Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? fórum

Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 14. 13:36

Nem tudom, h ki hogy van vele, de a lakosság nagy része kávé- és dohányfüggő. Ha pusztán ezekkel felhagynánk, rengeteg pénzt lehetne megspórolni. Egnem már eleve úgy neveltek a kávézó és dohányzó szüleim, h véletlenül se jusson eszembe, h ilyen dolgokat fogyasszak, mert csak megy vele a pénz és az egészség... És lássunk csodát, nem dohányzom, nem iszom kávét, sőt, a párom sem. :)

Nincs tv készülékünk, nincs előfizetésünk tv-re és egy mobiltelefonunk van, de ezen se töltjük föl a kártyát. Ez az egy azért van, mert nem volt még vezetékesünk, mikor ide költöztünk és valahogy haza kellett telefonálni és az önéletrajzon is meg kellett adni egy számot, amin elérhettek. Ha lejár a kártya, onnantól kezdve nem lesz mobilunk. Most sincs bekapcsolva, mert már van vezetékesünk. Ez olcsóbb, ezzel ingyen telefonálhatok haza Magyarországra egy előfizetési díj fejében. Internetünk van, de ez forintban kb 3ezer forint, nem egy nagy összeg, főleg nem az itteni fizetéshez képest. Minimálbérrel akár háromszor annyit lehet keresni itt, mint ami otthon egy viszonylag jól kereső ember bére, mégsem pazaroljuk a pénzt hülyeségekre. Mivel van internet, így le tudunk tölteni filmeket, többet is, mint amit meg tudnánk nézni és még reklámot se kell látnunk. Ha boltba megyünk, a legolcsóbb tesco-s termékeket és a leértékelt termékeket vesszük meg, nem rosszabb, mint más, sőt, sokszor még jobb is. :) Így lehet spórolni.

Listát vezetünk, h mire van szükségünk és eleve oda megyünk a boltba, célirányosan. Nem nézelődünk, mert annak mindig túl nagy bevásárlás a vége és rengeteg fölösleges dolgot vesz olyankor az ember...

Energiatakarékos izzókat használunk, hatalmas ablakunk van függöny nélkül (itt ez a szokás), tehát nem is nagyon kell lámpát használnunk.

Tisztítószereket is a tescoban a tesco márkájúakat vesszük, meg vagyunk velük elégedve és pl a wc tisztító is forintra átszámolva 90 forint és fantasztikus az illata és a tisztító ereje. A tesco-s tusfürdő 30 forinba kerül, kézmosónak használjuk, sokkal jobb, mint bármelyik kézmosó/folyékony szappan, még be se kell utána kenni a kezem, nem szárad ki. A tesco-s szappan is fantasztikus, citromos és izzadásgátló hatása is van egyben. Mindezzel nem a tesco-t akarom dícsérni, csak mi oda járunk, az van a legközelebb. De ha átmegyünk az asda-ba, ott is ugyanezek az árak vannak, csak az asdás termékeket kell megvenni, nem a márkásat. Így még arra is marad pénz, hogy félretegyen az ember, nem csak arra, h éppen hogy megéljen. Hiába van több bevételünk, nem szórjuk a pénzt fölösleges rongyrázásra...

97. Raistlin Majere (válaszként erre: 96. - MelisUK)
2008. júl. 14. 13:28

Szerintem igenis kellene támogatni azokat, akik több gyermeket vállalnak. Nem a romákra gondolok, hanem azokra a tiszteletreméltó családokra, akik természetes dolognak tartják azt, hogy 3-4 vagy akár 5-6 gyermeket nevelnek fel.

Kell a támogatás, de nem segély formájában. Sztem nagyon jó kezdeményezés az, hogy csak 3 gyerekig járjon a családi pótlék, a többi gyerek után viszont jelentős összegű adóleírás.

Sajnos én azok közé az önző, túlzottan individualista emberek közé tartozom, akinek csak 1 gyermeke van, esetleg van még esélyem egy második csemetére 40 éves koromig.

Pedig az én szüleim is a semmire vállaltak bennünket az öcsémmel és szépen felnevelkedtünk semmiben sem hiányt szenvedve (persze soha nem volt adidas vagy nike cipőn meg egyéb).

És erre én már mégsem voltam képes. Én is megvártam míg lesz lakásunk, biztos állásunk és csak utána szültem.

De ennek ellenére tisztelem azokat az embereket, akik nem így tesznek, akik még nem sodródtak bele ebbe az individualista, globalizált világba.

96. MelisUK (válaszként erre: 87. - 2c6aca7116)
2008. júl. 14. 13:19

Persze, te dolgoztál, épp ezért kaptál is a gyerekek után támogatást, amíg otthon voltál velük. Viszont utána, ha már dolgozik az ember újra, szerintem nem kell, hogy járjon a támogatás. Persze, azzal én sem értek egyet, hogy rengetegen a segélyből élnek, de ez csakis az állam hibája. Egyáltalán nem kéne támogatni a sokgyerekes családokat. Mindenki annyit vállaljon, amennyit bír. Ha csak 1-2 gyereket tud valaki felnevelni, akkor az ne szüljön 4-5 gyereket. Totálisan el kéne törölni ezeket a támogatásokat, hátha akkor az aljanép nem potyogtatna a segélyért és kénytelenek lennének elmenni dolgozni.

Viszont azokra ki lehetne találni támogatást, akik pl. többes ikreket szülnek. Valószínű, h csak egyet szerettek volna, helyette néha a hatos iker is besikerül... Ilyen esetekben kéne inkább a támogatás, nem olyanoknak, akik ész nélkül potyogtatják a gyerekeket a segély végett...

95. MelisUK (válaszként erre: 89. - 2c6aca7116)
2008. júl. 14. 13:13
Megértem a helyzeted, ha ilyen sok az unoka, nem is lehet támogatni, tény és való... Viszont én addig nem mernék szülni, amíg albiban lakunk, ezért is várunk még.
94. MelisUK (válaszként erre: 87. - 2c6aca7116)
2008. júl. 14. 13:12
Látod én meg hiába dolgozok és fizetek adót, ha elmegyek szülni, semmit se fogok kapni... Akkor teljes mértékben a párom fizujára lennénk támaszkodva.
93. Icus (válaszként erre: 92. - Raistlin Majere)
2008. júl. 14. 12:53
A mi iskolánkban, minden elsős gyereknek ingyenes a tankönyve. De, ezeket a tankönyveket nem lehet következő évben felhasználni, mert mind beleírós, rajzolós, színezős:(
2008. júl. 14. 12:51
A mi iskolánkban sem volt opció, hogy az elsős gyerek tankönyveit a könyvtárból is kiveheti a tisztelt szülő.
91. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 89. - 2c6aca7116)
2008. júl. 14. 12:25
ja,egyik nagyszülő velünk él végülis mi tartjuk el...szóval adjak neki pénzt hogy nekem vegyen táskát alapon működbne a dolog:((
90. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 88. - 2c6aca7116)
2008. júl. 14. 12:24
én is azt mondom hogy nálunk is minden könyv feladatlap is egyben,még az olvasókönyvbe is dolgoznak meg kell venni
89. 2c6aca7116 (válaszként erre: 71. - MelisUK)
2008. júl. 14. 12:20
Nincsenek nagyszülők , csak egy nagymama . De van 6-7 unoka . Nem igen tud támogatni . Albérletben lakunk , számlák stb .Gondolj bele.
88. 2c6aca7116 (válaszként erre: 68. - MelisUK)
2008. júl. 14. 12:18
Nálunk 11.000ft egy könyvcsomag , amit kötelező megvenni .Meg nézd meg a mostani könyveket , valamikor abban van a feladat is . Ezt ,hogy oldjam meg ikreknél . Tudod ,mi 9 voltunk tesók , de több mindenre tellet. Pedig 2000ft apám fizetése . Menj el most 2000ft-tal a boltba. Köszi .
87. 2c6aca7116 (válaszként erre: 67. - MelisUK)
2008. júl. 14. 12:12
Én 33 éves vagyok , a lányaim 7 évesek . Szóval nem voltam olyan fiatal .De 30 felett meggondolnám . Munkahelyről mentem szülni , a férjem dolgozott(zik). Szóval ,nem az álllam tart el mint mást ........Talán mi megdolgoztunk érte , és fizettünk annyi adót , hogy ennyit elvárhatunk . Nem azt kérem , hogy tartsa el a gyerekeimet , de vegye figyelembe , hogy éveken keresztül mi tartottunk el másokat . Aki nem keresett az állambácsinak , csak kért tőle.
86. 2c6aca7116 (válaszként erre: 66. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 14. 12:06
Ez mindenhol igy van . Az kap aki jól tud nyalizni , mint a cégeknél . Köszönöm , ebből nem kérek .
85. 2c6aca7116 (válaszként erre: 65. - Anyuca66)
2008. júl. 14. 12:04
Én egyszer kértem segélyt , a tanácson . Még félévesek voltak a lányok . 2000 FT kaptam . A tápszer havi 5000ft volt , hát nagy segitség volt .........
84. 2c6aca7116 (válaszként erre: 64. - Ea9bff1b44)
2008. júl. 14. 12:01
Erre hasonlóan reagálok . Mert , ha nem tellik rá segitek . De ha kocsmára , aranyra , autó , meg többezer foritos cipő . Van ilyen a környezetünkben . Ez a nem mindegy.
83. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 78. - Raistlin Majere)
2008. júl. 14. 11:09
tudom hogy van drágább,csak arra irtam hogy ezek nem a legrosszabb dolgok azért,szóval ha nem tudnád kifizetniu megelégednél egy vacakabbal mert a kényszer nagy úr ugyebár....én sem a legolcsóbbakat veszem,de megnézem hol és mit,csak már tapasztaltam mert elsős volt hogy mi az amiböl sok kell miböl elég egy olcsóbb is és mire érdemes áldozni
82. MelisUK (válaszként erre: 81. - Icus)
2008. júl. 14. 10:59
Egyetértek veled a gyermekvállalás kitolódásáról. Én is 24 éves vagyok, idén leszek 25. Volt osztálytársaim közül még csak egynek van gyereke, kettő is, de gondolkozik a harmadikon is, mert szeretnének kislányt is. :) Mindemellett főiskolát is végzett, szóval csak gratulálni tudok hozzá, hogy ennyi energiája van. De mások még nemrég végeztek az egyetemmel, főiskolával, sokan második diploma végett újra egyetemre járnak már, mert nehéz megfelelő munkát találni... És megfelelő párt is... Mi is több mint 6 éve vagyunk együtt, de gyerek még szóba se jöhet, mert nem állunk ott anyagilag. Még nemrég végeztünk az egyetemen, külföldön dolgozunk, de még saját kocsin kívül nem sok mindent tudunk felmutatni... Ha meglesz a lakás, akkor el lehet kezdeni gondolkozni a babán, de addig fölösleges. És hogy külföldön élünk, se gyes, se gyed, se semmilyen pótlék nem jár, szóval akkor egy fizetésből kell megélnünk... Nem tudom, h valaha lesz-e gyerekünk, mert egyébként nagyon szeretnénk mindketten, de még nincs mire szülni...
81. Icus (válaszként erre: 80. - Raistlin Majere)
2008. júl. 14. 10:37

Dehogy vagy!!!

Szerettem volna később szűlni, de a férjem nagyon akart gyereket. A picit 35 évesen szülte. Számomra az volt az ideális:)) Most 42 évesen megint ott tartok, alkalmasnak érzem magam egy gyerek válalásra:) Bár erről megy egy pár fórum itt a Hoxán. A két tábor nagyon össze is csap:( Ebben a mai rohanó világban szerintem kitolódik a gyerek válalás, mert egy nő most már nem "csak" anya, hanem család fenntartó is:(

80. Raistlin Majere (válaszként erre: 79. - Icus)
2008. júl. 14. 10:32

Azért az sem semmi,hogy neked már mekkora nagy fiad van :-)

Kicsit le vagyok maradva.

79. Icus (válaszként erre: 77. - Raistlin Majere)
2008. júl. 14. 10:07

Na igen! Gondoltam, miután megnéztem az a adatlapodon a leánykád képeit:)) Ilyenkor mindig úgy elkap a hév! Mindegy bármi áron is de, szeretnék egy ilyen kislány anyukája lenni:) AZtán jön a józan gondolkodás:))

Én is bizti megvennémneki, ha megengedhetném magamnak:)) Mi szülők már csak ilyenek vagyunk, legalábbis én ilyen vagyok.

A fiaim hátizsákosok:) Pl. mig a nagyfiamnak a toltartója 8 évig jó volt,a hátizsákja, pedig 1-4. ill. 5-8.ig osztályos koráig. Addig a "kicsinek", most lesz 2.osztályos, új toltartó kellett már. És hátizsákból is a 2.-at használjuk:(

78. Raistlin Majere (válaszként erre: 75. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 14. 09:49
Igazad van vannak olcsóbb dolgok is, de drágábbak is. Láttam a gyereknek anatómiai kialakítású íróasztalt dönthető lappal 70 ezerért és hozzá való széket 50 ezerért. Úgyhogy mi sem a legdrágább holmikat vásároljuk.
77. Raistlin Majere (válaszként erre: 73. - Icus)
2008. júl. 14. 09:47

Persze, jobb tornaruhát és tornacipőt be lehet szerezni a Hervis, Intersport meg ilyesmi nagyobb sportáruházakban. Sajnos nekünk Győrig kell érte utaznunk, mert nálunk éppen most zár be a Hervis.

Királylánynak meg persze Barbie-s tornazsák, és Disney hercegnős tolltartó kellett. De hangsúlyoznám, ezek messze nem a legdrágább holmik, középkategóriás árak.

2008. júl. 14. 09:43
Köszi szépen :-)
75. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 72. - Raistlin Majere)
2008. júl. 14. 09:24

azért vannak ennél olcsóbb dolgok,szóval valószinü ha 27ezres asztalalt akarsz és 15ezres széket sb,meg tudod vbenni.


tornazsák jó minőségü 1000ft körül vagy alatt van

uszonnástáska mi a lópikulának,bocsi de ha veszel is jóval van olcsóbb,tolltartó jó minőségü ceruzákkal felszerelve 1300ft


stb



nekem alapbol volt iróasztalunk,de a gyerek a konyhaasztalon tanul velem....



és nem sorolom...szóval azért egy elsős gyerek ki kell jöjjön 30ezerböl,mert ha nincs pénz íróasztalra nem nélkülözhetetlen stb

74. Icus (válaszként erre: 73. - Icus)
2008. júl. 14. 09:21
Gyönyörű kislányod van!:)) Mindig is szerettem vona egy ilyen "kis királylányt":))
73. Icus (válaszként erre: 72. - Raistlin Majere)
2008. júl. 14. 09:14

Toltartó. 2790?

Tornazsák 2890?

Uzsonnatáska 2490?

Ezt ugye nem mondod komolyan?

Tornaruha + tornacipő (nem kínais) 6.000 Létezik még ilyen?


Amiket te ide írtál elég húzos árak. ha jobban megnézed hol vásásrolsz a feléből meguszod.


Én pl. két iróasztalt rendeltem, most 36.000Ft/2db. Billentyűzet tartóval, számítógép tartóval, másik oldalon 1 fiók és egy szekrényes rész. 120*70 -es méretű. Igaz nem fából készűlt, hanem nagyon jó minőségű butorlapból.

2008. júl. 14. 09:00

Sziasztok,

először is sztem nem a nagyszülő kötelessége a gyerek beiskoláztatását fizetni. Édesanyám 68 ezer forintos nyugdíjából nem várhatom el, hogy a gyerek re költsön.Kislányom egyébként most lesz 1. osztályos kb ilyen költségeknél tartunk:


1. Tankönyvek: 9.000

2. Iskola által előírt cuccok (füzetek, füzetboxok, színesceruza, tempera, vízfesték, gyurma, olló, papírkészletek stb... 10.000

3. Iskolatáska (középkategóriás) 8.800

4. Tolltartó 2.790

5. Tornazsák 2.890

6. Uzsonnástáska 2.490

7. Tornaruha + tornacipő (nem kínais) 6.000

8. Diákigazolvány + diákbiztosítás 2.500

9. Íróasztal (mert ugyebár eddig nem volt neki) 27.000

10. Szék az asztalhoz 15.000


Úgyhogy mi most kb 85.000 forintnál tartunk...

A munkahelyemen 12 ezer forintos utalványt adnak. A férjemén semmennyit sem.

Szóval messze nem 30 ezer forint egy elsős gyerek beiskolázása.

71. MelisUK (válaszként erre: 70. - Anyuca66)
2008. júl. 13. 22:48

Szerintem is nagyon jó dolog, ha a nagyszülők is szoros kapcsolatban állnak a szűkebb családdal. Nagyon sokat számít mind a gyerekek, mind a szülők szempontjából. Nyáron is például, mikor nincs iskola vagy az óvoda bezár, a szülők tudják kire bízni a gyermeket, óvó kéz alá. Én is rengeteget nyaraltam a nagyiknál. Nagyon jó volt, a nagyik is le voltak foglalva és a gyermek sem rosszalkodott. :)

És ha lehet, anyagilag is lehet támogatni az unokákat, ki mennyire teheti meg és milyen szükség van rá. Viszonzásul az unokák is adni fogják a szeretetet, amire mindenkinek szüksége van. :) És a későbbiekben még ki tudja mit. :)

70. anyuca66 (válaszként erre: 68. - MelisUK)
2008. júl. 13. 21:13

Nem tudom megérem-e hogy unokázzak. De jó lenne. És persze az is ha a lányom-vőm úgy szoktatná őket az egyik mama ezt, a másik azt vette. De még jobb ha igen is közösen megyünk, én ennyivel tudok hozzájárulni nászasszony te annyival, vegyük meg a táskát, a gyereknek Nem Kell tudni melyik nagyi mennyivel pl.

Persze bármelyik olvasótárshoz szól ez a gondolat. És nem kötelező elfogadni. Csupán a nagyszülők is kapcsolatba lennének...

69. anyuca66 (válaszként erre: 66. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 13. 21:06
Igen és szemberöhögnek. Van erre egy közmondásom. De inkább nem írom le...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook