aszeretet a legnagyobb gazdagság a világon . Talán mi igy probáljuk nevelni őket .Meglehet mindene egy embernek ,de szeretetet nem lehet venni .
2008. júl. 13. 14:20

Folyamatosan olvasva titeket, nehéz.. Talán még úgy is hogy az elsős vonalas füzetet, matekot, ének-zeneit, gyúrmát, már nagycsoportosan megveszed, ( amihez nem nyúltok). Pontosabban amikor az utólsó éves az oviba. A borítókat, mert az állandóan ujul csak az aktuális évben.

Másik isi se biztos hogy jó. ( nekem muszály volt elvinnem, viszont itt a füzet stb téren nem ragaszkodtak annira dolgokhoz, és nem volt gáz ha turis vagy örökölt ép ruhába járt)

Nagymamás segítség jónak tűnik, miért ne segíthetne így? Ha ad pénzt és elkölti hülyeségre az jobb? Mennék én az unokámmal táskát venni, és főleg ha azt látom vigyáz a dolgaira.. a rendeltetés szerű használat mellett is tönkre mehet...

Láttam olyant is a nebuló az isi lépcsőházába megküldte bocs ledobtaa lépcsőn... Nézd anya tönkre ment...

Egy picurkát ezek is idetartoznak. és persze hogy olyan drága a kezdés.

Remélem általába vigyáznak a gyereke a dolgaikra.

50. 2c6aca7116 (válaszként erre: 30. - Anyuca66)
2008. júl. 13. 14:15
A mobilom azért van , hogy időpontot kérek az orvosoktól . a BP-i idegszebészetre ,mert 4 éve műtötték cystával . Most voltunk ct-én ,de lassan visszük mr-re . Mert töltödik a cysta . Ja ,ez mellett kb 3 éve astmás lett .Bocsi , de had tudjam , miért kell a mobil . Mivel régebben volt rá példa, hogy befulladt és jó volt hogy volt telefon . Sem a hajam , se a körmöm nem festem .A könyvtárba netezhez , igaz nem tudom milyen áron , de azt a sok kis összeget összerakod , lehet kijön a havi netdij .Szóval nem tudom min lehetne még spórolni .
49. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 48. - Kriszto)
2008. júl. 13. 14:10
sajna az én ismijeim közül is jártak már úgy hogy minden megvan,az unokatesómnak szerencsére lombik útján úton van a baba,de a másik nőnek sajna nem jön össze pedig erőssen a 40felé halad,megvan mindenük,és időnként látom ha ránknéz,hogy cserélne velem....
48. kriszto (válaszként erre: 35. - MelisUK)
2008. júl. 13. 14:08

Hát NE haragudj ha olyat írok ami nem tetszik majd de gondolj bele olvastam ezt a hozzászolásodat és elgondolkodtam azon amit az adatlapodon olvastam .Mindened az utazás stb...de nem válalsz még gyereket nem akarod hogy nélkülözzön .Én nem jártam még sok helyen külföldön (bár szeretnék)nem is vagyok diplomás de van 3 saját és 1 nevelt gyerkőcöm és ha választanom kellene ,hogy inkább :

utazgatnék és világot látnék gyüjtögetnék és majd akkor szűlnék ha minden meg van ami szem szájnak ingere VAGY újra megszülném 21 évesen az ikreket sok sírással nevelgetném őket majd vállalnék egy vadidegen gyermeket és még szülnék 32 évesen egy gyönyörű kislányt aki az életem adta vissza HÁT inkább az utóbbit választanám.Én kívánom hogy majd éld át ha "meg van mindened" azt a gyönyörű érzést ami a gyerekneveléssel jár együtt és ne hogy úgy járjál mint az ismerősöm aki gyűjtött-gyűjtött és most 39 évesen küzd hogy szülni tudjon mert amikor lehetett volna nem kellett most pedig kellene de már nem jön össze a baba....

2008. júl. 13. 14:02
Nem szertném ha megharagudnál , de járj utána a mostani áraknak .Meg itt egy ált. isk. van , de esetleg utaznak 15 km , hogy olcsóbba járjanak , igaz lehet a bérlet drágább lesz , mint az iskolaváltás . Na szia , mert neked szerintem nincs gyereked , hogy tud mivel jár . Ha esetleg lesz egyszer , gyere ird meg milyen olcsó beiskolázni .
46. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 43. - 2c6aca7116)
2008. júl. 13. 14:00
az étkezést ne is említsd,12ezer ft a két gyerekre úgy hogy az isisnek jócskán pakolok mellé....aki ingyen kapja meg földredobja,beleköp a kosárba ahol a kaják vannak stb....
45. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 44. - Szanád)
2008. júl. 13. 13:59
nekünk is vannak könyvek amiket átvisznek jövőre,idén nem használták...és tutira lesz a 2.os között is több olyan,pl a rejzkönyvet jövőre kezdik használni...
44. szanád (válaszként erre: 41. - MelisUK)
2008. júl. 13. 13:58

Akkor ezek szerint hazudok,.... évente nézzek körül hogy a következő tanévben hol lesz olcsóbb a könyv..és oda átíratom mejad a gyereket..


egyébként az iskolák is nagy francok, mert tavaly meg azelőtt volt nekik gyönyörü ének -és rajz könyvük amit szerintem egyszer ki nem nyitottak...a két könyv kb 5ezerbe került..... évente....na ezt kéne megszüntetni hogy felesleges könyveket ne kelljen megvenni...csak hát úgy e a tankönyvbiznisz elég nagy üzlet...de nem a szülőknek...


a 10.-es egyébként 23 ezerbe került, a mostani 11.-es pedig 16-ba fog kerülni....


A nagyszűlökhöz : nekem nem lenne pofám odamenni hozzájuk hogy vegyenek ezt azt....örülnek ha nyugdíjukból kijönnek.....


Az nagyon dicséretes dolog hogy te nem voltál terhére a családodnak... de a többség nem így van...

43. 2c6aca7116 (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2008. júl. 13. 13:57
Nem drága 20-30 ezer forit egy gyerekre , nekem számold duplán , meg plussz az étkezést éés amit kitalálnak . Még annyit ,hogy nem én döntöttem hogy ikreim legyenek . A szüleim nem élnek , a férjemnél csak az édesanya .Érhetően kb.10.000ft 2 táska a tanköny majdnem 20.000 a havi étkezés 15.000 de még se tolltartó és füzetcsomag . Meg évelején kitalálják , hogy mire kell fizetni .De nézd a mostani árakat , ne azt amikor te elkezted az iskolát .
42. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 39. - 2c6aca7116)
2008. júl. 13. 13:52
igen sajnos,két gyerek nem gyerek,csak a 3:((
41. MelisUK (válaszként erre: 33. - Szanád)
2008. júl. 13. 13:50

Nem menni kell a nagyszülőkhöz, hogy adjanak pénzt, hanem a nagyszülők megvehetik az iskolatáskát pl. a gyereknek iskolakezdési ajándéknak. Az én családomban ez olyan természetes, szeretik a nagyszülők az unokákat, próbálnak mindent megadni nekik. Persze előre megmondja a nagyi, h ő megveszi a táskát, a szülők azt ne vegyenek.


Lehet, h le lehet engem szólni azért, mert olyan messze vagyok, de pl. az egyetemi éveim alatt egy fillérjébe sem kerültem a családomnak, mert jól tanultam, jó ösztöndíjam volt, nemhogy az iskolai szereket, de a ruháimat és az étkezéseimet is magamnak meg tudtam oldani. Sőt, a könyveim nagy részét könyvtárból kölcsönöztem, amit pedig nagyon megszerettem, azt megvettem magamnak.


Az, hogy 33ezer forint a gyereked könyveinek összege, azon lehet változtatni, másik iskolába is lehet járni. (Vagy az a néhány év alatt így felemelkedett volna a könyvek ára? Nekem 10600Ft volt a kilencedikes osztály kezdéséhez a tankönyv, de ekkor ez a város legdrágább sulija volt, másoknak fele ennyi volt a könyv ára... És a hugom most tizedikes, neki se került ennyire sokba a tankönyv, mint amit te írsz.)

40. anyuca66 (válaszként erre: 32. - Ájrin)
2008. júl. 13. 13:49

Nem sajnálom őket!!

( ha nagyon gondolkozok valamin, néha a férjem megkérdezi Min gondolkozol annyir? Általába persze megmondom, de volt már poénosan megjegyeztem : Úgy sajnálom szegény munkáltatókat meg a vállalkozókat).

2008. júl. 13. 13:48
Nem a nagycsaládosokkal van gondom , hanem a redszerrel. Hogy az 1-2 gyerekesek nemigen vannak figyelembe vévé.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook