Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? fórum

Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? (tudásbázis kérdés)


38. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 35. - MelisUK)
2008. júl. 13. 13:46
ezt mondom én is ezt a későbbi dolgot...mert nálunk kötelező pl a sötétkék rövidnaci fehér pólóval tesiórársa,de ha valakinek csak októberben lesz meg az nem baj...én azon akadok ki suliban-oviban hogy akik legjobban sirnak azok egyébként megkapnak minden támogatást az önkormányzattol,és ha valamit venni kell vagy beadni akkor nincs pénz....legtöbb iszogat és dohányzik...ez utóbbi nem kevés pénz,főleg ha két szülő dohányos....abbol már be lehet egy gyerkőt iskolázni....szóval igen,tudni kellene lemondani dolgokrol,és nem a 3 gyerek utáni kedvezményekért bevállalni az összes lúrkót....magának szüli az ember elsősorban a csemetéket nem az államnak eltartásra:(
37. 2c6aca7116 (válaszként erre: 15. - MelisUK)
2008. júl. 13. 13:45
Szia , nem csak a pénzre vagyok rászorulva . Hanem zavar ,hogy a nagycsaládosok sokféle támogatást kapnak . Nekem ikreim vannak és gondolj bele ,mire mind a kettőt beiskolázom ,mibe kerül .Támogatást meg annyit kapok , hogy tartósan beteg az egyik . Mindenről mondjak le , mert más ingyen kap minden . A nagycsaládos nem fizet tandijat , étkezést is alig . Ráadásul adókedvezményt is kap . Hol itt az igazság .Aztán még ők panaszkodnak . A számitógép a legtöbb iskolába tananyag . Ezt részben a ő elöbbrejutások miatt van . Amúgy sok mindenről lemondunk , hogy legyen . Letudok mondani a mobilról , de elmagyarázom a gyereknek ha baj van , miért nem hivok orvost .Amúgy honnan veszed a kábel tv , hogy nekem lehet .Még annyit , hogy nem a pénzre vagyok rászorulva , hanem , az én gyerekeim is érnek annyit , mint akinél 3-4 van . Én fizetek mindent , ők meg úgyanazt megkapják ingyen . Gondolj bele , te dolgozok ,kapsz fizetést . A másik nem dolgozik megkapja a fizetést , de még támogatják is . Neked biztos tetszene , ez mellet mondj le mindenről , hogy legyen pénzed .
2008. júl. 13. 13:41

Míg pötyögtem újak érkeztek..

28. MelisUK A nagyszülők is tényleg megbeszélhetnék, 1000 ft melyik mit vesz... Tényleg mennyenek el együtt vásárolni. Füzetek, ceruza ilyesmit. A gyermek a szülőjével táska, tolltartó, ruházat, csomagoló papír. Ehhez persze olyan nagyik, és mi is kellünk.

Pontosabban arra gondolok, nem kellene pici korban mindent, mindig a legdrágábban megvenni. (Előfordulhat, hogy szükebb idő jön és akkor mit csinál az anya-apa? Megbolondul, mert a gyerek földhözvágja magát: Miért nem ezt kapok?? Bocs "megen" sarkítottam. 20 éves a lányom, nagyon vegyes anyagiak között telt, azért alakult így a véleményem).

35. MelisUK (válaszként erre: 31. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 13. 13:41

Én se mondom, h a leggagyibbat kell megvenni, de annak, akinek nincs elég pénze rá, az kénytelen lesz azt megvenni és "megúszhatja" olcsóbban az iskolakezdést. De lehet úgy is spórolni, h akkorra vesszük meg a dolgokat, mikor ténylegesen használatba is fog kerülni. Pl. nem kell egyből 10 füzetet venni, elég egyet-egyet.

De azt egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ha valaki be mer gyereket vállalni, akkor nem képes arra, h félretegye azt a pénzt, amire szükség van egy gyerek végett. Igenis le lehet mondani a tv-ről is, sok mindenen lehet spórolni. Ha már megszültük a gyereket, akkor legyünk érte képesek lemondani bármiről...

(Én a magam részéről nem ism merek gyermeket vállalni, pedig diplomás ember vagyok, külföldön élek... Mégis inkább várok vele... Mert nem szeretnék nélkülöző életet a gyermekemnek.)

34. ájrin (válaszként erre: 33. - Szanád)
2008. júl. 13. 13:40

nálunk sem a nagyszülők tartják el a gyerekeket....

hm....szép is lenne, ha felnőtt fejjel rájuk támaszkodnék...

33. szanád (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2008. júl. 13. 13:38

Ne haragudj , de egy kicsit el vagy tévedve...olyan messziről könnyű az észt osztogat5ni...

elhiheted hotgy simán belekerül egy gyereknek a beiskolázása 20-30 ezer ft-ba...

A lányom 9.-es könyvei 33 ezerbe kerültek , és hol vannak még az egyebek...gagyit nem érdemes megvenni, mert akkor az olcsó lesz a drága....


Jól néznénk ki ha mennék a nagyszülőkhöz, meg a keresztszülőkhőz kalapozni......

32. ájrin (válaszként erre: 30. - Anyuca66)
2008. júl. 13. 13:33

a munkahely adja az iskolakezdési utalványt, ez az ő költsége. tehát senki nem "téríti" vissza nekik. mielőtt azonban megsajnálnánk őket, levonhatják majd az éves árbevételükből.

az ilyen juttatásokat általában a munkáltató mint "fizetésemelés" adja, hiszen ezek adómentesen juttatások.

31. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2008. júl. 13. 13:31

elsősöknél ahogy látom mindbe dolgoznak,az olvasókönyvbe is,tehát ott meg kell venni,legalábbis amiket nálunk használnak,azt igen,még az ének és rajzkönyvben is kell irniuk,dolgozniuk.

Későő,felsősöknél,vagy felsőbb suliban tényleg sok mindent meg lehet venni használtan vagy kölcsönözni.Pl nálunk kötelező a Dzsokonda,bocsi hogy így írom,de hirtelen nincs előttem hogyan kell:)

a gagyi ceruzának törik a hegye,bele,a gagyi hegyezőt hetente kell cserélni és effélék...szóval nagyon olcsón is lehet venni csak nem érdemes:)

viszont ahogyan látom gyakorlatban nem egyszerre kezdenek el mindent használni,én inkább úgy spórolnék hogy később veszek meg dolgokat vagy előre amit lehet,nem a minőségen.persze itt nem több ezer ftos dolgokra gondolok,csak egy olyan közepes áru elfogadható minőségre....pl vízfesték kapható 29ftért is csak nem látszik meg a nyoma a papiron:)

2008. júl. 13. 13:28

25 Árjin Én is így tudom. De sok munkáltató nem ad, illetve MI SZÜLŐK LEGYÜNK FIGYELMESEBBEK! Próbáljatok kérni, ez nyílt titok hogy van. (Igazából nem is a munkahely adja, úgy igénylik ők is. Ja nem dolgozom irodába, csak tudom)).

1000 bocsánat nem kiabálni akartam, csupán figyelmeztetés. Többieknek is néhány dolog. Internet előfizetés már havi 4000 körüli áron is van, "csupasz".

Valóban mobil se kötelező, de ha mégis kell, diákigazolványra "kedvezőnek" tűnő csomag is van!!!. Fel kell kutatni! Dohányozni se kell, naponta 3 gombóc fagyiról, édes bugyborékosokról, csokikról stb-ről is le lehet mondani. Továbbá műköröm, hajfestés se kell! Ha mégis csináld magad.

Ha ilyeneken "nem élünk", akkor is előfordulhat, Nem Tudunk spórolni.

És igen a könyvtárakba is lehet netezni.

Van olyan munkahely ahol ezt is lehet.

2008. júl. 13. 13:24

Nem olyan irtózatosan drága az iskolakezdés és pl. kaphat a gyerek a nagyszülőktől, keresztszülőktől, nagynéniktől, nagybácsiktól is dolgokat, csak a családnak jóban kell lennie. Ok, mikor elsős lesz a gyerek, akkor a legdrágább a sulikezdés, de nem kell minden évben iskolatáskát venni. Nekem is megmondták a szüleim, h kapok egy nagyon jó táskát, de egész felsős koromban az lesz a táskám. Vigyáztam is rá, sőt, még középiskola első évében is azt hordtam. Semmi baja se volt, azért lett másik tatyóm, mert már meguntam... Persze a gyagyi táskákat előtte nekem is gyakran kellett cserélni, volt olyan is, ami egy hónapig tartott. :) Ezután döntöttek úgy anyumék, h egy márkásat vesznek.

Ruhája van a gyereknek eleve, szóval az nem iskolakezdési költség. Füzetek, ceruzák, radír, tolltartó, gyurma, festék, ilyesmi kell az első osztályhoz. A tisztasági csomag is jó az, ami az oviban is volt. Szerintem nem kerül mindez 20-30ezer forintba... A tankönyvek a drágák, ez tény és való, de valójában szinte az összes könyv megvan a könyvtárakban is. (Munkafüzeteket persze meg kell venni.)

28. supin (válaszként erre: 18. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 13. 13:17
Egyetértek veled! Ezt nem kellene megengedni sehol,hogy mást vegyenek belőle...
27. ájrin
2008. júl. 13. 13:13
adható kp formájában is, de kizárólag számla ellenében, és akkor is max 20.700,-ft/gyerek/év
26. ájrin (válaszként erre: 17. - Lizabella)
2008. júl. 13. 13:12

az iskolakezdési támogatás, ami természetbeni juttatás utalvány formájában a minimálbér 30%-ig adómentes. ez jelenleg 20.700,-ft/gyermek/év/szülő

tehát szülőnként is megigényelhető.

de mint természetbeni juttatás, ez is csak adható a munkáltató részéről, automatikusan nem jár sajnos.

25. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 23. - Lizabella)
2008. júl. 13. 13:12
nekem is van egy ovis,de nekik nálunk nem kell sok mindent beadni,fogkrém,tisztasági,fogkefe stb....mondjuk itt sem isi-ovoi kezdésre vásárolok holmikat az tény,hanem van lalapszinten és csak pótolni kell.aki ilyenkor vesz ruhatárat az nem kis összeg pedig sokan tesznek így.
24. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 22. - Lizabella)
2008. júl. 13. 13:10
listát itt is adtak tavaly,de képzeld,csak a helyi írószerboltoknak adták ki,simán nekem pl nem...ezzel arra vagy kényszerítve hogy felesleges dolgokat is végy esetleg:(én a tescoban pl vettem alapdolgokat mint mondjuk füzetek és efféle,ceruza hegyező mittudomén,és az első nap kiadták a listák tanárnénik és a többit megvettem egyben itt az írószerboltban,mármint ami hiányzott....idén megkaptuk évzárón a listát.
23. lizabella (válaszként erre: 21. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 13. 13:10
Ez borzasztó,belegondolok hogy két gyerekem van.Mi még csak az óvit kezdjük,de nekem is megvan már a szép listám,hogy mit kell venni.
2008. júl. 13. 13:08
Még annyi,hogy az iskola meg összeirta,hogy melyik osztályba mi kell és nem fölösleges dolgokat vettek meg.
21. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 17. - Lizabella)
2008. júl. 13. 13:06

mivel a tankönyv kb minimum 10ezer ft,nem sokat tévedsz:)

nekem kb 9000 lesz,mármint az évközben kapott lista szeritn,amihez még jöhet ez az....általános iskola 2.osztály...

2008. júl. 13. 13:06
Augusztusban eddig dupla családit küldtek.Remélem most is!
19. lizabella (válaszként erre: 16. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 13. 13:05
pontossan!Szerintem is jó volt.Sajnos már megszüntették.
18. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2008. júl. 13. 13:05

én tavaly kaptam,igaz nem hivatalosan....szóval a gyerekem apuja segitett vele suli előtt,a feleségének üzlete van ahol fogadnak el ilyeneket,én tőlük kaptam....mivel cipőt efféléket jó áron máshol megvettem,másrészt mivel egyébként sem járnak rongyban inkább a szezonváltás,hüvösebb idő miatt vásárolok ilyenkor ruhaféléket,olyasmira nem volt szükség,könyvekre nem tudtam költeni mert ott nem lehetett,iskolatáskát anyukáméktol kapta ajándékba,írószerek jó részét helyben vettem meg,és abban az ützletben nem fogadták el az utalványt.....szóval a nagyvárosi tescóban simán vehettem belőlle bármit,tessék megkövezni érte:))

viszont az is simán vehetett nagyballon olcsó borokat piákat cigit,aki a gyerekei elöl vette azt el ténylegesen....szóval szigoritanám,jobb az a határozatos módszer ahol a boltnak utalják az összeget és mivel írószerbolt sok mást nem vehet belőlle....

2008. júl. 13. 13:03

Rokonoknál is lehet internet,meg munkahely stb.Nállunk a könyvtárban évi 300,- és minden nap netezhetsz.

Persze sok mindenen lehet sporolni,de akkor mi öröm marad az életben?

Egyébként szerintem 20.000-30.000 egy beiskolázás.

Vagy tévedek?

16. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 13. - Lizabella)
2008. júl. 13. 13:00

ez jó megoldás...

ha kiadják az utalványokat,akár beiskolázásra,akár tÜzelőre stb,sokan eladják aprópénzért a kapott összeg pedig elfolyik:(

2008. júl. 13. 12:56
Pl. le lehet mondani az internetről, a kábel tv-ről, máris van pénz, amit félre lehet tenni. Nem kell a mobiltelefon se, arról is le lehet mondani. Aki annyira rászorulna a pénzre, annak nem is lenne sok lehetősége arra, h írjon egy netes fórumba...
14. MelisUK (válaszként erre: 10. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 13. 12:53
Egyszer az én édesanyám is kapott ilyen utalványt, de már azután, h megvolt a bevásárlás a gyerekeknek és látszott is rajtunk, h nem vagyunk szegények, mégsem engedték, h másra költsük a pénzt. Boltja válogatja...
13. lizabella (válaszként erre: 10. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 13. 12:52
Ez a baj,mert sokszor másra költik.Én dolgoztam papír iroszer boltban,egyszer megnyertünk egy ilyen pályázatot,jöttek a vevők hozták a határozatot,hogy mennyiért vásárolhatnak,és nekünk meg az önkormányzat átutalta a pénz.És csak azt tudta megvenni ami a gyereknek tényleg kell.
2008. júl. 13. 12:50

Késő nem késő sajnos meg kell oldani bekell iskolázni a gyereket.

Én igényeltem most étkezési hozzájárulást,megkaptam,de kicsit kiakadtam,hogy évi 5000,- /havonta ez semmit nem segít.

Nem tudom beiskolázásnál hogy van.

11. krajczar1961 (válaszként erre: 2. - MelisUK)
2008. júl. 13. 12:49
nincs.
10. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2008. júl. 13. 12:48

gondolod hogy nem oldják meg nagy ügyesen:)

ha iskolakezdési utalvánnyal vásárolsz olyan helyen ahol mást is árulnak,simán lehet,elfogadják....

2008. júl. 13. 12:44
Iskoláztatásra és ruházkodásra egyébként az állami munkahelyektől lehet igényelni utalványokat, ezek csak is és kizárólag a gyerekre fordíthatók. (Gyerekruhákra, füzetekre, tollakra, stb.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook